30 квітня 2009 р.
Весна, весна прийшла !
   Цьогорічна, вже 36-та, "Студентська весна" була багатою на таланти. У конкурсі студентської творчості, організаторами якої стали ректорат, Центр естетичного виховання молоді та профком студентів університету, взяли участь колективи усіх факультетів університету, технікумів та технічного коледжу. Студенти готувалися до нього дуже ретельно та відповідально, тому і конкурс став дуже яскравим, цікавим та веселим.
29 квітня 2009 року на 61 році пішов з життя кандидат технічних наук, доцент кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування
Юрій Миколайович Грищенко
   Народився Юрій Миколайович 9 жовтня 1948 року в селі Чайківка Радомишльського району Житомирської області в сім'ї вчителів.
   Закінчив Український інститут інженерів водного господарства, а згодом аспірантуру цього інституту...
  24 квітня 2009 р.
НУВГП став учасником міжнародного проекту
   Національний університет водного господарства та природокористування як ВНЗ, де готують фахівців за спеціальністю "Землевпорядкування та кадастр", визначений учасником міжнародного проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", – повідомив директор проекту С.М.Кубах.
   Проект включає компонент "Професійна підготовка", одним із завдань якого є надання матеріально-технічної і навчально-методичної допомоги зазначеним вищим навчальним закладам.
   У рамках проекту університет отримає спеціалізоване програмне забезпечення, геодезичне обладнання, комп'ютерне і офісне обладнання загальною вартістю понад 1 млн.гривень, зазначив директор проекту у листі до ректора НУВГП. Планується, що програмне забезпечення буде поставлене Національному університету водного господарства та природокористування у травні, геодезичне обладнання – в червні, а комп'ютерна та офісна техніка – восени. Програмою також передбачається навчання викладачів спеціальності "землевпорядкування і кадастр" на спеціальних семінарах. Одним із авторів таких семінарів за трьома навчальними модулями є доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики П.Г.Черняга. Дирекція проекту висловила подяку колективу університету і, зокрема, П.Г.Чернязі за співпрацю і допомогу при реалізації проекту, який здійснює Державний комітет України із земельних ресурсів спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Людмила СТУПЧУК
  24 квітня 2009 р.
Всеукраїнська олімпіада з гірництва
   Микола Климчук, студент четвертого курсу механіко-енергетичного факультету, посів третє місце на другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з напрямку "Гірництво", зі спеціальності "Розробка родовищ корисних копалин". А його одногрупник Ігор Смалюк зайняв шосте місце.
   Олімпіада відбулася на базі гірничого факультету Криворізького технічного університету, у ній взяли участь 37 студентів з восьми вищих навчальних закладів України, де готують фахівців гірничого профілю.
Тетяна ШАЛУПІНА
  23 квітня 2009 р.
Тиждень охорони праці
   З 22 по 28 квітня в університеті проходить Тиждень охорони праці.
   Його мета – привернути увагу кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого рівня виробничих ризиків, до профілактики виробничого травматизму і професійної захворюваності, формування загальної культури охорони праці та свідомого ставлення до цих питань. Важливо також подбати про належну мотивацію працівників до безпечної праці, посилити відповідальність керівних працівників, спеціалістів та інших осіб за порушення, що створюють підвищений ризик для життя і здоров'я людей. Девіз заходу цього року – «Життя і здоров'я на робочому місці - основне право людини». Окрім того, 28 квітня Указом Президента оголошений в Україні Днем охорони праці.
   Служба охорони праці та профспілковий комітет НУВГП щорічно проводять огляд-конкурс серед структурних підрозділів щодо культури охорони праці та підвищення рівня безпеки.
   За підсумками цьогорічного огляду-конкурсу кращими визнані: завідувачі лабораторій кафедри автомобілів, автомобільного господарства та технології металів В.І.Скібіцький, кафедри гідротехнічних споруд В.П.Дяченко, кафедри теплоенергетики та машинознавства І.Л.Кадлубицький, начальник господарського відділу В.В.Шалай та завідувачка гуртожитку № 1 М.К.Цімох. Переможці конкурсу були премійовані профспілковим комітетом.
Тетяна САВИЦЬКА,
начальник служби охорони праці
  14 квітня 2009 р.
Студентська весна – 2009
   21-29 квітня 2009 року в Національному університеті водного господарства та природокористу- вання відбудеться традиційний фестиваль студентської творчості "Студентська весна – 2009" під гаслом "Люблю я свою Україну".
   Свої конкурсі програми представлять студенти усіх факультетів університету, а також Технікуму технологій та дизайну, Автотранспортного технікуму та Технічного коледжу. Окрім того, студенти продемонструють свої вміння на виставці декоративно-ужиткового мистецтва.
  14 квітня 2009 р.
Перемога на Всеукраїнській олімпіаді
   Костянтин Остапчук, третьокурсник факультету водного господарства НУВГП, зайняв перше місце на другому етапі Всеукраїнської олімпіаді з безпеки життєдіяльності, яка відбулася у Сумському державному університеті. Як переможець він отримав запрошення взяти участь у міжнародній олімпіаді з цього предмету.
   Всього ж на краще знання предмету на олімпіаді змагалися 119 учасників з 47 вищих навчальних закладів України.
  13 квітня 2009 р.
Диплом Всеукраїнської олімпіади
   П'ятикурсник механіко-енергетичного факультету НУВГП Олег Стрілець нагороджений дипломом першого ступеня за перемогу у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2008/2009 навчального року з дисципліни "Деталі машин та основи конструювання", який відбувся у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка.
   Загалом на олімпіаду прибуло 98 студентів з 46 вищих навчальних закладів України – Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Львова, Запоріжжя, Полтави, Одеси, Севастополя, Сум, Миколаєва, Маріуполя, Херсона, Вінниці та Рівного.
Тетяна ШАЛУПІНА
  10 квітня 2009 р.
Всеукраїнський конкурс молодих енергетиків
   Володимир Волощук, доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства НУВГП, нагороджений дипломом першого ступеня за перемогу у номінації "Енергозбереження та енергоменеджмент" на VII Всеукраїнському конкурсі "Молодь – енергетиці України – 2008: відкритий конкурс молодих енергетиків" за роботу на тему "Оптимізація теплоенергетичного впливу погодно-кліматичних умов на тепловий режим будівлі".
  10 квітня 2009 р.
Студенти про господарювання в контексті євроінтеграції
   10 квітня на базі Національного університету водного господарства та природокористування відбувається ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Діяльність суб'єктів господарювання в контексті євроінтеграції", в якій, окрім студентів з вищих навчальних закладів Рівненщини, беруть участь студенти-економісти з різних міст України, зокрема, Острога, Івано-Франківська, Луцька, Макіївки.
   Під час конференції працюватимуть три секції, на яких студенти обговорюватимуть такі важливі для економіки України питання, як:
   – економічні реформи у перехідній економіці: світовий досвід та вітчизняна практика;
   – підвищення конкурентоспроможності продукції на основі ефективного використання ресурсів;
   – економіко-екологічні аспекти ефективного використання підприємствами виробничих ресурсів;
   – облік, аналіз і аудит фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання;
   – пріоритетні напрямки розвитку обліку, аналізу і аудиту фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання;
   – оптимізація фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання через вдосконалення системи оподаткування та обліково-аналітичного забезпечення підприємницької діяльності.
Анна ЄЗЕРСЬКА
  9 квітня 2009 р.
Визначені переможці олімпіади
   У Національному університеті водного господарства та природокористування завершилася Всеукраїнська студентська олімпіада за різними спеціальностями.
  8 квітня 2009 р.
Молодіжні дебати про НАТО
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулися молодіжні дебати "Вступ до НАТО і забезпечення політичної, економічної та військової безпеки України".
  8 квітня 2009 р.
Армспорт
   В Одесі відбувся Чемпіонат України з Армспорту, звідки студенти НУВГП повернулися з численними нагородами.
   Змагання проходило серед молоді 1988–1991 років народження. Так Світлана Пилипака (МЕФ) поборовши суперників на праву і на ліву руки посіла перше місце, В'ячеслав Мялькін (ФБА) теж зайняв перше місце у змаганні на праву руку. Сергій Стасюк (МЕФ) на ліву руку виборов перше місце, а на праву – друге. Друге місце на ліву руку посіли студенти Володимир Данилюк (ФБА), Вадим Юрчук (ФМ) та Віта Опанасюк (МЕФ), яка ще зайняла друге місце у змаганні на праву руку. Маргарита Новак (ФЕП), Микола Кельник (ФВГ) зайняли третю позицію, змагаючись на праву руку. Наталія Повожу (ФМ) теж посіла третю сходинку у боротьбі на обидві руки.
   У загальному заліку наша команда зайняла шосте місце (у віковій категорії до 18 років) і четверте (у віковій категорії до 21 року) серед 21-го учасника.
   Загалом у змаганні взяло участь 360 учасників, з яких 26 – наші студенти.
   Тренує збірну викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Олександр Комаревич.
Жанна КУЛІЄВА
  7 квітня 2009 р.
Відзначені досягнення у працевлаштуванні випускників
   Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у Міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра – Абітурієнт 2009".
   Університет нагороджений золотою медаллю за перемогу у номінації "Досягнення у працевлаштуванні випускників вищого навчального закладу" та отримав диплом першого ступеня.
   На виставці наш університет представив різноманітні підручники, посібники. Буклети, які теж були представлені на виставці, допомогли цьогорічним випускникам загальноосвітніх шкіл познайомилися з університетом, отримали необхідну інформацію – умовами вступу до вузу, форми навчання та терміни, факультети та спеціальності тощо.
   Загалом у виставці взяли участь понад 100 установ
освітньої галузі. Відвідувачі заходу ознайомилися не лише з вищими навчальними закладами України, а й довідалися про можливості набуття освіти в інших країнах, про програми навчання в закордонних навчальних закладах, зустрітися з представниками компаній-роботодавців, отримали вичерпну інформацію про міжнародні стипендії та гранти від міжнародних представництв та фондів. А також підібрали курси чи тренінги, програми навчання, необхідні для подальшого кар'єрного росту, ознайомилися з новинками навчальної, ділової та розвиваючої літератури. А ще в рамках виставки проводилися семінари та "круглі столи" з проблем міжнародного співробітництва в галузі освіти та впровадження сучасних технологій, презентації вітчизняних та закордонних навчальних закладів, молодіжних програм, програм обміну студентами та учнями.
   Учасники виставки мали добру нагоду продемонструвати свої здобутки, обмінятися досвідом не лише з українськими, а й європейськими установами щодо освіти та працевлаштування випускників.
   В рамках заходу відбулася також виставка закордонних навчальних закладів "Education Abroad".
Жанна КУЛІЄВА
  6 квітня 2009 р.
Диплом Всеукраїнського конкурсу
   П'ятикурсник механіко-енергетичного факультету НУВГП Олег Стрілець нагороджений дипломом другого ступеня за перемогу у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань "Машинознавство", який відбувся у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя.
   Загалом у конкурсі взяли участь 68 студентських наукових робіт, які представили студенти з вищих навчальних закладів Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Львова, Запоріжжя, Полтави, Сум, Миколаєва, Кіровограда, Дніпродзержинська, Хмельницького, Вінниці та Рівного.
Тетяна ШАЛУПІНА
  3 квітня 2009 р.
У НУВГП – новий проректор
   За рекомендацію вченої ради та за погодженням з Міністерством освіти і науки наказом ректора Національного університету водного господарства та природокористування проректором університету з науково-педагогічної і навчальної роботи призначений доктор технічних наук професор Олександр Андрійович Ткачук.
   Олександр Ткачук – випускник "водного". До призначення на посаду першого проректора працював завідувачем кафедри міського будівництва та господарства.
   У 1977 році він закінчив будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства за спеціальністю "водопостачання і каналізація". Після закінчення навчального закладу працював інженером, молодшим науковим співробітником науково-дослідного сектору, навчався в аспірантурі на кафедрі водопостачання та бурової справи.
   У 1985 році захистив кандидатську дисертацію, займав посади старшого викладача та доцента цієї ж кафедри, заступника декана факультету міського будівництва та господарства, заступника директора Інституту водного господарства.
   У 2007 році захистив докторську дисертацію, а у 2008 отримав звання професора кафедри міського будівництва та господарства.
   О.А.Ткачук - автор понад 150 наукових праць, у тому числі монографії та трьох посібників, трьох інженерно-технічних довідників. Він керує науковою підготовкою аспірантів і пошуковців.
   Сфера наукових інтересів вченого – інтенсифікація та реконструкція систем подачі та розподілення води в
населених пунктах. Впровадження результатів його науково-дослідної роботи дозволило стабілізувати водопостачання в 30 населених пунктах України та Росії.
   О.А.Ткачук є членом вченої ради НУВГП, спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата технічних наук, науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки за напрямом "Будівництво" секції "Міське будівництво та господарство".
  3 квітня 2009 р.
Студентка факультету менеджменту здобула титул "Афродіта-2009"

Марія Коток
   У міському палаці культури "Хімік" відбувся П'ятий міжвузівський конкурс краси та гармонії серед дівчат "Афродіта-2009".
   ІІ віце-міс стала 17-річна студентка Європейського університету Анастасія Максимчук, І віце-міс — 18 річна студентка Київського національного університету внутрішніх справ України та Рівненського державного аграрного коледжу Діана Височанська.
   А перемогу та титул "Афродіта-2009" здобула 20-річна студентка НУВГП Марія Коток. Вона навчається за спеціальністю "менеджмент організацій" у Національному університеті водного господарства та природо- користування. Її захоплення — шопінг. Найкраща якість — доброта та щирість. Якби не була студенткою, каже Марія, - то влаштувала б власний бізнес. Отож, здобуті в університеті знання дуже знадобляться.
   Нагадаємо, що на університетському конкурсі краси "Міс НУВГП-2008" Марія отримала титул другої віце-міс.
  3 квітня 2009 р.
Перемога у конкурсі засобів масової інформації
   Національний університет водного господарства та природокористування та університетська газета "Трибуна студента" стали одними з переможців Всеукраїнського конкурсу засобів масової інформації "Вища школа-2008" та нагороджені дипломом першого ступеня.
   Конкурс разом з Міністерством освіти і науки провели Київський національний університет імені Тараса Шевченка і Асоціація засобів масової інформації України, за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення та Національної радіокомпанії України.
   Мета конкурсу – активізувати висвітлення в ЗМІ актуальних проблем вищої школи, щоб привернути до їх вирішення уваги суспільства та держави.
   Диплом проректору НУВГП Григорію Сапсаю у залі засідань Київського національного університету імені Тараса Шевченка вручив голова журі конкурсу Казимір Левківський. Він відмітив позитивну роль конкурсу в активізації роботи ЗМІ вищих навчальних закладів.
   У конкурсі взяли участь понад 150 організацій – видання ВНЗ, теле-радіо компанії, редакції газет і журналів.
   Журі конкурсу відмітило значну роботу, яку проводить НУВГП щодо висвітлення проблем вищої школи та пропаганди своєї діяльності в засобах масової інформації.
Людмила СТУПЧУК
  1 квітня 2009 р.
Визначені переможці олімпіади
   У Національному університеті водного господарства та природокористування завершилася Всеукраїнська студентська олімпіада за різними спеціальностями.
  1 квітня 2009 р.
Книжкова полиця
   У редакційно-видавничому центрі НУВГП вийшла монографія М.О. Клименка, О.О. Бєдункової "Кругообіг важких металів у водних екосистемах".
   Видання присвячене вивченню впливу важких металів та стан поверхневих вод малих річок, їх кругообігу ланцюгами живлення водних екосистем. В ній також висвітлені заходи щодо покращення якості води, за рахунок вилучення важких металів гідробіонтами.
   Особливу увагу автори приділяють питанням розподілу вмісту важких металів у ланцюгах живлення.
   Зазначені аспекти є важливими при вирішенні завдань, передбачених рішенням Всесвітньої конференції у Йоганезбурзі (2002 рік).