26 лютого 2009 р.
День кар'єри
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся "День кар'єри – 2009" для студентів випускних курсів факультетів економіки і підприємництва та менеджменту за спеціальностями: "Економіка підприємництва", "Облік і аудит", "Менеджмент організацій", "Управління персоналом та економіка праці", "Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті", "Державна служба".
  26 лютого 2009 р.
Студентам прочитали спеціальний курс
Програми розвитку ООН
   Студенти факультету менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування зустрілися з представниками Програми розвитку ООН в Україні – міжнародним менеджером проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінг Сах, вченим секретарем Академії муніципального управління Анатолієм Садовенком та експертом проекту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Оленою Урсу.
   Вони прослухали лекції про досвід країн світу та України зі сталого розвитку суспільства та застосування соціальної мобілізації для сталого місцевого розвитку.
   Як зауважила Олена Урсу, у Рівному за цією програмою впроваджено 10 проектів. У ході роботи виявилося, що рівняни часто не готові самостійно взяти на себе відповідальність за проведення робіт. Це вимагає особливих навиків, які й дає соціальна мобілізація і втілювати це в життя буде легше, коли такі знання матимуть студенти.
   Організатори впевнені: чим більше знатимуть студенти про сталий розвиток, тим простіше у майбутньому буде впроваджувати різні проекти. А відтак — вирішувати найболючіші проблеми рівнян.
Анна ЄЗЕРСЬКА
  26 лютого 2009 р.
Лекція для аспірантів та студентів
   Голова правління ВАТ «УкрГідгоЕнерго», заслужений енергетик України, Герой України, професор кафедри гідротехнічних споруд Національного університету водного господарства та природокористування Семен Поташник прочитав лекцію студентам, аспірантам та викладачам університету на тему «Сучасний стан і перспективи розвитку гідроенергетики в Україні».
  19 лютого 2009 р.
Французькі студенти вивчали водне господарство
у Рівному
   Національний університет водного господарства та природокористування відвідала делегація Вищої сільськогосподарсь-
кої школи з французького міста Аен.
   До складу делегації увійшло два викладачі Жеральдін Шарпато та Ембай Діоп і восьмеро студентів, які вивчають водне господарство.
   Вони ознайомилися зі структурою та діяльністю НУВГП, поспілкувалися з виклада-
чами та студентами, побували у лабораторіях кафедр екології, водопостачання, гідромеліо-
рації, гідротехнічних споруд.
  17 лютого 2009 р.
Представили університет в Криму
   Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у третій виставці освітніх послуг "Освіта–2009", яка проходила у Сімферополі.
   На заході наш ВНЗ представляв різноманітні буклети, книги та брошури, які розповідають про історію та сучасність університету, його кадровий потенціал, наукову діяльність, його структуру, адже до університету входять ще й технікуми та навчально-консультаційні центри, один з яких, до речі, знаходиться в Криму. Також відвідувачі виставки могли дізнатися і про навчання у водному – факультети та спеціальності, вступні іспити тощо.
   Виставка "Освіта–2009" – це хороша можливість вивчити освітній ринок, оцінити його тенденції та динаміку, познайомитися з новими розробками та технологіями у навчальному процесі, знайти нових партнерів і розширити ділові контакти.
Дарина ОСТАШ
  16 лютого 2009 р.
Встановлене ім'я будівничого Клеванського замку
   Знахідкою року назвали львівські історики відкриття рівненського архітектора, викладача Національного університету водного господарства та природокористу-
вання Оксани Байцар-Артеменко. Вона встановила ім'я будівничого Клеванського замку - ним був львівський інженер-фортифікатор Ян Ліс (Іван Лис), архітектор Львівського міського арсеналу (1555-1556). Про діяльність майстра на Волині до цих пір не було відомо.
13 лютого 2009 року на 63 році пішов із життя перший проректор університету, кандидат технічних наук, професор
КОВАЛЬОВ
Сергій Володимирович
5.01.1947 – 13.02.2009
   Сергій Володимирович Ковальов народився в 1947 році в с. Стовп'яги Переяслав-Хмельницького району Київської області. В 1965 році вступив до Українського інституту інженерів водного господарства, після закінчення якого працював у науково-дослідному секторі, навчався в аспірантурі під керівництвом професора Л.В.Скрипчинської, працював доцентом, професором кафедри сільськогосподарських гідротехнічних меліорацій.
   У 1975 році Сергій Володимирович захистив кандидатську дисертацію.
   З 1990 по 1994 рік та з 1999 по 2003 рік він завідував кафедрою гідромеліорацій. З 1994 року по 1999 рік був деканом одного з найбільших в університеті гідромеліоративного факультету. В 1999 році призначений проректором з навчальної роботи, а в 2004 році - першим проректором.
  13 лютого 2009 р.
Кубок Західної України
   У Тернополі завершився кубок Західної України з армспорту.
   У змаганнях взяли участь представники п'яти областей: Житомирської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької.
   Боролися спортсмени на обидві руки. У загальному заліку переможцем на праву руку стала Тернопільська область, другу сходитку посіла Львіська та третю – Рівненська. Першу сходинку у змаганнях на ліву руку теж посіла Тернопільська область. Друге місце цього разу виборола Рівненська, а третьою стала Львівська.
   Серед спортсменів, які брали учать у змаганнях, особливо відзначилися: третьокурсники Вадим Юрчук (ФМ) та Андрій Радчук (ФБА), Микола Кельник, студент четвертого курсу ФВГ та Володимир Данилюк, що навчається на першому курсі ФБА.
   Тренує збірну викладач кафедри фізичного виховання Олександр Комаревич.
Жанна ЖОВТЕНКО
  13 лютого 2009 р.
Рукоборство серед ВНЗ
   У спортивному комплексі НУВГП відбувся чемпіонат області серед вищих навчальних закладів ІІІ та ІV рівні акредитації з армспорту.
   У різних вагових категоріях змагалися чоловічі та жіночі збірні.
   Серед жінок беззаперечну перемогу здобули наші спортсменки – другокурсниці Віта Опанасюк (МЕФ), Маргарита Новак (ФЕП) та Наталія Повожук (ФМ). Суперниці у дівчат були достойні, одна з них, наприклад, крім армспорту замається боксом, але наші спортсменки показали хороші результати і вибороли лише перші місця.
  12 лютого 2009 р.
Про кредитно-модульну систему науково і популярно
   У редакційно-видавничому центрі НУВГП побачила світ монографія "Кредитно-модульна система організації навчального процесу. Методичні аспекти", авторами якої є професор Станіслав Гончаров та ректор університету доктор технічних наук, професор Василь Гурин.
   У виданні розглянуті і сформульовані основні поняття кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП), розкриваються її проблеми і шляхи їх вирішення. Значна увага приділена також дидактичним засадам та методичному забезпеченню, інноваційним технологіям навчання, оцінюванню викладання, відповідності міжнародним стандартам якості ISO 9001 : 2000, підготовки до викладання в кредитно-модульній системі.
  11 лютого 2009 р.
Зустріч з аташе Словаччини
   Студенти Національного університету водного господарства та природокористування у рамках інформаційної програми НАТО зустрілися з аташе з питань оборони Посольства Словацької Республіки полковником Юраєм Бескідом.
   Юрай Бескід розповів про обставини вступу Словаччини у цей військово-політичний союз. Зокрема, про підготовку країни до членства в НАТО та ухвалу Національної Ради рішення про приєднання Словацької Республіки до Північноатлантичного договору, зміни, які настали в житті країни завдяки вступу до НАТО.
   Студенти отримали відповіді на численні запитання про НАТО, а також поділилися своїми думками щодо вступу України у цю організацію.
  6 лютого 2009 р.
У НУВГП світ без кордонів
   В університеті побували учасники міжнародного освітнього проекту "Світ без кордонів" з Китаю та Тайваню.
   Іноземні стажери міжнародної організації "AIESEC" Лі Менг, Баї Фейфей та Лін Вей приїхали у Рівне, щоб сприяти культурному взаєморозумінню, ознаймити українських студентів з іншими культурами та традиціями.
   На зустрічі зі студентами вони ділилися своїми враженнями. Розповіли, що побували у рівненській школі: "Було дивно, що у рівненських школах менше учнів, ніж у китайських – у нас в одному класі їх 40".
  6 лютого 2009 р.
Книжкова поличка "Техніки"
Національні святині України
   Серія "Національні святині України", що виходить у столичному видавництві "Техніка", поповнилася новим виданням. Наприкінці минулого року тут побачила світ монографія "Собор святого Юра у Львові", авторами якої є знані науковці – доктор історичних наук Володимир Александрович, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім.Івана Крип'якевича, та доктор архітектури Петро Ричков, завідувач кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування.
  6 лютого 2009 р.
Студент і науковий прогрес
   З метою підведення підсумків науково-дослідної роботи студентів університету за 2008 рік у НУВГП відбудуться університетські студентські наукові конференції.
  2 лютого 2009 р.
Кандидатів і докторів стало більше
   Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук у 2008 році захистило 15 молодих науковців нашого університету.
   Це Андрій Гіроль (керівник – В.С.Кравченко), Святослав Гомон (керівник – В.М.Ромашко), Олег Зарічанський (Є.М.Бабич), Микола Зінчук (С.С.Гомон), Віталій Зощук (В.О.Орлов), Олег Лагоднюк, Руслан Янчук (П.Г.Черняга), Олександр Макарчук (О.Л.Романовський), Ольга Новицька (О.А.Ткачук), Олена Погребняк (П.І.Островерх), Володимир Стріха (В.О.Гнеушев), Ірина Шевчук (М.О.Клименко), Василь Корбутяк (М.Д.Будз), Оксана Подлевська (Т.В.Кузнецова) та Юрій Єрошкін (І.І.Науменко).
   Дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук захистив В.Л.Філіпчук.
  2 лютого 2009 р.
Стипендії міського голови
   Розпорядженням міського голови Рівного Володимира Хомка призначено стипендії міського голови для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації.
   Серед стипендіатів є і студенти нашого університету.
   Так, стипендію міського голови отримали Олександр Баталін, студент четвертого курсу факультету економіки і підприємництва, Юлія Мислінчук, що навчається на четвертому курсі факультету менеджменту, Лілія Лихолат, третьокурсниця факультету екології та природокористування, Анастасія Романюк, навчається на третьому курсі факультету економіки і підприємництва та Віра Даховій, студентка третього курсу факультету будівництва та архітектури.
   Стипендія міського голови призначена також студентам третього курсу Технічного коледжу НУВГП Михайлу Левчуку та Володимиру Онофрійчуку.