29 квітня 2010 р.
Помірялися силами в Севастополі
Завершився Чемпіонат України з армспорту серед чоловіків та жінок, який відбувався у Севастополі. У змаганні взяли участь команди з 22 областей (248 рукоборців).
Рівненську область представляли найсильніші спортсмени з Національного університету водного господарства та природокористування.
У загальному заліку команда університету виборола четверте місце, поступившись команді з Криму (третє місце), Дніпропетровська (друге місце) та Харкова (перше місце).
Серед чоловіків хороші результати показали: перше місце посів Олег Жох (ФМ), він ще й виконав норматив майстра спорту; друге та третє місце зайняв майстер спорту міжнародного класу Іван Лук'янчук (працівник ЦНІТ). Другу позицію теж посів майстер спорту Сергій Стасюк (МЕФ) та Олександр Омеляненко (минулорічний випускник університету), який, окрім того, виконав норматив майстра спорту.
Олег Жох, Іван Лук'янчук та Сергій Стасюк здобули право виступати на чемпіонаті Європи, який незабаром відбудеться в Москві.
У жіночій команді відзначилися кандидати у майстри спорту Ольга Борсук (ФЗГ) та Світлана Пилипака (МЕФ), які посіли третю сходинку.
Тренує збірну команду старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП, суддя міжнародної категорії, заслужений тренер України Олександр Комаревич.
29 квітня 2010 р.
Змагання на берегах Волги
У Волгоградській державній сільськогосподарській академії (ВДСГА) на базі еколого-меліоративного факультету відбувся традиційний і на цей раз вже IV Міжнародний конкурс професійної майстерності студентів за напрямом "Меліорація та водне господарство".
Цей конкурс проводиться щорічно за ініціативою вищих навчальних закладів країн СНД, які займаються підготовкою фахівців за напрямом "Меліорація та водне господарство" в рамках інтеграції освітніх програм, що стосуються проблем природооблаштування та водокористування.
Конкурс – це творче інтелектуальне змагання студентів у професійних знаннях, підготовці, вмінні вирішувати завдання у галузі меліорації та водного господарства.
27 квітня 2010 р.
Переможці конкурсів та олімпіад
Третьокурсник механіко-енергетичного факультету Назар Марчук отримав диплом другого ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в галузі знань "Машинознавство". Під керівництвом свого наукового керівника – доцента кафедри теплоенергетики та машинознавства В.М.Стрільця він виконав роботу "Нова пружна муфта – статичні та деякі динамічні дослідження".
Конкурс відбувся у Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя. У ньому взяли участь 88 студентських наукових робіт, 32 з яких були рекомендовані на підсумкову науково-практичну конференцію.
Його однокурсник, третьокурсник механіко-енергетичного факультету Микола Фесовець, за творчий підхід до розв'язання завдань відзначений дипломом журі другої Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання". Його науковим керівником також є доцент В.М.Стрілець.
Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання" відбулася у Харківському національному технічному університеті сільського господарства ім. Петра Василенка. В олімпіаді взяло участь 63 студентів з 39 вищих навчальних закладів України.
26 квітня 2010 р.
Магістранта факультету менеджменту
стала призером Всеукраїнського конкурсу
П'ятикурсниця факультету менеджменту Анна Котвінська посіла третє місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі "Маркетинг. Управління персоналом і економіка праці".
Конкурсну роботу під назвою "Регулювання зайнятості в інноваційному секторі економіки України" вона виконала під керівництвом доцента кафедри трудових ресурсів і підприємництва Г.Ю.Міщук.
Згаданий конкурс студентських наукових робіт відбувся у Донецькому національному університеті. У ньому взяли участь 186 наукових робіт за напрямком "управління персоналом та економіка праці" з 54 вищих навчальних закладів України. 12 кращих з них і взяли участь у третьому етапі конкурсу, де було визначено переможців.
26 квітня 2010 р.
У Чорнобильській зоні
Напередодні річниці Чорнобильської трагедії у зоні лиха побували студенти-теплоенергетики Національного університету водного господарства та природо- користування разом з доцентом кафедри машинознавства та теплоенергетики, науковим керівником ФТЛВС В.З.Кочмарським. Вони змогли на власні очі побачити і усвідомити, яка ж вона «зона відчуження», що власне сталося під час аварії на ЧАЕС і до яких жахливих наслідків можуть призводити помилки, не інформованість чи не кваліфікованість персоналу енергетичних об'єктів.
23 квітня 2010 р.
Переможців творчого конкурсу відзначив
Посол Канади
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулося підведення підсумків конкурсу інженерних та архітектурних рішень щодо використання природних матеріалів та відновлюваних джерел енергії в індивідуальному будівництві.
Згідно з рішенням журі, яке очолив проректор НУВГП професор Олександр Ткачук, перше місце присуджене Анатолію Мельничуку, інженеру бізнес-центру НУВГП, за роботу "Використання нетрадиційних джерел енергії для теплопостачання екологічного будинку".
22 квітня 2010 р.
22 квітня - Всесвітній день Землі
Цей день, на відміну від Дня Землі, що проводиться в березні, покликаний поєднувати людей планети в справі захисту навколишнього середовища.
Екологи закликають у Всесвітній день Землі просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енерго- ефективних технологій; впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцевих відновлюваних джерелах енергії; забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку «зеленої енергетики».
У Національному університеті водного господарства та природокористування у цей день відбудеться підбиття підсумків конкурсу інженерних та архітектурних рішень щодо використання природних матеріалів та відновлювальних джерел енергії та презентація кращих робіт конкурсу.
У заході візьме участь посол Канади в Україні п.Дж.Даніель Карон.
Захід відбудеться у головному корпусі НУВГП (вул.Соборна, 11, конференц-зал, початок о 14.00).
Довідка: Всесвітній день Землі проводиться згідно з рішенням ООН з 1972 року. Це день нагадування про страшні екологічні катастрофи й запобігання необоротних наслідків діяльності людини, що загрожує самому факту існування Землі.
У Всесвітній день Землі кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
22 квітня 2010 р.
Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів і викладачів
У Національному університеті водного господарства та природокористування 22-23 квітня 2010 року відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців і студентів "Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки".
Конференція працюватиме в трьох секціях:
Секція 1. Теоретичні та прикладні аспекти менеджменту організацій (ауд. А-222).
Секція 2. Галузевий менеджмент в умовах трансформації економіки (ауд. 261).
Секція 3. Маркетинговий менеджмент (ауд. 227).
Відкриття конференції відбудеться 22 квітня в аудиторії А-222, другий корпус НУВГП (початок о 10.00). Робота на секційних засіданнях розпочнеться о 13.00.
Оргкомітет конференції запрошує всіх, кого цікавить тематика заходу.
20 квітня 2010 р.
Відзначені сучасні педагогічні інновації НУВГП
Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра – Абітурієнт 2010", в рамках якої відбулася виставка закордонних навчальних закладів "Education Abroad". Виставка проходила у Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім", що у Києві.
Університет нагороджений золотою медаллю та дипломом у номінації "Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології".
На виставці також проводилися семінари та "круглі столи" з проблем міжнародного співробітництва в галузі освіти та впровадження сучасних технологій, презентації вітчизняних та закордонних навчальних закладів, молодіжних програм, програм обміну студентами та учнями, вивчення досвіду співпраці з європейськими країнами у галузі освіти та працевлаштуванні молоді.
Такі заходи покликані допомогти випускникам навчальних закладів системи загальної середньої освіти визначитися із подальшим здобуттям освіти чи працевлаштуванням.
Організатори виставки Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України та Товариство "Знання" України.
19 квітня 2010 р.
Визначені переможці конкурсу щодо використання природних матеріалів та відновлюваних джерел енергії
22 квітня у конференц-залі НУВГП відбудеться презентація кращих робіт конкурсу інженерних та архітектурних рішень щодо використання природних матеріалів та відновлюваних джерел енергії.
Конкурс проходить в рамках проекту "Сприяння розвитку індивідуального виробництва із застосуванням природних матеріалів та відновлюваних джерел енергії", який реалізується обласною організацією Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація маркетингу" і Національним університетом водного господарства та природокористування, за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.
У заході візьме участь Посол Канади в Україні п. Даніель Карон.
З восьми робіт, відібраних для участі у другому турі конкурсу, журі, до складу якого увійшли науковці НУВГП, визначило чотирьох лауреатів. Інші чотири фіналіста будуть відзначені дипломами конкурсу.
Захід відбудеться за адресою: м.Рівне, Соборна, 11, перший корпус, конференц-зала.
Початок о 14:00.
19 квітня 2010 р.
Студентський проект допоможе становленню майбутніх фахівців
Закінчився проект Personal Development Seminars, ініціаторами якого є студенти НУВГП. Суть проекту, як розповів Тарас Комаренко, студент ФЕіП, полягала в тому, що впродовж більше ніж десяти субот студенти запрошували відомих та успішних людей Рівного провести практичні майстер-класи з тем особистого, професійного розвитку та створення власного бізнесу.
19 квітня 2010 р.
Найкращі знавці української мови навчаються у НУВГП
У другому етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» студентка І курсу факультету менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування Валентина Бура посіла ІІ місце (секція економічних наук). Науковий керівник – старший викладач кафедри українознавства, педагогіки і психології Майя Дзюба.
16 квітня 2010 р.
Студенти ознайомилися з соціоекологією
на відкритій лекції
Відкриту лекцію з дисципліни "Соціоекологія" для екологів четвертого курсу спеціалізації "Водогосподар- ської екології та природокористування" та викладачів кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування прочитав старший викладач кафедри, кандидат географічних наук Юрій Кушнірук.
Студенти поглибили свої теоретичні знання щодо існуючих взаємозв'язків у системі "навколишнє середовище – здоров'я населення".
15 квітня 2010 р.
Міжнародний форум з проблем водного господарства
У Національному університеті водного господарства та природокористування розпочалася міжнародна науково-практична конференція молодих науковців і студентів "Водне господарство: стан і перспективи розвитку". Подібні конференції, з проблем водного господарства, відбуваються у навчальному закладі вже протягом 45 років, але цього року вперше вона була англомовною.
15 квітня 2010 р.
Підписана угода про співробітництво між НУВГП
та Вищою технічною школою м.Хелма
Ректор Національного університету водного господарства та природокористування Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай, координатор з питань Болонського процесу Станіслав Гончаров та директор Кримського НКЦ Оксана Когут побували з візитом у Державній вищій технічній школі в Хелмі (Польща), де взяли участь у міжнародній конференції "Роль польської і української вищої школи в процесі інтеграції України в Європейський союз".
13 квітня 2010 р.
Огляд-конкурс навчальних підрозділів університету
З 12 по 14 травня 20010 року в НУВГП відбудеться об'єднаний відкритий огляд-конкурс навчальних підрозділів університету з навчально-методичного забезпечення і новітніх технологій навчання у 2009-2010 навчальному році та на кращу організацію і результативність науково-дослідної роботи у 2009 році.
13 квітня 2010 р.
Міжнародна науково-практична конференція
молодих науковців і студентів
У Національному університеті водного господарства та природокористування 15-16 квітня 2010 року відбудеться міжнародна науково-практична конференція молодих науковців і студентів "Водне господарство: стан і перспективи розвитку".
Її організаторами, окрім НУВГП, є Брестський державний технічний університет, Дрезденський технічний університет, Технічний університет Молдови, Люблінський технічний університет, Московський державний університет природооблаштування та Ташкентський інститут іригації та меліорації.
Актуальні питання водного господарства молоді вчені та студенти розглянуть на двох секціях:
Секція 1: Гідромеліорація, гідротехнічне будівництво та раціональне використання водних ресурсів (ауд. 441, четвертий корпус НУВГП).
Секція 2: Водопостачання, водовідведення, очищення води та утилізація осадів (ауд. 453, четвертий корпус НУВГП).
Відкриття конференції відбудеться 15 квітня в аудиторії 453, четвертий корпус НУВГП (початок о 9.30).
Оргкомітет конференції запрошує всіх, кого цікавить тематика заходу.
12 квітня 2010 р.
Представники університету серед новітніх інтелектуалів України
У національному відбірковому етапі ІV Всеукраїнського молодіжного конкурсу "Новітній інтелект України" взяли участь і представники НУВГП - переможці регіонального етапу аспірантка Ольга Костюкова і асистентка кафедри економіки підприємства Наталія Степанюк.
9 квітня 2010 р.
Прийшла студентська весна
З 13 по 25 квітня у Національному університеті водного господарства та природокористування розпочинається фестиваль студентської творчості "Студентська весна 2010".
У фестивалі візьмуть участь усі факультети університету, а також Технікум технологій та дизайну, Автотранспортний технікум, Технічний коледж та Костопільський будівельно-технологічний технікум.
Фестиваль проходитиме у актовій залі головного корпусу НУВГП.
Заключний концерт та нагородження переможців
фестивалю відбудеться 25 квітня у Рівненському обласному музично-драматичному театрі (початок о 15.00).
У фойє театру шанувальники декоративно-ужиткового мистецтва зможуть ознайомитися з виробами аматорів університету на виставці творів декоративно-ужиткового мистецтва (початок о 14.00).
Організатори фестивалю: ректорат, центр естетичного виховання молоді та профком студентів НУВГП.
8 квітня 2010 р.
Регіональні призери конкурсу
«Новітній інтелект України»
Аспірантка кафедри обліку та аудиту Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Костюкова посіла перше місце на регіональному етапі IV Всеукраїнського молодіжного конкурсу "Новітній інтелект України" у номінації "конкурс прикладних досліджень з економічної тематики".
Асистентка кафедри економіки підприємства НУВГП, кандидат економічних наук Наталія Степанюк виборола на регіональному етапі конкурсу аж два призових місця. Вона посіла перше місце у номінації "конкурс прикладних досліджень з гуманітарної тематики" та третє місце у номінації "конкурс прикладних досліджень з економічної тематики".
Обидві представниці Національного університету водного господарства та природокористування візьмуть участь у національному етапі конкурсу, який відбудеться 8 квітня у Києві.
Викладач Технічного коледжу НУВГП Оксана Пашечко посіла друге місце на регіональному етапі конкурсу "Новітній інтелект України" у номінації "конкурс прикладних досліджень з економічної тематики".
Всеукраїнський молодіжний конкурс «Новітній інтелект України» відбувається з 2006 року.
Основна мета конкурсу: пошук, підтримка та залучення обдарованої молоді до активної суспільної діяльності.
7 квітня 2010 р.
Відкритий економічний турнір – 2010:
переможці визначені
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся традиційний Відкритий економічний турнір – інтелектуальні змагання студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, організатором якого виступив факультет економіки і підприємництва НУВГП.
Цього року в турнірі взяли участь дев'ять команд – вісім команд (46 студентів) факультету економіки та підприємництва НУВГП та одна команда (6 студентів) Рівненського інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».
7 квітня 2010 р.
Кубок механіко-енергетичного факультету
з міні-футболу
На штучному майданчику НУВГП відбулися поєдинки Кубка МЕФ з міні-футболу серед команд курсів. Хоча турнір і був дебютним, тим не менше, за оцінками його учасників і глядачів, дуже вдалим.
З Великоднем !
Шановні студенти та працівники університету !
У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне, тому що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри над безнадією. У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що у дні випробувань ми відчували його захист і підтримку. У найскладніші часи ми непохитно вірили – Господь не залишить нас.
Хай це найвеличніше православне свято подарує Вам здоров'я, достаток, віру, надію, любов, духовне відродження осяє радістю Ваші серця і ця радість нехай супроводжує Вас усе життя.
Добра Вам, мудрості і благодатної Божої допомоги завжди і у всьому.
Василь ГУРИН, ректор університету
2 квітня 2010 р.
День кафедри експлуатації гідромеліоративних
систем
У світлиці гуртожитку № 1 Національного університету водного господарства та природо- користування відбувся День кафедри експлуатації гідромеліоративних систем. Викладачі кафедри разом з її завідувачем – д.т.н., професором В.А.Гуриним розповіли студентам початкових курсів напрямку підготовки «Гідротехніка (водні ресурси)» про діяльність кафедри та перспективи роботи майбутніх фахівців.
1 квітня 2010 р.
Чемпіонат з армспорту
У Полтаві завершився чемпіонат України з армспорту серед юнаків, дівчат, юніорів та юніорок.
Своїми силами мірялася 21 команда – спортсмени з різних регіонів України. У змаганні взяли участь і студенти Національного університету водного господарства та природокористування.