26 листопада 2008 р.
Громадські слухання: Україна в інтеграційних процесах
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулися громадські слухання "Україна в інтеграційних процесах: переваги та недоліки".
   Громадські слухання пройшли у рамках інформаційно-просвітницької діяльності Інституту Євро-Атлантичного співробітництва і були присвячені актуальним питанням зовнішньополітичного курсу України – інтеграції до Європейського Союзу та НАТО.
  25 листопада 2008 р.
Красуні з НУВГП
   Відбувся перший відбірковий тур міжвузівського конкурсу краси "Міс університет Рівне – 2008".
   У нічному клубі "Лагуна" вибрали фіналісток зі студенток НУВГП. З восьми університетських красунь право участі у конкурсі "Міс Рівненщина" дісталося Оксані Буряк, Оксані Радкевич та Олені Самчук.

Оксана Буряк

Оксана Радкевич

Олена Самчук
   Дівчата порадували глядачів трьома виходами. Спершу вони постали перед глядачами у коротеньких джинсових спідничках, потім – у купальниках, і нарешті – у вечірніх сукнях.
   Зовнішні дані та артистизм досвідчених учасниць багатьох конкурсів краси Оксани Буряк, Оксани Радкевич та Олени Самчук не залишили шансів решті учасниць, тому журі обрало саме їх.
   Загалом у конкурсі беруть участь красуні з шести вищих навчальних закладів Рівного.
   Найкраща дівчата з НУВГП та РДГУ уже визначені, попереду відбірковий тур між студентками МЕГУ, РІС КСУ, Університету Україна та Європейського університету.
   Нагадаємо, 17 грудня дівчата змагатимуться за перемогу та право участі у конкурсі "Міс Рівненщина".
Дарина ОСТАШ
Фото з газети "ОГО"
  24 листопада 2008 р.
Університет запрошує абітурієнтів
   Перший в цьому навчальному році день відкритих дверей для абітурієнтів та їхніх батьків провів Національний університет водного господарства та природокористування.
   Перед гостями, які завітали до НУВГП, виступили ректор університету Василь Гурин, проректори Григорій Сапсай та Анатолій Білецький, декани факультетів, відповідальний секретар приймальної комісії Анатолій Ліщинський.
  24 листопада 2008 р.
Свято на факультеті менеджменту
   З нагоди 10-ти річчя факультету менеджменту в Національному університеті водного господарства та природокористування відбулися урочистості.
   Святкування ювілею проходило у актовій залі головного корпусу, де усіх запрошених гостей "зустрічав" фільм про факультет менеджменту, з якого можна було дізнатися про історію та сучасність факультету, про його кадри, здобутки.
   На святкування ювілею завітали проректори університету, декани факультетів, працівники та студенти.
  21 листопада 2008 р.
Веселий День студента
   З нагоди Міжнародного дня студента в університету відбувся святковий концерт, у якому виступили переможці фестивалю талантів "Золота осінь" серед першокурсників.
   Глядачів розважали співами, танцями, СТЕМ-постановками різні університетські гурти та окремі виконавці. Серед них – першокурсники Марія Гогаладзе та Шалва Гогаледзе, які виконали грузинський танець "Ачарули", народний ансамбль сучасного танцю "Ікс-Денс". Танцювальний колектив факультету землеустрою та геоінформатики виконав циганський танець, Марія Нєпрімерова, студентка першого курсу факультету прикладної математики, розвеселила гостей гуморескою, чудові пісні лунали у виконанні Ярослава Шевчука.
   Усі виступаючі народжені грамотами університету як переможці у своїх номінаціях.
  21 листопада 2008 р.
Кваліфіковані фахівці запорука конкурентоспроможності підприємств
   На факультеті менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування відбувся "круглий стіл" на тему "Розробка та впровадження інноваційної моделі підвищення конкурентоспроможності підприємств Рівненської області на основі забезпечення висококваліфікованими фахівцями – випускниками факультету менеджменту НУВГП".
   У заході взяли участь працівники університету, викладачі, студенти, гості.
   З вітальним словом до присутніх на "круглому столі" звернувся проректор Григорій Сапсай.
   Начальник управління інноваційно-інвестиційної політики та розвитку підприємництва Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Осовець розповів учасникам заходу про перспективи розвитку Рівненської області.
   Директор Українського інституту підприємництва Олександр Орленко презентував програму "Забезпечення професійної підготовки, самореалізації та кар’єрного зростання випускників ВНЗ України”. Він також розкрив питання конкурентоздатності та прибутковості підприємств.
   Менеджер зі збуту компанії "Еверест" Іван Ковальчук, який і сам нещодавно був студентом, особливо наголосив на протиріччях між випускниками і роботодавцями. Серед них відсутність позитивного професійно-практичного досвіду роботи, невизначеність із фаховою спеціалізацією, невміння працювати з інформацією (збір – обробка – аналіз), незнання законів ринкової політики, або невміння ними користуватися ті інші. З приводу цього дав практичні поради студентам – роботодавцю потрібна людина, яка може відповідати за результат; повинна володіти елементарними засобами комунікації (грамотно вести телефонні переговори, знати діловодство тощо); вміння працювати в колективі та інше.
   Також у роботі "круглого столу" взяла участь спеціаліст з врядування та сталого розвитку ООН Олена Урсу. Вона запропонувала своє бачення вирішення проблеми протиріччя між роботодавцями та випускниками університету. Зокрема, цьому сприятиме впровадження в університеті спеціальної програми підготовки менеджерів.
   Доцент Технічного університету Варна (Болгарія) Христо Крачунов, виступаючи на засіданні, поділився досвідом, як таку актуальну проблему вирішують у вищих навчальних закладах Болгарії.
   Виступи учасників заходу викликали гостру дискусію у присутніх, які активно брали участь у обговоренні теми.
   На завершення "круглого столу" декан факультету менеджменту Віталій Окорський підбив підсумки заходу та подякував всім учасникам за участь. Наголосивши на важливості таких заходів, запевнив, що вони і надалі проводитимуться в університеті.
Жанна ЖОВТЕНКО
  21 листопада 2008 р.
"Водники" – студенти року
   Завершився конкурс "Студент року – 2008", який організувала "Фундація регіональних ініціатив".
   Переможцями у номінації "студент-науковець" стали студенти НУВГП.

Єгор Орещук
   Так, Єгор Орещук, третьокурсник факультету водного господарства, переміг у номінації "студент-науковець", а Василь Більчук, студент першого курсу факультету будівництва та архітектури, став лауреатом у цій же номінації.
   До речі, минулого року Єгор Орещук також став переможцем у цій номінації. Здібний юнак почав займатися науковою роботою ще з 9-го класу, навчаючись у Рівненському НВО "Колегіум" та у секції "Цільової розробки за замовленням наукових установ та промислових підприємств" техніко-технологічного відділення Рівненського міського центру творчості
учнівської молоді. А продовжив свої дослідження у секції "Промислове технологічне обладнання та технології" науково-технічного відділення Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. Його наставниками є кандидат хімічних наук, доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства НУВГП І.Г.Скрипник та директор Рівненської МАН О.А.Андрєєв. Єгор Орещук активно та результативно займається науково-дослідною роботою, є призером міського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. За винахідницьку роботу нагороджений дипломом Президії Ради Рівненської області організації товариства винахідників і раціоналізаторів. Має патент на корисну модель та дві
опубліковані праці.
   Василь Більчук, хоча лише першокурсник, але вже теж має свої досягнення. Він з золотою медаллю закінчив Здобицьку школу. Був учнем Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. Результати своїх науково-дослідних робіт представив у доповідях, опублікованих і поданих до опублікування статтях та заявках на винаходи. Крім цього, Василь має диплом ІІ ступеня Всеукраїнської олімпіади з географії, диплом переможця другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, срібну медаль ННВК "Технолог" ім. Гулі Корольової тощо.

Василь Більчук
   Обидва хлопці є вихованцями навчально-науково-виробничого комплексу "Технолог". Цей комплекс діє на кафедрі технології будівельних виробів і матеріалознавства НУВГП. У ННВК "Технолог" студенти набувають навичок працювати зі спеціалізованою літературою, проводити дослідження, готувати реферати, доповіді, огляди.
Жанна КУЛІЄВА
  21 листопада 2008 р.
Під небом Італії
   З золотом і сріблом повернулися з чемпіонату світу з армспорту, який відбувся в італійському місті Шатілон студентки Національного університету водного господарства та природокористування, вихованки тренера Євгена Комаревича Ольга Бондар та Оксана Маліновська.
 
Ольга Бондар   
В І Т А Є М О
Ольгу Бондар, студентку третього курсу факультету екології та природокористування, яка виборола звання чемпіонки світу з гирьового спорту та Оксану Маліновську, п’ятикурсницю факультету землеустрою та геоінформатики, яка стала срібною призеркою. Змагання відбувалося в Італії.
Бажаємо подальших звершень у спорті та навчанні.
Ректорат
 
    Оксана Маліновська
  20 листопада 2008 р.
Підведені підсумки виконання колективного договору
   В університеті відбулася конференція трудового колективу, де були підведені підсумки виконання колективного договору за перше півріччя 2008 року.
   Зі звітами про роботу адміністрації НУВГП та профспілкового комітету виступили ректор В.А.Гурин та голова профкому Н.Д.Погребняк.
   В обговоренні доповідей взяли участь і виступили професор В.М.Кір’янов, доцент Г.М.Косюр, професори С.В.Кравець, С.Т.Вознюк, А.П.Власюк, доцент Ю.П.Рогалевич, директор Технічного коледжу М.В.Яцков.
  20 листопада 2008 р.
Підсумок практики – художня виставка
   Після закінчення другого курсу студенти спеціальностей архітектура та дизайн факультету будівництва та архітектури разом зі своїми керівниками – викладачами кафедри архітектури О.В.Чернишком, І.С.Жилкою та П.М.Подольцем побували на художньо-ознайомчій практиці у Рівному, Острозі та Кременці.
   Розпочалася практика з ознайомлення з історичною та архітектурною спадщиною нашого міста. Студенти оглянули різні архітектурні споруди Рівного. Серед них – Рівненський будинок вчених, обласний краєзнавчий музей, церкви та собори тощо.
   Протягом першого тижня практики студенти змальовували найхарактерніші та наймальовничіші пейзажі та споруди нашого міста.
  19 листопада 2008 р.
Стипендіати голови облдержадміністрації
   Напередодні Міжнародного дня студента відповідно до розпорядження голови Рівненської обласної держадміністрації студентам вищих навчальних закладів області призначені іменні стипендії. Стипендіатами голови облдержадміністрації стали також переможці ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін та III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України. Вперше цього року такі стипендії призначили й учням професійно-технічних закладів області. Всього стипендіатами голови облдержадміністрації стало 86 молодих людей.
   Серед них і семеро студентів Національного університету водного господарства та природокористування. Це студентка ФВГ Анна Гіроль, п'ятикурсниця ФГБ Вікторія Тхорук, третьокурсниця ФЕП Ольга Бондар, студентки ФЕіП Юлія Яремчук та Оксана Ніколайчук, третьокурсниця ФЗГ Ольга Абрамович, п'ятикурсник ФБА Олександр Конончук.
   Виплачуватимуть стипендії протягом навчального року в рамках обласної програми розвитку освіти.
Людмила БОРИСЕНКО
  17 листопада 2008 р.
З міжнародним днем студента !
   Міжнародний день студента – це свято, яке є символічним об’єднанням студентів усіх навчальних закладів, усіх факультетів і спеціальностей.
   Студенти – авангард української молоді. Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Національна традиція відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Знання і вміння, які ви отримуєте в нашому університеті, є запорукою цього.
   Наші студенти – переможці всеукраїнських конкурсів і олімпіад, чемпіонатів світу, Європи, України, області. Серед них – стипендіати Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, ім. Грушевського М.С., Держводгоспу, голови Рівненської обласної державної адміністрації, міського голови, ректора, винахідники і раціоналізатори. Вони підкоряють гірські вершини і зрошують степи, проектують і зводять будівлі, допомагають постраждалим від стихії і охороняють природні багатства.
   Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям. Країні потрібні ваші знання, ваш реальний внесок у справу побудови демократичної процвітаючої України. Переконаний, сплине незначний час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю держави.
   Бажаю вам примножувати свою енергію, великих успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного та фізичного розвитку.
   Зичу вам творчого натхнення, наполегливості, успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.
   Щастя, злагоди, любові вам, дорогі студенти !
Василь ГУРИН, ваш ректор
  17 листопада 2008 р.
Відзначена профорієнтаційна робота
   Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у міжнародній виставці "Освіта та кар'єра – 2008", приуроченої до Дня студента.
   Представивши свої надбання, університет переміг у номінації "Профорієнтаційна робота серед молоді".
   Під час заходу проводилася і ІІ всеукраїнська виставка наукових розробок студентів у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук. Наші студенти, які взяли участь у цій виставці, також були відзначені. Так, Олег Стрілець нагороджений дипломом ІІІ ступеня, а Анна Гіроль – дипломом за участь у ІІ всеукраїнській виставці наукових розробок студентів у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук.
   Участь у такому широкомасштабному заході дала можливість університету продемонструвати найвагоміші творчі надбання та педагогічні інновації, ознайомити з досвідом організації навчально-виховного процесу, навчальною літературою. Представлені на виставці буклети та навчальна література користувалися великою популярністю у відвідувачів.
   У виставці брали участь не лише установи та навчальні заклади з різних куточків України, а й міжнародні заклади. Понад 100 учасників обмінювали досвідом, намічали перспективи співпраці.
   На виставці відбулися семінари з питань організації науково-дослідної роботи студентів, працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, міжнародного співробітництва та впровадження нових технологій в освітянській галузі, презентація вищих навчальних закладів України, висвітлення досвіду співпраці з європейськими країнами у сфері освіти, програм студентських обмінів.
   Кожен вищий навчальний заклад мав нагоду презентувати набутий досвід у підготовці фахівців та представити свої можливості щодо надання вищої освіти українським та іноземним громадянам.
   Організаторами виставки виступили міністерство освіти і науки України, товариство "Знання" України та "Український дім".
Жанна ЖОВТЕНКО
  17 листопада 2008 р.
"Найуспішнішим студентом Рівненщини" став комп'ютерний геній
   «Найуспішнішим студентом Рівненщини» став студент факультету будівництва і архітектури НУВГП Ігор Шарабура, який набрав 148 sms-голосів. Одночасно з третім обласним конкурсом «Студент року-2008» на Рівненському інформаційному порталі OGO.ua з 28 жовтня по 16 листопада проводилось голосування за «Найуспішнішого студента Рівненщини». Його обирали з числа переможців конкурсу за 2006 та 2007 роки. Урочисте нагородження переможців конкурсу відбулося 17 листопада у Рівненському облмуздрамтеатрі.
  13 листопада 2008 р.
Свято молодості і спорту
   У спортивному комплексі Національного університету водного господарства та природокористування відбулося спортивне свято, на якому підбили підсумки універсіади та спартакіади гуртожитків НУВГП.
   Свято відкрив ректор університету Василь Гурин, який привітав спортсменів, викладачів кафедри фізичного виховання, усіх присутніх зі спортивними досягненнями, наголосивши, що заняття спортом, фізкультурою, здоровий спосіб життя – неодмінна складова життя сучасної молодої людини.
  12 листопада 2008 р.
Територія під назвою "Шалантух"
   Міжнародний фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр досягнув свого повноліття.
   Щоосені в Рівному з’являється особлива територія. На цій території немає місця ні поганому настрою, ні суму.
   Це територія під назвою "Шалантух" – міжнародний фестиваль СТЕМів. Він відбувається, як правило, посередині осіннього семестру (певно, для того, щоб студенти могли гарно повеселитися перед початком сесії).
  5 листопада 2008 р.
Європейські стандарти освіти в університеті
   Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у п’ятій виставці-презентації "Інноваційні технології навчання", яка відбулася у Києві.
   НУВГП черговий раз підтвердив звання закладу європейського рівня освіти. Він удостоєний почесного звання лауреата конкурсу у номінації "Інновації у розробці сучасних технічних та наочних засобів навчання", нагороджений дипломом "За розробку і впровадження у навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій".
  4 листопада 2008 р.
Словник для економіста
   У київському видавництві "Центр учбової літератури" побачив світ "Тлумачний словник економіста", авторами якого є викладачі Національного університету водного господарства та природокористування – професор кафедри економіки підприємства Станіслав Гончаров та завідувач цієї кафедри, доцент Ніна Кушнір.
   Як сказано в передмові до словника, у знанні нової ринкової термінології, що увійшла в наше життя, є велика потреба. Адже чимало громадян України відкривають власну справу, створюють власний бізнес, вищі навчальні заклади готують фахівців з цієї спеціальності, поглиблено вивчають економіку учні ліцеїв, коледжів, бізнес-шкіл. На такі категорії, насамперед, і розрахований пропонований словник. На думку авторів, він буде цікавим для всіх, хто вивчає ринкову економіку і хоче досягнути в ній успіху.
   У виданні враховано вимоги навчальних програм з економічної теорії, менеджменту, маркетингу, фінансів, банківської справи, статистики та інших економічних дисциплін. Воно містить понад дві тисячі ринкових термінів, які наведено з коротким тлумаченням та російським відповідником.
Людмила СТУПЧУК
  3 листопада 2008 р.
До Рівного з Канади
   До Національного університету водного господарства та природокористування завітала письменниця Любов Василів-Базюк, уродженка Канади українського походження. Цей візит ознаменувала зустріч зі студентською молоддю та професорсько-викладацьким складом університету. На зустрічі зі студентами, викладачами та іншими гостями також виступили історик-архівіст Володимир Рожко, проректор Григорій Сапсай.
  3 листопада 2008 р.
Село моє – краплиночка на карті
   До ювілею рідного села Підборців, яке тепер є частиною міста Дубна, викладачі кафедри українознавства Олег Поровчук та Віталій Поровчук підготували видання, в якому розповідається про минуле та сьогодення населеного пункту, його мешканців, роль Церкви у їхньому житті.
   Село було засноване понад 560 років тому, на піщаному острові мальовничих заплав річки Ікви, на південь від Дубна. Поряд розташовувалися дубові бори, отож, цілком можливо, що від них і походить назва села – Підборці – тобто те, що розташоване під бором.
  3 листопада 2008 р.
На виїзному засідання "Українського форуму" представлена національна стратегія розвитку
   "Україні треба йти своїм шляхом, не копіюючи інших", – зазначив академік Володимир Семиноженко, на відкритому засідання Ради "Українського форуму".
   У ході виїзного засідання була презентована Національна стратегія розвитку "Україна – 2015", підготовлена за ініціативи "Українського форуму" провідними науковцями, політиками та експертами під редакцією Володимира Семиноженка та Валерія Гаєця, директора Інституту економіки та прогнозування НАН України.
   Автори Національної стратегії підкреслюють, що пріоритети розвитку держави, визначені ними на середньострокову перспективу і, відповідно, не прив’язані до діючого складу парламенту та уряду, ні до виборчого циклу.
   "Україна – 2015" визначає метою держави – в максимально короткий проміжок часу вийти на рівень розвитку передових країн світу. Головним інструментом досягнення цієї мети повинна стати модернізація в усіх сферах громадського життя, а умовою її успіху – об’єднання реформаторських зусиль громадянського суспільства, влади і бізнесу.
   В обговоренні програми "Українського форуму" взяли участь голова Рівненської обласної держадміністрації Віктор Матчук, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, ректор НУВГП Василь Гурин, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, заступник голови "Українського форуму", Тетяна Єфименко та інші. До дискусії долучилися члени форуму, представники обласної та міської влади, викладачі рівненських вищих навчальних закладів, науковці, керівники провідних підприємств області.