30 вересня 2010 р.
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
Всемогутній дух бібліотеки
У цей день професійного свята наше суспільство віддає данину шани подвижникам бібліотечної справи, людям, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням. ХХІ століття, визнавши одним із своїх головних пріоритетів вільний обмін і доступ до інформації, об'єктивно поставило професію бібліотекаря у перший ряд найнеобхідніших і актуальних.
Наукова бібліотека Національного університету водного господарства та природокористування - одна з найбільших бібліотек області. Вона, як і університет, бере свій початок з 1915 року, а у 2007 році здобула статус наукової.
29 вересня 2010 р.
День факультету гідротехнічного будівництва
та гідроенергетики
В університетському гуртожитку № 5, де живуть майбутні гідротехніки та гідроенергетики, відбувся День факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики. Головна мета заходу - знайомство студентів молодших курсів з історією університету, свого факультету, зустріч з викладачами кафедр, що входять до складу ФГТБ та ГЕ.
28 вересня 2010 р.
Книжкова полиця
Монографія "Брикетуваня торфу", написана кандидатом технічних наук, завідувачем кафедри розробки родовищ корисних копалин Національного університету водного господарства та природокористування В.О.Гнєушевим, побачила світ у редакційно-видавничому відділі навчального закладу.
У книзі розглянуті всі процеси брикетування торфу – від підготовки сировини до складування готової продукції й організаці її збуту, обгрунтовані можливі напрямки підвищення ефективності торфодобування.
Видання призначена для науковців, фахівців торфової галузі та студентів, які навчаються розробці торфових родовищ та переробці торфу.
Фахівцям органів місцевої влади цікавим буде ознайомитися й з думками та пропозиціями автора про їх роль у реалізації
регіональної енергетичної політики, адже успішна робота торфової галузі регіону значно вірогідніша за умови злагодженої взаємодії з органами місцевої влади на основі реалізації регіональних програм.
27 вересня 2010 р.
Вечір англомовного кіно
Третій тиждень поспіль триває студентський освітньо-розважальний проект «Вечір англомовного кіно», спрямований на вдосконалення усної англійської мови. «Саме постійне практичне використання мови допомагає тримати її на належному рівні», - пояснює студент ФЕіП, Тарас Комаренко, один з організаторів проекту.
26 вересня 2010 р.
Володимиру Фурману – 50 !
Володимиру Мілетійовичу Фурману – доценту кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства 26 вересня виповнюється 50 років.
Колеги, друзі, студенти вітають його з ювілеєм, бажають міцного здоров'я і довголіття, наснаги в праці, хорошого настрою, здійснення мрій і нових досягнень.
Нехай щастить Вам на життєвому шляху !
25 вересня 2010 р.
Ніні Борисівні Кушнір
Завідувачу кафедри економіки підприємства Національного університету водного господарства
та природокористування, члену-кореспонденту Академії економічних наук, члену-кореспонденту Екологічної Академії наук, голові Рівненської обласної громадської організації «Спілка економістів України», відміннику освіти України,
25 вересня 2010 року виповнюється
50 років
23 вересня 2010 р.
Всеукраїнський турнір з армспорту
На Всеукраїнському турнірі з армспорту у Полтаві помірялися силами і студенти Національного університету водного господарства та природокористування.
Кандидат у майстри спорту, студентка факультету землеустрою та геоінформатики Ольга Бурсук виборола на турнірі відразу перше та друге місця, майстер спорту, студент факультету менеджменту Олег Жох завоював перше місце, студент факультету будівництва та архітектури Петро Грасим – друге та третє місця, студент механіко-енергетичного факультету Ярослав Рішко посів третє місце.
Турнір зібрав 11 найсильніших команд з усіх куточків України, у складі яких виступили понад 120 учасників.
Як суддя у змаганнях також взяв участь старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП, суддя міжнародної категорії, заслужений тренер України Олександр Комаревич.
22 вересня 2010 р.
Поклали квіти до могили Невідомого солдата
З нагоди відзначення в Україні Дня партизанської слави на військовому меморіалі кладовища "Дубенське" працівники та студенти Національного університету водного господарства та природокористування поклали квіти та вінки від НУВГП до могили Невідомого солдата. Також в урочистому покладанні квітів взяли участь керівники області, міста, представники ветеранських організацій, колишні партизани-підпільники.
20 вересня 2010 р.
Кафедрі опору матеріалів і будівельної механіки – 80 років
Про основу теоретичної механіки - опір матеріалів - студенти технічних вищих навчальних закладів говорять: "Склав опір матеріалів – можеш одружуватися". Наука ця складна, “опирається“ вивченню, вимагає ґрунтовних знань вищої математики, фізики, матеріалознавства. Адже опір матеріалів - в основі проектування всіх пристроїв і механізмів. Надійність, довговічність, стійкість машин визначається формулами і рівняннями цієї науки.
17 вересня 2010 р.
Найбільше винахідників працює у НУВГП
Напередодні свята винахідників та раціоналізаторів України, який відзначають у третю неділю вересня, у Національному університеті водного господарства та природокористування підведені підсумки традиційного огляду-конкурсу винахідницької діяльності.
Перше місце на кращу кафедру з постановки винахідницької роботи посіла кафедра теплоенергетики та машинознавства (кращі винахідники – доцент В.М.Стрілець, О.Р.Стрілець).
15 вересня 2010 р.
Шановні студенти, аспіранти, викладачі, працівники університету !
Вітаю вас зі знаменною датою історії нашого навчального закладу – 95-річчям відкриття у Києві Сільськогосподарського гідротехнічного училища – предтечі Національного університету водного господарства та природокористування. Таким чином, розпочалася підготовка фахівців з меліорації та гідротехніки для потреб сільського господарства.
Бажаю вам гідно продовжувати справу наших попередників, докладати усіх зусиль в підготовці висококваліфікованих спеціалістів, набувати міцних знань для розбудови економіки нашої держави.
Василь ГУРИН, ректор університету
15 вересня 2010 р.
Шановні колеги !
Вітаю Вас, учених, конструкторів інженерів, фахівців у сфері інтелектуальної власності з Днем винахідника і раціоналізатора.
Інтелектуальна власність визнається у світі як важливий інструмент сприяння економічному, соціальному та культурному розвитку всіх націй. Творча, винахідницька діяльність людини, яка направляється системою інтелектуальної власності, є ключовим чинником створення матеріальних благ, підвищення рівня життя і збагачення культурної спадщини кожної держави.
Ваш талант, самовіддана праця та постійний пошук є дієвим рушієм науково-технічного прогресу, творчою силою, яка забезпечує розвиток вітчизняної економіки і зростання добробуту Українського народу.
Тож залишайтеся і надалі в авангарді науково-технічного прогресу, шукайте технічні рішення, які сприятимуть зростанню добробуту людей, переходу економіки держави на інноваційний шлях розвитку.
Сердечно бажаю Вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, достатку вам і вашим родинам, невичерпної життєвої енергії, вічної молодості душі, нових ініціатив та ідей, творчого натхнення.
Василь ГУРИН, ректор університету
15 вересня 2010 р.
1915 рік – початок нашої історії
95 років тому 16 вересня 1915 року в газеті «КІЕВЪ» (№ 606) на першій сторінці без посилання на автора в статті під назвою «Отрытие сельськохозяйственного гидротехнического училища» повідомлялося, що 15 вересня о 12 годині відбулося відкриття середнього сільськогосподарського гідротехнічного училища.
В матеріалі також йшлося про те, що новий навчальний заклад з’явився завдяки ініціативі членів товариства по розповсюдженню технічних знань.
14 вересня 2010 р.
Студенти та викладачі дізналися про можливість проводити дослідження і навчатися в США
У НУВГП відбулася презентація програми наукових обмінів в США ім. Фулбрайта.
Координатор Програми для проведення наукових досліджень в університетах США Наталя Залуцька ознайомила учасників зустрічі з можливостями навчатися і проводити наукові дослідження в провідних університетах США, розповіла про вимоги до кандидатів на участь у програмі.
Програма ім. Фулбрайта — це найстаріша програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу. В Україні Програма Фулбрайта розпочала свою діяльність у 1992 році. Протягом 15-річної діяльності Програми ім. Фулбрайта в Україні понад 700 українських науковців та студентів проводили дослідження та навчалися у США. А натомість 400 американських науковців і студентів навчалися або викладали, проводили дослідження в Україні.
Зокрема, зараз у США за програмою ім. Фулбрайта перебуває двоє представників нашого університету – завідувач відділу міжнародних та регіональних зв'язків Тарас Личук та старший викладач кафедри розробки родовищ корисних копалин Сергій Боблях. Перший проводить наукові дослідження в університеті штату Меріленд, а другий – в університеті штату Пенсільванія.
13 вересня 2010 р.
Шановні працівники та студенти
факультету прикладної математики і
комп’ютерно-інтегрованих систем !
Вітаю з професійним святом – Днем програміста !
У сучасному світі для того, щоб впевнено почувати себе у будь-якій професії, недостатньо лише досконало володіти спеціалізованими знаннями та навиками. Успішного програміста відрізняє: досконале знання операційних систем, професійний рівень роботи з комп'ютерною технікою, володіння декількома мовами програмування, розуміння принципів побудови зручних інтерфейсів користувача, можливість проектування та розробки програмних систем, що розраховані на експлуатацію в умовах постійних змін та модифікацій. Але і це не все. Створені програмістами програми працюють майже у всіх галузях життя людини, а тому мимоволі програмісти змушені ставати фахівцями
ще й в математиці, статистиці, економіці, графіці, управлінні та в багатьох інших областях знань.
Бажаю вам у вашій нелегкій справі успіхів, міцного здоров'я та вдалих і продуманих рішень.
Хай вам щастить !
Василь ГУРИН, ректор університету
10 вересня 2010 р.
Книжкова полиця
У редакційно-видавничому центрі НУВГП видано цикл монографій, під редакцією Володимира Павлова – завідувача кафедрою фінансів і кредиту університету, доктора економічних наук, академіка АЕН, заслуженого економіста України.
У книзі "Реформування соціального страхування в Україні", написаній відомим економістом у співавторстві з Мирославою Олієвською, проаналізовані процеси трансформації системи страхових відносин в умовах реформування економіки та узагальнено зарубіжний досвід організації страхування найманих працівників. І, що особливо важливо, визначені пріоритетні напрямки вдосконалення соціального страхування найманих працівників в Україні.
8 вересня 2010 р.
Студенти із Варни побували в НУВГП
Влітку студенти факультету екології і природо- користування Національного університету водного господарства та природокористування разом із заступником декана Аллою Кучеровою побували у Болгарії, в Технічному університеті м.Варна. А на початку навчального року вже болгарські студенти і доцент кафедри екології Технічного університету Варни Христо Атанасов Крачунов побували у Рівному, в Національному університеті водного господарства та природо- користування.
7 вересня 2010 р.
Аташе Посольства Словацької Республіки
відвідав НУВГП
Студенти Національного університету водного господарства та природокористування вже вдруге зустрілися з аташе з питань оборони Посольства Словацької Республіки, полковником Юраєм Бескідом.
6 вересня 2010 р.
Подорож до Парижу разом
зі студентами
Наприкінці минулого навчального року студенти Національного університету водного господарства та природокористування з факультетів водного господарства та економіки і підприємництва, відповідно до угоди про співпрацю між НУВГП та Вищим сільськогосподарським ліцеєм міста Аен, побували у Франції.
2 вересня 2010 р.
Визначені кращі
навчально-методичні розробки року
Згідно з Положенням про педагогічний конкурс підбиті підсумки та визначені переможці за номінаціями “Кращий підручник”, “Кращий навчальний посібник” та “Кращий електронний засіб навчання.”.
1 вересня 2010 р.
НУВГП – переможець “Барвистої України–2010”
Перед початком нового навчального року Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем ще однієї престижної нагороди – "Кращий вітчизняний товар 2010 року".