25 січня 2010 р.
У бібліотеці НУВГП відкрилася виставка, присвячена 92 річниці бою під Крутами
Експозицію виставки розгорнуто у читальному залі інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки університету.
На виставці представлені видання, що висвітлюють цю сторінку в історії становлення незалежної України:
Героїка трагедії Крут / Упоряд. В.І.Сергійчук. – К.: Україна, 2008. – 464 с.
Крути: Збірка у пам'ять героїв Крут / Упоряд. О.Зінкевич, Н.Зінкевич. – К.: Смолоскип, 2008. – 422 с.
Бойко О.Д. Бій під Крутами: історія вивчення // Український історичний журнал. – 2008. - № 2. – С.43-54
Старицька-Черняхівська Л. Пам'яти юнаків-героїв, замордованих під Крутами // Історичний календар: Науково-популярний альманах. – Вип.9. – К., 2003. – С.83-85
25 січня 2010 р.
Нові ідеї майбутніх архітекторів
Відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів факультету будівництва та архітектури за напрямком підготовки «Архітектура».
Триденний захист кваліфікаційних робіт став підсумком робіт студентів за чотири з половиною роки навчання. Представлені проекти мають на меті вирішення основних проблем архітектури нашого міста та області.
22 січня 2010 р.
22 січня – День Соборності України
У цей день у Свято-Покровському соборі Рівного відбулася Божественна літургія з нагоди свята.
Представники громадськості та влади поклали вінки і квіти до пам'ятників і місць поховання тих, що віддали своє життя у боротьбі за свободу та незалежність України: пам'ятника загиблим за Україну, пам'ятника Головному Отаману Армії Української Народної Республіки, голові Директорії УНР Симону Петлюрі, на могилу генерал-хорунжого, командувача Східною групою об'єднаної Армії Української Народної Республіки і Галичини Василя Тютюнника.
Вони також взяли участь в урочистих заходах, які відбулися в обласному музично-драматичному театрі.
Представники Національного університету водного господарства та природокористування
на покладанні вінків до пам'ятника загиблим за Україну.
22 січня 2010 р.
Виставка до Дня Соборностi
22 січня Україна святкує День Соборності. Приводом до вшанування цієї дати стали події, що відбувалися на початку XX століття – у період піднесення української державності. Саме цього дня у 1919 році на площі перед Київською Софією було проголошено злуку (об'єднання) Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак було зроблено надзвичайно важливий і довгоочікуваний крок на шляху до омріяної незалежності.
Бібліотека, як інформаційно-освітній центр, не може залишатися осторонь таких визначних подій в історії становлення нашої державності, а тим більше вузівська бібліотека. Адже завтра з її стін вийде нова генерація української інтелігенції, якій будувати майбутнє Української держави. Наукова бібліотека НУВГП, розуміючи покладені на неї завдання, робить все необхідне для того, аби студенти знали і пам'ятали минуле свого народу. Тому в ці дні у бібліотеці проходить виставка, присвячена соборності України. Так, у читальному залі інформаційно-бібліографічного відділу діє виставка під назвою "22 січня – День Соборності України", де читачі крім журнальних статей та книг, присвячених даній темі, мають змогу ознайомитися з копією Акту злуки, проголошеного 22 січня 1919 року, іншими цікавими ілюстраціями до цієї ж теми.
Тож запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з діючою виставкою літератури.
Оксана ДЕРЛЮК, бібліограф
18 січня 2010 р.
НУВГП – лідер природоохоронної діяльності
Національний університет водного господарства та природокористування став лауреатом загальноукраїн- ського проекту "Екологія, довкілля та природо- користування", а ректор університету Василь Гурин нагороджений нагрудним знаком "Лідер галузі – 2009".
Церемонія нагородження номінантів "Лідер природоохоронної діяльності – 2009" відбулася в Державній резиденції Будинок прийомів уряду у Києві, в рамках Загальнодержавного проекту "Екологія, довкілля, природокористування", започаткованого міністерствами охорони навколишнього природного середовища України та з питань житлово-комунального
господарства, профільним комітетом Верховної Ради України та "ПрестижМедіаІнформ".
У рамках проекту номінантам вручили книгу досягнень в галузі. "Ця книга - це прекрасна форма обміну знаннями та досягненнями усіх учасників проекту, чудова нагода ознайомитися з впровадженими на підприємствах природоохоронними технологіями та досягненнями науковців", - відзначив Василь Гурин.
18 січня 2010 р.
Навчально-методичне управління
Вісник НМУ "ПОШУК" № 17
Вийшов новий інформаційний вісник НМУ "ПОШУК" № 17, присвячений проблемам запровадження Європейської кредитно-трансферної системи
18 січня 2010 р.
Нові форми профорієнтаційної роботи
Минулих років ми чекали на абітурієнтів на Днях відкритих дверей, де і відбувалась більша частина зустрічей з майбутніми споживачами освітянських послуг. Ще були Ярмарки професій у Рівному, містах Рівненської та інших областей. Проте цього року представники факультету зустрічаються зі школярами, учнями коледжів, ліцеїв, гімназій безпосередньо у стінах їх рідних закладів. У грудні 2009 року вперше на факультету проведена гра з брейн-рингу студентів факультету спільно з командами шкіл та економіко-правового ліцею. Змагання школярів і студентів виявились запеклими та цікавими.
Адміністрація факультету є активним учасником міських конкурсів з фахових напрямів.
Так, нещодавно у Рівненському палаці дітей та молоді відбувся перший етап Другого міського фестивалю-конкурсу з економіки «Мої знання сьогодні – мій капітал завтра».
У конкурсі взяли участь 13 команд загальноосвітніх шкіл, навчально-виробничих комплексів Рівного, у тому числі школа бізнесу Палаці дітей і молоді. Команди провели ділову гру «Створення стратегії розвитку фірми», розв'язували кросворд, готували і подавали на розгляд роботодавців (журі) резюме. Фінал конкурсу, який відбудеться 12 лютого 2010 року, буде приурочений до 70-річчя Рівненського палацу дітей і молоді.
Наталія ПОЗНЯКОВСЬКА,
голова журі конкурсу, заступник декана факультету економіки і підприємництва
13 січня 2010 р.
Почесна відзнака за участь у ліквідації екологічних катастроф
Ректор Національного університету водного господарства та природокористування, доктор технічних наук, професор Василь Гурин нагороджений почесною відзнакою навчально-методичних установ цивільного захисту. Наказ про це підписав начальник Інституту державного управління у сфері цивільного захисту В.Полюхович.
Цієї відзнаки ректор НУВГП удостоєний за участь у ліквідації наслідків екологічно небезпечних ситуацій, зокрема, повені на Закарпатті та Прикарпатті, та особисті дослідження і моніторинг протягом кількох років місцевості довкола станції Ожидів, де відбулася екологічна аварія.
Професор Гурин також був науковим керівником групи, яка виконала робочий проект щодо відновлення берегу річки Ворона у м.Тисмениця Івано-Франківської області. В основу проекту покладені матеріали польового обстеження ділянки річки, інженерно-топографічних вишукувань, виконаних в листопаді 2008 року. Мета проекту – регулювання русла річки, закріплення правого і лівого її берегів та захист міста від руйнівного впливу паводково-повеневих вод.
Окрім того, студенти та працівники університету у 2008 році брали участь у виконанні робіт з регулювання та берегоукріплення річок, розмитих паводковими водами, на території Рожнятівського району Івано-Франківської області (річки Черва, Лімниця, Дуба, Ілемлянка, Радова, Чербуль).
13 січня 2010 р.
Майбутні меліоратори ознайомилися
з найсучаснішою системою моніторингу паводків
Студенти спеціальності "гідромеліорація", які навчаються в Закарпатському НКЦ, разом з доцентом кафедри експлуатації гідромеліоративних систем Л.В.Кузьмич, взяли участь у виїзному навчальному семінарі на базі Тячівського управління водного господарства Закарпатського облводгоспу.
12 січня 2010 р.
Звання "Перлина Ogo.ua" здобула студентка НУВГП
Завершилось голосування у конкурсі "Перлина Ogo.ua-2009", який рівненський інформаційний портал провів у рамках конкурсу краси "Перлина Рівного – 2009".
Звання "Перлина Ogo.ua" здобула Марина Линь – студентка факультету менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування, переможниця конкурсу краси "Міс Університет – 2009".
11 січня 2010 р.
Леоніду Йосиповичу Дворкіну –
70 років
11 січня 2010 року завідувачу кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства, доктору технічних наук, заслуженому діячу науки і техніки України, дійному члену Академії будівництва України, член-кореспонденту Академії технологічних наук України Л.Й.Дворкіну виповнилося 70 років.
Леонід Йосипович – один з провідних вчених у галузі будівельного матеріалознавства і технології бетонів, відомий не лише в Україні, але і далеко за її межами. Дев'ятнадцять монографій з різних проблем ресурсозбереження технології в'яжучих, бетонів і інших будівельних матеріалів підсумовують результати найбільш значних і оригінальних багаторічних розробок, виконаних безпосередньо та під його керівництвом з колегами по кафедрі, аспірантами і докторантами.
6 січня 2010 р.
Спортсмени і тренери НУВГП – серед найкращих
Визначені кращі спортсмени і тренери Рівненщини з олімпійських і неолімпійських видів спорту.
Серед них – традиційно і визначні спортсмени та тренери Національного університету водного господарства та природокористування.
Це випускники університету Оксана Маліновська (гирьовий спорт) та Іван Лук'янчук (армспорт), а також викладачі кафедри фізичного виховання, тренери Євгеній Комаревич, Леонід Момотюк (гирьовий спорт) та Олександр Комаревич (армспорт).
5 січня 2010 р.
Київське гідротехнічне училище
створене у 1915 році
На ім'я ректора університету В.А.Гурина надійшов лист від директора Наукової сільсько- господарської бібліотеки Української академії аграрних наук В.А.Вергунова.
На підставі архівних матеріалів професор Вергунов підтвердив, що роком створення Київського середнього сільськогосподарського гідротехнічного училища, яке вважається попередником нашого навчального закладу, є 1915 рік.
2 січня 2010 р.
Миколі Олександровичу Клименку – 65 років
Народився він 2 січня 1945 року у с. Синява Рокитнянського району Київської області.
У 1963 році закінчив Синявську середню школу, а в 1973 році з відзнакою Українську сільськогосподарську академію (м.Київ) за спеціальністю агрохімія та ґрунтознавство.
Працював електромонтажником, служив в Прикордонних військах. З 1973 року працює у Національному університеті водного господарства та природокористування. Пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до професора, завідувача кафедри, декана факультету.
Шановні працівники та студенти !
   Сердечно вітаю Вас з Новим 2010 роком та Різдвяними святами !
   Нехай Новий рік буде щедрим на добро, щастя, здоров'я у посмішках близьких Вам людей, у святкових привітаннях, у мерехтінні зірок та полум'ї свічок, в особливій теплоті та доброті, а Світло преславного Різдва зігріває ваші серця і вказує шлях любові, довіри, взаємоповаги й правди.
   Бажаю міцного здоров'я, гарного настрою, радості, оптимізму, творчого натхнення, здійснення життєвих планів, мрій та задумів.
З повагою, Василь Гурин,
ректор Національного університету водного господарства та природокористування