Ґранти, міжнародна співпраця

Зразки оформлення документів, які подаються для участі у міжнародних обмінних програмах та ґрантах:

Резюме   Resume.jpg

Рекомендаційний лист   Recommendation.jpg

Нижче наведено короткий огляд обмінних та стипендіальних програм за країнами

CША

1) FULBRIGHT FACULTY DEVELOPMENT PROGRAM

Проведення досліджень в університетах США впродовж одного академічного року. У конкурсі можуть брати участь викладачі ВНЗ та дослідники віком до 40 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту).

Кандидати повинні мати щонайменше 2 роки досвіду викладання чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній галузі.

Документи приймаються до 31 березня щороку.

 2) FULBRIGHT SCHOLAR PROGRAM

Проведення наукових досліджень від чотирьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці і бібліотекарі, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня із досвідом роботи не менше 5 років.

Документи приймаються до 15 жовтня щороку.

3)  INTERNATIONAL FULBRIGHT SCIENCE AND TECHNOLOGY PROGRAM FOR OUTSTANDING FOREIGN STUDENTS

Навчання у провідних американських  університетах на рівні аспірантури впродовж трьох років з правом захисту наукового ступеня Ph.D. з точних, природничих наук та технічних дисциплін. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Документи приймаються до 16 травня щороку.

Детальніша інформація та анкети на сайті www.fulbright.org.ua

Презентація програми академічних обмінів імені Фулбрайта, підготовлена Бобляхом С.Р. на семінар «Участь у грантових проектах, досвід їх написання та отримання» - тут.

 

ФІНЛЯНДІЯ

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ АСПІРАНТІВ І ДОСЛІДНИКІВ

Центр CIMO надає стипендії молодим дослідникам (особам, які мають ступені рівня магістра або вище) для подальшого підвищення рівня освіти та проведення наукових досліджень в університетах Фінляндії. умови відбору кандидатів, процедури подачі заявок, терміни і форми заяв різняться в залежності від типу програми. Слід враховувати, що у Фінляндії програми отримання ступеня магістра не вважаються програмами післявузівської освіти. 

СТИПЕНДІЇ ЦЕНТРУ CIMO

Програма стипендій CIMO призначена для молодих дослідників з будь-якої країни, що спеціалізуються у галузі науки. Стипендія надається на термін від 3 до 12 місяців і становить від 810 до 1200 євро на місяць. Конкретна сума залежить від наукової кваліфікації стипендіата та підтримки з боку приймаючої кафедри. Стипендія призначена для покриття витрат на проживання у Фінляндії однієї особи. Додаткових посібників на оренду житлоплощі не виплачується. Транспортні витрати на поїздки до Фінляндії і назад центром CIMO не компенсуються.

Більш детальна інформація розміщена на сайті центру CIMO: http://www.cimo.fi.

 

УГОРЩИНА

Угорська рада по стипендіях (HSB) є організацією, що відповідає за розподіл стипендій в Угорщині (офіційний сайт: http://www.scholarship.hu).

Пропонуються стипендії за такими програмами:

1. Базовий університетський курс (5-10 місяців).

Вступні вимоги: кандидат повинен мати атестат про повну середню освіту і на момент подачі заяви навчатися за програмою бакалаврату або спеціаліста.

2. Постдипломна освіта (3-21 днів або 1-10 місяців).

Вступні вимоги: кандидат на момент подання заявки повинен вчитися в магістратурі.

3. Аспірантура (1-3 роки).

Вступні вимоги: наявність диплома магістра.

4. Постдокторантура (1-10 місяців).

Вступні вимоги: науковий ступінь кандидата наук.

5. Дослідницька робота для старших викладачів або вчених (3-21 днів або1-10 місяців).

Вступні вимоги: активна участь у наукових дослідженнях.

6. Літні курси (2-4 тижні).

Критерії відбору

Заявки на отримання стипендій можуть подаватися громадянами України (за винятком осіб, які мають дозвіл на проживання в Угорщині). Стипендії на навчання за програмами базового університетського рівня виділяються тільки студентам, які спеціалізуються в області угорської мови та літератури.

1. Кандидати не повинні бути старшими за:

 • 30 років (базові університетські курси);
 • 40 років (постдипломні курси);
 • 35 років (аспірантура);
 • 45 років (постдокторантура).

2. Віковий ліміт не встановлюється для кандидатів наступних категорій:

 • старші викладачі та дослідники;
 • студенти літніх курсів.

 

 СЛОВАЧЧИНА

Іноземним громадянам доступні стипендії на неповні курси навчання, вивчення словацької мови, для стажування аспірантів / докторантів на основі міжвідомчих, міжурядових угод або в рамках угод про співробітництво між освітніми установами (інформація на інтернет-сайті: http://www.minedu.sk або http://www.studyin.sk).

Типи стипендій:

a) стипендії для студентів іноземних вузів (як мінімум 6-го семестру навчання), прийнятих на часткове навчання у словацьких вузах за програмою магістра на один-два семестри (від 5 до 10 місяців);

b) стипендії для іноземних аспірантів, прийнятих на часткове навчання в аспірантурі в словацьких вузах, науково-дослідних центрах (від 1 до 12 місяців);

c) стипендії для викладачів іноземних вузів і науковців для лекційного або дослідницького стажування у словацьких вузах, науково-дослідницьких інститутах та неурядових організаціях за запрошенням (від 1 до 12 місяців).

Більш детальна інформація розміщена на сайті: www.scholarships.sk.

  

АВСТРІЯ

СТИПЕНДІЯ ІМЕНІ ЕРНСТА МАХА (ERNST MACH GRANT) 

Області вивчення або досліджень: природничі науки, технічні науки, медицина, сільське і лісове господарство, ветеринарія, суспільні науки, юриспруденція та економіка, гуманітарні науки та теологія.

Тип гранту: грант на семестр або на рік.

Цільова група: випускники вищих навчальних закладів не старше 35 років, початковий рівень – аспіранти, здобувачі кандидатського ступеня.

Організація, що надає грант: Австрійська служба академічних обмінів.

Терміни надання грантів: від 1 до 9 місяців.

Порядок виплати гранту (щомісячні фіксовані платежі):

 • для випускників вузів: 940 євро;
 • для кандидатів наук старше 30 років: 1040 євро;
 • одержувачі грантів звільняються від плати за навчання.

Анкета-заява і терміни її подання: анкету-заяву ("Bewerbungumein Stipendium fuеr Oеsterreich") можна отримати у представництвах Австрії за кордоном, в установах, які приймають заяви.

Додаткову інформацію можна знайти на інтернет-сайті: http://www.grants.at

ПІДТРИМКА АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ В РАМКАХ УГОДИ ПРО НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО З УКРАЇНОЮ 

Області вивчення або досліджень: природничі науки, технічні науки.

Тип гранту: грант на наукові дослідження.

Цільова група: дослідники.

Термін надання гранту: період роботи над проектом – 2 роки.

Порядок виплати гранту: оплачуються транспортні витрати і витрати на проживання за кордоном. Витрати на реалізацію проекту не фінансуються.

Анкета-заява: для отримання анкети-заяви звертайтеся в зазначені установи або завантажите з інтернет-сайту: http://www.oead.at/wtz

Терміни: необхідно уточнювати в установі, куди подаються заяви.

Рекомендації про порядок подання заяв: Підтримка надається конкретним двостороннім дослідницьким проектам, розробленим вченими обох країн. Право подавати заяви мають вчені, афілійовані з університетами або університетами прикладних наук, а також з іншими науково-дослідними організаціями.

Порядок відбору кандидатів: Національні експерти оцінюють подані проекти; змішана комісія приймає остаточне рішення.

Додаткову інформацію можна отримати в установі, для якого призначена заявка, або на інтернет-сайті: http://www.oead.at/_english/projects/index.html

  

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА СТИПЕНДІЙ THE NEWTON INTERNATIONAL FELLOWSHIPS

До участі в програмі стипендій запрошуються молоді вчені зі ступенем (PhD), що спеціалізуються в природничих, гуманітарних, соціальних дисциплінах.

Фінансування стипендіата в рамках програми становить £24000 на рік, крім цього £8000  на рік виділяється для покриття витрат безпосередньо на проведення досліджень, £2000 – тревел-грант.

Крім фінансування участі в стипендіальній програмі впродовж двох років, випускники впродовж наступних десяти років після її закінчення можуть претендувати на одержання щорічного гранту розміром до £6000 для підтримки контактів з колегами у Великобританії.

Контактна інформація: Email info@newtonfellowships.org

Web http://www.newtonfellowships.org

ПРОГРАМИ ДЛЯ АСПІРАНТІВ І ДОСЛІДНИКІВ, ПРОГРАМИ MBA (MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION)

Основні програми, в рамках яких розподіляються стипендії для навчання на ступінь магістра:

• Британські стипендії Чівнінг (Chevening Scholarships). Ці стипендії дають можливість отримати ступінь магістра або провести короткострокове наукове дослідження. Програма Chevening орієнтована на цілеспрямованих молодих професіоналів, потенційних лідерів, які бажають зробити свій особистий внесок в розвиток України. Щоб подати заявку, необхідно звернутися на сайт:

http://www.britishcouncil.org/ukraine-education-funding-chevening-scholarships.htm

 • Програма дослідницьких стипендій для іноземних студентів (ORSAS). Стипендію строком на один рік надають випускникам університетів для проведення дослідницької роботи. Форми заявки можна отримати в освітніх установах вищої школи (необхідно зв'язатися з університетом, де ви хотіли б вчитися). Для проведення наукових досліджень можна також звернутися за стипендією в наукові ради Сполученого Королівства, які фінансують дослідження в області гуманітарних і природничих наук. Міжнародні організації, такі як Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), також надають стипендії, в основному студентам з країн, що розвиваються. Крім цього, велика кількість освітніх установ вищої школи надають власні стипендії.

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ ЧІВНІНГ (CHEVENING SCHOLARSHIPS)

За допомогою стипендій Chevening уряд Великобританії підтримує цілеспрямованих професіоналів, які планують жити і працювати в Україні, роблячи внесок в її розвиток.

Стипендіальні програми Chevening надають можливість отримати магістерський ступінь або виконати короткострокову дослідницьку роботу. Стипендія Chevening покриває витрати на навчання, проживання, вартість авіа перельоту і поточні витрати на період від 3 до 12 місяців.

Пріоритетними областями вивчення є: державне управління (включаючи охорону здоров'я та планування міста, а також загальні питання управління міським господарством); міжнародні відносини (включаючи питання міжнародної безпеки); політологія, політичні дослідження, права людини, громадянське, конституційне і міжнародне право; правозастосування; журналістика (друковані ЗМІ, теле- і радіомовлення); зміна клімату і дослідження навколишнього середовища (включаючи сталий розвиток, захист навколишнього середовища, планування і менеджмент); енергетична безпека і поновлювані джерела енергії; наукові інновації, спрямовані на забезпечення сталого економічного розвитку, розвитку економіки і бізнесу, глобальної стабільності клімату; економіка.

Кандидати повинні мати:

 • диплом про вищу освіту з відмінними або добрими оцінками;
 • досвід роботи мінімум 3 роки за обраною спеціальністю;
 • українське громадянство, постійне проживання на території України;
 • намір продовжити трудову діяльність в Україні після закінчення навчання в Великобританії по стипендії Сhevening;
 • документально підтверджені свідчення високих досягнень у професійній діяльності;
 • високий рівень володіння англійською мовою (мінімально допустимий результат іспиту IELTS 6,5 балів).

Детальну інформацію про стипендії і правилах подачі заявки можна отримати на сайті Британської Ради: http://www.britishcouncil.org/ukraine.htm або безпосередньо на сайті програми Chevening: www.chevening.com

  

БЕЛЬГІЯ

СТИПЕНДІЇ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ФЛАМАНДСЬКОЮ СПІЛЬНОТОЮ 

Стипендії для аспірантів і молодих вчених/дослідників – гранти на дослідження

Дослідницькі гранти надаються кандидатам не старше 35 років. Вони повинні мати диплом про отримання ступеня магістра або відповідний йому диплом. Кандидатам повідомляють про прийняте рішення не пізніше, ніж за 6 тижнів до початку дії гранту.

СТИПЕНДІЇ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ФРАНЦУЗЬКОЮ СПІЛЬНОТОЮ 

Стипендії для аспірантів і молодих вчених/дослідників – гранти на дослідження

Дослідницькі гранти надаються незалежно від предмета дослідження. Цільова група – аспіранти, фахівці, науковці. Стипендії надаються в рамках квоти на період від 2 до 8 місяців.