30 листопада 2010 р.
Відзнака за внесок у розвиток АПК
Національний університету водного господарства та природо- користування визнаний переможцем загальноукраїнського проекту "Агропромисловий комплекс України: сьогодення та майбутнє" і нагороджений дипломом та почесною відзнакою як лідер галузі серед навчальних і наукових установ.
Проект реалізований видавництвом "Престиж Медіа Інформ" спільно з Міністерством аграрної політики України, з метою зробити інтегровану оцінку підприємств, порівняти їх економічні показники, дати загальну характеристику справ у галузі по регіонах, проаналізувати динаміку змін за попередній період, закласти основу для проведення моніторингу кредитних ресурсів та інвестиційних засобів.
29 листопада 2010 р.
Свіча нашої пам’яті: Голодний мор 1932-1933 рр.
Багатовікова історія українського народу – сумний літопис життя і смерті народу-великомученика, якому випало достатньо лиха і випробувань. Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, позначене голодними роками, чужоземними навалами, руйнівними війнами. Понад півстоліття трагедія 33 року перебувала поза увагою істориків.
27 листопада 2010 р.
Валерію Олеговичу Орлову
Завідувачу кафедри водопостачання та бурової справи Національного університету водного господарства та природокористування, доктору технічних наук, професору, академіку МАНЕБ, Відміннику освіти України 27 листопада 2010 року виповнюється
65 років
26 листопада 2010 р.
Підручник “Водопостачання” – краще навчальне видання у галузі будівництва і архітектури
Підведено підсумки Першого всеукраїнського конкурсу видань для вищих навчальних закладів «Університетська книга» у рамках ХІІІ Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ - 2010», що проводився протягом року Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів.
І місце в номінації «Краще навчальне видання у галузі будівництва і архітектури» отримав підручник «Водопостачання», розроблений у співавторстві ректором Київського національного університету будівництва та архітектури, доктором технічних наук, професором А.М.Тугаєм та завідувачем кафедри водопостачання та бурової справи Національного університету водного господарства та природокористування, доктором технічних наук, професором В.О.Орловим. Підручник призначений для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «Водопостачання та водовідведення», «Споруди і обладнання водопостачання і водовідведення».
У підручнику розглянуто основні схеми водопостачання населених пунктів і промислових підприємств. Висвітлено
конструктивні особливості й основні принципи розрахунку та конструювання водозабірних споруд, станцій підготовки води, насосних станцій, резервуарів та водонапірних башт, водопровідних мереж і водоводів. Розкрито також питання поліпшення якості води, запасних та регулювальних споруд, джерел водопостачання тощо.
25 листопада 2010 р.
Прикордонне співробітництво в дії
У національному університеті водного господарства та природокористування побувала делегація польських науковців з Інституту агрофізики Польської академії наук (Люблін) та університету Люблінська політехніка - доктор Гжегош Йозефацюк, доктор Галіція Шатанік-Клоц, доктор Войцех Франс та магістр Олександра Крол.
Метою їх візиту є підготовка разом з науковцями НУВГП спільного проекту за програмою транскордонного співробітництва, підготовка угоди про співпрацю з між НУВГП та Інститутом агрофізики ПАН (з Люблінською політехнікою така угода вже діє).
Гості з Польщі вели переговори щодо співпраці з проректором Григорієм Сапсаєм, професорами Миколою Клименком, Сергієм Веремеєнком, Анатолієм Рокочинським, Зіновієм Маланчуком, О.Л.Дворкіним, доцентом Владиславом Солодким.
Українські і польські науковці досягнули домовленості про подальшу співпрацю у галузях водогосподарської екології, землевпорядкування, будівництва та будівельних матеріалів та інших. Йшлося також про обмін науковцями і студентами між українськими і польськими навчальними та науковими установами.
24 листопада 2010 р.
Чемпіонський шлях нашого товариша
Світ логічних або інтелектуальних ігор надзвичайно широкий та різноманітний. Шахи займають в ньому одне з провідних місць. Проте шахи також мають немало різновидів. Найпоширенішими у світі є європейські, японські ("сьогі") і китайські ("сянци") шахи. Варіанти шахів походять від однієї і тієї ж древньої гри "чатуранга", батьківщиною якої вважається Іранський Абадан, що в давнину був у складі Індії. Звідти аматори завезли її через Персію до Європи, де вона еволюціонувала в те, що нині називають "шахи". Але гра поширювалася і на схід, до Китаю, де вона трансформувалася у "сянци". Приблизно у VІІІ столітті японські місії, що були при дворі китайського імператора, привезли на батьківщину цю захоплюючу гру, дещо змінивши на свій лад її назву - сьогі.
Другокурсник механіко-енергетичного факультету НУВГП Андрій Палій вісім років тому вперше зіграв партію в сьогі і став завзятим прихильником цієї східної гри.
23 листопада 2010 р.
Книжкова полиця
У редакційно-видавничому центрі НУВГП побачив світ навчальний посібник "Енергоресурси та гідрологічні основи гідроенергетики", авторами якого є доценти А.М.Маковський та Ю.Ю.Філіпович.
Видання призначене для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямами підготовки "Гідроенергетика" та "Будівництво" (професійне спрямування "Гідротехнічне будівництво").
У навчальному посібнику наведено опис ресурсів поновлю- вальних і не поновлюваних (альтернативних) джерел енергії, розглянуті способи та методи їх добування, використання і перетворення в електроенергію, її транспортування до споживачів, а також способи використання гідравлічної енергії.
Ознайомлення з цим матеріалом допоможе студентам отримати чітке розуміння кількісної оцінки різноманітних поновлювальних і не поновлювальних енергоресурсів та фізичних процесів, що відбуваються в електростанціях та енергосистемах.
22 листопада 2010 р.
Золота медаль за освітню діяльність
Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у міжнародній виставці “Освіта та кар’єра – 2010”, яка нещодавно відбулася в Києві, у Центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім”.
22 листопада 2010 р.
Успіхи наших гирьовиків
Найсильніші студенти Національного університету водного господарства та природокористування помірялися силами на Кубку Рівненської області з гирьового спорту.
22 листопада 2010 р.
Презентація факультету прикладної математики
та комп’ютерно-інтегрованих систем
На завершення днів факультету ПМ і КіС відбулася його презентація в актовій залі університету для гостей свята та представників засобів масової інформації.
Декан факультету Анатолій Власюк розповів про здобутки студентів та викладачів факультету, яких за цих 10 років набралося чимало, та прийняв вітання від гостей свята.
18 листопада 2010 р.
Дні факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем
В університеті проходить тиждень одного з найпопулярніших в абітурієнтів факультету – прикладної математики та комп’ютерно-інте- грованих систем, якому виповнилося 10 років.
Про популярність факультету у випускників шкіл щороку свідчить найбільший конкурс. До того ж, сюди, як правило, вступають найсильніші абітурієнти, які мають 200-180 балів за зовнішнє незалежне тестування з математики.
17 листопада 2010 р.
З міжнародним днем студента !
17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це їх міжнародне професійне свято. Свято, яке зближує та об’єднує молодих людей, бо це день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.
Студенти є і завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства.
17 листопада 2010 р.
Обласний студентський форум визначив
пріоритетні завдання
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся обласний студентський форум "Роль студентського самоврядування у розвитку регіону". У ньому взяли участь 94 представники навчальних закладів області різних рівнів акредитації.
Учасників форуму привітали начальник управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації І.В.Вєтров та ректор НУВГП В.А.Гурин.
16 листопада 2010 р.
Напередодні свого міжнародного свята
студенти добре повеселилися
У Рівному відбувся вже у дев’ятнадцятий раз традиційний міжнародний фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр "Шалантух".
Цього разу у ньому взяли участь 14 студентських театрів з Білорусі, Молдови, Росії та України. І тому студентське Рівне стало на ці три дні ще більше студентським, наповненим сміхом, веселощами, жартами і молодечим запалом.
13 листопада 2010 р.
13 листопада 2010 року після тяжкої хвороби пішов з життя
НАКОНЕЧНИЙ
Володимир Васильович
Володимир Васильович Наконечний народився 3.02.1956 р. в селі Бегень Рівненського району. Навчався в Городоцькій середній школі. Після закінчення школи у 1973 р. вступив на механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка, який закінчив у 1978 р.
11 листопада 2010 р.
Радіодиктант національної єдності
написали в НУВГП
У День української писемності і мови, день вшанування пам'яті Нестора Літописця, студенти, викладачі університету, слухачі підготовчих курсів зібралися на кафедрі українознавства, педагогіки і психології, щоб долучитися до Всеукраїнського диктанту національної єдності – унікальної акції, яку започаткувало Українське радіо у 2000 році.
10 листопада 2010 р.
Прес-конференція з володарем Кубку світу
В університеті відбулася прес-конференція другокурсника факультету менеджменту, переможця ігор на Кубок світу з армрспорту Олега Жоха і його тренера - старшого викладача кафедри фізвиховання Олександра Комаревича для місцевих засобів масової інформації.
9 листопада 2010 р.
В університеті стартував Міжнародний конкурс
з української мови імені Петра Яцика
9 листопада, у День української писемності і мови, в університеті відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який організувала і провела кафедра українознавства, педагогіки і психології. У мовному змаганні взяли участь 114 студентів 1-5 курсів нашого вишу.
Цей конкурс уже став традиційним – в університеті, як і в Україні та ще в понад 20-ти країнах світу, його проведено водинадцяте.
9 листопада 2010 р.
Слово про мову
9 листопада - День української писемності і мови
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
9 листопада 2010 р.
Прес-конференція з володарем Кубку світу
з армспорту
10 листопада 2010 року в залі засідань головного корпусу НУВГП відбудеться прес- конференція з володарем Кубку світу з армспорту Олегом Жохом та його тренером Олександром Комаревичем (початок о 10.00).
8 листопада 2010 р.
Веселий “Шалантух” знову
в Рівному
ХІХ міжнародний фестиваль студентських театрів мініатюр "Шалантух – 2010" розпочинається.
4 листопада 2010 р.
НУВГП навчатиме фахівців для ОСББ
Міністерство житлово-комунального господарства і Міністерство освіти домовилися розпочати навчання фахівців для об'єднань співвласників багато- квартирних будинків (ОСББ) і управляючих компаній у житлово-комунальному господарстві у вищих навчальних закладах з 2011 року. До їх переліку увійшов і провідний рівненський вищий навчальний заклад – Національний університет водного господарства та природокористування.
2 листопада 2010 р.
Методична рада з безпеки життєдіяльності
На кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП відбулося розширене засідання науково-методичної ради за участю викладачів з безпеки життєдіяльності вищих навчальних закладів Рівненської області. Тема засідання – надання першої долікарської допомоги у НС та нещасних випадках.
1 листопада 2010 р.
Золота медаль за інноватику у вищій освіті
Національний університет водного господарства та природокористування став лауреатом національної виставки «Інноватика в освіті України», яка днями відбулася у Київському Палаці дітей та юнацтва.
За перемогу у номінації «Інноватика у вищій освіті» університет відзначений золотою медаллю та дипломом за активну участь в освітній та інноваційній діяльності. Ректор Василь Гурин та проректор Григорій Сапсай отримали подяки за розробку і активне впровадження інноваційних технологій в освітню практику.