27 травня 2009 р.
У фіналі вищої аматорської ліги - наші волейболісти
   У Черкасах відбувся фінал вищої аматорської ліги України з волейболу.
   Команда Національного університету водного господарства та природокористування посіла друге місце, поступившись команді господарів. Третє місце виборола команда Чернівців.
   Перемогу нашій команді завоювали капітан команди Олексій Павленко (ФЕіП), Павло Вовк (аспірант НУВГП), Іван Маркевич (МЕФ), В'ячеслав Панкратенков (ФМ), Максим Причта (МЕФ), Максим Кушта (ФВГ), Дмитро Павлюк (ФВГ), Євгеній Перець (МЕФ), Іван Баранюк (ФЕіП), Олександр Врублівський (ФБА), Тарас Вітошко (ФВГ).
  27 травня 2009 р.
Міжнародна конференція з проблем євроінтеграції
   Міжнародна науково-практична конференція "Роль вищих навчальних закладів України і Польщі у процесі інтеграції України до європейської спільноти" під патронатом міністра освіти і науки України Івана Вакарчука та міністра науки і вищої освіти Польщі Барбари Кудрицької відбулася
26 - 27 травня 2009 року у Національному університеті водного господарства та природокористування.
  27 травня 2009 р.
Хто мешкає у студентських гуртожитках
   У студмістечку НУВГП проведено атестацію студентів щодо поселення їх до гуртожитків на 2009-2010 навчальний рік.
   Метою проведення атестації було покращення виконання студентами «Правил внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках НУВГП», підтримання належного санітарного стану в кімнатах та місцях загального користування. Комісія в складі директора студмістечка В.А.Євтушенко, начальника управління з виховної роботи В.О.Солодкого, заступників деканів, профкому студентів та студентської ради університету провела перевірку дотримання санітарного стану, охорони праці та правил внутрішнього розпорядку.
   За грубі порушення правил внутрішнього розпорядку (розпиття спиртних напоїв, поява в нетверезому стані в громадських місцях, хуліганство, антисанітарію) комісія приймала рішення не атестувати на поселення в гуртожитки 50 студентів, умовно атестовані 128 студентів.
   Найбільше студентів не атестовані у гуртожитках № 4 (18 чоловік) та № 6 (13 чоловік). Зате у гуртожитках № 3, 7 і 8 таких грубих порушень немає.
   Загалом комісія відмітила, що в кімнатах гуртожитків чисто та акуратно, місця загального користування відповідають санітарним нормам, проте є значна потреба у заміні старих меблів, поповненні м'якого інвентарю, капітальному ремонті покрівель у гуртожитках № 7 та № 8.
   Станом на травень 2009 року в гуртожитках НУВГП проживає 3758 мешканців, з яких студентів – 3240, сторонніх – 65 осіб, працівників університету – 289 осіб.
Прес-служба профкому студентів НУВГП
  26 травня 2009 р.
Студенти моніторять навчальний процес
   У Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Моніторинг якості навчального процесу та його місце у діяльності органів студентського самоврядування», організаторами якого виступили профспілковий комітет студентів, студентський уряд та ректорат університету. У заході взяло участь близько п'ятдесяти студентів з сорока вузів України, експерти з моніторингу громадської думки, представники міністерства освіти і науки.
  25 травня 2009 р.
Лауреат Всеукраїнського конкурсу наукових робіт
   Олег Стрілець, магістрант механіко-енергетичного факультету Національного університету водного господарства та природокористування, став лауреатом п'ятого Всеукраїнського конкурсу наукових робіт серед студентської молоді. На конкурсі, який відбувся у Національному авіаційному університеті м.Київ, він представив роботу на тему "Диференціальна зубчаста передача з пристроєм для керування змінами швидкості та її комп'ютерне моделювання".
   На конкурсі працювало п'ять секцій. Кожному учаснику необхідно було особисто презентувати свою роботу перед вченими Національного авіаційного університету. Після презентації відбулося урочисте нагородження студентів дипломами та збірками кращих наукових робіт студентів. А ще учасники конкурсу побували на екскурсії в авіаційному університеті.
   Загалом же на конкурс надійшло більше 360 студентських наукових робіт з 72 університетів України з різних галузей знань. 31 з них була рекомендована на підсумкову науково-практичну конференцію. Це наукові роботи студентів вищих навчальних закладів Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Львова, Запоріжжя, Полтави, Сум, Миколаєва, Кіровограда, Хмельницького, Ялти та інших.
Тетяна ШАЛУПІНА
  22 травня 2009 р.
Розробки рівненських вчених використовують
в усьому світі
   Національний університет водного господарства та природокористування, як провідний вищий навчальний заклад у галузі водного господарства, відвідали генеральний секретар Міжнародного комітету з іригації та дренажу Мукотешвара Гопалакрішнан та голова Українського комітету з іригації та дренажу, віце-президент Міжнародного комітету з гідротехніки та дренажу Петро Коваленко.
  21 травня 2009 р.
Вчені обговорюють прогресивні методи управління водними та земельними ресурсами
   ХХІІІ Європейська регіональна конференція з іригації та дренажу «Прогресивні методи управління водними та земельними ресурсами для сільськогосподарського виробництва та розвитку сільських територій» відбувається 18 - 24 травня 2009 року у Львові під егідою Міжнародної Комісії з іригації та дренажу (ICID) та Європейської Регіональної Робочої групи (ERWG). Увага вчених фокусується на проблемах інтегрованого управління водними і земельними ресурсами, екологічних проблемах експлуатації зрошувальних та осушувальних систем, управління системами подвійного регулювання, охорони довкілля, включаючи боротьбу з паводками та вплив глобальної зміни клімату.
   У конференції беруть участь і вчені Національного університету водного господарства та природокористування. Зокрема, ректор університету, доктор технічних наук, професор Василь Гурин представив доповідь "Вплив глобального потепління на зволоження території України". Результати своїх наукових досліджень представили також професори НУВГП Анатолій Яцик, Микола Лазарчук, Олександр Рябенко, Віктор Мошинський та інші науковці.
   У рамках конференції відбулися також Форум молодих вчених, обговорення результатів спільного україно-німецького проекту ЮНЕСКО з розвитку регіону Дністра, екскурсії на меліоративні об'єкти тощо. Зокрема, на Форумі молодих вчених обговорювалися питання ролі молодих вчених у прийнятті рішень з ключових проблем управління водними і земельними ресурсами для сільськогосподарського виробництва та розвитку сільських територій.
   22 травня НУВГП відвідає президент Міжнародного комітету з іригації та дренажу М.О. Гопалакрішнен.
  21 травня 2009 р.
Наші олімпійці – переможці
   Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася всеукраїнська олімпіада зі спеціальності "Гідромеліорація".
   Проведення цього заходу стало вже традиційним і має на меті обмін досвідом і спілкування фахівців та студентів, які відповідно працюють та навчаються за зазначеною спеціальністю в провідних вищих навчальних закладах України.
  21 травня 2009 р.
Не числом, а умінням
   У Московському державному університеті природооблаштування відбувся 3-й Міжнарод- ний конкурс професійної майстерності студентів за спеціальністю "Меліорація і водне господарство". Проведення цього заходу стало вже традиційним і має на меті обмін досвідом і спілкування фахівців та студентів, які працюють та навчаються за зазначеною спеціальністю, з України, Білорусі та Росії.
  20 травня 2009 р.
Молодь в дії
   Серед головних заходів "Тижня Європи – 2009", який нещодавно відбувся у НУВГП, – презентація програми Євросоюзу "Молодь в дії".
   Презентувати програму "Молодь в дії" завітали представник молодіжної громадської організації "Академія української молоді" (м.Львів) Христина Папроцька та волонтер з Польщі Павел Хінча.
  20 травня 2009 р.
Спартакіада "Здоров'я"
   У Національному університеті водного господарства та природокористування завершилася 33 Спартакіада "Здоров'я" серед викладачів та співробітників університету.
   Змагалися 10 команд – 225 учасників в п'яти видах спорту: міні-футбол, волейбол, настільний теніс, армспорт та шахи.
   У загальнокомандному заліку перемогу здобула команда механіко-енергетичного факультету, друге місце посіла команда факультету будівництва та архітектури та третє – Технічний коледж НУВГП.
   Змагання були запеклими і цікавими. Переможці спартакіади у загальнокомандному заліку визначалися за найменшою сумою очок. Так, за перше місце команда отримувала одне очко, за друге – два, а за третє – три.
   З кожного виду спорту були свої переможці. Найсильнішою командою з армспорту стала збірна механіко-енергетичного факультету. Найкращі результати з волейболу показала команда факультету будівництва та архітектури, а з настільного тенісу – Технічний коледж, який ще й здобув першість у міні-футболі. Команда факультету менеджменту найкраще показала себе у змаганнях з шахів, де і здобула перше місце.
Анатолій ПАСЕВИЧ, голова спортивного клубу "Водник"
  20 травня 2009 р.
Студент і науково-технічний прогрес
   Олександр Бурдак та Ірина Жив'юк, студенти спеціальності "технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів", які навчаються на факультеті будівництва та архітектури, посіли відповідно друге і третє місця у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів".
   У командному заліку наша команда, до складу якої увійшла також Ольга Ваколюк, зайняла друге місце.
  20 травня 2009 р.
Жіноча команда "Сузір'я-НУВГП" посіла четверте місце чемпіонату України з баскетболу
   Двома впевненими перемогами фінішувало у першій лізі чемпіонату України з баскетболу серед жінок рівненське "Сузір'я-НУВГП". Вдома воно обіграло херсонську "Таврійську зірку" — 102:60 (найрезультативніші: Ганна Єремейчук — 27, Вікторія Климюк — 18, Вікторія Коваль — 16) та 75:60 (Ганна Єремейчук — 20, Людмила Сова — 19, Вікторія Климюк — 16).
   Рівненський клуб-дебютант першої ліги посів четверте місце, відставши від "бронзового" призера, одеської "Білої акації", на три очки. Переможцем турніру стала столична команда "СДЮШОР-КНЕУ", на другому місці — харківський "ХАІ-Прогрес". Рівнянку Вікторію Климюк визнано найкращим захисником першої ліги.
  18 травня 2009 р.
Моя Європа в НУВГП
   У Національному університеті водного господарства та природокористування стало доброю традицією відзначати Тиждень Європи.
   Вже декілька років поспіль в рамках акції Тиждень Європи тут відбуваються заходи, організовані Центром міжнародних та регіональних зв'язків НУВГП. Метою цих заходів є участь університету в процесі інтеграції нашої держави до європейської єдності. Серед них і фотовиставка робіт студентів та працівників університету.
Вітаємо з Днем науки !
   Шановні колеги вітаємо Вас з Днем науки - днем високого інтелекту та ерудиції, таланту та працелюбності, невгамовного прагнення до нового відкриття та злету до нових вершин знань. Бажаємо нашим корифеям науки та їх молодим талановитим послідовникам і надалі докладати зусиль для розвитку науково-технічного потенціалу краю, збагачувати скарбницю вітчизняних і світових досягнень. Міцного Вам здоров'я, щастя, творчої наснаги, непересічних успіхів у професійній діяльності, нових відкриттів, неперевершених звершень задля добробуту українського народу, в ім'я процвітання України.
Ректорат
  15 травня 2009 р.
Нова спеціальність відкрилася
у Національному університеті водного господарства та природокористування
   Минулого року НУВГП успішно пройшов ліцензування нового напряму підготовки "Охорона праці" з присвоєнням в майбутньому кваліфікації "Інспектор з охорони праці", і починаючи з 2009 року, проводить набір абітурієнтів для навчання за цим напрямом. Ознайомити майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків з цією спеціальністю ми попросили декана факультету водного господарства Василя ТУРЧЕНЮКА.
  14 травня 2009 р.
Університет зростає наукою
   У читальній залі бібліотеки НУВГП відбувся огляд- конкурс кафедр університету на кращу організацію і результативність науково-дослідної роботи.
  12 травня 2009 р.
Тиждень Європи у "водному"
   У Національному університеті водного господарства та природокористування розпочався "Тиждень Європи – 2009".
   Уже стало доброю традицією відзначати Тижні Європи в університеті, в рамках яких проводяться різні заходи, які є підтвердженням того, що рівненська вища школа не стоїть осторонь євроінтеграційних процесів нашої держави.
   Серед головних заходів Тижня Європи - проведення студентського фотоконкурсу та фотовиставки "Моя Європа – 2009"; а також презентація програми Євросоюзу "Молодь в дії".
   Презентація програми відбудеться 14 травня у конференц-залі головного корпусу університету о 13.00.
   Фотовиставка експонуватиметься у фойє головного корпусу університету (четвертий поверх) 13–15 травня. Нагородження переможців фото конкурсу відбудеться 15 травня о 12.00 в холі четвертого поверху головного корпусу.
  8 травня 2009 р.
Дякуємо за Перемогу !
   Урочистості з нагоди 64 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулися в Національному університеті водного господарства та природокористування.
   З вітальним словом перед ветеранами виступив проректор університету Григорій Сапсай, він подякував учасникам війни за їхній подвиг на фронтах і в тилу та побажав міцного здоров'я, родинного тепла та мирного неба.
   Перед студентами та працівниками університету виступив колишній працівник військової кафедри університету Леонід Прокоп'єв...
Шановні наші ветерани, працівники та студенти університету!
   Ось уже 64-й мирний травень щедро квітує землею буйним цвітом. Природа зарубцювала свої рани. Та ятряться вони й досі у фронтовиків, у тих, хто був у пеклі війни, хто врятував Європу і світ від фашистської чуми, мовби нагадуючи, якою ціною здобуто наше сьогоднішнє щастя вільно жити й працювати на рідній землі.
   Ця перемога була здобута небаченою стійкістю, мужністю і героїзмом солдатів і командирів, самовідданою боротьбою партизанів, підпільників та вояків УПА за лінією фронту, справжнім подвигом трудівників тилу.
   Тому найтепліші слова привітань і щирої вдячності ми говоримо нині ветеранам війни. Ми низько вклоняємося перед пам'яттю полеглих воїнів, які ціною власного життя наближали це свято.
   Усі майбутні покоління, коли б вони не народились, почуватимуться в боргу перед вами. Ви й сьогодні творите добрі справи, несете віру, вселяєте надію в те,
що з нами, з нашою країною буде все гаразд. Ваш подвиг завжди служитиме взірцем виконання високого громадянського обов'язку, мужності, патріотизму, а світло Вічного вогню, нетлінної пам'яті освітлюватиме душі спадкоємцям вашої слави.
   Дорогі ветерани, прийміть найщиріші вітання з нагоди 64-ї річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.
   Бажаю вам міцного здоров'я, родинного щастя й благополуччя, щедрої долі.
   Нехай над нашою українською землею завжди буде спокій та процвітання, мирне блакитне небо та рясно колоситься золота пшенична нива.
   З великим святом Перемоги !
Василь ГУРИН,
ректор Національного університету водного
господарства та природокористування
  7 травня 2009 р.
Четверо студентів НУВГП стали стипендіатами Фонду Віктора Пінчука
   Четверо студентів Національного університету водного господарства та природокористування стали переможцями стипендіальної програми Всеукраїнської благодійної організації "Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива" 2009 року.
   Це п'ятикурсник факультету екології та природокористування Олег Фурманець (Науки про Землю, науковий керівник – старший викладач кафедри агрохімії та грунтознавства Алла Кучерова), студентка четвертого курсу факультету водного господарства Любов Голота (Сільськогосподарські науки, науковий керівник – доцент кафедри гідромеліорацій Світлана Козішкурт), четвертокурсниця факультету менеджменту Наталія Вострікова (Економіка та менеджмент, науковий керівник – декан факультету менеджменту Віталій Окорський), п'ятикурсниця факультету прикладної математики Мирослава Раковець (Математика і механіка, науковий керівник – старший викладач кафедри прикладної математики Оксана Остапчук). Протягом року вони будуть отримуватимуть стипендію Фонду за свою наукову роботу.
   Взагалі ж до участі в третьому етапі конкурсного добору було допущено 993 студента з вищих навчальних закладів третього-четвертого рівнів акредитації.
Людмила МАМАЙ
  7 травня 2009 р.
Універсіада з гирьового спорту
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася Х Універсіада з гирьового спорту, у якій взяли участь збірні команди усіх факультетів університету.
  7 травня 2009 р.
Вітаємо переможців
   З 22 квітня по 25 квітня 2009 року у Харківському національному економічному університеті проходив 2 тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Облік і аудит". У конкурсі взяло участь 120 учасників. Національний університет водного господарства та природокористування представляли студенти факультету економіки і підприємництва кафедри "Облік і аудит" Крутій Ольга та Бобошко Світлана.
   За результатами олімпіади студентка Крутій Ольга посіла друге місце в індивідуальному заліку, а команда в складі Бобошко Світлани та Крутій Ольги отримала третє загальнокомандне місце із загальною кількістю балів 452.
   Наші найщиріші вітання.
Кафедра "Обліку і аудиту"
  6 травня 2009 р.
Автомобільна олімпіада
   Сергій Котюк, п'ятикурсник механіко-енергетичного факультету, посів третє місце на другому етапі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Автомобілі, автомобільне господарство".
   Олімпіада проходила в Автомобільно-дорожному інституті Донецького національного технічного університету (м. Горлівка, Донецька область). У конкурсі взяло участь 38 студентів з 15 вищих навчальних закладів України, які готують фахівців з цієї спеціальності, з Севастополя, Харкова, Львова, Донецька, Вінниці, Луцька та інших міст.
   Як розповів доцент кафедри автомобілів та автомобільного господарства Микола Карнаухов, конкурсні завдання олімпіади складалися з тестування і вирішення ситуаційних завдань з восьми дисциплін автомобільного профілю. Кожна дисципліна оцінювалася за 10-ти бальною шкалою, за сумою таких балів і визначалися переможці. Зокрема, Сергій Котюк отримав 63 бали, що і дало йому можливість посісти третє місце у загальному заліку.
Тетяна ШАЛУПІНА
  6 травня 2009 р.
Помірялися силами в Одесі
   В Одесі завершився Чемпіонат України серед чоловіків та жінок з армспорту. На змаганнях Рівне представляла команда Національного університету водного господарства та природокористування.
   У загальному заліку наша команда посіла четверте місце, поступившись лише одним очком команді Луганська, яка зайняла третє місце.
   Наші студенти привезли чимало перемог. Так, Іван Лук'янчук, інженер центру навчально- інноваційних технологій університету, став абсолютним чемпіоном у ваговій категорії 70 кг, кандидат у майстри спорту Юрій Саранчук (ФБА) теж – абсолютний чемпіон у ваговій категорії 65 кг, він ще й виконав норматив майстра спорту.
   Кандидат у майстри спорту Олександр Омельяненко (МЕФ, вагова категорія 110 кг) посів друге місце у змаганні на праву руку і виконав норматив майстра спорту. Майстер спорту Сергій Стасюк (МЕФ, 90 кг) зайняв другу позицію, борючись на праву руку. Третю сходинку посіли: у змаганні на ліву руку – кандидати у майстри спорту Наталія Повожук (ФМ, 70 кг) та Вадим Юрчук (ФМ, 60 кг), у змаганні на праву руку – майстер спорту, випускник університету Олег Чикалюк (65 кг).
   Загалом, на змаганнях своїми силами помірялися 250 учасників з різних куточків України, а це 21 команда.
   Тренує наших спортсменів викладач кафедри фізичного виховання Олександр Комаревич.
   Зараз рукоборці університету готуються до Чемпіонату Європи, який відбудеться наступного місяця у болгарському місті Софії.
Жанна ЖОВТЕНКО
  5 травня 2009 р.
День кар'єри для студентів
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся "День кар'єри – 2009" для студентів випускних курсів факультетів водного господарства, гідротехнічного будівництва та гідроенергетики, екології та природо- користування, будівництва та архітектури, прикладної математики та комп'ютерно-інтегрованих систем та механіко-енергетичний факультет.
  5 травня 2009 р.

Олександр Комаревич
Студентів "водного" навчає заслужений тренер
   Наказом Міністерства у справах сім'ї молоді та спорту Олександру Євгенійовичу Комаревичу присвоєне звання "Заслужений тренер України з армспорту".
   Олександр Євгенійович Комаревич – старший викладач кафедри фізичного виховання Національного університету водного господарства та природокористування, тренер з армспорту.
   З 2002 року він працює в університеті і за цей час досягнув чимало, зокрема, підготував двох чемпіонів світу з армспорту. Це Сергій Стасюк, студент механіко-енергетичного факультету та Іван Лук'янчук, випускник НУВГП, який зараз працює інженером центру навчально-інноваційних технологій університету.
   Олександр Євгенійович підготував одного майстра спорту міжнародного класу, три майстра спорту та 14 кандидатів в майстри спорту з армреслінгу.
   Вихованці Комаревича здобули 23 золотих медалі, 22 срібних і 20 бронзових медалей на різних чемпіонатах та кубках України. Серед них чемпіони Європи та бронзові призери чемпіонатів Європи.
   Викладацьку роботу в університеті він поєднує з тренерською, очолює федерацію Рівненської області з армспорту, є суддею міжнародної категорії.
   Нещодавно вихованцю тренера Олександра Комаревича Івану Лук'янчуку присвоєне звання майстра спорту України міжнародного класу з армспорту. Іван Лук'янчук – абсолютний чемпіон України 2006 року, чемпіон кубку України 2007 року, чемпіон України 2008 року, чемпіон світу 2008 року, входить в збірну команду України з армспорту.
Жанна ЖОВТЕНКО

Іван Лук’янчук