30 червня 2010 р.
Євгеній Комаревич – заслужений тренер України
Ольга Бондар, Євгеній Комаревич,
Оксана Маліновська
На чемпіонаті України з гирьового спорту, що нещодавно відбувся в Тернополі, старшому викладачеві кафедри фізвиховання Націона- льного університету водного господарства та природокористування Євгенію Комаревичу вручили посвідчення заслуженого тренера України з гирьового спорту.
Цього високого звання він удостоєний за розвиток гирьового спорту, підготовку призерів і чемпіонів світу з гирьового спорту.
Євгеній Комаревич – відомий як вмілий наставник "гирьовиків" не лише у Рівненській області, але й в Україні, інших країнах Європи та світу.
Ряди його вихованців лише в цьому році поповнили 8 кандидатів у майстри спорту та 5 першорозрядників.
Тренер Комаревич підготував двох чемпіонок світу. Це студентки НУВГП Оксана Маліновська та Ольга Бондар. Серед його вихованців чемпіони Європи, України, Рівненської області. А його самого не раз визнавали кращим тренером Рівненщини.
Чимало зусиль разом з керівництвом навчального закладу він доклав до того, щоб багато студентів НУВГП зацікавилися спортом, зокрема, гирьовим спортом і армреслінгом, досягнули у цих видах спорту високих результатів, стали активними прихильниками здорового активного способу життя.
29 червня 2010 р.
Кращі з кращих
Підбиті підсумки конкурсу на кращі дипломні проекти та магістерські роботи, виконані студентами НУВГП денної форми навчання в 2010 році.
29 червня 2010 р.
Віртуальна екскурсія на EXPO-2010
Можливість побувати у Китаї, на EXPO-2010, отримають ті, хто відвідає віртуальну екскурсію у Національному університеті водного господарства та природокористування. Її проведе директор фірми "Архсервіс" Валентин Дем'янов для рівненських науковців, викладачів та студентів.
Захід відбудеться 30 червня в аудиторії А212 (вул. Приходька, 75, корпус 2а НУВГП).
25 червня 2010 р.
У добру путь, дорогі випускники
У Національному університеті водного господарства та природокористування тривають урочистості з нагоди вручення дипломів спеціалістам і магістрам, денної і заочної форм навчання, які закінчили навчальний заклад.
Одними з перших дипломи отримали випускники факультету водного господарства.
З вітальним словом до 230 молодих людей, які востаннє переступили поріг університету як студенти і вперше – як молоді фахівці звернулися ректор, доктор технічних наук, професор Василь Гурин.
21 червня 2010 р.
Борису Опанасовичу Баховцю
завідувачу кафедри електротехніки та автоматики Національного університету водного господарства та природокористування, заслуженому працівнику освіти України, почесному професору НУВГП, академіку 21 червня 2010 р. виповнюється
80 років
21 червня 2010 р.
У вирій архітектурного простору
Вже вкотре студенти-архітектори намагаються вразити державну екзаменаційну комісію своєю креативністю, новими підходами та баченням архітектури в цілому. Цікаві, розмаїті роботи, зовсім різні за своєю суттю та стилем, були представлені на розгляд студентами спеціальності «Архітектура будівель та споруд».
Тематика дипломних робіт з кожним роком стає все більш цікавою та насиченою.
21 червня 2010 р.
В умовах, наближених до виробництва
Захист студентів спеціальності «Гідротехнічне будівництво»
З 14 по 16 червня на базі Дністровської гідроакумулюючої станції (ГАЕС) в м.Новодністровськ Чернівецької області відбулося виїзне засідання ДЕК по захисту дипломних проектів та магістерських робіт студентів спеціальності "Гідротехнічне будівництво" факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики.
18 червня 2010 р.
Гідроенергетиків чекають на виробництві
Захист студентів спеціальності «Гідроенергетика»
10-11 червня відбувся захист дипломних проектів студентів спеціальності 7.090503 – "Гідроенергетика" факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики. Головою державної екзаменаційної комісії був помічник голови правління ВАТ "Укргідроенерго" Вощинський Костянтин Валентинович.
17 червня 2010 р.

Виставка про Героя Кожедуба
Виставка, присвячена 90-річчю від дня народження тричі Героя Радянського Союзу Маршала авіації Івана Кожедуба, експонується на абонементі художньої літератури наукової бібліотеки НУВГП.
Протягом війни Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів та у 120 боях збито 62 літаки противника. За всю війну пілот не був збитий жодного разу. Після війни Іван Микитович Кожедуб продовжував служити у ВПС. Жив і працював у місті Москва. З 1971 року служив у центральному апараті ВПС. Пізніше – у Групі генеральних інспекторів Міністерства Оборони СРСР. У 1985 році Івану Микитовичу Кожедубу присвоєно звання «маршал авіації». Крім того нагороджений двома орденами Леніна, сімома орденами Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни І ступеня, орденами Червоної Зірки та багатьма іншими високими нагородами. Похований легендарний льотчик у Москві на Новодівичому кладовищі.
Усіх, кого цікавить життєвий шлях визначного льотчика, і хто хотів би детальніше ознайомитися із його діяльністю, запрошуємо на абонемент художньої літератури бібліотеки, що знаходиться за адресою : м.Рівне, вул. Студентська 6.
Тетяна Бондар,
бібліотекар абонементу художньої літератури
15 червня 2010 р.
Енергетики дбають про довкілля
Одними з перших у НУВГП дипломні проекти захищали майбутні теплоенергетики.
Захист дипломних проектів тривав сім днів. Протягом цього часу Державна екзаменаційна комісія, очолювана завідувачем кафедри промислової теплотехніки НУ "Київський політехнічний інститут" професором Михайлом Безродним, розглянула 74 дипломних проекта. 55 студентів отримали оцінки добре і відмінно.
14 червня 2010 р.
Польсько-українське співробітництво розширюється
Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних та регіональних зв’язків НУВГП Григорій Сапсай у складі рівненської делегації відвідав Вармінсько- Мазурський університет в Ольштині та мав розмову з ректором університету професором Юзефом Гурнєвічем щодо співпраці українського та польського університетів. Особливе зацікавлення обох сторін викликали питання меліорації земель, водопостачання та охорона водних ресурсів, наукова співпраця, обмін навчальними програмами підготовки кадрів.
14 червня 2010 р.
Станіславу Гончарову –
70 років!
У неділю, 13 червня, відсвяткував свій ювілей Станіслав Михайлович ГОНЧАРОВ - кандидат технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент АПН України, член-кореспондент УЕАН, Лауреат премії ім. В.Вернадського.
14 червня 2010 р.
Студенти НУВГП відвідали Вищу сільськогосподарську школою міста Аен
Впродовж десяти днів делегація Національного університету водного господарства та природоко- ристування (п’ятеро студентів факультету економіки і підприємництва та п’ятеро студентів факультету водного господарства на чолі з деканом ФВГ Василем Турчинюком) відвідали Францію у рамках програми обміну між студентами НУВГП та Вищою сільсько- господарською школою міста Аен.
14 червня 2010 р.
У Закарпатському НКЦ захищають
дипломні проекти
Напередодні свята працівників водного господарства погода випробовувала професіоналізм закарпатських водників, а відступивши, гарного сонячного суботнього дня року дала можливість провести в Закарпатському навчально-консультаційному центрі Національного уні- верситету водного господарства та природокористу- вання у місті Виноградів успішний захист на виробництві дипломних проектів студентів VІ курсу спеціальностей "Гідромеліорація" та "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання".
11 червня 2010 р.
Фотовиставка “Моя Європа”
Інформаційно-бібліографічний відділ наукової бібліотеки пропонує ознайомитися з виставкою фотосвітлин "Моя Європа – 2010". Роботи представлені викладачами та студентами НУВГП. За допомогою фотокамер автори зафіксували і для себе, і для нас заворожуюче, запаморочливе і будене довкілля. З їх фотографій глядача зустріне чарівний світ життя.
Автори робіт - Ричков П., Свентах О., Микитин Н., Ютовець С., Штоль І., Наконечний І., Клекотко Я., Пугачов Є. підібрали влучні назви до своїх робіт "Швидкість", "Ти хто?", "Празьке містечко", "Кінна міліція Німеччини" тощо.
Нагадаємо, що переможцями фото конкурсу журі визнало професорів кафедри архітектури Петра Ричкова і Євгенія Пугачова, а також першокурсника факультету прикладної математики і комп'ютерно-інтегрованих систем Назара Микитина.
Виставка проходить за адресою: вул. Приходька, 75, корп. 2-А, ауд. 225-А, Інформаційно-бібліографічний відділ наукової бібліотеки.
9 червня 2010 р.
Громадськість цікавиться дослідженнями науковців НУВГП
Нещодавно у м.Сарни пройшла низка радіопередач, присвячених наслідкам Чорнобильської катастрофи.
Людей, що проживають на території північних районів Рівненщини цікавить, чи є наукові дослідження щодо впливу таких чинників навколишнього середовища, як підвищений рівень забруднення радіонуклідами, на здоров'я населення.
З огляду на актуальність проблеми, "Радіо Полісся" 106.6 FM запросило спеціаліста у галузі медичної географії та геоекології, кандидата географічних наук, викладача
кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування, Національного університету водного господарства та природокористування Юрія Кушнірука.
9 червня 2010 р.
Студент НУВГП Олег Жох - бронзовий призер Чемпіонату Європи з армспорту
Представники Національного університету водного господарства та природокористування взяли участь у ХХ Ювілейному чемпіонаті Європи з армспорту, який відбувся в Москві.
До складу збірної України увійшли першокурсник факультету менеджменту Олег Жох, п'ятикурсник механіко-енергетичного факультету Сергій Стасюк та працівник Центру навчально-інноваційних технологій Іван Лук'янчук.
Вдало виступивши, вони допомогли збірній України посісти друге командне місце і отримати срібні медалі. Олег Жох посів третє місце в категорії 60 кілограм.
Іван Лук'янчук був четвертим у категорії 80 кілограм. Сергій Стасюк посів сьоме місце. Разом з хлопцями у чемпіонаті взяв участь, як тренер збірної України і старший викладач кафедри фізвиховання НУВГП, заслужений тренер України Олександр Комаревич.
Золото Європи дісталося рукоборцям Росії, а бронза – команді Туреччини. Всього ж у змаганнях чемпіонату взяли участь спортсмени з 24 країн.
Тепер студенти-водники, разом зі своїм тренером, готуються до чемпіонату світу з армреслінгу, який відбудеться наприкінці року в США.
8 червня 2010 р.
Зустрілися разом через сорок років після закінчення навчання
Напередодні професійного свята – Дня працівника водного господарства – випускники 1970 року через 40 років після закінчення гідромеліоративного факультету УІІВГ зустрілися біля головного корпусу водного.
88 вже не дуже молодих людей з'їхалися в Рівне з усіх куточків України, а дехто й з Росії.
Закинула доля випускників ГМФ і в Канаду, Чехію, Ізраїль, США і інші країни. Багато з них після закінчення інституту присвятили все своє життя водному господарству і продовжують далі працювати у цій галузі.
8 червня 2010 р.

Андрій Єрьомін
Переможці наукових змагань
П'ятикурсник факультету будівництва та архітектури спеціальності ТБКВіМ Андрій Єрьомін посів друге місце на Всеукраїнському державному конкурсі науково-дослідних робіт студентів за 2009-10 н.р., розділ "Будівництво”.
Згідно з рішенням конкурсної комісії його робота "Розробка технології сульфатно-шлакових в'яжучих з покращеними властивостями і матеріалів на їх основі", виконана під керівництвом професора кафедри ТБВіМ О.Л.Дворкіна, удостоєна диплома ІІ-го ступеня.
Конкурс робіт відбувся в Одеській Академії будівництва та архітектури.
Відзначилися успіхами і четвертокурсники цієї спеціальності.
Команда студентів у складі студентів Катерини Оришич, Андрія Панічевного, Рустама Маматова взяла участь у ІІ-му етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів", який проходив у Київському національному університеті будівництва і архітектури.
В олімпіаді взяли участь дев'ять команд вищих навчальних закладів, в яких готують спеціалістів з ТБКВіМ, зокрема Києва, Дніпропетровська, Одеси, Львова, Рівного, Полтави та інших.
У результаті напруженої боротьби команда Національного університету водного господарства та природокористування посіла третє загальнокомандне місце (керівник команди - доцент Ю.В.Гарніцький).
На фото зліва направо: Маматов Р., Оришич К., Гарніцький Ю., Панічевний А.
4 червня 2010 р.
Урочистості з нагоди професійного свята
З нагоди професійного свята – Дня працівни- ків водного господарства у Національному університеті водного господарства та природо- користування відбулися урочисті збори, в яких взяли участь студенти, працівники, випускники університету – відомої кузні кадрів працівників галузі. Серед них і Валентин Крока – заступник голови Рівненської обласної ради.
З вітальним словом до присутніх у залі студентів, викладачів та науковців звернувся ректор Василь Гурин. Він розповів про зв'язок університету з галуззю, співпрацю з Державним комітетом по водному господарству України, перспективи розвитку галузі.
Ряд працівників університету та його структурних підрозділів нагороджені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Рівненської обласної ради, Рівненської обласної державної адміністрації та Національного університету водного господарства та природокористування за значний внесок у підготовку кваліфікованих працівників для галузі водного господарства, вагомі досягнення у навчально-методичній, науковій, виховній роботі.
За успіхи у навчанні, активну участь у громадському житті почесними грамотами нагороджено також студентів університету.
2 червня 2010 р.
Ювілей мистецького журналу
Виповнилося два роки журналу "Мистецькі грані", який має пряме відношення до НУВГП. Його засновником і редактором є асистент кафедри автоматики та електротехніки Олександра Куліш, авторка кількох збірок прози і поезії.
Авторами видання є переважно люди творчі, які пишуть, малюють, займаються фотомистецтвом, проводять фестивалі, люблять кіно, музику і театр. Отож, не дивно, що серед них є і чимало наших студентів.
Завданням журналу є, насамперед, популяризація сучасного мистецтва: висвітлення мистецьких подій, ознайомлення з творчістю письменників, художників, фотографів, публікація літературно-критичних статей, матеріалів про новинки кіно, музики, книговидання. На сторінках журналу читачі знайдуть різноманітні майстер-класи, поради психологів, історичні розвідки тощо.
Ближче познайомитися з "Мистецькими гранями" і колективом, який його створює, можна на сайті журналу www.mistgrani.rv.ua.
1 червня 2010 р.
Баскетбол: “Сузір’я НУВГП” — треті в Україні
Жіноча команда "Сузір'я-НУВГП" виборола бронзові нагороди національного чемпіонату України з баскетболу.
До цього підопічні Валерія Жартуна щороку брали чергову висоту. Спочатку було чемпіонство у дебютній першості Західного регіону, яка трансформувалася у другу лігу чемпіонату України, минулого року — четверта сходинка у першій лізі. Досягнення тим важливіше, що рівненська команда є унікальною: всі її гравці — колишні та нинішні учениці рівненської ЗОШ № 28. Після того, як рівнянки перемогли у заключному турі в столиці найближчого конкурента "Регіну-Баскет-Бар" із Вінниччини, вони стали недосяжними для нього, та посіли третє призове місце.
Команди молодіжної організації БК "Сузір'я" теж не пасли задніх. Цьогоріч "Рівненщина-96" і "Рівненщина-98" здобули "срібло", а "Рівненщина-94" — "бронзу" у своїх вікових групах. Кілька баскетболісток є кандидатками до різних збірних України, а Ганна Єремейчук і Тетяна Олексійчук вже виступали у континентальних чемпіонатах.
Від матчу до матчу трибуни спортзалу Національного університету водного господарства та природокористування —
домашньої арени команди "Сузір'я-НУВГП" — стають все більш заповненими. Є у вболівальників й свої кумири. Це і Людмила Сова, за грою якою уважно спостерігає маленький син Артем, і Ганна Єремейчук (стала кращим нападником нинішнього чемпіонату України), і капітан команди Вікторія Климюк, і майстер дальніх трьохочкових кидків Олена Бондар, і 16-річна Таня Олексійчук, яка нинішнього року стала основною розігруючою у команді.
Це — стартова п'ятірка, яка й винесла на своїх плечах основний тягар чемпіонату. Але й всі інші, хто виходив на майданчик, своєю грою заслужили теплих слів. Як і наставники — Володимир Кисіль, Марина Максимчук, і головний генератор перемог Валерій Жартун.
Павло Кожем'янко
1 червня 2010 р.
„Гармонія у світі дисонансів...”
Літературно-мистецький вечір, присвячений творчості української поетеси Ліни Костенко, який організувала і провела кафедра українознавства, педагогіки і психології Національного університету водного господарства та природокористування, зібрав студентів і викладачів – пошановувачів справжнього мистецтва слова.
У звичайній лекційній аудиторії учасники заходу – першокурсники факультетів водного господарства та механіко-енергетичного, а також викладачі кафедри – натхненно і щиро представили присутнім частину поетичного світу Великого майстра пера.
1 червня 2010 р.
Всеукраїнська студентська олімпіада
Студенти факультету прикладної математики та комп'ютерно-інтегрованих систем Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Кушнір та Максим Сахарук стали переможцями другого етапу Всеукраїнської студентської математичної олімпіади.
Другокурсник Ігор Кушнір отримав диплом другого ступеня та грамоту за перше місце в групі будівельних та цивільного захисту вищих навчальних закладів. Третьокурсник Максим Сахарук нагороджений грамотою за третє місце в групі будівельних та цивільного захисту вищих навчальних закладів.
Олімпіада відбулася у Севастопольському національному технічному університеті, у ній взяли участь 144 студенти з 67 вищих навчальних закладів України.
Керівником команди студентів НУВГП, до якої, крім Ігоря і Максима, входило ще двоє студентів (з першого та четвертого курсів), була старший викладач кафедри вищої математики Валентина Кушнір.