22 вересня 2008 р.
Визначені кращі винахідники НУВГП
   Згідно з Указом Президента України у третю суботу вересня відзначається свято винахідника і раціоналізатора. Майже половина винахідників області працюють у Національному університеті водного господарства та природокористування, серед них п’ятеро заслужених винахідників України.
   З метою відзначення дня винахідника у НУВГП відбувся огляд-конкурс з постановки винахідницької роботи та кращого винахідника.
   Перше місце щодо постановки винахідницької роботи посіла кафедра технології будівельних виробів та матеріалознавства (кращі винахідники – Леонід Дворкін, Олександр Іщук, Анатолій Мироненко, Ігор Скрипник, Володимир Шестаков). Плідними зусиллями винахідників кафедри за рік подано сім заявок на винахід в Україні, отримано 11 патентів України, у двох патентах студенти стали співавторами винаходів.
   На другому місці – кафедра теплоенергетики та машинознавства (кращі винахідники – Володимир Стрілець, Іван Шинкаренко, Ігор Похильчук). За рік, що минув від минулого дня винахідника, винахідники кафедри подали чотири заявки на винахід в Україні, отримали вісім патентів України та один патент Росії. Співавторами чотирьох винаходів є студенти університету.
   Третє місце посів колектив винахідників кафедри експлуатації гідромеліоративних систем, які подали за цей рік шість заявок на винахід України та отримали п’ять патентів (кращі винахідники – Володимир Востріков та Іван Романюк).
   Кращим винахідником університету визнаний доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства, заслужений винахідник України Володимир Стрілець. За рік, що минув, він подав сім заявок на винахід України та отримав 11 патентів України та один патент Росії.
   Відзначено також активну участь у винахідницькій діяльності п’ятикурсників механіко-енергетичного факультету Олега Стрільця та Романа Марчука.
Жанна ЖОВТЕНКО
  16 вересня 2008 р.
В саду скульптур над Ірвою-рікою
   Тим, хто бажає познайомитися з красою неповторних архітектурних ансамблів, зануритися у глибоку давнину стародавнього міста та осягнути неприступність волинської фортеці, варто відвідати древній Кременець.
   Така нагода випала і нам, студентам ДАС-21, Максиму Стрієнку, Ірині Ковалець, Олені Мосніцькій, Іванні Новак, Наталі Зайчук, а також нашому керівнику, старшому викладачу кафедри архітектури, члену міжнародної асоціації Петру Михайловичу Подольцю.
   Ми проходили літню художньо-ознайомлювальну практику в м. Кременці. Таку можливість надав нам відомий рівненський поет-пісняр Олександр Смик. Саме завдяки йому наша група майбутніх архітекторів отримала можливість протягом шести днів працювати в Будинку творчості "Потік Ірва". На території цього креативного закладу розташований єдиний в Європі приватний сад скульптур, в якому налічується більше 30 експонатів, в тому числі дві авторські роботи Петра Михайловича Подольця.
   Під час перебування в Кременці нам випала нагода також поспілкуватися з італійським архітектором Адріаном, який з цікавістю ознайомився з нашою роботою, розповів про свою. Цей час не пройшов дарма: ми зробили чимало замальовок, виконаних аквареллю, пастеллю, акрілом...
   Наша група залишила по собі на згадку Кременцю архітектурні рішення щодо створення Пантеону героїв на давньому Козацькому П’ятницькому цвинтарі, центральної площі міста, реставрації фасаду краєзнавчого музею та ескіз перебудови площі перед будівлею колишнього Кременецького колегіуму (нині Педагогічний інститут). Сподіваємося, що працювали не даремно і наші ідеї, вималювані в проектах, згодом будуть втіленні в життя.
Ірина КОВАЛЕЦЬ, третьокурсниця ФБА
  9 вересня 2008 р.
Архітектурних справ майстер
   Випускник кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування Павло Бенедюк виграв грант на навчання за європейським магістерським курсом за програмою ERASMUS MUNDUS.
   Минулого навчального року чимало нарікань у студентів викликало підвищення цін на навчання в Національному університеті водного господарства та природокористування за магістерською програмою з архітектури.
   Але й інші способи отримати магістерську освіту. Причому безкоштовно, якщо ти добре вчишся і володієш хоча б однією іноземною мовою. Цим способом і скористався випускник
кафедри архітектури Павло Бенедюк, щоб отримати європейську освіту та ступінь магістра.
   Як розповів Павло, навчання на магістерському курсі триватиме півтора року та проходитиме у двох навчальних закладах – Люблінській політехніці, з якою НУВГП давно і плідно співпрацює, та Технічному університеті Севільї, де він і планує завершити магістерську роботу та отримати диплом магістра архітектури. Навчання насамперед стосується такої актуальної і для нашої країни теми як реконструкція і реставрація будівель і споруд. До речі, у цій програмі беруть участь студенти не лише України, але й Індії, Китаю, Індії, Росії, США.
   Цікаво, що студентам надається можливість обрати одну з трьох запропонованих спеціалізацій навчання. Вони можуть займатися реконструкцією та оптимізацією енергозбереження у будівлях, вивчати збереження культурного та історичного середовища чи охорону та відновлення містобудівного середовища, - зауважив завідувач кафедри архітектури НУВГП доктор архітектури Павло Ричков.
   Отримані знання і досвід Павло Бенедюк використає, насамперед, для підготовки майбутніх архітекторів у НУВГП.
Людмила СТУПЧУК
  5 вересня 2008 р.
Студенти "водного" допомагають відбудові водогосподарських об’єктів Івано-Франківщини
   Національний університет водного господарства та природокористування визначено генеральним підрядчиком виконання проектно-вишукувальних робіт на водогосподарських об’єктах Рожнятівського району Івано-Франківської області, – повідомив ректор університету Василь Гурин.
   У неділю у районний центр виїжджає група четвертокурсників факультету землевпорядкування та геоінформатики та три викладачі. Разом з ними їдуть три професійних топографи і головний інженер проекту Олег Шпартак. Вони будуть працювати у трьох робочих групах, обстежуючи об’єкти водного господарства. Це, зокрема, берегоукріплення, регулювання русел, запобігання зсуву тощо, всього 31 об’єкт. Завдання групи – розробити проект, скласти кошторис, згідно з яким будівельники повинні відбудувати об’єкти до кінця року, як визначив Кабінет Міністрів України, – зазначив Олег Шпартак. Студенти працюватимуть в селах району, розташованих на берегах карпатських річок Чечва, Смерека, Манява, Лімниця та інших.
   Декан факультету землевпорядкування та геоінформатики Петро Черняга розповів, що ці роботи будуть зараховані студентам як виробнича практика. Попередньо є домовленість з сільрадами, що вони працюватимуть протягом двох тижнів, у разі потреби – місяць. Четвертокурсники мають уже достатньо знань, досвід і з такою роботою справляться успішно, – вважає декан. З ним погоджуються і студенти. Юрій Задоянчук, зокрема, сказав, що вони постараються якомога краще виконати свою роботу, щоб будівельники встигли відбудувати об’єкти у визначені терміни.
   Сьогодні студенти, які від’їжджають на геодезичні роботи, зустрілися з ректором, деканом факультету та головним інженером проекту, які розповіли їм про ситуацію в районі, постраждалому від повені, проект та визначили роботи, які вони будуть виконувати.
Людмила СТУПЧУК
  4 вересня 2008 р.
НУВГП бере участь у ліквідації наслідків повені
   В університеті працює робоча комісія щодо організації допомоги областям, потерпілим від стихійного лиха.
   Ректор університету Василь Гурин взяв участь у нараді Рожнятівської районної адміністрації та районної ради Івано-Франківської області, де йшлося про допомогу вчених університету. Рожнятівський район обраний об’єктом найпильнішої уваги університету, районну раду очолює випускник "водного" Роман Новицький.
   На засіданні визначено об’єкти проектних та вишукувальних робіт, які поведуть вчені та студенти. Зокрема, досягнута домовленість про обстеження 32-ох об’єктів району. 8 вересня у Рожнятівський район виїде експедиція університету у складі декількох бригад для проведення вишукувальних робіт, на основі яких буде розроблений проект проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
   Представники університету та районної ради домовилися про співпрацю на майбутнє, зокрема, про переведення студентів – мешканців потерпілих сіл з платної форми на бюджетну згідно з рішенням Кабміну України.
   Робоча комісія університету по координації допомоги потерпілим від стихійного лиха вже провела дев’ять засідань, дві експедиції. Велику допомогу надали науковці університету професори Маркіян Будз, Микола Хлапук, доценти Михайло Корбутяк та Любомир Шинкарук, які провели обстеження зруйнованих об’єктів та тих, які знаходяться в зоні ризику. На ліквідації наслідків паводку працюють багато випускників нашого навчального закладу, які очолюють різні ланки організацій системи Держводгоспу України.
   Ректорат НУВГП та профком звернувся до співробітників університету з пропозицією перерахувати одноденну заробітну плату у фонд допомоги постраждалим та звернувся з цим проханням до всіх працівників університету.
Людмила СТУПЧУК
  1 вересня 2008 р.
Студентське життя розпочинається з посвяти
   У переддень свята знань, першокурсники Національного університету водного господарства та природокористування зібралися на майданчику у парку ім.Тараса Шевченка, щоб відсвяткувати День першого вересня у новому для себе статусі – студентів.
   За традицією, з вітальним словом перед студентами виступив ректор університету Василь Гурин. Побажавши молодим людям успішного студентського життя, він вручив їм символічний студентський квиток. Символічний ключ до знань вони отримали з рук академіка Степана Вознюка.
   З початком навчального року першокурсників привітали голова Держводгоспу України Василь Сташук, голова Державного комітету лісового господарства України Микола Тимошенко, народний депутат Микола Шершун, заступник голови Рівненської обласної ради Валентин Крока, депутат обласної ради Василь Червоній, академік Анатолій Яцик, начальник обласного управління освіти і науки Іван Вєтров, заступник голови профкому студентів університету Юрій Габдулхаков та інші.
   Зі сцени прозвучала урочиста клятва студентів і міжнародний гімн студентської молоді.
   
   Цього року першокурсниками НУВГП (стаціонару) стало близько півтори тисячі студентів, тисяча з них – бюджетної форми навчання, введено дві нові спеціальності – "Споруди і обладнання водопостачання та водовідведення" та "Обладнання лісогосподарського комплексу". Зважаючи на особливості цьогорічного прийому, значно вищим був і конкурс на всі спеціальності університету. Так, на спеціальності факультету економіки і підприємництва він склав 18-11 чоловік на місце, факультету менеджменту – 14-9, факультети прикладної математики, землеустрою – 5. Високим був і на більшість спеціальностей інших факультетів. Рекорд для НУВГП встановив абітурієнт С., який подав заяви на 19 спеціальностей. І зрештою вступив на механічний факультет.
   Що ж до "географії" абітурієнтів, то це переважно молоді люди з Рівненської та сусідніх Волинської, Хмельницької, Житомирської, Тернопільської, Львівської областей, а навчально-консультаційних пунктах – Закарпатської, Чернігівської, Донецької та Автономної республіки Крим. Студентами Національного університету водного господарства та природокористування стали також громадяни Росії, Чехії, Словаччини і Азербайджану.
Людмила СТУПЧУК
•••
Вітальне слово перед студентами ректора університету Василя Гурина
Дорогі першокурсники !
   Вам даровано долею стати студентами Національного університету водного господарства та природокористування та поринути у світ науки гідромеліорації, гідротехніки, будівництва і
архітектури, механізації і автоматизації, економіки державного управління, інформаційних технологій, прикладної математики, виробничих та економічних справ водного господарства та природокористування.
   Ви прагнули стати студентами, ви успішно склали державне незалежне оцінювання знань і прийняті у велику сім’ю Національного Університету. Перед Вами відкрилися двері університету з славною історією, висококваліфікованими викладачами – наставниками, відмінною матеріально-технічною базою.
   То ж свої зусилля, молодечий запал направте в русло здобуття якісної освіти, яка стане фундаментом вашого майбутнього. Гартуйтеся у спорті, збагачуйтесь духовно.
   Бажаю вам за роки навчання в університеті здобути відмінні знання, які у подальшому вашому житті ви зуміли використати на розвиток та процвітання нашої України. Хотілося б, щоб слова Г.Сковороди «Нерозумно випрошувати те, чого можна досягнути самому» стали девізом Вашого життя. Успіхів Вам, натхнення, витримки та міцного здоров’я.
   Нехай Вам щастить на шляху до знань.
Вельмишановні викладачі, професори !
   Вам довірено найбільше багатство країни – діти. Завдяки вашій відданій праці, розумінню, турботі, мудрості і терпінню сьогоднішні студенти набудуть необхідного рівня знань для подальшої плідної праці на благо нашої України.
   Ми вдячні Вам за те, що Ви виховали багато свідомих українців і щиро ділитеся своїми знаннями, досвідом і теплом сердець із молоддю.
Дорогі батьки !
   Сьогодні Ваші діти лише вчаться, але вже завтра Вони зможуть успішно вирішувати задачі виробництва і науки.
   Гордіться своїми дітьми та радійте разом з ними. Їм розбудовувати демократичну, незалежну, європейську Україну.
  1 вересня 2008 р.
Розпочався новий навчальний рік
   Напередодні нового навчального року в університеті традиційно відбулося розширене засідання вченої ради, де було підведено підсумки минулого навчального року та визначено нові завдання, які стоять перед колективом.
   Перед учасниками засідання виступив ректор університету В.А.Гурин. Він відзначив, що колектив університету в минулому навчальному році ефективно забезпечив підготовку широкого спектру висококваліфікованих фахівців в системі ступеневої освіти для потреб держави і регіону.
   В обговоренні доповіді взяли участь декани А.П.Власюк, С.О.Левицька, депутат Рівненської обласної ради П.Г.Черняга, академік А.В.Яцик та інші.
   Завідувачка відділу навчально-методичного управління Т.А.Костюкова оголосила підсумки педагогічного конкурсу "Краща навчально-методична розробка року".
   Номінація "Кращий підручник": перше місце – М.О.Клименко, І.І.Залеський (підручник "Екологія людини"), друге місце – В.М.Трач, Г.П.Дорошук (підручник "Будівельна механіка з елементами інформаційних технологій"), третє місце – М.М.Гіроль, В.С.Кравченко, Т.С.Мацнєва (підручник "Водопостачання і водовідведення").
   Номінація "Кращий навчальний посібник": перше місце – В.О.Орлов, В.О.Шадура (цикл навчальних посібників), друге місце – Н.В.Кравченко, В.С.Кравченко, С.Б.Проценко ("Розрахунок системи інженерного обладнання будівель") та Ф.М.Бондарюк (цикл навчальних посібників з хімії), третє місце – В.І.Павлов (цикл навчальних посібників) та Р.А.Антонюк ("Вища математика").
   Номінація "Кращий інтерактивний комплекс": перше місце – Б.І.Червоний, друге місце – С.В.Ковальов, А.М.Рокочинський, С.М.Кропивко, В.А.Живиця, В.П.Волошин, П.І.Мендось, третє місце – І.Є.Манековська.
   
Людмила БОРИСЕНКО