22 жовтня 2008 р.
Свято молодої науки
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася настановча сесія Рівненської академії наук учнівської молоді. З усієї області на сесію з'їхалися учні 8-11 класів, які навчаються в різних секціях академії, їхні вчителі, викладачі вищих навчальних закладів. З початком навчального року їх привітали начальник обласного управління освіти Іван Вєтров, директор Рівненської малої академії наук Олександр Андрєєв, ректор НУВГП Василь Гурин, проректор МЕГУ Анатолій Кузьменко та інші.
   Іван Вєтров, зокрема, відзначив переможців та призерів МАН обласного та всеукраїнського
рівнів. Найбільше серед них учнів Рівненського обласного ліцею-інтернату – аж 33. В цілому ж манівці Рівненщини посіли третє місце по Україні.
   Про сьогодення та перспективи Рівненської малої академії наук розповів її директор Олександр Андрєєв, який зазначив, що окрім секцій та відділень, школярі області мають можливість опановувати наукові знання в понад 100 гуртках різного профілю.
   У цей же день відбулися секційні засідання настановної сесії Малої академії наук по шести відділеннях: філології та мистецтвознавства, фізико-математичне, економічне та науково-технічне, обчислювальної техніки та програмування, історико-географічне та хіміко-біологічне.
Людмила СТУПЧУК
• • •
Виступ ректора університету Василя Гурина
Шановні гості, юні науковці !
   Я щиро радий вітати Вас у гостинній залі храму освіти і науки Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Сьогодні тут зібралися кращі із кращих, обдарована учнівська молодь, яка в недалекому майбутньому обов’язково стане творчою та науковою елітою в різних галузях суспільного життя. Так як навчання в Малій академії носить характер підготовки до дорослої наукової діяльності, пов’язаної з постійним розв’язуванням проблемних ситуацій, напруженою дослідницькою та винахідницькою роботою, вмінням проводити патентні дослідження. Ваша індивідуальна робота під керівництвом науковців дасть Вам можливість працювати самостійно та цілеспрямовано, розвивати творче мислення, вдосконалювати набуті знання, практичні уміння та навички.
   Одним із базових закладів для виконання експериментально-дослідницької роботи для Вас – є кафедри
нашого університету, а наші науковці, серед яких – 43 доктори наук, професори, 343 кандидати наук, доценти допоможуть Вам впевнено іти дорогою знань, розвивати Ваш інтелект, зростати духовно.
   Думаю багато хто з Вас, закінчивши школу обов’язково прийде продовжувати навчатися до нас. Адже, Національний університет водного господарства та природокористування потужний науково-освітній заклад водогосподарського профілю – єдиний в Україні.
   Тож нехай збудуться всі Ваші мрії і сподівання. Вам даровано долею поринути у прекрасний і таємничий світ творчого пошуку, пізнання величного світу науки. Ви – опора і надія Української держави. Свій молодечий запал, свою енергію скеровуйте в русло здобуття якісної освіти, яка стане фундаментом Вашого майбутнього.
   Хай Вам щастить !
  16 жовтня 2008 р.
Конкурс дипломних проектів архітектурних спеціальностей
   У Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) відбувся ХVІІ огляд-конкурс дипломних проектів студентів архітектурних і художніх спеціальностей. Організаторами конкурсу, окрім НУВГП, стали Національна спілка архітекторів України, Міністерство освіти і науки та Українська академія архітектури.
   У заході взяли участь представники 16 українських архітектурних шкіл з Києва, Харкова, Львова, Донецька, Рівного, Одеси, які привезли 273 випускні роботи бакалаврів, спеціалістів та магістрів.
  16 жовтня 2008 р.
Кафедрі інженерних конструкцій – 75 років
   Кафедра створена в жовтні 1933 р. в складі Київського інженерно-меліоративного інституту. На кафедрі спочатку працювало чотири викладачі. Викладались дисципліни «Інженерні конструкції», «Основи та фундаменти», «Гідротехнічні споруди», «Архітектура будівель та споруд».
  15 жовтня 2008 р.
Фотовернісаж на Покрову
   Фотороботи Петра Ричкова, завідувача кафедри архітектури НУВГП – серед кращих робіт міжнародної фотовиставки.
   У Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі відбулася церемонія відкриття та нагородження переможців щорічної конкурсної виставки учасників ІІІ Міжнародного салону художньої фотографії "Фотовернісаж на Покрову – 2008".
  15 жовтня 2008 р.
Науковці обговорили проблеми відтворення ресурсного потенціалу України
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і механізми відтворення ресурсного потенціалу України в контексті євроінтеграції».
   У роботі конференції взяло участь близько 300 викладачів, аспірантів, магістрів та зацікавлених осіб державних та приватних установ з 45 ВНЗ України, а також 20 зарубіжних гостей з 7 навчальних закладів Польщі, Литви, Латвії, Санкт-Петербургу, Болгарії.
  14 жовтня 2008 р.
Навчально-методичному управлінню - 5 років
   Навчально-методичне управління створено п'ять років тому наказом ректора № 459.
    До його складу увійшли:
   •  відділ організації методичного забезпечення
       навчального процесу;
   •  відділ навчальних технологій та системних
       досліджень;
   •  науково-педагогічна лабораторія "Пошук";
   •  Школа педагогічної майстерності;
   •  кабінет педагогічної майстерності.
  9 жовтня 2008 р.
Міжнародна конференція, присвячена відтворенню ресурсного потенціалу
   У Національному університеті водного госпо-
дарства та природокористування 9 жовтня розпочалася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Проблеми і механізми відтворення ресурсного потенціалу України в контексті євроінтеграції".
   У конференції беруть участь понад 200 фахівців з проблем економіки, фінансів, кадрового менеджменту та праці, бухгалтерського обліку, аналізу, контролю, аудиту, держслужбовці, спеціалісти з економіки, представники профспілок, вчені, викладачі, аспіранти.
  9 жовтня 2008 р.
Доценту кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП Ю.М.Грищенку виповнилося 60 років
   Народився Юрій Миколайович 9 жовтня 1948 року в селі Чайківка Радомишльського району Житомирської області в сім’ї вчителів.
   У 1966 році здібний юнак закінчив Чайківську середньо-освітню школу зі срібною медаллю та вступив до Українського інституту інженерів водного господарства (нині НУВГП).
   Трудову діяльність він розпочав у липні 1971 року на посаді лаборанта УІІВГ, згодом закінчив аспірантуру цього інституту, служив у лавах Радянської Армії. У 1975 році Юрій Грищенко захистив кандидатську дисертацію.
  7 жовтня 2008 р.
Конкурс випускних робіт архітекторів
У Національному університеті водного господарства та природокористування розпочався XVII огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України
   Сьогодні в актовій залі адмінприміщення обласної ради відбулося урочисте відкриття огляду-конкурсу дипломних проектів та виставки навчально-методичної літератури архітектурних шкіл України.
   8 жовтня у рамках заходу відбудеться науково-методична конференція "Актуальні проблеми архітектурної освіти в Україні", 9 жовтня будуть підведені підсумки конкурсу та вручені нагороди його переможцям.
   Урочисте закриття огляду-конкурсу відбудеться в актовій залі адмінприміщення обласної ради о 15:00.
  6 жовтня 2008 р.
Євгеній Бабич отримав відзнаку за високий професіоналізм
   У Києві відбулося урочисте засідання Академії будівництва України, присвячене її 15 річниці, в якому взяли участь відомі вчені, керівники будівельної галузі, викладачі навчальних закладів будівельного профілю.
   Почесною грамотою Академії будівництва України за високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток будівельної науки нагороджений доктор технічних наук, завідувач кафедри інженерних конструкцій Національного університету водного господарства та природокористування Євгеній Бабич, який є і головою правління Північно-Західного територіального відділення Академії будівництва.
Людмила БОРИСЕНКО
  2 жовтня 2008 р.
З нагоди свята освітян
   День працівників освіти відзначили в Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Перед колективом виступив ректор навчального закладу Василь Гурин. Він наголосив - університет має значний науково-педагогічний потенціал. Це більше 700 наукових працівників, з них - 43 докторів наук, професорів; 343 кандидатів наук, доцентів. У штаті університету - 38 академіків, членів-коре-
спондентів Академії наук України.
   Заклад тісно співпрацює з провідними вченими інших вищих шкіл України та іноземними фахівцями. Тут викладають заслужені працівники освіти, заслужені винахідники та архітектори. Науково-педагогічний колектив робить усе, щоб авторитет навчального закладу був високим.
   Працівників університету зі святом привітав заступник голови Рівненської обласної ради Валентин Крока.
   Творча праця викладачів – вагомий внесок в оновлення змісту освіти, організацію навчально-виховного процесу, становлення демократичної системи навчання, виховання свідомого громадянина, патріота і фахівця. Свідченням цього є і високі нагороди, отримані університетом на
міжнародних і всеукраїнських конкурсах, виставках. Зокрема, нещодавно Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем Всеукраїнського конкурсу-виставки "Кращий вітчизняний товар 2008 року". Конкурс відбувся у рамках виставкової акції "Барвиста Україна" у Національному комплексі "Експоцентр України", з нагоди 17-річниці Незалежності України. Університет став переможцем у двох номінаціях – "Інноваційні розробки" та "Наука", представивши три наукові розробки. Це роботи "Технологія локалізації феро-, діа- і парамагнітних дисперсних частинок текучих середовищ під багатофакторним впливом" (керівник доктор технічних наук, професор М.М.Гіроль), "Багатоярусні

Валентин Крока
агромеліоративні енергозберігаючі засоби без відвального обробітку та розпушення грунтів" (керівник – доктор технічних наук, професор С.В.Кравець) та "Кліматологічно-оптимальна стратегія створення та управління водогосподарсько-меліоративними комплексами як складними природно-техногенними системами" (керівник – доктор технічних наук, професор А.М.Рокочинський). Усі три роботи нагороджені золотими медалями та дипломами конкурсу "Кращий вітчизняний товар 2008 року", а університет отримав статус "Виробник кращих вітчизняних товарів 2008 року" та Золотий символ конкурсу.
   Адміністрація університету привітала і нагородила ряд працівників університету почесними грамотами і грамотами університету, а також вручила їм квіти. Зокрема, нагрудним знаком міністерства освіти і науки України "Петро Могила" нагороджено доцента кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання Михайла Скоблюка, почесними грамотами міністерства – доцента кафедри економіки підприємства Віктора Петрука, доцента кафедри водопостачання Віктора Сівака, доцента кафедри водогосподарського, промислового та цивільного будівництва Івана Соляного, доцента кафедри інженерних конструкцій Євгена Жука, начальника експерементально-виробничого відділу
Анатолія Тимчука та старшого інспектора відділу кадрів Валентину Чернякову та інших.
   Студенти привітали своїх викладачів святковим концертом.
Людмила СТУПЧУК
• • •
Виступ ректора університету Василя Гурина
Шановні колеги !
   Щиросердечно вітаю Вас із професійним святом Днем працівників освіти.
   Це свято особливе, бо пов’язане з життям кожної людини, її вихованням, становленням особистості. Духовне багатство народу – результат самовідданої праці освітян.
   Хай завжди Ваше служіння Україні, громадянська позиція будуть гідними для наслідування Вашими вихованцями.
   Нехай Ваш освітянський шлях означиться високим професіоналізмом, повагою та шаною всього суспільства.
   Бажаю Вам щастя, здоров’я, успіхів, наснаги та енергії у втіленні нових творчих планів та вирішенні тих задач, які перед нами ставить наша держава.