25 червня 2009 р.
Вирішенню транспортної проблеми – наукове обгрунтування
   Проблеми із функціонуванням транспортного комплексу для Рівного більш ніж очевидні. Заторові ситуації, що змушують витрачати більше часу на трудові, ділові та культурно-побутові поїздки, дефіцит місць для паркування автомобілів знайомі мало не всім рівнянам.
   З метою вирішити транспортні проблеми рідного міста 24 червня у Національний університет водного господарства та природокористування завітали міський голова Рівного Володимир Хомко, начальники профільних відділів та управлінь Рівненського міськвиконкому.
  19 червня 2009 р.
Нові рішення від майбутніх фахівців
водного господарства
   У Національному університеті водного господарства та природокористування - провідному навчальному закладі водогосподарського профілю - завершили захисти своїх робіт магістри факультету водного господарства.
   Перед державною екзаменаційною комісією студенти представляли свої дослідження осушувально-зволожувальних систем різних регіонів України.
  18 червня 2009 р.
Екологи до праці готові
   В Україні є дуже багато вищих навчальних закладів, які готують екологів, - розповідає завідувач кафедри екології НУВГП, професор Микола Клименко. - Навіть занадто багато, враховуючи те, що потребу в таких спеціалістах (як втім, і в багатьох інших) ніхто не регулює. Але наш університет – профільний навчальний заклад щодо природо- користування й охорони довкілля, тому просто зобов'язаний випускати фахівців високої кваліфікації, які матимуть хорошу перспективу на ринку праці. А над чим працювати екологам знайдеться і в Україні, і в інших країнах світу.
  18 червня 2009 р.
Архітектор – професія творча
   Фіналом навчання кожного студента є його диплом. Гарна дипломна робота містить в собі весь досвід, всі знання і всю майстерність, які надбав студент, навчаючись в університеті. Написати гарну дипломну роботу досить важко, але магістри та спеціалісти спеціальності архітектура будівель і споруд з цим завдання справились відмінно.
   Ось уже четвертий захист магістри представляють свої теоретичні роботи, а спеціалісти – проектують різноманітні споруди.
  15 червня 2009 р.
Клуб випускників відновив свою роботу
   На сайті університету в рубриці "Музей" розміщена інформація про відновлення діяльності віртуального  "Клубу випускників"  різних років нашого навчального закладу.
   Мета роботи Клубу не тільки поновити і встановити зв'язок між випускниками з рідною alma mater, а ще й зробити офіційну частину зустрічей друзів по студентських роках більш організованою, змістовною та цікавою.
   Так, під час заходів 22 і 30 травня, 4, 6 та 13 червня, у яких взяло участь 565 випускників 1959, 1969, 1974 та 1979 років, в офіційній частині відбулися зустрічі з керівництвом сучасного НУВГП, показаний фільм про сьогодення навчального закладу, влаштовані екскурсії в музей історії університету та проведені "Круглі столи", де випускники в тісному колі друзів могли обмінятися спогадами про студентські роки, минулі зустрічі та розповісти про своє життя.
   Керівництво "Клубу" просить організаторів наступних зустрічей випускників координувати із ним свої плани та наміри для того, щоб дана подія надовго залишилася в пам'яті кожного випускника яскравою та незабутньою.
Єва ФІЛІПОВИЧ, завідувачка музею
  11 червня 2009 р.
Перший захист у Закарпатському центрі
   Перший захист дипломних проектів студентів спеціальностей гідромеліорація та підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання відбувся у Закарпатському навчально-консультаційному центрі НУВГП.
   Тут перед державною екзаменаційною комісією захистили свої проекти 13 майбутніх меліораторів і 12 студентів, які навчаються за спеціальністю підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання. Ще 30 студентів - спеціальності землевпорядкування та кадастр захищатимуть свої дипломні роботи у Рівному.
   У Закарпатському НКЦ можна здобути освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр та спеціаліст за спеціальностями: автоматизоване управління технологічними процесами; екологія та охорона навколишнього середовища; гідромеліорація; землевпорядкування та кадастр; облік і аудит; підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання.
Анатолій НЕЧИДЮК, директор ЗНКЦ
  11 червня 2009 р.
Чемпіонат Європи
   Збірна команда України посіла друге місце на чемпіонаті Європи з армспорту, який відбувся у місті Софія (Болгарія), поступившись лише команді Росії (третю позицію зайняла Туреччина).
   Учасником нашої збірної, яка складалася з 16 спортсменів, був і представник Національного університету водного господарства та природокористування – працівник Центру НІТ Іван Лук'янчук, який посів друге місце у боротьбі на праву руку.
   Викладач кафедри фізичного виховання НУВГП, заслужений тренер України з армспорту Олександр Комаревич на чемпіонаті був суддею.
   Всього ж у чемпіонаті взяли участь 370 спортсменів з 25 краї світу.
Анатолій ПАСЕВИЧ, голова спортивного клубу "Водник"
  10 червня 2009 р.
Відзнака за досягнення в освіті і науці
   У Київському міському Будинку вчителя відбулася заключна частина всеукраїнської громадської акції «Флагман сучасної освіти і науки України».
   Акція проводилася за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Академії педагогічних наук України, Управлінь освіти і науки обласних та районних державних адміністрацій.
   Одним із переможців літопису сучасної освіти і науки став і Національний університет водного господарства та природокористування.
   У церемонії нагородження взяв участь ректор НУВГП Василь Гурин, який отримав диплом та відзнаку за вагомий внесок університету у розвиток іміджу освіти і науки України.
   Основним завданням акції є широке розповсюдження інформації про стан і перспективи розвитку у сфері освіти і науки України, підтримка розвитку вітчизняної науки, наукових розробок, які є конкурентоспроможними на світовому ринку, залучення вітчизняних і закордонних інвестицій у систему освіти і науки України, створення позитивного іміджу України та висвітлення діяльності кращих освітніх і наукових закладів.
  10 червня 2009 р.
Урочистості з нагоди професійного свята
   5 червня 2009 року в Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулися урочистості з нагоди Дня працівників водного господарства.
   У заході взяли участь і представники Національного університету водного господарства та природокористування – ректор Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай, професори Степан Вознюк, Світлана Левицька, Інна Лазаришина, Микола Клименко, Анатолій Рокочинський, Леонід Кожушко, доцент Григорій Косюр.
   Перед учасниками урочистого зібрання виступили голова Держводгоспу Василь Сташук, міністри та заступники міністрів економіки, навколишнього середовища, надзвичайних ситуацій та інших міністерств та відомств, які привітали працівників водного господарства зі святом та вручили багатьом з них державні нагороди.
  9 червня 2009 р.
Диплом конкурсу наукових робіт
   Вадим Мельничук, магістрант факультету будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, нагороджений дипломом другого ступеня за перемогу у другому турі Всеукраїнського державного конкурсу науково-дослідних робіт студентів по розділу "Будівництво".
   На конкурсі, який проходив у Одеській державній академії будівництва і архітектури, Вадим представив роботу "Дослідження сухих будівельних сумішей для тонкошарової кладки", виконану під керівництвом доцента кафедри технології будівельних виробів та матеріалознавства НУВГП Юрія Гарніцького.
  9 червня 2009 р.
Роман випускника НУВГП отримав корону слова
   Нещодавно у Національному академічному театрі ім.Івана Франка відбулася IX урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс і пісенної лірики "Коронація слова – 2009".
   Друге місце у цьому престижному конкурсі, де брали участь як відомі письменники, так і аматори, виборов випускник механіко-енергетичного факультету Національного університету водного господарства та природокористування Максим Кідрук з романом "Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії".
  5 червня 2009 р.
НУВГП – кузня працівників водного господарства
   Напередодні Дня працівників водного господарства, який згідно з Указом Президента відзначається у першу неділю червня, у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулися урочистості.
   З вітальним словом до присутніх у залі студентів, викладачів та науковців звернувся ректор Василь Гурин. Він розповів про зв'язок університету з галуззю, співпрацю з Державним комітетом по водному господарству України, перспективи розвитку галузі.
  4 червня 2009 р.
У контексті сталого розвитку
   У столиці Польщі Варшаві відбулася міжнародна наукова конференція "Управління басейном Бугу і Нарев у контексті зрівноваженого розвитку".
   У конференції взяли участь відомі науковці Польщі – доктори наук, професори Ян Місяк, Ян Долідо, Рафаїл Мілашевський, Веслав Ковальчевський, Казімір Дигусь, Марек Дроміч; українські вчені Микола Клименко, Віктор Мошинський (НУВГП) та науковці з Росії Галина Рябцева, Єлена Цвєтова і Євген Медіокритський.
  1 червня 2009 р.
Студенти НУВГП найсильніші
   Завершився чемпіонат Рівного серед колективів фізичної культури з гирьового спорту в залік Спартакіади міста – 2009, в якому взяли участь і студенти Національного університету водного господарства та природокористування (тренер – Євгеній Комаревич).
   Чемпіонами міста серед чоловіків стали: Тарас Гавриш (факультет водного господарства, вагова категорія до 60 кг), В'ячеслав Житнюк (факультет менеджменту, вагова категорія до 65 кг), Ігор Параниця (механіко-енергетичний факультет, вагова категорія до 80 кг), Павло Антонюк (факультет будівництва та архітектури, вагова категорія 90 кг).
   Серед дівчат чемпіонками міста стали: Катерина Бугай (факультет гідротехнічного будівництва та гідроенергетики, вагова категорія до 60 кг), Марія Гуринович (механіко-енергетичний факультет, вагова категорія до 70 кг), Юлія Віднік (факультет водного господарства, вагова категорія 70 кг).
   Є і чемпіони з Технічного коледжу – Василь Устімчик (вагова категорія до 70 кг) та Богдан Кебукевич (вагова категорія до 75 кг). Випускник нашого університету Руслан Паламарчук, який зараз навчається у Медичному коледжі теж став чемпіоном (вагова категорія до 90 кг).
   Отож, в командному заліку збірна команда НУВГП виборола перше місце, другу сходинку посів Технічний коледж НУВГП та третю – Міжнародний економіко-гуманітарний університет.
Євгеній КОМАРЕВИЧ