30 листопада 2009 р.
Свічка пам'яті про жертви голодоморів
На вшановання пам'яті жертв голодоморів українського народу 1932-1933 років у країні відбулися пам'ятні заходи.
У Рівному і Києві в них взяли участь і студенти та працівники Національного університету водного господарства та природокористування.
30 листопада 2009 р.
У центрі уваги безпека життєдіяльності
Викладачі і МНС-ники зустрілися за "круглим столом"
У рамках навчально-методичного збору начальників навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності АР Крим та областей України у Національному університеті водного господарства та природокористування проведено "круглий стіл" на тему "Організація взаємодії між вищими навчальними закладами, підрозділами МНС України, органами виконавчої влади Рівненської області щодо підготовки студентів з дисциплін «Цивільна оборона» та «Безпека життєдіяльності»".
30 листопада 2009 р.
Віктору Григоровичу Семенову – 80 років
30 листопада 2009 року виповнюється 80 років одному з найдосвідченіших
членів нашого колективу – доценту кафедри політології, соціології і права
Віктору Григоровичу Семенову.
Після закінчення в 1957 році Львівського державного університету Віктор Григорович успішно працює на освітянській ниві. У 1964–1966 роках він навчався в аспірантурі Харківського державного університету, 1969 року захистив кандидатську дисертацію і отримав наукове звання кандидат історичних наук.
З 1964 року Віктор Григорович працює у нашому навчальному закладі. На своїй теперішній посаді – доцента кафедри політології, соціології і права з 1970 року (загальний стаж роботи – 60 років).
За роки наполегливої і сумлінної викладацької праці і громадської роботи він набув повагу студентів і викладачів університету як досвідчений викладач, надійний колега, друг і наставник молоді і просто хороша людина.
Вітаємо Вас, Вікторе Григоровичу, зі святом, бажаємо Вам доброго здоров'я, невичерпних сил та енергії, благополуччя, хорошого настрою, підтримки родини, друзів і колег.
Колектив університету
25 листопада 2009 р.
Університет чекає на нових абітурієнтів
Національний університет водного господарства та природокористування затвердив правила прийому до навчального закладу в 2010 році.
З новими правилами прийому можна ознайомитися на сайті університету.
Як повідомив відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП Федір Швець, правила прийому розробила приймальна комісія Національного університету водного господарства та природокористування, відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства
освіти і науки України № 873 від 18 вересня 2009 року.
Як відомо, особливістю вступної кампанії наступного року буде, насамперед, те, що абітурієнти надаватимуть приймальній комісії сертифікати з трьох предметів. З яких саме, можна довідатися на сайті університету або у приймальній комісії.
Для спеціальностей НУВГП – до тих предметів, сертифікати з яких потрібно було здавати цього року, додається ще один предмет, на вибір абітурієнта.
Детальніше з університетом, його факультетами та спеціальностями абітурієнти і їхні батьки зможуть познайомитися на Днях відкритих дверей. Найближчий з них відбудеться 20 грудня.
Національний університет водного господарства та природокористування
Н А К А З
" 20" листопада 2009 р. м.Рівне 516
Про відновлення навчального процесу
   На виконання наказу Міністерства освіти та науки України № 1051 від 20.11.2009 р., рекомендацій, наведених у листі МОН України № 1/9-800 від 20.11.2009 р та листі управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 20.11.2009 р.:
НАКАЗУЮ:
1.
Відновити навчальний процес в університеті з 23.11.2009 р.. Заняття проводити за скоригованим графіком навчального процесу та уточненим розкладом занять.
2.
Деканам факультетів, завідувачам кафедр забезпечити проведення занять з 23.11.2009 р. за розкладом 2 тижня.
3.
Деканам факультетів, завідувачам кафедр, керівникам інших структурних підрозділів направляти студентів та співробітників за підозрою в захворюванні грипом або ГРВІ до здоровпункту та поліклініки.
4.
З метою недопущення розповсюдження грипу та ГРВІ студентам та співробітникам університету дотримуватись заходів відповідно до розпорядження № 69 від 20.11.2009 р.
5.
У гуртожитках університету продовжити дотримання карантинного режиму.
6.
Контроль за виконання даного наказу покласти на проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи О.А.Ткачука та проректора з науково-педагогічної та адміністративно-господарської роботи В.Л.Якимчука.
7.
Начальнику загального відділу Бескід Н.О. довести дане розпорядження до керівників структурних підрозділів університету.
Ректор В.А. Гурин
  19 листопада 2009 р.
19 листопада – Всесвітній день філософії
Свято філософів
   У 2002 р. Всесвітня організація ЮНЕСКО оголосила про щорічне проведення у третій четвер листопада Всесвітнього дня філософії. Його мета – залучати людей до філософської спадщини, стимулювати їх до вищих смисложиттєвих та ціннісно-орієнтацінних пошуків і заохочувати проведення публічних дебат з питань нових сьогоденних викликів.
  18 листопада 2009 р.
Книги для майбутніх менеджерів
   Два нових навчальних посібника, призначених для студентів вищих навчальних закладів за напрямом підготовки "Менеджмент", побачили світ у редакційно-видавничому центрі НУВГП.
   Автором обох книг – "Дослідження операцій. Теоретичні засади" та "Дослідження операцій. Приклади і задачі" є доцент кафедри трудових ресурсів і підприємництва В.І.Бредюк.
  17 листопада 2009 р.
Шановні студенти !
   17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це їх міжнародне професійне свято. Свято, яке зближує та об'єднує молодих людей, бо це день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.
   Студенти – авангард української молоді. Від вашої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Національна традиція відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Знання і вміння, які ви отримуєте в нашому університеті, є запорукою цього. Серед вас – стипендіати Президента України, Верховної
Ради, Кабінету Міністрів, Держводгоспу, переможці всеукраїнських конкурсів і олімпіад, чемпіонатів світу, Європи, України, винахідники і раціоналізатори.
   Майбутнє належить вам - молодим, сповненим життєвої енергії людям. Країні потрібні ваші знання, ваш реальний внесок у справу побудови демократичної процвітаючої України. Переконаний, сплине незначний час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю держави.
   Щиро вітаю вас зі святом! Зичу вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення юначих мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.
   Здоров'я, щастя, злагоди й любові, дорогі студенти !
Василь ГУРИН, ваш ректор
  16 листопада 2009 р.
Книжкова полиця
   У редакційно-видавничому центрі НУВГП побачили світ нові видання.
   Це навчальний посібник А.П.Власюка і О.В.Прищепи "Основи сучасного візуально-подійного програмування. Програмування в середовищі Delphi" та монографія М.М.Козяра "Формування графічної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів освіти засобами комп'ютерних технологій"
  16 листопада 2009 р.
Відзнака всеукраїнської виставки
   Магістрантка факультету водного господарства Національного університету водного господарства Анна Гіроль за участь у ІІ всеукраїнській виставці наукових розробок студентів у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук нагороджена дипломом оргкомітету виставки.
   Анна Гіроль активно займається науково-дослідною роботою, вона автор двох патентів на корисну модель "Фільтр для очистки води" та "Очисна напірно-регулююча установка". Вона учасниця трьох наукових студентських конференцій, автор чотирьох публікацій, учасниця науково-практичного проекту "Інтегроване водне господарство басейну річки Західний Буг", неодноразова переможниця конкурсу наукових робіт Фонду Віктора Пінчука.
  13 листопада 2009 р.
Нові видання
   У редакційно-видавничому центрі НУВГП вийшли друком нові інтерактивні комплекси навчально- методичного забезпечення дисциплін в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу, призначені для самостійного вивчення дисциплін студентами напряму "Будівництво".
  11 листопада 2009 р.
Премія за наукові досягнення

Проректор з наукової роботи НУ ДПСУ Л.Л.Тарангул вітає Дмитра Нікитенка
з присудженням премії
   Доцент кафедри економічної теорії Національного університету водного господарства та природокористування Дмитро Нікитенко отримав премію на ІІІ Всеукраїнському конкурсі молодих вчених імені М.І.Туган-Барановського.
   Журі конкурсу, який відбувся у Національному університеті державної податкової служби України, відзначило роботу молодого рівненського вченого "Податкова служба України, її становлення і розвиток", надавши їй другу премію у номінації "Наукова стаття у фаховому виданні".
   У конкурсі взяли участь молоді вчені- економісти з одинадцяти областей України, які представляли 17 навчальних, наукових та інших установ.
  10 листопада 2009 р.
Петро Подолець виготовив ще одного Світовида
   Старший викладач кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, скульптор Петро Подолець відтворив копію вапнякової скульптури язичницького божества Світовида.
   Сам оригінал — широко знана скульптура Збручанського Світовида-Рода, знайдена в 1848 р. на Тернопільщині поблизу священної гори Богит, зберігається у Польщі.
   Копія, виготовлена Петром Подольцем, відрізняється від оригіналу лише розміром. Вона на 60 сантиметрів нижча (180 см).
   «Розпочинаючи роботу, думав, що скульптура надзвичайно проста у виконанні. Однак, коли взявся її робити, зрозумів, що відтворити чотирилике язичницьке диво не так просто. Кожен лик Світовида давався дуже нелегко», — зазначив Петро Подолець.
   Днями скульптуру Світовида з Рівного перевезли до Києва, де вона зберігатиметься в одній із приватних колекцій.
   Високу оцінку творінню Петра Подольця дав знавець язичницької культури, автор «Української міфології» рівненський письменник Валерій Войтович.
   Довідка. Світовид (Світовит, Святовит) — Язичницький Чотириликий Бог сучасного і майбутнього, якому доручено пильнувати, щоб на землі, у небі та в підземному царстві свято дотримувались законів Права. Він Бог Світла Рода і сам є видимим світлом Сварога, яке проникає в усі шпаринки, несучи Правду і Лад. Сила Світовида Вселенська є світлом мудрості, яка впорядковує буття.
Людмила БОРИСЕНКО
  6 листопада 2009 р.
Нагородження переможців конкурсу "Студент року – 2009" перенесено
   Загальнообласний конкурс "Студент року" проводиться на Рівненщині вже вчетверте.
   У зв'язку з епідемією грипу та забороною уряду проводити масові заходи, нагородження переможців цьогорічного конкурсу перенесене на 8 грудня 2009 року.
   Фінал конкурсу "Студент року – 2009" відбудеться у кіноцентрі "Ера".
  5 листопада 2009 р.
Модернізм в Європі, модернізм в Гдині

Петро Ричков та
Марія Йоланта Солтисік
   Саме під такою назвою у вересні цього року в польському місті Гдині відбулася представницька міжнародна конференція, організована міською владою та архітектурним факультетом Ґданської Політехніки.
   На конференції було виголошено 43 доповіді по тематиці архітектурного модернізму представниками Польщі, Англії, Німеччини, Словаччини, Швейцарії, Південно-Африканської республіки, Франції, Швеції, Голландії та ін. Стосувалися вони переважно локальних проявів цього стилю і проблем його збереження як невід'ємного елементу загальносвітової архітектурної спадщини.
   У конференції взяв участь завідувач кафедри архітектури НУВГП, професор, доктор архітектури Петро Ричков, який виступив з доповіддю на тему "Сакральна архітектура Волині міжвоєнної доби – традиція і сучасність".