До уваги студентів і викладачів

До уваги студентів і викладачів

Українська історична "Вікіпедія" запрошує до співпраці

У Рівному відбулася презентація нового історичного порталу.

Ініціатором створення порталу www.litopys.com.ua в рамках проекту "Україна: історія великого народу" стало громадське об’єднання "Україна славетна".

Головна мета проекту - об’єднати українців, незалежно від того, де вони живуть, для досягнення спільної мети : не лише розповісти історію України, а й зробити це так, щоб українці відчували гордість за свій народ, - зауважив президент благодійного фонду “Схід-Захід разом” Володимир Зубанов.

Наразі портал має три розділи: енциклопедію, форум та онлайн-телебачення.

Головна стаття (енциклопедія) міститиме фактаж про ту чи іншу подію чи історичну особу. Через посилання читач може вийти на платформи, які вміщатимуть фото, відео, гіперпосилання на інші матеріали.

Обговорити кардинально протилежні точки зору можна на форумі. Це дасть можливість по-різному поглянути на історію країни, розширити свої знання про неї.

Що ж до наповнення порталу, то його організатори сподіваються, що над цим працюватимуть і бібліотеки, і школи, і вищі навчальні заклади і, звісно, науковці та митці. Очікується, що серед них будуть не лише мешканці нашої країни, а й діаспора, для якої наявність подібного ресурсу не менш важлива.

У кожному навчальному закладі є випускники, якими можна пишатися. У країні є тисячі бібліотек та сотні музеїв, які володіють унікальними архівами, ще не відомими більшості. Організатори проекту звертаються до них з проханням оцифрувати історичну інформацію. Скільки у нас є сіл та міст, чию історію можуть дослідити та написати самі мешканці або студенти навчальних закладів? Можливостей наповнення порталу чимало, адже історія пишеться щодня.

Усі роботи ретельно перевірятимуть науковці обласної та всеукраїнської експертної ради. Лише після цього стаття потраплятиме на портал.

Людмила Ступчук, заступник директора Наукової бібліотеки НУВГПназад