31 грудня 2008 р.
Нагорода за наукові здобутки
   Постановою президії Академії наук вищої освіти України ректору Національного університету водного господарства та природокористування Василю Арсентійовичу Гурину присуджено нагороду Ярослава Мудрого за визначний здобуток у галузі науки і техніки.
   Василь Гурин – доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої освіти України. Коло його наукових інтересів – експлуатація і надійність систем водного господарства та гідромеліоративних систем. Він уперше розробив цементно-піщану ізоляцію внутрішніх стінок водопровідних труб періодичного режиму подачі води, способи і пристрої попередження гідравлічного удару трубопровідної мережі; виконав фундаментальні дослідження опору засувок для мережі; склав відомчі норми і рекомендації з експлуатації закритої мережі; догляду за ріками. Опублікував понад 205 наукових і методичних праць, є автором 75 винаходів. Створив наукову школу. Підготував сімох кандидатів наук.
  31 грудня 2008 р.
Гуртожиток НУВГП – переможець конкурсу
   Гуртожиток № 2 Національного університету водного господарства та природокористування став переможцем обласного огляду-конкурсу на краще облаштування студентських гуртожитків у 2008 році (завідуюча гуртожитком Людмила Миколаївна Шарабура).
   Другу сходинку посів гуртожиток № 6 Рівненського державного гуманітарного університету та третю – гуртожиток № 10 Національного університету "Острозька академія".
  29 грудня 2008 р.
Серед кращих спортсменів та тренерів року – студенти та викладачі НУВГП
   Підсумки спортивного 2008 року підбив відділ спорту Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Рівненської обласної державної адміністрації. За допомогою журналістів місцевих ЗМІ визначено "десятки" кращих спортсменів, тренерів, "п'ятірки" спортклубів та спортфедерацій області, а також спортивних журналістів.
   До когорти кращих спортсменів Рівненщини з олімпійських видів спорту увійшла студентка факультету економіки і підприємництва Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Земляк, яка виборола срібну медаль на чемпіонаті світу з легкої атлетики серед юніорів.
   Серед спортсменів - "неолімпійців" кращими визнані студентка факультету екології та природокористування Ольга Бондар, чемпіонка світу серед юніорів у важкій вазі (армспорт) та студентка факультету землеустрою та геоінформатики Оксана Маліновська, срібна призерка чемпіонату світу (гирьовий спорт), інженер центру навчально-інноваційних технологій Іван Лук'янчук чемпіон світу, чемпіон Європи, неодноразовий чемпіон України та переможець кубка України (армспорт).
   Кращими тренерами з неолімпійських видів спорту визнані викладачі кафедри фізичного виховання НУВГП Євгеній Комаревич (гирьовий спорт) та Олександр Комаревич (армспорт).
   "За пропаганду олімпійського руху, фізичної культури і спорту" відзначено сім'ю спортивних журналістів Пікул – старшого викладача кафедри автомобілів, автомобільного господарства і технології металів НУВГП Миколу Пікулу, його дружину Світлану та сина Миколу.
Анна ЄЗЕРСЬКА
  25 грудня 2008 р.
Дарунки від Святого Миколая
   Представники студентської ради університету Юлія Кравчук та Андрій Логащук разом з працівниками обласної організації Червоного Хреста відвідали дітей, які лікуються в обласному туберкульозному диспансері.
   Вони привітали діток зі святами та передали їм подарунки від студентів факультетів прикладної математики, будівництва та архітектури, менеджменту, механіко-енергетичного – книги, іграшки, ігри та солодощі.
Людмила СТУПЧУК
  22 грудня 2008 р.
Стажування у Польщі
   У рамках програми Study Tours to Poland десятеро студентів, обраних за конкурсом, з різних міст України, Росії та Білорусі двічі на рік мають можливість пройти стажування у Польщі. Програма передбачає навчання та стажування з питань економіки, політики, громадського життя, освіти та науки тощо.
   У грудні цього року у програмі взяли участь студенти з Києва, Львова, Вінниці, Одеси, Полтави, Харкова, Сімферополя та Рівного, а також російського міста Калінінград. Рівне представляла магістранта ФЕіП нашого університету Дарія Шпіньова.
З А Я В А
Національного університету водного господарства та природокористування
про незалежне оцінювання якості освіти
   Останнім часом у засобах масової інформації з'явилися думки окремих політиків і громадських діячів та громадян щодо доцільності проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень.
   Колектив Національного університету водного господарства та природокористування розглядає подібні заяви як спробу зірвати незалежне оцінювання і зазначає, що ситуація навколо нього є нічим іншим, як торпедуванням реформи освіти в Україні. Відміна зовнішнього незалежного оцінювання вигідна тим, хто нечесними шляхами міг гарантувати вступ до вищих навчальних закладів.
   Досвід вступної кампанії в університеті показав, що вперше в історії України абітурієнти отримали можливість рівного доступу до здобуття освіти, виключно за своїми знаннями.
   Абітурієнти 2008 року висловили довіру вступній кампанії, шляхом значно більшої кількості заяв для вступу на місця державного замовлення, чого не було у попередні роки.
   Вчена рада університету ретельно розглянула підсумки вступної кампанії 2008 року на вересневому засіданні і позитивно оцінила нову систему зарахування до вищих навчальних закладів.
   Підтримуємо проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, яке забезпечує відкритість і прозорість у проведенні вступної кампанії.

В.А. Гурин,
ректор, заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор,
академік Академії наук вищої освіти України
  19 грудня 2008 р.
Перспективи співробітництва в освіті
   До Національного університету водного господарства та природокористування завітала делегація самоврядування Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща).
   У залі засідань університету зустрілися Рафаль Вольскі, директор Департаменту Міжнародної Співпраці та Промоції, Малгожата Василенко, заступник директора Департаменту Міжнародної Співпраці та Промоції, Іоанна Глезман, начальник Бюро зі співпраці з громадськими організаціями, представники обласної та міської влади Рівного, громадськості, вищих навчальних закладів.
  19 грудня 2008 р.
Кубок України з гирьового спорту

Зліва направо: Юлія Відник, Ольга Бондар,
тренер Євгеній Комаревич, Катерина Бугай, Оксана Маліновська
   Перше командне місце в Кубку України з гирьового спорту посіла рівненська жіноча збірна.
   За підсумками змагань серед спортсменів найуспішніше виступили гирьовики з НУВГП – Іван Макаренко (ФБА), Ольга Бондар (ФЕП) та Катерина Бугай (ФГТБ). Усі вони зайняли треті місця. Оксана Маліновська (ФЗГ) та Юлія Відник (ФВГ) зупинилися на крок від п'єдесталу.
   Змагання відбувалися у Запоріжжі. Тут зібралися найсильніші чоловіки та жінки з усіх куточків України. Переможцями Кубку України стали Рівнянки, другими – спортсменки з Полтави та третіми – представники Дніпропетровська.
   Тренує спортсменок викладач кафедри фізичного виховання Євгеній Комаревич.
  17 грудня 2008 р.
Кафедрі землеустрою, геодезії та геоінформатики - 70 років
   Кафедра розпочала свою навчальну, методичну та наукову діяльність як самостійна одиниця у Київському інженерно-меліоративному інституті у 1938 році. У її штаті на той час були лише завідувач, старший лаборант та препаратор, які проводили заняття з геодезії та топографічного креслення.
   Першим завідувачем кафедри був професор М.І.Товстоліс. Згодом її очолили професор Микола Відуєв та доцент Іван Козьмін.
   Новий етап розвитку кафедри розпочався у 1959 році, коли інститут перебазувався в Рівне.
  15 грудня 2008 р.
Щоб свічка пам'яті не згасла...
   Вшановуючи пам'ять жертв репресій та голодоморів ХХ століття, викладачі кафедри українознавства у листопаді – на початку грудня провели ряд тематичних заходів для студентів-першокурсників. Найбільшу увагу привернули спогади і розповіді очевидців, документальні матеріали й кінофільми, а форми проведення семінарських занять і підготовки науково-дослідних робіт відзначалися оригінальністю і патріотичною наснаженістю, про що свідчать відгуки студентів.
  15 грудня 2008 р.
Нові вершини у спорті
   Марія Коваленко, першокурсниця ФБА, виборола перше місце у змаганні з самбо на чемпіонаті України серед студентів вищих навчальних закладів.
   У Харкові, де проходив чемпіонат, зібралися студенти з різних куточків України – Києва, Донецька, Луганська, Чернівців, Рівного та інших міст.
   Марія вже сім років займається самбо. Неодноразово брала участь у міських, районних, обласних, кубку України та міжнародних змаганнях. Зокрема, на минулому міжнародному чемпіонаті, що проходив у Луцьку, зайняла друге місце.
   Тренують юну спортсменку викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Денис Кайда та Микола Коба.
   Юлія Ляховчук, також першокурсниця ФБА, посіла третю сходинку на чемпіонаті Європи з вільної боротьби, який проходив у Хмельницькому, де виступали студенти з різних регіонів України – Одеси, Львова, Харкова, Хмельницького, Рівного та інших

Юлія Ляховчук
міст. Вільною боротьбою студентка займається п'ять років. Брала участь у різних змаганнях – міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних. У Львові на міжнародному турнірі виборола друге місце.
   Зараз Юлія готується до змагань за кубок України, які відбудуться в січні наступного року. Тренує Юлію Денис Кайда.
   У планах наших студенток – не зупинятися на досягнутому і йти до нових вершин.
Жанна ЖОВТЕНКО
  12 грудня 2008 р.
Дністровська ГАЕС єднає українську та європейську енергосистеми
   Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко разом з Головою правління ВАТ "УкрГідроЕнерго" Семеном Поташником були присутні при підготовці до пуску Дністровської ГАЕС, перший агрегат якої у режимі синхронного компенсатора планують запустити на День Енергетика 22 грудня.
   Сьогодні на Дністровській ГАЕС заповнено водою нижній басейн станції, проведено натурні випробування, завершуються останні монтажні роботи.
  11 грудня 2008 р.
Водник знову чемпіон
   Іван Лук’янчук, інженер центру навчально-інноваційних технологій НУВГП, виборов звання чемпіона світу з армрестлінгу.
   Змагання проходило у м. Келовна (Канада).
   Іван Лук’янчук рукоборством займається п’ять років. Він має звання майстра спорту, неодноразовий чемпіон України та переможець Кубка України з армспорту. На європейській першості у ваговій категорії 70 кг серед чоловіків здобув "золото" в боротьбі на праву руку.
   Його тренеру – викладачу кафедри фізичного виховання Олександру Євгеновичу Комаревичу присвоєно звання судді міжнародної категорії.
Жанна ЖОВТЕНКО
  4 грудня 2008 р.
Всеукраїнський турнір
   Черговою перемогою відзначилися студентки Національного університету водного господарства та природокористування, які взяли участь у Всеукраїнському турнірі з гирьового спорту пам’яті Юрія Резніка, що відбувся у Львові.
   Перше місце виборола майстер спорту Оксана Маліновська, студентка п’ятого курсу факультету землеустрою та геоінформатики.
   Друге – Катерина Бугай, третьокурсниця факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики.
   Третю сходинку посіла Марія Туринович, що навчається на другому курсі механіко-енергетичного факультету.
   Тренує збірну старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Євген Комаревич.
Жанна КУЛІЄВА
  2 грудня 2008 р.
Професору НУВГП присуджена Державна премія України
   Указом Президента України № 1121/2008 від 1 грудня 2008 року докторові фізико-математичних наук, професорові кафедри вищої математики Національного університету водного господарства та природокористу-
вання Василю Юхимовичу Слюсарчуку в складі групи науковців присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за цикл наукових праць «Нові якісні методи нелінійної механіки та їх застосування для аналізу багаточисельних коливань, стійкості та проблем керування».
   В.Ю.Слюсарчук – відомий вчений у галузі математики не лише на теренах України, а й близького та далекого зарубіжжя.
   Напрямок його наукових досліджень – стійкість динамічних систем, оборотність функціональних операторів.
   В.Ю.Слюсарчук – автор понад триста наукових праць, у тому числі дев'яти монографій.
   Він дійсний член Академії наук вищої школи України, відмінник освіти України.
   За свою наукову та педагогічну діяльність вчений
нагороджений почесним знаком Міністерства науки і освіти України "За наукові досягнення", найвищою відзнакою Українського математичного конгресу - медаллю імені М.В.Остроградського, подякою Президента України та іншими високими нагородами.
Ректорат університету щиро вітає лауреата з цією відзнакою та бажає подальших творчих здобутків.
  2 грудня 2008 р.
День факультету економіки і підприємництва
   На ФЕіП відбулося традиційне для студентів та викладачів свято – день факультету.
   В урочистій обстановці тут відзначили заслуги студентів та викладачів у різних номінаціях.
   Так, кращими студентами року визнані Олександр Баталін, Ольга Ляхович та Олена Корж.
   У номінації "викладач року" кращими стали: І.Д.Лазаришина, Н.Б.Кушнір, В.І.Корейко.
   Як молоді науковці відзначені О.О.Погребняк, І.І.Зарівняк, О.М.Подлевська, С.І.Коротун.
   Науковцем року визнана доктор економічних наук, професор С.О.Левицька.
   У номінації "громадський активіст року" найбільш активними стали: Оксана Свентах, Анастасія Лецкалюк, Наталія Петрусь, Світлана Ютовець, Катя Біскуп, Ігор Якимчук, Наталія Шумило.
   Звання кращих кураторів отримали І.Р.Петрук, М.М.Мосійчук та І.В.Свердлюк.
   Було відзначено і кращих спортсменів, таких на факультеті виявилося багато. Це Ольга Земляк, Ганна Єремейчук, Вікторія Вішковська, Олексій Павленко, Олег Агопов, Михайло Грабар, Юрій Коноба, Володимир Коноплюк, Сергій Омельчук, Олександр Оренчин.
   Спортивною надією факультету визнана Ольга Федитник, а митцем року – хор "Політон", яким керує Оксана Сметана.
Дарина ОСТАШ