28 травня 2010 р.
НУВГП – Флагман освіти України
Нещодавно у Києві відбулася церемонія нагородження кращих освітян і науковців – переможців Громадської акції «Флагмани освіти і науки України».
Серед відзначених за кропітку працю, творчий пошук, наукові та фахові здобутки і Національний університет водного господарства та природокористування, який нагороджений почесним дипломом та відзнакою за вагомий внесок університету у розвиток іміджу освіти і науки України.
Основним завданням акції є широке розповсюдження інформації про стан і перспективи розвитку у сфері освіти і науки України, підтримка розвитку вітчизняної науки, наукових розробок, які є конкурентоспроможними на світовому ринку, залучення вітчизняних і закордонних інвестицій у систему освіти і науки України, створення позитивного іміджу України та висвітлення діяльності кращих освітніх і наукових закладів.
Акція проводилася за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Академії педагогічних наук України, Управлінь освіти і науки обласних та районних державних адміністрацій.
27 травня 2010 р.
Майбутні архітектори взяли участь у фестивалі архітектурного дизайну
З 17 по 21 травня на базі Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури відбувся Міжнародний студентський фестиваль "Тиждень дизайну архітектурного середовища ДАС ФЕСТ", в рамках якого проведено ряд цікавих заходів: Міжнародний конкурс курсових проектів студентів за темою "Дизайн архітектурного середовища", в якому взяли участь близько 90 проектів із різних архітектурних шкіл України та Росії; Міжнародний студентський конкурс "Артека-5" – 2010, який проходив у вигляді воркшопу на архітектурному факультеті КНУБА; Всеукраїнський конкурс для студентів та молодих архітекторів "Дизайн інтер'єру громадського приміщення Національного спортивного комплексу "Олімпійський" в місті Києві до Євро 2012".
27 травня 2010 р.
Обговорили можливості співпраці
Національний університет водного господарства та природокористування відвідала група науковців з Польщі, Норвегії та Угорщини.
Польські професори Йозеф Мосєй і Агнєшка Качмарчик (Варшавський університет сільського господарства) та норвезький професор-еколог Гуно Ренман (Королівський Стокгольмський технологічний університет) розповіли про свої навчальні заклади, систему освіти, напрямки наукової роботи.
Фахівці з Білорусі Віктор Кірієєв та Антон Шкаруба, які зараз працюють в Центрально- європейському університеті міста Будапешт (Угорщина), поділилися своїми враженнями щодо здобуття європейської освіти.
На зустрічі також були присутні проректор Григорій Сапсай та професор кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики Віктор Мошинський, які розповіли про НУВГП, його структуру, напрямки наукової роботи, обговорили можливості співпраці з навчальними закладами, які представляли гості.
Зарубіжні гості ознайомилися з університетом, побували на кафедрах, а також відвідали історичні місця Рівного.
26 травня 2010 р.
Книжкова полиця
У київському видавництві "Вища школа" побачив світ підручник "Гідравліка", автором якого є професор кафедри гідравліки Національного університету водного господарства та природокористування Юрій Рогалевич. Книга, призначена для студентів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики України, вийшла за редакцією академіка Української академії аграрних наук професора Петра Коваленка.
Підручник написаний на основі багаторічного досвіду викладання автором дисципліни для студентів факультетів проектування і будівництва, експлуатації й автоматизації гідромеліоративних систем.
Матеріал, викладений у підручнику, багато ілюстрований і підібраний так, щоб студент, засвоївши його, набув інженерного мислення такого рівня, який дав би йому змогу починати вивчення будь-якого нового питання гідравліки з інженерної практики.
26 травня 2010 р.
Найкращих меліораторів готують в НУВГП
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся II етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Гідромеліорація".
Проведення цього заходу стало вже традиційним і має на меті обмін досвідом і спілкування фахівців та студентів, які навчаються за зазначеною спеціальністю в провідних вищих навчальних закладах України у Рівному, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Херсоні, Сімферополі, Луганську.
В олімпіаді взяли участь і п'ятикурсники факультету водного господарства НУВГП – магістранти Володимир Мороз, Ольга Пугач, Юлія Голяка, Тетяна Кос.
Програма олімпіади складалася з п'яти конкурсних завдань з дисциплін «Сільськогосподарські меліорації», «Організація та технологія будівельних робіт», «Експлуатація гідромеліоративних систем»; моделювання на ЕОМ; практичного проектування зрошувальної та осушувальної систем; завдань з гідравліки та насосних станцій.
Перше місце у загальному особистому заліку посіла магістрантка НУВГП Ольга Пугач. Друге місце здобула Аліна Масенко з Дніпропетровського державного аграрного університету. Третє місце посів студент Херсонського державного аграрного університету Андрій Хоменко.
У рамках II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "гідромеліорація" у НУВГП вперше проведені Всеукраїнський конкурс професійної майстерності на основі командного заліку та Всеукраїнська студентська наукова конференція.
У командному заліку переш місце посіла команда студентів НУВГП, друге та третє – студенти з Дніпропетровського державного аграрного університету та Херсонського державного аграрного університету.
25 травня 2010 р.
Переможці Всеукраїнської студентської олімпіади
Студенти механіко-енергетичного факультету Національного університету водного господарства та природокористування Микола Власик та Тарас Дубневич взяли участь у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини та обладнання".
Олімпіада відбулася на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.
Микола Власик отримав диплом другого ступеня, а Тарас Дубневич нагороджений дипломом за найкраще розв'язання другого туру Всеукраїнської студентської олімпіади.
21 травня 2010 р.
Переможці студентської олімпіади
12-14 травня 2010 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за фахом "Управління персоналом і економіка праці".
П'ятикурсниця спеціальності "Управління персоналом і економіка праці" факультету менеджменту Віта Кіриша виборола ІІІ призове місце.
Студентка четвертого курсу цієї ж спеціальності Валентина Лихацька посіла перше місце в номінації "Інноваційність".
Кафедра трудових ресурсів і підприємництва
19 травня 2010 р.
Огляд-конкурс навчальних підрозділів університету
19 травня в читальному залі наукової бібліотеки НУВГП відкрився огляд-конкурс навчальних підрозділів університету з навчально-методичного забезпечення і новітніх технологій навчання у 2009-2010 навчальному році та на кращу організацію і результативність науково-дослідної роботи у 2009 році. У його відкритті взяли участь ректор університету Василь Гурин, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедр, аспіранти, науково-педагогічні працівники.
19 травня 2010 р.
Рівненські науковці поділилися досвідом з польськими колегами
Доценти НУВГП Д.В.Нікитенко та В.М.Вовк на запрошення польської сторони взяли участь у ІІ Міжнародній конференції «Ендогенні чинники розвитку Східної Польщі», яка була організована факультетом економіки Вищої школи економіки та інновацій в м.Любліні (Республіка Польща).
Світовий досвід доводить, що лише за умов ліквідації суттєвої диференціації соціально-економічного розвитку регіонів з'являється і посилюється тенденція до інтеграційних процесів в межах національної економіки.
19 травня 2010 р.
Шахи
Завершилися змагання з шахів, де кращі шахісти виборювали командну та особисту першість.
Перше місце зайняв колектив факультету менеджменту (О.Г.Кірічок, М.Д.Швець, І.М.Жмура). Другу сходинку посів механіко-енергетичний факультет, третю – факультет водного господарства.
19 травня 2010 р.
Семінари фінансових консультантів
З 14 по 23 травня 2010 року проходить ряд практичних семінарів, які проводять фінансові консультанти компанії «Телетрейд» С.Я.Рогуцький та В.Є.Веремчук для студентів факультетів економіки та менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування. В рамках курсу будуть висвітлені основні переваги роботи трейдера на міжнародному валютному ринку Forex — найліквіднішому ринку в світі.
"Компанія працює на ринку з 1994 року, та має понад 120 філіалів. Її обслуговує один з найбільших банків світової еліти — швейцарський банк UBS. В Рівному компанія "Телетрейд", яка знаходиться за адресою вул. Соборна, 192, БЦ "Ліон", 4 поверх, успішно займається своєю діяльністю з 2008 року", – розповідає Валерій Веремчук.
Компанія "Телетрейд" навчає протягом чотирьох тижнів, де кожен бажаючий, навіть, без економічної освіти, може отримати початкові навики роботи валютного трейдера. Професіонали-трейдери щотижня проводять спеціалізовані семінари. Багато людей, які відвідали заняття, працюють трейдерами в компанії.
18 травня 2010 р.
Відзначили вчених з нагоди свята
З нагоди Дня науки у Рівненському будинку вчених відбулися урочисті збори.
Учасники заходу також оглянули виставку досягнень вищих навчальних закладів Рівненщини.
За плідну творчу працю, успіхи в науковій роботі відзначені і науковці НУВГП.
Почесною грамотою Рівненської облдержадміністрації нагороджений доктор технічних наук, професор кафедри електротехніки та автоматики Володимир Древецький, почесною грамотою Рівненської обласної ради – доктор економічних наук, професор кафедри фінансів та економіки природокористування Володимир Павлов.
Кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури Ольга Михайлишин та кандидат технічних наук, доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства Володимир Стрілець нагороджені почесною грамотою обласного управління освіти і науки.
Як зазначив проректор з наукової роботи НУВГП доктор технічних наук професор Микола Гіроль, для виконання наукових завдань університет володіє значним потенціалом. Це, перш за все, наукові школи водогосподарського, природоохоронного та суміжних напрямків, висококваліфіковані наукові і науково-педагогічні кадри. Вчені НУВГП виконують понад 120 робіт з фундаментальних і прикладних досліджень, науково-технічних розробок. До цих робіт залучають і кращих студентів і аспірантів.
Фінансування наукових і науково-дослідних робіт здійснюється за двома основними напрямками надходження коштів – із загального фонду державного бюджету і зі спеціального фонду, що формується із коштів замовників науково-технічної продукції.
Основним видом створеної наукової продукції є нові методики і теорії, прикладна продукція (методики розрахунків, проектна документація, рекомендації тощо). Переважна більшість науково-технічної продукції впроваджена у виробництво та навчальний процес.
18 травня 2010 р.
Спартакіада “Здоров’я”
У Національному університеті водного господарства та природокористування завершилася спартакіада "Здоров'я" серед викладачів та співробітників університету.
Міні-футбол
Місце Факультет
1   Землеустрою та геоінформатики
2   Будівництва та архітектури
3   Технічний коледж
4   Менеджменту
5   Водного господарства
6   Економіки і підприємництва
7   Механіко-енергетичний
8   Прикладної математики
9   АГЧ
10   Автотранспортний технікум
Кращий гравець – Сергій Остапчук (ФЗГ).
У змаганні взяли участь понад 100 учасників.
Волейбол
Місце Факультет
1   Водного господарства
2   Будівництва та архітектури
3   Менеджменту
4   Механіко-енергетичний
5   Технічний коледж
6   Автотранспортний технікум
7   Прикладної математики
8   Економіки і підприємництва
9   Землеустрою та геоінформатики
Кращий гравець – Віктор Шадура (ФВГ).
У змаганні взяли участь 86 учасників.
Спартакіада студмістечка
Завершилася ХХХІІ спартакіада студмістечка НУВГП, у якій взяли участь понад 300 учасників.
Вид спорту Гуртожитки
№ 1 № 2 № 3 № 4 № 5 № 6 № 7
   Перетягування канату5173462
   Шахи1563247
   Шашки5364217
   Армспорт6472513
   Гирьовий спорт3472615
   Настільний теніс1465237
   Міні-футбол2354617
   Кількість очок23244423271738
   Загальне місце2473516
Анатолій ПАСЕВИЧ,
голова спортивного клубу "Водник"
17 травня 2010 р.
Козацькі забави в Рівному
У Рівному відбувся III Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Курган Леля». Курган Леля – це давнє козацьке свято, під час якого вшановуються воїни, які полягли в боротьбі за Україну.
Шановні колеги !
Щиро вітаємо Вас з Днем науки !
День науки - свято людей творчої праці, діяльність яких є
символом духовної свободи та розвитку особистості.
Завдяки Вашим зусиллям виконуються важливі для держави науково-дослідні роботи, під час яких створюються нові матеріали, прилади, впроваджуються нові інноваційні технології, здійснюється підготовка висококваліфікованих кадрів, забезпечується сталий розвиток суспільства.
Сердечно вітаємо зі святом всіх науковців, викладачів, майбутніх вчених – студентів та аспірантів !
Бажаємо нових творчих успіхів та підкорення найвищих висот науки !
Щастя, здоров'я, миру та злагоди вам та вашим рідним і близьким.
Ректорат
14 травня 2010 р.
Фотоконкурс "Моя Європа"
Вже декілька років поспіль у Національному університеті водного господарства та природо- користування проводиться Тиждень Європи, організатором якого є Центр міжнародних та регіональних зв'язків.
Метою цих заходів є участь університету в процесі інтеграції нашої держави до європейської єдності. Серед них і фотовиставка та конкурс робіт студентів та працівників університету "Моя Європа".
14 травня 2010 р.
Книжкова виставка до Дня Європи в Україні
В Науковій бібліотеці НУВГП відкрилась книжкова виставка під назвою "День Європи в Україні".
День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу. В Україні офіційно свято відзначається згідно з Указом Президента України у третю суботу травня з 2003 р.
13 травня 2010 р.
Визначені стипендіати Фонду Віктора Пінчука
Переможцями стипендіальної програми "Завтра.UA2010" стали шестеро студентів Національного університету водного господарства та природокористування.
Це магістрантка факультету економіки і підприємництва Юлія Бабич, п'ятикурсниці – факультету прикладної математики Ольга Багнюк і водного господарства Анна Гіроль.
Стипендію Фонду Віктора Пінчука також отримувати-
муть троє четвертокурсників НУВГП: Олексій Крусь і Олена Прокопович (факультет будівництва та архітектури), Наталія Шумило (факультет економіки і підприємництва).
Стипендіати-2010 запрошені на Форум програми, який відбудеться 17-20 травня, де їм вручать дипломи.
12 травня 2010 р.
В’ячеславу Валентиновичу Вечеру - 60 років
12 травня 2010 року доценту кафедри гідротехнічних споруд, директору Прилуцького навчально-консультаційного центру В'ячеславу Валентиновичу Вечеру виповнюється 60 років.
1972 року він закінчив гідротехнічний факультет Українського інституту інженерів водного господарства, здобувши кваліфікацію інженера-гідротехніка. Працював інженером-гідротехніком Київського управління будівництва та експлуатації захисних споруд на водосховищах Київської та Канівської ГЕС (м.Вишгород). Упродовж 1976-2001 рр. обіймав посади молодшого наукового співробітника науково-дослідного сектору УІІВГ, асистента, аспіранта, старшого викладача, доцента кафедри гідротехнічних споруд. У 1987 р. захистив кандидатську дисертацію. Протягом 1989-2001 рр. – заступник декана гідротехнічного факультету. З 2001 р. – директор Прилуцького НКЦ. В.В.Вечер - автор 32 науково-методичних праць, нагороджений нагрудними знаками "Відмінник освіти України", та "Почесний працівник Держводгоспу".
За період роботи в університеті зарекомендував себе як висококваліфікований викладач і спеціаліст у галузі гідротехніки, людина неординарних організаторських здібностей. Принциповий, але доброзичливий, він користується великою повагою серед студентів і викладачів університету.
Колеги та співробітники, студенти щиро вітають В'ячеслава Валентиновича з ювілеєм! Зичимо міцного здоров'я, довгих років життя, нових досягнень у роботі, миру, добра, благополуччя!
11 травня 2010 р.
Стипендія імені М.Грушевського
призначена студентці факультету екології і природокористування
За активну наукову діяльність, участь у актуальних та новітніх для держави дослідженнях четвертокурсниці ФЕП Тетяні Штурхецькій призначена академічна стипендія імені М.Грушевського.
Коло наукових інтересів – екологічна оцінка водогосподарських об'єктів, вивчення рекреаційних аспектів печер Тернопільської області, визначення медико-екологічного ризику в локальних соціосистемах.
Науковий керівник – старший викладач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природо- користування, канд.географ.наук Юрій Кушнірук.
11 травня 2010 р.
Тиждень Європи в Національному університеті водного господарства та природокористування
11-14 травня в НУВГП проходить Тиждень Європи.
В рамках заходу у Центрі міжнародних і регіональних зв'язків відбудеться університетський конкурс та фотовиставка "Моя Європа - 2010", у науковій бібліотеці - виставка літератури про Європейський Союз.
На кафедрі іноземних мов студенти і викладачі університету візьмуть участь у Святі європейських мов. У програмі свята – виставки "Європа пам'ятає", "Іноземні мови відкривають світ", "Європа, яку ми знаємо". А ще тут можна буде переглянути фільми іноземними мовами і подивитися студентський концерт.
11 травня 2010 р.
Призер конкурсу молодих енергетиків
Доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства Володимир Волощук нагороджений дипломом ІІІ ступеня VІІІ Всеукраїнського конкурсу "Молодь – енергетиці України".
Його робота "Оцінка впливу глобальних змін клімату на параметри опалювального періоду Рівненського регіону" визнана однією з кращих у номінації "Екологія в енергетиці".
11 травня 2010 р.
10 травня свій 60-річний ювілей відсвяткував
ГІРОЛЬ
Микола Миколайович
Проректор з наукової роботи, дійсний член Інженерної академії України, доктор технічних наук, професор, Заслужений винахідник України, професор Люблінського політехнічного університету (Польща).
11 травня 2010 р.
Дякуємо за Перемогу!
Напередодні 65 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні в університеті відбувся святковий концерт.
З вітальним словом перед ветеранами виступив ректор університету Василь Гурин, він подякував учасникам війни за їхній подвиг на фронтах і в тилу та побажав міцного здоров'я, родинного тепла та мирного неба.
65 років Великої Перемоги
У цій рубриці публікуються матеріали про участь студентів та працівників нашого навчального закладу, який у різні періоди своєї історії носив різні назви, у Великій Вітчизняній війні. На фронтах і в тилу вони кували Перемогу, вносили свій вклад у визволення Батьківщини.
Давно відгриміли залпи війни. Суворий час Великої Вітчизняної став надбанням історії. Але не померкне слава тих днів, вона хвилює серця сучасників. І скільки б часу не сплинуло від 9 травня 1945 року,
ніколи не зітреться в нашій пам'яті велич подвигу людей, які перемогли фашизм і відстояли нашу свободу.