30 березня 2009 р.

Марина Линь
Міс НУВГП – 2009 обрано !
   Нарешті здійснилось! Довгоочікуване щорічне шоу під назвою «Міс університету» відбулося. На ньому усі бажаючі могли на власні очі спостерігати найзапекліші перепетії дійства краси.
   Отож, титул «Міс університету – 2009» отримала Марина Линь, першокурсниця факультету менеджменту. Першою віце-міс стала Ольга Семенюк, третьокурсниця факультету економіки і підприємництва, другою – Інна Ярмольчук, студентка четвертого курсу факультету економіки і підприємництва та третьою віце-міс – Олена Никитюк, першокурсниця факультету економіки і підприємництва.
  27 березня 2009 р.
Керівнику Науково-дослідної лабораторії експлуатаційної надійності будівель і споруд
Собуцькому Віталію Олександровичу 50 років
   В.О.Собуцький народився 27 березня 1959 року в Горохівському районі Волинської області. В 1976 році вступив, а у 1981-му закінчив будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства за спеціальністю "Промислове і цивільне будівництво".
  24 березня 2009 р.
Творчість не знає кордонів
   Доцент кафедри водопостачання та бурової справи Сергій Назаров став переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчість без кордонів», який нещодавно відбувся в місті Донецьк.
   Окрім того, його вірші були опубліковані в альманасі «Песни южной Руси», що побачив світ у донецькому видавництві «Лебедь». Сергій Назаров – єдиний представник поетів Рівненщини у цьому альманасі.
Анна ЄЗЕРСЬКА
  23 березня 2009 р.
Круглий стіл з нагоди Міжнародного дня води
   22 березня згідно з рішенням Генеральної асамблеї ООН відзначається Міжнародний день води. Метою його проведення є підвищення рівня обізнаності громадян про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє росту рівня економіки і соціального добробуту.
   З нагоди Міжнародного дня води у Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся круглий стіл.
  23 березня 2009 р.
Новітній інтелект України
   Відбувся регіональний відбірковий тур конкурсу «Новітній інтелект України». Конкурс проводиться Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державного департаменту інтелектуальної власності.
   Отож, переможцями стали такі студенти НУВГП: Наталія Котковець, Алла Шикун, Ольга Костюкова посіли перше місце, Наталія Степанюк – друге та Наталія Власюк – третє.
   Тож тепер учасники, які посіли перше місце в своїх номінаціях, будуть захищати свої роботи під час Національного молодіжного форуму «Новітній інтелект України», який відбудеться у квітні в місті Києві.
   Також університету було вручено подяку «за активну участь в організації та проведенні третього Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України».
   Загалом за кількістю поданих робіт Рівненська область увійшла до п'ятірки областей-лідерів конкурсу. Так, з нашої області на конкурс надійшло 106 робіт від студентів з Національного університету водного господарства та природокористування, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука та Рівненського державного аграрного коледжу.
  19 березня 2009 р.
Любіть Рівненщину !
   У Рівненському будинку вчених відбулася презентація унікального видання – "Природно-заповідний фонд Рівненської області". Це перше видання, в якому зібрана інформація про природні багатства й особливості кожного району та міста Рівного. Адже, на жаль, більшість заповідних об'єктів не є екологічно стійкими, а природно-заповідна мережа районів не достатньо вивчена.
   Науковим редактором книги є доцент кафедри водогосподарської екології, гідрології і природокористування Національного університету водного господарства та природокористування Юрій Грищенко, але до її підготовки причетні дуже багато людей – науковців, екологів, геологів, працівників лісу і музейних працівників - Петро Колодич, Тарас Микитин, Галина Антонова, Борис Берташ, Марія Криниціка та багато інших.
  18 березня 2009 р.
Визначені кращі теплоенергетики
   У Національному університеті водного господарства та природокористування триває Всеукраїнська студентська олімпіада за різними спеціальностями.
   Вже визначено переможців першого туру олімпіади з кількох предметів, зокрема, з теплоенергетики.
  16 березня 2009 р.
Про кредитно-модульну систему
науково і популярно
   У бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування відбулася презентація монографії "Кредитно-модульна система організації навчального процесу. Методичні аспекти", авторами якої є професор Станіслав Гончаров та ректор університету доктор технічних наук професор Василь Гурин.
   У заході взяли участь викладачі, науковці, аспіранти не лише НУВГП, а й інших вищих навчальних закладів Рівного, адже тема, якій присвячене видання, цікавить багатьох.
  16 березня 2009 р.
Стипендіальна програма триває
   У Національному університеті водного господарства та природокористування завершився третій етап конкурсного добору Стипендіальної програми «Завтра.UA», організатором якого є Фонд Віктора Пінчука.
   У третьому етапі конкурсу взяли участь студенти Рівного, Луцька та Острога – НУВГП, Рівненського державного гуманітарний університету, Національного університету «Острозька академія» та Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
   Загалом від "водного" було подано 27 заявок на участь у конкурсі. Відібрали дев'ять учасників, які й взяли участь у третьому етапі. Це студенти факультетів водного господарства, менеджменту, будівництва і архітектури, екології та природокористування та прикладної математики і комп'ютерно-інтегрованих систем.
   Цього разу відбувалися очні змагання із залученням експертів – психологів, де оцінювалися особистісний потенціал учасників. Оцінювали учасників під час п'ятигодинних тренінгів в групах по 50 чоловік.
   Визначення переможців відбудеться після завершення усіх етапів конкурсу. Так, змагання ще будуть проходити у Черкасах, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сімферополі, Хмельницькому, Львові, Івано-Франківську, Луганську, Києві, Харкові, Донецьку та Одесі, у них візьмуть участь студенти різних навчальних закладів України.
Дарина ОСТАШ
  16 березня 2009 р.
Презентація книги
   17 березня о 15.00 у Рівненському будинку вчених відбудеться презентація книги «Природозаповідний фонд Рівненщини», присвяченої заповідним місцям та природним багатствам нашої області, в якій розглядається, зокрема, особливості природи кожного району Рівненщини.
   Видання, над яким працювали вчені і працівники природоохоронних організацій, багато ілюстроване фотографіями рідкісних рослин, найцікавіших куточків нашої області.
Людмила СТУПЧУК
  12 березня 2009 р.
Шевченківський вечір у світлиці
   У світлиці першого гуртожитку НУВГП відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 195-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
   У ньому взяли участь не лише студенти і працівники НУВГП, а й представники інших навчальних закладів Рівненщини.
   Перед присутніми виступив голова осередку товариства просвіти університету Анатолій Білецький. Він, зокрема сказав, що ми, українці, немислимі, як нація без творчості Тараса Шевченка.
  12 березня 2009 р.
Повернулися з перемогою
   В місті Ужгород відбулися зональні змагання IX літньої універсіади України 2009 року з волейболу серед чоловічих команд.
   У змаганні взяли участь команди Рівненської, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.
   Рівненську область представляла команда студентів Національного університету водного господарства та природокористування. Змагання виявилися запеклими – три команди набрали однакову кількість очок (Рівненська, Закарпатська та Івано-Франківська). За підрахунками суддів (по проведених партіях) наші студенти зайняли перше місце, другу ж позицію посіла команда Закарпатської області. Ці дві команди вибороли право грати у фіналі Універсіади, який відбудеться в травні у Вінниці.
   Такий переможний виступ команді забезпечили гравці основного складу – капітан команди Олексій Павленко (ФЕіП) та гравці В'ячеслав Панкратенко (ФМ), Олександр Врублівський (ФБА), Максим Кушта (ФВГ), Іван Маркевич, Максим Причта та Максим Перець (студенти МЕФ).
   Суперники у нашої команди були достойними – команда Івано-Франківської області грає у вищій лізі, а команда Закарпатської – у суперлізі Національного чемпіонату.
   Готували команду завідувач кафедри фізичного виховання НУВГП Богдан Зубрицький та старший викладач кафедри Олександр Цицаркін.
Анатолій ПАСЕВИЧ, голова спортивного клубу «Водник»
  6 березня 2009 р.
Круглий стіл щодо реформ місцевого самоврядування
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся круглий стіл, щодо «Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтергації», за ініціативи Інституту трансформації суспільства та НУВГП.
  4 березня 2009 р.
На Рівненщині розпочався конкурс бізнес-планів для молоді
   Традиційний конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді розпочався в Рівненській області. До участі у ньому запрошуються молоді люди з районів та міст області, випускники вищих навчальних закладів, представники молодіжних організацій.
   Конкурс проводитиметься у двох номінаціях: "Виробництво, сфера послуг і торгівля" та "Соціальний проект". До першої входять пріоритетні напрями націлені на енергозбереження, будівництво, виробництво, ремонтні роботи, колективні послуги громад, сільське господарство, в тому числі лісове та рибне господарство.
   Номінація "Соціальний проект" передбачає бізнес-плани, які фінансуються за рахунок спонсорських, грантових коштів або коштів з державного бюджету та спрямовані на покращення умов життєдіяльності соціально незахищених категорій населення, надання соціальних послуг, в тому числі у сільській місцевості.
   Бізнес-план має бути написаний державною мовою, містити коротке резюме, відомості про автора, фінансове обґрунтування проекту.
   Конкурс проводять відділ у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, молодіжний центр праці "Спеціаліст", обласний центр зайнятості, представництво Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Рівненській області, головне управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації.
  3 березня 2009 р.
Срібна медаль за якість підготовки фахівців
   Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у дванадцятій міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2009».
   Університет нагороджений дипломом за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти та здобув срібну медаль за перемогу у номінації «Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах».
  2 березня 2009 р.
Підручник з водопостачання
   У київському видавництві «Знання» побачив світ підручник «Водопостачання», авторами якого є професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри водопостачання Київського національного університету будівництва і архітектури А.М.Тугай та професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри водопостачання та бурової справи Національного університету водного господарства та природокористування В.О.Орлов.
   У підручнику розглянуті основні схеми водопостачання населених пунктів і промислових підприємств. Висвітлено конструктивні особливості й основні принципи розрахунку та конструювання водозабірних споруд, станцій підготовки води, насосних станцій, резервуарів та водонапірних башт, водопровідних мереж і водоводів. У книзі також розкрито питання поліпшення якості води, запасних та регулювальних споруд, джерел водопостачання тощо.
   Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «Водопостачання та водовідведення» та «Споруди і обладнання водопостачання і водовідведення», буде цікавим і студентам інших спеціальностей, які вивчають цей предмет, а також виробничникам.
  2 березня 2009 р.
Армспорт
   У спортивному комплексі НУВГП завершився відкритий чемпіонат області з армреслінгу.
   Змагання проводилося на праву і ліву руки. У ньому взяли участь понад 100 учасників – 18 команд з різних куточків Західної України.
   Відкриваючи чемпіонат, перед учасниками змагань виступив представник відділу фізичної культури та спорту Рівненської облдержадміністрації Володимир Мурин, який зауважив, що ми маємо хороші досягнення у цьому виді спорту – лише за минулий рік збірна команда нашого міста (яка, до речі, на 95 відсотків складається зі спортсменів НУВГП) здобула понад 50 нагород на різних чемпіонатах України.
  2 березня 2009 р.
Гирьовий спорт
   Вже стало доброю традицією кожного року взимку та восени проводити Чемпіонат Рівненської області з гирьового спорту. Це відбіркові змагання для виявлення складу збірної області для участі у чемпіонатах та кубках України.
   У змаганнях взяли участь дівчата та хлопці різних вікових категорії.
   Серед переможців є і студенти «водного».
   Особливо хотілося б відмітити результат Оксани Маліновської (ФЗГ), яка за десять хвилин виконала 228 підйомів і тим самим досягнула результату майстра спорту міжнародного класу.
   Перші місця посіли Катерина Бугай (ФГТБ) та Юлія Відник (ФВГ), якій не вистачило лише шість підйомів до результату майстра спорту. Марія Гуринович (МЕФ), Тетяна Полюхович (ФВГ) розташувалися на другій позиції, на третій – Тетяна Залевська (МЕФ). Серед дівчат другу позицію зайняли студентки ФМ Анна Цесля та Наталія Омельчук.
   У чоловічій збірній перше місце посіли В'ячеслав Житнюк (ФМ), Іван Макаренко (ФБА), Олександр Оленич, Сергій Павельчук та Валерій Редько – студенти ФБА. Михайло Довжик (ФБА) та Руслан Костюкевич (ФЕіП) зайняли другу сходинку. Серед юнаків першу позицію зайняли студенти ФБА Юрій Семенюк та Назар Турчик.
   Тренує збірну старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Євгеній Комаревич.
   Далі, – розповідає Євгеній Іванович, – будемо готуватися до Чемпіонату України серед юнаків та дівчат, який відбуватиметься у Керчі та до чемпіонату світу у Бобруйську (Білорусь).
Жанна ЖОВТЕНКО