30 вересня 2009 р.
Всеукраїнський день бібліотек
   У 1998 році, враховуючи вагомий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства, вийшов Указ Президента, що встановив Всеукраїнський день бібліотек, який відтоді ми відзначаємо щорічно 30 вересня.
  30 вересня 2009 р.
Випускниця НУВГП Оксана Маліновська перевершила норматив майстра спорту України міжнародного класу
   На чемпіонаті України з гирьового спорту, який відбувся в Луганську, рівнянка Оксана Маліновська, випускниця Національного університету водного господарства та природокористування і представниця спортивного клубу "Водник", підняла у вправі "ривок" 16-кілограмову гирю 241 раз, що на 21 підйом більше нормативу майстра спорту України міжнародного класу.
   На цих змаганнях Оксана виборола дві медалі, ставши чемпіонкою серед юніорок та віце-чемпіонкою серед жінок.
   Завдяки такому результату Оксана Маліновська в складі збірної команди України братиме участь у чемпіонаті світу з гирьового спорту, який відбудеться 23-25 жовтня у Хмельницькому.
   Тренує спортсменку викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Євгеній Комаревич.
  29 вересня 2009 р.
Міжвузівська науково-практична конференція
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася міжвузівська науково-практична конференція щодо обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України", зініційованого Президентом України Віктором Ющенком.
   У нараді взяли участь ректори і проректори вищих навчальних закладів області, викладачі та студенти, представники громадськості, працівники місцевих засобів масової інформації.
   Перед присутніми виступив заступник глави Секретаріату Президента Ігор Попов.
  26 вересня 2009 р.
Зустріч через 25 років
   26 вересня 2009 р. у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася зустріч випускників механічного факультету 1984 року випуску.
   На свято зустрічі з друзями по роках студентської молодості з'їхалося з усіх куточків України понад 70 випускників. Дату зустрічі, окрім традиції збиратися кожні 5 років, було приурочено ще й до професійного свята – Дня машинобудівника.
  21 вересня 2009 р.
Богдан Зубрицький – заслужений працівник фізичної культури і спорту
   Указом Президента України № 729 від 10 вересня 2009 року завідувачеві кафедри фізичного виховання Національного університету водного господарства та природокористування Богдану Зубрицькому присвоєне почесне звання "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України".
   Богдан Дмитрович працює в Національному університеті водного господарства та природокористування з 1973 року, Кафедру фізичного виховання очолював двічі - з 1979 року по 1992 рік і з 2003 року по теперішній час.
  18 вересня 2009 р.
Ювілейна зустріч першокурсників 1959 року
   18 вересня 2009 р. в рамках відзначення 50-річчя початку Рівненського періоду історії НУВГП відбулася зустріч першокурсників 1959 року. Власне задумав і при сприянні ректорату організував зустріч для своїх "однокашників" викладач НУВГП – Козішкурт Микола Єфремович, котрий сам у 1959 році став студентом УІІВГ.
   З усіх кінців України до рідної "alma mater" прибуло 23 випускники Українського інституту інженерів водного господарства (УІІВГ), які з 1959 по 1964 роки вже в Рівному, а не в Києві здобували фах інженера-меліоратора.
  18 вересня 2009 р.
Студенти "водного" взяли участь
у Всепольській науковій конференції
   Завдяки налагодженій співпраці факультету економіки і підприємництва НУВГП і економічного факультету Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської Іван Стовповець, Оксана Свентах (спеціальність "Облік і аудит") та Олена Шостак (спеціальність "Економіка підприємства") взяли участь у науковій конференції, що відбулася у місті Люблін.
   На конференції "Інтелектуальний капітал підприємства" працювало три сесії: сутність та оцінка інтелектуального капіталу підприєм- ства; окремі елементи інтелектуального капіталу підприємства; людський капітал як елемент інтелектуального капіталу.
  17 вересня 2009 р.
Ювілейний рік НУВГП
   18 вересня в Національному університеті водного господарства та природокористування відбудеться ювілейна зустріч випускників першого рівненського набору студентів "водного". Серед них - відомі науковці й організатори водогосподарського комплексу Віктор Хорєв – колишній міністр України з меліорації та водного господарства, Віктор Дупляк – голова правління ВАТ "Укрводпроект", Леонід Калініченко – колишній ректор Інституту підвищення кваліфікації працівників галузі, Анатолій Якушев – директор інституту "Львівдіпроводгосп", Валерій Барсук – колишній начальник Волинського облводгоспу, Василь Троян – колишній начальник Рівненського облводгоспу, Микола Козішкурт – доцент кафедри гідромеліорацій НУВГП та інші. Зустріч розпочнеться о 10 годині в залі засідань головного корпусу НУВГП (Рівне, вул.Соборна,11).
  16 вересня 2009 р.
Збори трудового колективу ФЕіП
   Відбулися збори трудового колективу факультету економіки і підприємництва, на яких розглянуті результати навчальної, методичної, виховної та організаційної роботи колективу факультету. Також піднімалися питання розширення форм профорієнтаційної роботи, впровадження сучасних інноваційних технологій в організацію навчального процесу. Велика увага була приділена питанням розвитку прикладної економіки відповідно до пробільності вузу, а також динаміці наукового потенціалу факультету.
   На зборах виступили декан факультету, професор Світлана Левицька, проректор Григорій Сапсай, завідувачка кафедрою обліку і аудиту, професор Ірина Лазаришина, завідувачка кафедрою економіки і підприємництва, професор Ніна Кушнір, завідувачка кафедрою економічної теорії, доцент Галина Гронтковська, заступник завідувачки кафедрою фінансів і економіки природокористування, професор Лариса Мельник та інші.
  16 вересня 2009 р.
На шляху Болонського процесу
Підведені підсумки соціологічного опитування студентів
та викладачів НУВГП
   Наприкінці минулого навчального року в НУВГП проведені власні соціологічні дослідження деяких аспектів впровадження КМСОНП. Розповісти про це ми попросили координатора КМСОНП в університеті професора кафедри економіки підприємства, члена-кореспондента АПН України, заслуженого працівника освіти України СТАНІСЛАВА ГОНЧАРОВА:
   - У проведеному нами соціологічному дослідженні взяли участь 176 викладачів та 216 студентів трьох факультетів – водного господарства, гідротехнічного будівництва, економіки і підприємництва. Головну увагу приділили, насамперед, таким аспектам, як якість підготовки фахівців з погляду викладачів та студентів, зміни, які вони відчули у навчальному процесі. Всім учасникам анкетування запропонували також подати свої пропозиції щодо реалізації програми.
  11 вересня 2009 р.
Наша студентка – чемпіонка Європи
   Золоту медаль на юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що завершився у сербському місті Нові Сад, здобула 18-річна рівнянка Ольга Земляк. Цього результату студентка третього курсу факультету економіки і підприємництва Національного університету водного господарства та природокористування досягла в естафетному бігу 4х400 м. Вихованка тренера Олега Машаненкова першою з українського квартету вийшла на старт і передала паличку теж першою. А ось наступний відрізок українки завершили лише на третьому місці. Після третього кола було друге місце. Доля «золота» вирішувалася на останніх метрах, і українська спортсменка змогла таки випередити атлетку з Росії, встановивши при цьому новий рекорд України.
  9 вересня 2009 р.
Фахівці з меліорації обмінялися досвідом
   Викладачі й аспіранти Національного університету водного господарства та природокористування взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні проблеми і перспективи розвитку водного господарства і меліорації земель".
   Конференція відбулася на базі Херсонського державного аграрного університету і була присвячена 55-річчю кафедри гідромеліорації і економіки природокористування, з якою наш навчальний заклад пов'язують давні, дружні і плідні зв'язки.
   Зокрема, на пленарному засіданні конференції виступив професор кафедри землеустрою, геодезії та інформатики Віктор Мошинський, який розповів про принципи управління меліорованими землями на основі геоінформаційних технологій та систем підтримки прийняття управлінських рішень.
   Учасники конференції розглянули сучасний стан водогосподарсько-меліоративного комплексу України, соціально-економічні, еколого-меліоративні та організаційні основи ефективного використання меліорованих земель, раціональне використання і відновлення водних ресурсів, оптимізацію меліоративного режиму агроландшафтів, ресурсозберігаючі системи і технології виробництва сільськогосподарської продукції на меліорованих землях, соціально-політичні й правові аспекти меліорованих земель та інші важливі для водогосподарського комплексу питання.
   Тези доповідей опубліковані в збірнику матеріалів науково-практичної конференції, а статті учасників конференції – в спеціалізованому науковому виданні "Таврійський науковий вісник".
Людмила БОРИСЕНКО
  9 вересня 2009 р.
Книжкова полиця
   У редакційно-видавничому центрі Національного університету водного господарства та природокористування побачили світ два нових видання, присвячених гідровидобутку корисних копалин.
  7 вересня 2009 р.
На літніх академіях в Баварії
   Асистенти кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Новицька та Андрій Гіроль взяли участь у Літній академії Спеціалізованого інституту громадського управління та права, що відбулася в німецькому місті Хоф.
  4 вересня 2009 р.
Роботу знаходить той, хто її шукає
   Інтернет-портал "Ділове Рівне", Національний університет водного господарства та природокористування, Рівненський інститут слов'янознавства Київського славістичного університету, обласний центр зайнятості та кадрове агентство "Альтернатива+" започаткували щорічну соціальну акцію "Молоді та перспективні", перше засідання якої відбулося у НУВГП.
  4 вересня 2009 р.
Зірки Рівного — серед нас
   Напередодні святкування Дня міста Рівного на рекламних стендах, розміщених вздовж вулиці Соборної, з'явились обличчя рівнян, які досягли успіху переважно у не владних та не бізнесових галузях. Таким чином міська влада вшанувала імена мешканців Рівного, які прославили наше місто.
   Серед "зірок міста" – і працівник Центру навчально-інноваційних технологій Національного університету водного господарства та природокористування, випускник університету, Іван Лук'янчук – чемпіон світу, Європи та України з армреслінгу. Іван Лук'янчук – майстер спорту України міжнародного класу з армспорту, абсолютний чемпіон України 2006 року, чемпіон кубку України 2007 року, чемпіон України 2008 року, чемпіон світу 2008 року, член збірної команди України з армспорту (тренер – заслужений тренер України, старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Олександр Комаревич).
  2 вересня 2009 р.
Нагорода за високий рівень наукових результатів
   Професор кафедри вищої математики Національного університету водного господарства та природокористування Василь Слюсарчук на Українському математичному конгресі нагороджений дипломом та пам'ятною медаллю імені М.М.Боголюбова "За високий рівень наукових результатів в галузі математичної науки".
  2 вересня 2009 р.
Перший випуск інженерів
   У Закарпатському навчально-консультацій- ному центрі Національного університету водного господарства та природокористу- вання, що у місті Виноградів, відбулася перша посвята в інженери і вручення дипломів випускникам центру в урочистій обстановці у історичній будівлі – палац Перені.
  1 вересня 2009 р.
Кращий науковець міста – з НУВГП
   Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри вищої математики Національного університету водного господарства та приро- докористування Василь Слюсарчук здобув перемогу у номінації "Кращий науковець, викладач" на конкурсі загальноміського Рейтингу популярності "Гордість міста", який проводився у зв'язку з відзначенням Дня міста Рівного.
  1 вересня 2009 р.
Підводимо підсумки
   Традиційно напередодні нового навчального року в університеті відбулося розширене засідання вченої ради, де підводили підсумки минулого навчального року та намітили нові завдання, які стоять перед колективом.
  1 вересня 2009 р.
Привітання ректора університету Василя Гурина
з початком навчання
Шановні першокурсники !
   Я щиро вітаю Вас із знаменною подією у Вашому житті. Ви вступили на стежину знань Національного університету водного господарства та природокористування. Одного з найкращих вищих навчальних закладів не лише нашої області, але й всієї України. Його родовід ведеться з 1922 року з Київського інженерно-меліоративного технікуму. Сьогодні університет успішно функціонує в умовах ринкових відносин, забезпечує підготовку широкого спектру висококваліфікованих фахівців для потреб регіону і держави, здатних адаптуватися до сучасних вимог та конкурентоспроможних на ринку праці.