26 лютого 2010 р.
День бібліотеки на кафедрі
Основною метою таких заходів є ознайомлення викладачів і аспірантів кафедри з бібліотечними ресурсами, послугами й технологіями.
За заявками кафедр бібліотекарі складають бюлетені нових надходжень, рекомендаційні списки літератури, організовують виставки періодичних видань.
Такі зустрічі вже відбувалися на кафедрах міського будівництва і господарства, водогосподарської екології, гідрології та природокористування, обліку і аудиту.
23 лютого День бібліотеки пройшов на кафедрі охорона праці і безпека життєдіяльності. У заході взяли участь викладачі кафедри та представники наукової бібліотеки. Працівники бібліотеки розповіли про діяльність бібліотеки НУВГП, роз'яснили питання комплектування фонду, електронного каталога, бази даних, сайту бібліотеки, зробили аналіз забезпеченості студентів навчальними виданнями по профілю кафедри.
На думку всіх присутніх, проведення подібних заходів бібліотеки спільно з кафедрами університету сприятливо впливає на навчальний процес.
Бібліотека запрошує до співпраці працівників усіх зацікавлених кафедр нашого університету. За інформацією звертайтеся в інформаційно-бібліографічний відділ наукової бібліотеки НУВГП (аудиторія 226-а, тел.7-59).
24 лютого 2010 р.
Зареєструватися на зовнішнє тестування
можна у НУВГП
Український центр оцінювання якості освіти закликає абітурієнтів не відкладати на останній час реєстрацію на зовнішнє незалежне тестування.
Як відомо, реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання завершиться 31 березня нинішнього року.
У Рівному зареєструватися абітурієнти можуть в Рівненському інституті післядипломної педагогічної освіти та Національному університеті водного господарства та природокористування.
Зокрема, у НУВГП зареєструватися можна щодня, окрім суботи та неділі, у другому корпусі університету (вул.Приходька, 75, к.207) з 16.00 до 19.00. Телефон
для довідок 22-12-59 (приймальна комісія). Окрім того, тут можна отримати інформацію про всі факультети та спеціальності університету.
Загалом же на Рівненщині діятимуть 22 пункти реєстрації на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
23 лютого 2010 р.
День кар'єри для економістів і менеджерів
У Національному університеті водного господарства та природокористування завершився "День кар'єри – 2010" для студентів випускних курсів факультетів економіки і підприємництва та менеджменту за спеціальностями: "Економіка підприємництва", "Облік і аудит", "Менеджмент організацій", "Управління персоналом та економіка праці", "Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті", "Державна служба".
22 лютого 2010 р.
Від мовної свідомості – до національної
21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Історія цього свята – яскраве свідчення того, як із мовної свідомості народу виростає національна свідомість...
Дню рідної мови було присвячене відкрите засідання літературної студії, що працює при кафедрі українознавства, педагогіки і психології, у якому взяли участь усі небайдужі до рідного слова.
17 лютого 2010 р.
Канадські експерти допоможуть рівненським науковцям забезпечити ефективний трансфер технологій
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся круглий стіл "Проблеми та перспективи розвитку трансферу технологій на Рівненщині".
Окрім науковців університету, в заході взяли участь фахівці Рівненського представництва Держінвестицій та міжнародний експерт з трансферу технологій, патентний повірений Канади Грехам Стрекхен.
16 лютого 2010 р.
З метою виконання спільних природоохоронних програм
Національний університет водного господарства та природокористування і Рівненський природний заповідник уклали угоду про співпрацю.
Її мета - виконання спільних наукових і творчих природоохоронних завдань і програм, взаємна допомога при виконанні робочих планів, підготовці кадрів, підготовці наукових публікацій тощо.
Згідно з угодою, вчені НУВГП надаватимуть допомогу працівникам заповідника в проведенні наукових досліджень, а дирекція заповідника сприятиме проходженню студентами університету навчальних та виробничих практик.
Відповідальним виконавцем програми співпраці від НУВГП призначено кандидата географічних наук, доцента кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування М.В.Корбутяка, а від РПЗ – заступника директора з наукової роботи Н.О.Волошинову.
16 лютого 2010 р.
Мова рідна, слово рідне ...
Міжнародний день рідної мови — день "підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності" проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Усьому світові відома милозвучність української мови. Бібліотека відіграє провідну роль у процесі здобуття освіти державною мовою, формування особистості студента. З нагоди міжнародного дня рідної мови інформаційно-довідковий відділ наукової бібліотеки НУВГП презентує виставку друкованих матеріалів:
енциклопедій, підручників, посібників, журнальних статей. Матеріал, присвячений вивченню, розвитку та пропаганді рідної мови, знаходиться у фонді бібліотеки і може знадобитися всім, хто хоче краще знати українську мову:
Бондарчук К.С. Українська мова: Навч. посіб. – Київ : ЦНЛ, 2005. – 288 с.
Кішенко І. Промінь добра // Українська культура. - 2008. - № 12. - С. 13-14
Погрібний А. Раз ми є, та де? Мова державна? Мова офіційна? // Освіта і управління. - 2004. - № 7. - С. 28-35
Пошатній Ю. Мовне питання зіпсувало українців? // Віче. - 2009. - № 7. - С. 34-35
Ткач М. Генеалогія слова та глибини українського фольклору // Київська старовина. - 2005. - № 1. - С. 109-120.
Українська мова: Енциклопедія. – 3-є вид. зі змінами і доп. – Київ : Українська енциклопедія, 2007. – 854 с.
Запрошуємо студентів, аспірантів і працівників інституту ознайомитись із виставкою.
Ірина КОНДРАТЮК,
вчений секретар бібліотеки
16 лютого 2010 р.
ХІ Універсіада НУВГП з баскетболу
З 1 по 11 лютого в Національному університеті водного господарства та природокористування пройшов турнір між факультетами університету з баскетболу в залік ХІ Універсіади НУВГП.
Перше місце вперше за 15 років у драматичному поєдинку з минулорічним чемпіоном, командою механіко- енергетичного факультету, вибороли студенти факультету будівництва та архітектури.
16 лютого 2010 р.
Майбутні агрохіміки вивчають світовий досвід
Науково-практичний семінар "Застосування мінеральних добрив, оброблених полімерами, та їх вплив на врожайність основних сільськогосподарських культур" відбувся у рамках виставки InterAgro 2010. У семінарі взяли участь науковці України та США.
З доповіддю на семінарі виступив завідувач кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування, доктор сільськогосподарських наук професор Сергій Веремеєнко.
З питань, розглянутих на семінарі, найбільшу цікавість у присутніх викликало співробітництво щодо розробки нових видів і форм високоефективних мінеральних добрив і тукосумішей та оптимізація їх застосування в Україні.
З метою ознайомлення студентів НУВГП - майбутніх фахівців з агрохімії і ґрунтознавства із світовими технологіями, розробками в агросфері - на кафедрі агрохімії, ґрунтознавства та землеробства університету відбулася зустріч-семінар з доктором філософії Тері А.Тінделлом - провідним спеціалістом компанії Simplot Co.
Алла КУЧЕРОВА,
заступник декана факультету екології та природокористування
15 лютого 2010 р.
Анатолію Івановичу Онуцькому – 60 років
Анатолій Іванович Онуцький, старший викладач кафедри фізвиховання, народився 15 лютого 1950 року в с.Серафинці Городенківського району на Івано-Франківщині. Закінчивши Городенківську середню школу, вступив на факультет фізичного виховання Кам’янець-Подільського педагогічного університету імені В.П.Затонського, адже зі шкільних років займався спортом, захищав спортивну честь району і навіть області на змаганнях з гандболу.
14 лютого 2010 р.
Миколі Тимофійовичу Назарову – 90 років!
14 лютого 2010 року відзначає 90-річний ювілей професор кафедри гідроенергетики та гідромашин Микола Тимофійович Назаров.
Це людина великої душі, великого наукового натхнення, великої любові до всього прекрасного, людина з неабияким художнім і поетичним хистом.
12 лютого 2010 р.
Поклали квіти до пам'ятника герою
Студенти і працівники університету взяли участь у мітингу з нагоди 65-ої річниці трагічної загибелі крайового провідника ОУН на Волині і Поліссі, Головного командира УПА-Північ Дмитра Клячківського (Клима Савура).
Вони поклали квіти та вінки від НУВГП до його пам'ятника, що знаходиться навпроти головного корпусу університету.
Захід відбувся в рамках реалізації Указу Президента України від 28 січня 2010 року "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті".
11 лютого 2010 року пішов із життя декан факультету
гідротехнічного будівництва та гідроенергетики Національного
університету водного господарства та природокористування
Анатолій Михайлович
МАКОВСЬКИЙ
Народився Анатолій Михайлович 24 листопада 1957 року у місті Рівному. Закінчив Рівненську середню школу № 3 і в 1975 році вступив до Українського інституту інженерів водного господарства на гідротехнічний факультет. Після закінчення інституту з відзнакою залишився працювати викладачем на кафедрі використання водної енергії та гідравлічних машин гідротехнічного факультету.
Брав участь у будівництві Зейської та Бурейської ГЕС в Російській Федерації, Шульбинської ГЕС у Казахстані, відновленні малих ГЕС в Україні.
9 лютого 2010 р.
Задля підвищення якості підготовки фахівців
З 10 лютого у Національному університеті водного господарства та природокористування починає роботу університетський семінар "Якість навчального процесу в Європейській кредитно-трансферній системі (ЄКТС)".
Семінар відбуватиметься два рази на місяць протягом року. Його мета – забезпечення якості підготовки фахівців з вищою освітою, подальше підвищення ефективності і якості навчального процесу, запровадження стандартів, рекомендацій та основних інструментів Європейського простору вищої освіти ...
5 лютого 2010 р.
Студенти допоможуть школярам обрати професію
Обласна служба зайнятості підписала угоду з Національним університетом водного господарства та природокористування та Рівненським державним гуманітарним університетом про підтримку волонтерського руху студентської молоді.
Фахівці служби сподіваються, що студенти-волонтери проводитимуть профорієнтаційні заходи для школярів цікаво і змістовно: у вигляді тренінгів, дискусій, вікторин, конкурсів. Це допоможе школярам обрати майбутню професію відповідно до власних здібностей і нахилів, враховуючи потреби ринку праці.
Самим волонтерам ця робота також принесе користь,
адже вони отримають практичний досвід, навички проведення семінарів і тренінгів, які зможуть використовувати і в своїй майбутній професійній діяльності.
Волонтерів готуватимуть спеціалісти служби зайнятості.
4 лютого 2010 р.
Кубок Західної України з рукоборства
У Кременці, на Тернопільщині, відбувся Кубок Західної України з армспорту, у якому взяли участь команди з Волинської, Київської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей.
Збірна НУВГП посіла третє командне місце серед юнаків та дівчат.
3 лютого 2010 р.
Борис Тарасюк поспілкувався зі студентами
Голова Народного Руху України, голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк у рамках візиту на Рівненщину побував у Національному університеті водного господарства та природокористування.
Ключовим питанням виступу Бориса Тарасюка перед студентами та освітянами стала специфіка діяльності політичної еліти в Україні, євроатлантична інтеграція держави.
3 лютого 2010 р.
Василь Більчук апробує практику
студентської мобільності
Студент НУВГП Василь Більчук став переможцем конкурсу "Освіта Країною", організованого фондом Святослава Вакарчука "Люди Майбутнього", та отримав грант на навчання у Національному університеті "Львівська політехніка".
Тепер Василь з 22 лютого буде опановувати науки на факультеті будівництва та інженерії довкілля університету "Львівська політехніка". Протягом навчання він ще й отримуватиме стипендію.
2 лютого 2010 р.
Студенти НУВГП отримуватимуть стипендію міського голови
Завершився конкурс на отримання стипендії міського голови Рівного.
Серед переможців конкурсу троє студентів Національного університету водного господарства та природокористування – Анна Гіроль (студентка п'ятого курсу факультету водного господарства), Віра Даховій (четвертокурсниця факультету будівництва та архітектури) та Світлана Ютовець (навчається на четвертому курсі факультету менеджменту).
Окрім того, стипендію міського голови отримали двоє студентів з Технічного коледжу НУВГП – Володимир Драганчук і Віра Стручук (обидва студенти третього курсу) та студентка Рівненського автотранспортного технікуму Катерина Літус (навчається на третьому курсі).
Загалом у конкурсі перемогу здобули 15 студентів. Цього разу претендентів на стипендію міського голови було 46, з них – 32 студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та 14 студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
Організатори конкурсу – управління у справах сім'ї, молоді та спорту спільно з комісією з питань реалізації державної молодіжної політики Рівненського міськвиконкому.
Жанна ЖОВТЕНКО
1 лютого 2010 р.
Студенти НУВГП вшанували пам'ять Героїв Крут
29 січня, в День пам'яті Героїв Крут, студенти факультету водного господарства Національного університету водного господарства та природо- користування Роман Кухарчук та Катерина Куземська разом із старшим викладачем кафедри експлуатації гідромеліоративних систем І.В.Романюком здійснили поїздку до Меморіалу пам'яті Героїв Крут, де вшанували пам'ять загиблих студентів у 1918 році та поклали квіти до обеліску від студентів НУВГП.
1 лютого 2010 р.
Скарби бібліотеки минулих віків
З ініціативи Наукової бібліотеки і при підтримці Вченої ради Національного університету водного господарства та природокористування у 2008 році було започатковано серію «Цінні та рідкісні видання». Нещодавно вийшов її перший випуск. Це - ретроспективний бібліографічний покажчик, в якому представлені матеріали, що знаходяться у фондах бібліотеки за період 1884–1945 рр. з питань гідротехнічного будівництва, основ фундаментів, тунелів, спорудження мостів, підземних споруд, організації дорожньої справи, роботи санітарної техніки тощо.
У покажчику подаються праці вчених як університету, так і науково-дослідних інститутів колишнього Радянського Союзу, а також окремі публікації авторів дореволюційної Росії. Тут ви знайдете опис книг, аркушевої продукції, брошур, серіальних та картографічних видань.
Бібліографічні описи розташовані в розділах за шифрами УДК, а в межах підрозділів - за алфавітом прізвищ авторів і назв публікацій.
Покажчик стане в пригоді не тільки викладачам, науковим працівникам, аспірантам, студентам, а й всім, хто цікавиться водотехнічними проблемами. Принагідно зауважу, що з виданням можна ознайомитись у електронному варіанті на сайті бібліотеки.
Алла КРИВА, директор Наукової бібліотеки НУВГП