30 грудня 2009 р.
НУВГП проектуватиме малі ГЕС
з чеським обладнанням
Завідувач кафедри гідротехнічних споруд Національного університету водного господарства та природокористування, доктор технічних наук, професор Микола Хлапук побував у чеському місті Бенешов, де провів переговори з представництвом відомої фірми Мавел, яка займається виготовленням гідротурбін для малої гідроенергетики.
У місті Всетін він провів перемовини з керівництвом ще однієї чеської фірми – TES, що займається виготовленням генеруючого обладнання для таких ГЕС.
28 грудня 2009 р.
На сцені органного залу - Орфеї водного
У палітрі сучасного українського музичного виконавства хорове мистецтво посідає одне з найвпливовіших, можливо навіть, головних місць. Національні співочі традиції – основа професіоналізму в нашій музиці. У Рівному є чимало цікавих хорових колектив - народних, аматорських, професійних. А от хорова чоловіча капела – явище унікальне не лише для нашого міста, а й України взагалі, - запевняє голова рівненського обласного відділення Національної музичної спілки Олександр Тарасенко. Хоча в Європі взагалі такі колективи дуже популярні.
24 грудня 2009 р.
Майбуття архітектора-вченого
На базі Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури під егідою Міністерства освіти і науки України відбулася IV Всеукраїнська наукова студентська конференція на тему "Науково-дослідна робота студентів: аспект формування особистості майбутнього архітектора-вченого".
Серед учасників були представники вищих архітектурних шкіл з Харкова, Одеси, Львова, Києва, а також з російських міст – Бєлгорода і Пензи.
Як і в пропередні роки, в роботі конференції активну участь взяли студенти-архітектори з нашого університету – майбутні магістри і спеціалісти.
Магістрантка Катя Кузнєцова виголосила доповідь на тему "Формування архітектурного середовища технопаркових структур", Юля Левченко - "Забезпечення ергономічних вимог в медіатеках Тойо Іто", Ірина Сергіюк - "Архітектура російських військових гарнізонів Волині 2-ї половини ХIХ – початку ХХ ст.", Софія Табачук – "Трансфункціональна реновація об'єктів промислової архітектури". П'ятикурсниця Олена Степанюк підготувала матеріал на скорботну тему "Архітектура крематоріїв: актуальність та проблеми дослідження в Україні".
За матеріалами конференції опублікована збірка наукових матеріалів, а її учасники нагороджені спеціальними дипломами.
24 грудня 2009 р.
Співає “Гамалія”
Святковий концерт з нагоди 35-річного ювілею народної чоловічої капели "Гамалія" Національного університету водного господарства та природокористування відбудеться 25 грудня в залі камерної та органної музики (початок о 18.00).
24 грудня 2009 р.
Спартакіада з шахів і шашок
Підведені підсумки ХХХІІ спартакіади студмістечка НУВГП з шахів та шашок.
У змаганні з шахів перше місце посів гуртожиток № 1, другу сходинку зайняв гуртожиток № 5, третю – гуртожиток № 4, четверту – гуртожиток № 6, п'яту – гуртожиток № 2, шосту – гуртожиток № 3 та сьому – гуртожиток № 7.
22 грудня 2009 р.
Університет запрошує абітурієнтів
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся перший у цьому навчальному році День відкритих дверей для тих, хто хоче стати нашими студентами.
Перед абітурієнтами та їхніми батьками виступили ректор університету Василь Гурин, проректори Григорій Сапсай, Олександр Ткачук, Анатолій Білецький, декани факультетів.
18 грудня 2009 р.
Ректор Національного університету водного господарства та природокористування привітав колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка з ювілеєм
З нагоди 175-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися урочистості, у яких взяв участь ректор Національного університету водного господарства та природо- користування В.А.Гурин. Він привітав усіх працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка з ювілеєм та вручив ректору університету подарунок від колективу Національного університету водного господарства та природокористування.
17 грудня 2009 р.
Кубок України з гирьового спорту
У місті Запоріжжі завершилися змагання з гирьового спорту за Кубок України, де перемогу виборювали команди з різних регіонів України.
Першу сходинку посіла збірна команда Харківської області, другу позицію здобула жіноча збірна Рівненської області, а третю – Полтавської.
Взяли участь у змаганні і студенти Національного університету водного господарства та природокористування. Так, Оксана Маліновська (випускниця ФЗГ) отримала срібну медаль, Катерина Бугай (п'ятикурсниця ФГТБ) виборола бронзу, а Юлія Відник (студентка п'ятого курсу ФВГ) завоювала багато очок для перемоги Рівненської команди.
17 грудня 2009 р.
Водники – студенти року
Василь Більчук став переможцем у номінації «студент-науковець», а Ігор Шарабура – лауреатом у номінації «студент-комп'ютерний геній» обласного конкурсу «Студент року – 2009».

Василь Більчук

Ігор Шарабура
15 грудня 2009 р.
Рівненські студенти-містобудівники –
одні з найкращих в Україні
10-11 грудня 2009 року Харківська національна академія міського господарства стала меккою містобудівників усієї України. Тут було проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Містобудівні аспекти сталого розвитку великих міст», Всеукраїнський студентський огляд-конкурс-2009 та олімпіаду за спеціальністю «Міське будівництво і господарство».
11 грудня 2009 р.
Золота медаль за працевлаштування випускників

Національний університет водного господарства та природокористування нагороджений золотою медаллю Міжнародної виставки "Освіта та кар'єра 2009" у номінації "Досягнення у працевлаштуванні випускників вищого навчального закладу".
Виставка відбулася в Києві, в Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім". Її організаторами є Міністерство освіти і науки та Товариство «Знання» України.
На фото: з виставковим стендом НУВГП ознайомився міністр освіти та науки Іван Вакарчук
11 грудня 2009 р.
Виставки з нагоди ювілею
З нагоди 50-річчя діяльності Національного університету водного господарства та природокористування у Рівному, в університеті експонується п'ять виставок, експонати яких ілюструють здобутки, успіхи, захоплення студентів та працівників університету.
Виставка наукової та навчальної літератури розміщується в головному корпусі університету (вул. Соборна, 11), в холі другого поверху.
Виставка нагород університету - головний корпус, другий поверх.
Виставка народної творчості студентів і працівників університету – головний корпус, третій поверх.
Виставка світлин студентів і співробітників університету – головний корпус, четвертий поверх.
Виставка дипломних проектів і творчих робіт студентів – корпус другий А (вул. Приходька, 75).
Запрошуємо всіх відвідати виставки.

Народна майстриня Оксана Заячківська

Біля проектів майбутніх архітекторів
9 грудня 2009 р.
Виставка робіт майбутніх фахівців

Національний університет водного господарства та природокористування запрошує на виставку дипломних проектів та творчих робіт студентів університету.
Тут можна буде ознайомитися з творчими досягненнями, науковими доробками та пропозиціями, які чекають свого втілення у виробництво.
Відвідати виставку ви можете з 11 по 18 грудня у фойє другого А корпусу університету (вулиця Приходька, 75).
8 грудня 2009 р.
НУВГП – лауреат виставки

Національний університет водного господарства та природокористування став лауреатом виставки- презентації "Інноватика в освіті України" у номінації "Інноватика у вищій освіті". За розробку і впровадження інноваційних освітніх технологій університет нагороджений дипломом. Окрім того, ряд працівників університету нагороджені почесними дипломами та подяками.
На виставці були представлені напрацювання та досягнення працівників нашого університету. Чимало відвідувачів заходу мали змогу ознайомитися з історією навчального закладу, факультетами та спеціальностя-
ми, переглянути різноманітні підручники та посібники наших авторів.
Серед учасників виставки-презентації – навчальні заклади, наукові установи, регіональні та муніципальні органи управління освітою, видавництва та інші національні та міжнародні організації, що працюють на терені освіти.
Також на виставці проводилися семінари та "круглі столи", на яких обговорювалися конкурсні теми.
7 грудня 2009 р.
Палац Любомирських знову з'явився в Рівному
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка
"Палац Любомирських у Рівному"

Це перша вдала спроба зібрати усі матеріали (фотографічні, іконографічні, бібліографічні) про неіснуючий вже палац Любомирських, побудований наприкінці тридцятих років ХVІІІ століття, який тривалий час був візитівкою Рівного.
Ініціатором виставки є Віктор Луц – завідувач художнього відділу обласного краєзнавчого музею і доцент кафедри архітектури Національного універ- ситету водного господарства та природокористування.
7 грудня 2009 р.
Рівненські екологи зустрілися з норвезькими колегами

Річка Іква
Науковці Національного університету водного господарства та природокористування взяли участь у робочій зустрічі працівників Рівненського держуправління охорони навколишнього природного середовища з членами делегації Норвезького інституту з дослідження водних ресурсів.
Керуючись Водно Рамковою Директивою, на виконання Протоколу про воду та здоров'я, учасники зустрічі здійснили поділ річки Іква на ділянки (водні об'єкти), визначили змінені ділянки та проаналізували впливи антропогенної діяльності на її басейн. Особливу увагу вони приділили результатам моніторингових досліджень екологічного та гідрохімічного стану поверхневих вод Ікви.
Завершальним етапом проекту має стати прийняття Програми заходів з покращення стану водних ресурсів басейну річки.
6 грудня Україна відзначає День Збройних сил
Дорогі захисники нашої держави !
Вітаємо вас зі святом. Щиро зичимо вам, дорогі друзі, миру та спокою, подальших успіхів у вдосконаленні бойової майстерності, добра та достатку вашим оселям.
Особливі вітання – працівникам і курсантам кафедри військової підготовки.
Військова кафедра НУВГП відновила свою роботу 5 листопада минулого року згідно з постановою Кабінету Міністрів України, наказом міністра оборони і міністра освіти та науки України. Тепер тут навчають студентів за програмою військової підготовки офіцерів запасу.
Кафедра була створена в рівненському періоді ще у 1969 році. За той час на ній пройшли військову
підготовку чимало випускників університету. Частина випускників кафедри працює й у Збройних Силах України.
До 2000 року на кафедрі військової підготовки готували офіцерів запасу інженерних військ, а вже з 2000 року готують командирів механізованих та аеромобільних взводів. На даний час навчання проводиться за трьома спеціальностями: командир механізованого взводу, командир інженерно-технічного взводу та заступник командира інженерного підрозділу з озброєння.
Колектив університету
4 грудня 2009 р.
Поміж Вроцлавом та Львовом

Петро Ричков поряд з алегорич-
ною скульптурою Інституту історії мистецтв Ягелонського
університету
У польському місті Кракові відбулася міжнародна наукова конференція, присвячена дослідженням мистецької спадщини на теренах Сілезії, Малопольщі та Руси Коронної. Організаторами поважного наукового зібрання спільно виступили Інститути історії мистецтв двох університетів – найстарішого в Польщі Ягел- лонського університету (м.Краків) та Вроцлавського. Триденна програма сесії передбачала виголошення 44 наукових доповідей на теми, пов'язані з дослідженнями архітектурного, живописного, скульптурного, декоративно-прикладного мистецтва, що створювалося протягом 16–18 століть.
Українське архітектурознавство представив завідувач кафедри архітектури Національного універ- ситету водного господарства та природокористування, доктор архітектури, професор Петро Ричков. Він виступив з доповіддю "Міжконфесійний трансморфізм в сакральній архітектурі Волині від 16 до 20 ст.".
3 грудня 2009 р.
Науковці обговорили креативність у рік креативності
27–29 листопада 2009 року у Польщі відбулася ХІІ міжнародна наукова конференція "Креативність і підприємливість як фактор підвищення якості та організації виробництва", яку традиційно організовує Університет Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) в м. Казімерж Дольни. Тематика конференції відповідає проголошеному ЄС 2009 роком як роком креативності та інноваційності.
У конференції взяли участь близько 200 учасників з Польщі, Великої Британії, Німеччини, Росії та України.
2 грудня 2009 р.
Якість освіти починається з викладача
Другого грудня у Національному університеті водного господарства та природокористування розпочалася ІХ Міжнародна науково-методична конференція "Проблеми управління якістю підготовки фахівців в умовах інтеграції в міжнародний освітній простір".
У конференції беруть участь науковці, викладачі, аспіранти і студенти вищих навчальних закладів Білорусі, Болгарії, Росії та України. Україну, зокрема, представили ВНЗ Дніпропетровська, Донецька, Запоріжжя, Житомира, Києва, Львова, Одеси, Рівного та інших міст.
2 грудня 2009 р.
Про майбутнє випускників дбаємо разом
Під такою назвою у Національному університеті водного господарства та природокористування розпочалася акція, спрямована на ознайомлення студентів з діяльністю найуспішніших та перспективних організацій, які готові надати шанс випускникам університету на вдалий старт та розвиток кар'єри.
Першими розпочали акцію представники рівненської філії ВТБ банку – заступник директора Ірина Борисова та менеджер Віта Брусєва.
1 грудня 2009 р.
У НУВГП розпочинається міжнародна конференція
2 – 3 грудня 2009 року у Національному університеті водного господарства та природокористування відбудеться ІХ Міжнародна науково-методична конференція "Проблеми управління якістю підготовки фахівців в умовах інтеграції в міжнародний освітній простір".
У конференції візьмуть участь науковці, викладачі, аспіранти і студенти вищих навчальних закладів Білорусі, Болгарії, Польщі, Росії, Словаччини та України. Україну, зокрема, представлятимуть ВНЗ Дніпропетровська, Донецька, Запоріжжя, Житомира, Києва, Львова, Одеси, Рівного та інших міст.
На пленерному засіданні конференції виступлять ректор НУВГП В.А.Гурин, голова ради Української асоціації з розвитку менеджменту та бізнес-освіти Н.М.Ушакова, доцент Технічного університету м.Варна (Болгарія) Христо Анастасов Крачунов, професор Білорусько-Російського університету м.Могильова (Білорусь) Я.Д.Семенюк та інші науковці.
На конференції працюватимуть шість секцій, де будуть обговорені напрямки управління якістю підготовки фахівців:
концептуальні підходи до управління якістю освіти як фундаментального принципу Болонського процесу; критерії та технології оцінки якості освіти; організація навчального процесу та його моніторингу; забезпечення якості самостійної та науково-дослідної роботи студентів; професійні якості викладача як основа забезпечення якості освіти; система управління якістю підготовки фахівців у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Відбудуться також майстер-класи представників різних наукових шкіл.
Пленарне засідання конференції розпочнеться о 10 годині 2 грудня
в актовій залі НУВГП (м. Рівне, вул. Соборна, 11).
1 грудня 2009 р.
Фіналістом конкурсу став представник НУВГП
Працівник бізнес-центру Національного університету водного господарства та природокористування Юрій Муляр став фіналістом ІV обласного конкурсу інноваційно-інвестиційних бізнес планів, а його інвестиційний проект "Експериментальне будівництво енерго- ефективних екологічних житлових будинків садибного типу" визнаний одним з трьох кращих інвестиційних проектів.