28 квітня 2011 р.
Нові здобутки студентів- містобудівників
Нещодавно Донбаська національна академія будівництва та архітектури приймала студентів-містобудівників зі всієї України. Тут відбулися міжнародна науково-практична конференція «Містобудівні та житлово-комунальні аспекти сталого розвитку великих міст», Всеукраїнський студентський огляд-конкурс-2011 курсових, дипломних проектів та магістерських робіт та олімпіаду за спеціальністю «Міське будівництво і господарство» за напрямками: "Планування та благоустрій міст" та "Міський транспорт".
28 квітня 2011 р.
Графічна конкурентоздатність водників
У другому етапі Всеукраїнських студентських олімпіад з технічних графічних дисциплін НУВГП представили вихованці кафедри нарисної геометрії, інженерної та машинної графіки.
28 квітня 2011 р.
Чорнобильська катастрофа – наслідки та уроки
Чверть століття тому Україна пережила безпрецедентну аварію на Чорнобильській АЕС. Круглий стіл, присвячений наслідкам і урокам Чорнобильської катастрофи, відбувся в Національному університеті водного господарства та природокористування.
Засідання відкрив ректор університету, доктор технічних наук, професор Василь Гурин, який акцентував увагу на наслідках трагічної події та завданнях, які стоять у зв'язку з цим перед вченими і дослідниками.
27 квітня 2011 р.
Виставка літератури до роковин
Чорнобильської катастрофи
Наукові праці та статті, присвячені цій події та ліквідації її наслідків, презентовані на виставці, що відкрилася в інформаційно-бібліографічному відділі (ауд. А225) наукової бібліотеки НУВГП. Тут також можна ознайомитися із засадами законодавчого регулювання медичних та соціальних проблем чорнобильців.
Допомогти краще зрозуміти причини і наслідки трагедії, виховувати національну гідність, любов і бережливе ставлення до природи і рідної землі, формувати вміння співчувати людському горю – основний акцент матеріалів виставки.
26 квітня 2011 р.
25–та річниця Чорнобильської катастрофи
Дзвони Чорнобиля застерігають людство від легковажного захоплення
можливістю отримати невичерпне джерело енергії
Напередодні чорнобильської річниці ми попросили завідувача кафедри екології НУВГП, голову обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, академіка Української екологічної академії наук та Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності МИКОЛУ КЛИМЕНКА поділитися думками про безпечність атомних електростанцій.
26 квітня 2011 р.
Майбутні меліоратори підтвердили
свою професійну майстерність
П'ятикурсники факультету водного господарства Олександр Пшевлоцький, Наталія Приходько, Віталій Чимирин та Володимир Гнатюк взяли участь у П'ятому міжнародному конкурсі професійної майстерності студентів за напрямом "Меліорація та водне господарство", який відбувся у Брестському державному технічному університеті.
За результатами усіх конкурсів команда НУВГП посіла друге загальнокомандне місце. Окрім того, за результатами змагань з окремих дисциплін наші студенти отримали дипломи першого і третього ступенів.
26 квітня 2011 р.
Чорнобильська катастрофа – наслідки та уроки
Круглий стіл, присвячений наслідкам та урокам катастрофи на Чорнобильській АЕС, відбудеться 27 квітня у Національному університеті водного господарства та природокористування.
На засіданні круглого столу, в якому візьмуть участь науковці, екологи, медики, представники громадськості й ЗМІ, розглядатимуть питання про уроки Чорнобильської катастрофи, її наслідки та подолання наслідків, зокрема, особливості захворюваності мешканців Рівненщини, підвищення родючості грунтів та інше.
Засідання круглого столу відбудеться в першому корпусі НУВГП за адресою: вул.Соборна, 11, перший поверх, конференц-зала. Початок о 14 годині.
26 квітня 2011 р.
Знову серед найкращих !
У ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» наш університет гідно представила другокурсниця факультету менеджменту Валентина Бура, яка другий рік поспіль серед переможців: посіла друге місце в секції економічних наук, а в загальному національному заліку серед студентів гуманітарних і негуманітарних спеціальностей стала третьою!
В олімпіаді, яка відбулася в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, брали участь 117 студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації зі всіх регіонів України.
Шановні студенти та працівники університету !
Прийміть найщиріші вітання з величним християнським святом – Світлого Христового Воскресіння!
Нехай радісні Великодні свята принесуть у наші оселі Боже благословіння, мир і злагоду.
Кожен з нас вважає це свято символом чистоти помислів, здійснення життєвих надій та сподівань і чекає на нього з нетерпінням.
Бажаю всім душевної чистоти і гармонії, піднесеного настрою та незмінного оптимізму. Нехай Чудо Воскресіння Христового надихає на добрі та праведні справи.
Нехай Христові заповіді милосердя і вселенського добра супроводжують вас щоденно на життєвій дорозі.
Щастя, здоров’я та здійснення заповітних мрій напередодні найвеличнішого свята Великодня!
Христос Воскрес !
Василь ГУРИН, ректор університету
20 квітня 2011 р.
Нові успіхи армспортсменів університету
Спортсмени НУВГП повернулися з чемпіонату України з армспорту серед дорослих, що днями відбувся у Харкові. В цілому команда Рівненщини, яка повністю складалася з наших студентів, виборола 6 місце серед 23 команд.
20 квітня 2011 р.
Екологи – про атомну небезпеку
Про проблеми ядерної енергетики йтиме мова 22 квітня під час засідання Рівненського прес-клубу.
Засідання прес-клубу та прес-конференція відбудуться 22 квітня в конференц-залі Рівненського будинку вчених. Початок о 12 годині.
20 квітня 2011 р.
Всеукраїнська конференція студентів-економістів
У НУВГП відбулася V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Діяльність суб’єктів господарювання в умовах модернізації економіки та міжнародної інтеграції".
На пленарному засіданні конференції виступали доцент кафедри економічної теорії Кухар О.В. та декан факультету економіки та підприємництва НУВГП Мельник Л.В., а також студенти НУВГП, РДГУ, НУ "ОА", Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна".
20 квітня 2011 р.
День довкілля студенти зустріли на суботнику
З нагоди Дня довкілля студенти спеціалізації водогосподарської екології та охорони навколишнього середовища, а також викладачі кафедри екології, гідрології та природокористування НУВГП взяли участь у всеукраїнському дні благоустрою довкілля та провели суботник з приведення у належний санітарний стан територій навколо навчальних корпусів та упорядкували територію біля озера Басів Кут.
20 квітня 2011 р.
Кубок МЕФ вибороли четвертокурсники
На штучному майданчику спортивного комплексу університету відбулися гарячі баталії найкращих футболістів механіко-енергетичного факультету – розіграш вже другого за ліком Кубка МЕФ з міні-футболу. Але якщо рік назад за перемогу в дебютному турнірі змагалися збірні курсів, то нині «географія» змагань розширилася – у боротьбу вступило одразу десять команд, які представляли не лише курси, а й академічні групи.
20 квітня 2011 р.
Всесвітній день книги та авторського права
«Подякою» книзі, за її вагомий внесок у життя людей стало заснування Всесвітнього дня книги та авторського права. Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка відбулася в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку. При цьому одним з найважливіших досягнень стало впровадження всесвітнього символу авторського права - ©.
18 квітня 2011 р.
Відзнака всеукраїнського проекту
За вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки Національний університет водного господарства та природокористування нагороджено дипломом та медаллю всеукраїнського видавничого проекту "Науково-освітній потенціал України".
18 квітня 2011 р.
Екологи НУВГП за чисте довкілля
День довкілля відзначається у нашій державі з 1998 р. згідно з Указом Президента України третьої суботи квітня. У цей день громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, зокрема, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань. З кожним роком до відзначення українського свята – Дня Довкілля долучається все більше громадських організацій, представників державної влади та небайдужих громадян України.
18 квітня 2011 р.
Наукова конференція студентів та мо- лодих вчених кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції
Наукова конференція студентів та молодих вчених "Водовідведення, технології очистки стічних вод та утилізації осадів" і "Теплогазопостачання та вентиляція" відбулася під керівництвом завідувача кафедри д.т.н., професора М.М.Гіроля. Робочими мовами конференції були українська, польська та англійська.
15 квітня 2011 р.
Монографія до ювілею кафедри
До 45-річчя кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин та обладнання у редакційно-видавничому центрі університету вийшла монографія В.Ф.Ткачука, О.П.Лук'янчука та О.П.Рижого "Агромеліоративні багатоярусні глибокорозпушувачі".
Книга написана на основі результатів досліджень авторів і присвячена такій актуальній темі, як розробка високоефективних розпушувачів грунтів Західного Полісся.
Видання буде цікавим студентам, аспірантам, науковим та інженерно-технічним працівникам, які займаються вивченням, проектуванням та дослідженням розпушувачів грунтів.
А ознайомитися з книгою можна в науковій бібліотеці НУВГП.
15 квітня 2011 р.
Майбутні працівники будівельної галузі
зустрілися з роботодавцями
П'ятикурсники факультету будівництва та архітектури (спеціальності ПЦБ, МГБ, ТБК) зустрілися з представниками ТОВ "Житомирський завод метало- конструкцій" - заступником директора з кадрових та правових питань Олександром Гайовим і головним конструктором Володимиром Волокітою.
Заводчани приїхали, щоб відібрати фахівців для роботи на посадах інженерів-конструкторів та інженерів-технологів. Вони ознайомили студентів з напрямками діяльності підприємства та його перспективами, розповіли про вимоги до працівників і умови роботи.
14 квітня 2011 р.
Студентська олімпіада з програмування
Відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у Рівненській області. Він проводився синхронно по всій Україні на одному наборі задач, як 1/8 фіналу студентської першості світу з програмування під егідою АСМ.
14 квітня 2011 р.
Податковий брейн-ринг
У студентському кафе «Сучасник» НУВГП відбувся Перший регіональний податковий брейн-ринг, присвячений актуальним питанням Податкового кодексу України. Організатори заходу Рада молодих економістів Рівненщини, Державна податкова інспекція м.Рівне та факультет економіки і підприємництва НУВГП.
13 квітня 2011 р.
Екскурсія на ВАТ "РівнеАзот"
П'ятикурсники спеціальностей «Підйомно-транспор- тні, будівельні, дорожні, меліоративні машини та обладнання», «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів», «Теплоенерге- тика», «Екологія та охорона навколишнього середо- вища», «Промислове та цивільне будівництво», «Авто- матизоване управління технологічними процесами», які брали участь у презентації ВАТ "РівнеАзот" і планують там працювати після закінчення навчального закладу, побували на екскурсії на підприємстві.
13 квітня 2011 р.
Студентка автотранспортного технікуму стала
"СтудМіс Рівненщини"
У Рівному обрали найкрасивішу студентку Рівненщини.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу краси, кмітливості та таланту "СтудМіс України" відбувся в приміщенні Стадіо-Пабу.
Ініціатором конкурсу стала Всеукраїнська студентська рада за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. До його участі мала право долучитись будь-яка дівчина, котра навчається в середньому спеціальному або вищому навчальному закладі.
13 квітня 2011 р.
Гирьовий спорт
На початку квітня в НУВГП відбулися двоє змагань з гирьового спорту. Перші - це Чемпіонат університету серед гуртожитків в залік ХХХІІІ Спартакіади студмістечка, де І місце виборола команда гуртожитку № 6, ІІ місце - команда гуртожитку № 5, ІІІ – команда гуртожитку № 4, ІV місце – гуртожиток № 2, V місце – гуртожиток № 7.
12 квітня 2011 р.
НУВГП – Лідер національної освіти
За багаторічну науково-педагогічну діяльність по розбудові освіти Національний університет водного господарства та природокористування удостоєний почесного звання «Лідер національної освіти».
Також НУВГП нагороджений золотою медаллю та дипломом виставки у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки».
12 квітня 2011 р.
Ректор НУВГП Василь Гурин нагороджений
відзнакою «Зірка патріота України – 2011»
Щорічний Міжнародний проект «Україна й українці — цвіт нації, гордість країни» покликаний вшановувати найактивніших діячів як України, так і української діаспори, котрі докладають багато зусиль для розбудови нашої держави.
Проект отримав підтримку керівництва держави та міжнародне визнання, а його організаційний комітет очолив радник Президента України, член Ради Старійшин Валерій Пустовойтенко.
11 квітня 2011 р.
Студенти, аспіранти і викладачі обговорили
проблеми теорії і практики менеджменту
На кафедрі менеджменту НУВГП відбулась IV Всеукраїнська міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і викладачів “Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки”. У конференції взяли участь близько 200 студентів, аспірантів і молодих науковців з усіх областей України, в тому числі 126 чоловік із 46 ВНЗ України, 62 з них - представники НУВГП.
8 квітня 2011 р.
Економічний турнір закінчився. Хай живе турнір !
На факультеті економіки і підприємництва відбувся Відкритий економічний турнір, який став традиційним командним змаганням молодих науковців з економічної теорії. Цього року змагання зібрало 55 учасників з 9 команд студентів 1-3 курсів факультету економіки і підприємництва НУВГП.
5 квітня 2011 р.
Викладачі Закарпатського НКЦ знайомляться з водогосподарськими об'єктами Закарпаття
Викладачі Національного університету водного господарства та природокористування, які проводять заняття зі студентами Закарпатського навчально-консультаційного центру, навчаються і самі. Зокрема, вони відвідують водогосподарські об'єкти області.
Це дозволяє їм встановлювати міждисциплінарні зв’язки з фаховими дисциплінами.
4 квітня 2011 р.
Студенти та науковці НУВГП відтворюватимуть і вивчатимуть автентичну іхтіофауну
Громадська організація Регіональний екологічний центр "Волинь" презентувала в Рівненському будинку вчених новий проект, що стосується створення науково-освітнього комплексу з охорони і відтворення іхтіофауни Рівненщини.
Як розповів голова центру, професор кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики, доктор сільськогосподарських наук Віктор Мошинський, проект реалізується в рамках Програми малих грантів Глобального екологічного фонду і його метою є спорудження на водоймах поблизу села Онишківці Дубенського району демонстраційного міні-цеху з відтворення цінних видів аборигенської іхтіофауни, таких як сазан, лящ, сом, щука, лин.
Міні-цех буде збудований на території ВАТ "Рівненська рибоводно-меліоративна станція" і складатиметься з секторів для інкубації та вирощування мальків і закритої акваторії, де утримуватимуться риби.
На базі цеху проводитимуть наукові семінари та конференції для фахівців галузей рибництва й іхтіології, а також екскурсії і навчальні практики для студентів вишів західного регіону України.
4 квітня 2011 р.
Замість лекції – знайомство з водогосподарськими об'єктами
У Закарпатському навчально-консультаційному центрі НУВГП відбулась зустріч першокурсників з начальником Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, заслуженим працівником сільського господарства України Володимиром Петровичем Чіпаком.
1 квітня 2011 р.
Компетентно про сучасну університетську освіту
31 березня – 1 квітня 2011 року в Національному університеті водного господарства та природокористу- вання відбулася відкрита сесія наукової школи з проблем творчості і технологій у неперервній професійній освіті НАПН України «Компетентнісний підхід у сучасній університетській освіті».
1 квітня 2011 р.
Диплом Всеукраїнського конкурсу отримала студентка ФМ
У Сумському державному університеті відбулася підсумкова конференція за результатами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». У підсумковій науково-практичній конференції взяли участь 24 студенти з 19 українських вишів.
Студентка факультету менеджменту спеціальності «Державна служба» НУВГП Марія Козар за рішенням журі конкурсу нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
Конкурсна комісія розглянула 45 студентських наукових робіт, що надійшли з 28 вищих навчальних закладів. У роботі журі взяли участь всі наукові керівники – представники вищих навчальних закладів, що сприяло максимально об’єктивній оцінці студентських наукових робіт.