22 серпня 2008 р.
НУВГП – переможець "Барвистої України"
   Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем Всеукраїнського конкурсу-виставки "Кращий вітчизняний товар 2008 року".
   Конкурс відбувся у рамках виставкової акції "Барвиста Україна" у Національному комплексі "Експоцентр України", з нагоди 17-річниці Незалежності України.
   Університет став переможцем у двох номінаціях – "Інноваційні розробки" та "Наука", представивши три наукових розробки. Це роботи "Технологія локалізації феро-, діа- і парамагнітних дисперсних частинок текучих середовищ під багатофакторним впливом" (керівник доктор технічних наук, професор М.М.Гіроль), "Багатоярусні агромеліоративні енергозберігаючі засоби без відвального обробітку та розпушення грунтів" (керівник – доктор технічних наук, професор С.В.Кравець) та "Кліматологічно-оптимальна стратегія створення та управління водогосподарсько-меліоративними комплексами як складними природно-техногенними системами" (керівник – доктор технічних наук, професор А.М.Рокочинський).
   Усі три роботи нагороджені золотими медалями та дипломами конкурсу "Кращий вітчизняний товар 2008 року", а університет отримав статус "Виробник кращих вітчизняних товарів 2008 року" та Золотий символ конкурсу.
Людмила СТУПЧУК
  18 серпня 2008 р.
"Ленд Вест компані" та НУВГП уклали угоду про співпрацю
Вони разом застосовуватимуть новітні технології та традиційний досвід для ефективного ведення сільського господарства
   Сільськогосподарська компанія "Ленд Вест компані" уклала угоду про співпрацю з Національним університетом водного господарства та природокористування. Її результатом стануть новітні дослідження науковців, зменшення ризиків та підвищення ефективності роботи компанії у сільськогосподарському виробництві. А ще – "вирощування" молодих кваліфікованих кадрів інженерів та аграріїв.
   Структурований холдинг, який об'єднує до п'ятидесяти господарств у Житомирській, Рівненській, Волинській, Хмельницькій, Львівській, Тернопільській областях та "водний" уклали договір про співпрацю на чотири роки, щоб спільними зусиллями підвищити ефективність вирощування сільськогосподарських культур. Одним з орендних підприємств компанії є сільськогосподарське підприємство "Мирне", що у Костопільському районі.
   Сільськогосподарське виробництво на поліських землях, як відомо, має свою специфіку, - розповідає директор з операційної діяльності компанії Петро Пилищук. - Тому й співпрацюємо з НУВГП щодо дослідження грунтів, сподіваємося за допомогою науковців оптимально підібрати культури для формування структури посівних площ, мінімізувати ризики, зокрема, при вирощуванні ріпака.
   Як зазначив декан факультету екології та природокористування Сергій Веремеєнко, співпраця з компанією "Ленд Вест компані" дає нам можливість впроваджувати наукові дослідження на практиці, а студентам проходити виробничу практику. Співпраця між компанією та університетом корисна ще й тим, що сприяє укладанню тристоронньої угоди з Британським аграрним королівським коледжем. Там студенти та викладачі університету проходитимуть стажування, проводитимуть спільні дослідження. А передовий вітчизняний та європейський досвід застосовуватимуть у "Ленд Вест компані".
   На думку Петра Пилищука кваліфікованих інженерних та агрономічних кадрів сучасному сільськогосподарському виробництву бракує. - Хочемо зацікавити молодих людей і отримати фахівців, на яких можна покластися. А заодно придивляємося, як вони покажуть себе на практиці, що знають, що вміють. Дехто з них, як, наприклад, Іван Валецький, вже отримали запрошення на роботу в компанії.
  15 серпня 2008 р.
Сертифіковані абітурієнти
Національний університет водного господарства та природокористування
прийняв нове поповнення. Студентами першого курсу денної форми навчання
(державне замовлення) стали 934 абітурієнти
До університету - без екзаменів
   Як розповів відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП Анатолій Ліщинський, за особливими умовами прийому (славнозвісна стаття 15 правил прийому до вищих навчальних закладів) стало 277 осіб. Це випускники навчальних закладів, з якими університет має угоди про
співпрацю, призери обласних і всеукраїнських олімпіад, медалісти, випускники підготовчих курсів та підготовчого відділення, які отримали високий рейтинг. До речі, в проекті правил вступу до вишів на наступний рік цих особливих умов, які викликали чимало нарікань і навчальних закладів, і абітурієнтів, немає. Велика армія пільговиків – велика проблема. Багато пільговиків подають документи на найпопулярніші професії, а значна їх частина має досить низький бал. Але їм достатньо для вступу позитивного мінімуму – 124 бали. Так, з тринадцяти бюджетних місць популярної в абітурієнтів спеціальності "фінанси і кредит" зайняли сім пільговиків, хоча туди подали сертифікати з дуже високими балами.
   Поза конкурсом прийнято 50 абітурієнтів, яким це право гарантувала держава (сироти, інваліди, діти загиблих військовослужбовців, деякі категорії чорнобильців).
   Як відомо, нинішня вступна кампанія є особливою. Вперше проведено всеохопне тестування випускників середніх шкіл – цьогорічних і попередніх років, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів. Уперше реалізувався встановлений державою принцип "рівний доступ за рівних умов". Прийом до університету проводився виключно за сертифікатами, окрім студентів технікумів і коледжів, які вступали на споріднені спеціальності. Додаткові екзамени проводилися лише для абітурієнтів, які вступали на творчі спеціальності – "архітектура і дизайн",- розповідає Анатолій Ліщинський.
Приймальна комісія працювала чітко і злагоджено
   Здавалося б, нові умови зарахування і для абітурієнтів, і для приймальних комісій значно зручніші. Так, Анатолій Ліщинський зауважив, що цьогорічні правила дозволили зекономити не лише час, а й кошти – на оплату екзаменаторам, технічним працівникам тощо. Дуже допомогла в роботі встановлена в приймальній комісії програма "Абітурієнт", адаптована до системи міністерства освіти "Конкурс", що дозволяло автоматично формувати необхідні для сайту міністерства дані і звіти, перевіряти сертифікати абітурієнтів за базою Центру сертифікатів. Таким чином, наприклад, було виявлено обман абітурієнта, який привіз довідку про хворобу і в зв'язку з цим не пред'являв сертифіката. Перевірка показала, він отримав сертифікат, але низькі бали не дозволяли хлопцеві вступати до вищого навчального закладу.
   Чимало абітурієнтів намагалися встигнути з документами у кілька навчальних закладів. Рекорд для НУВГП встановив абітурієнт С., який подав заяви на 19 спеціальностей. І зрештою вступив на механічний факультет.
   Приймальна комісія рекомендували до зарахування за рейтингом сертифікатів, але зараховувала студентами на підставі наданих оригіналів документів. Адже і самі студенти не відразу визначилися, де будуть навчатися, вони обирали з можливих варіантів навчання, куди пройшли за балами сертифікатів.
   Роботу приймальної комісії перевіряли представники громадськості, зокрема обласна організація "Опора", яка суттєвих недоліків не виявила. Чітка і злагоджена робота адміністрації і приймальної комісії сприяла тому, що під час здачі документів і ознайомленні з результатами у водному університеті не спостерігалося великих черг, одночасного скупчення абітурієнтів, на що нарікали в багатьох навчальних закладах.
   Отож, університет поповнився майже тисячею першокурсників бюджетної форми навчання, ще стільки ж може прийняти на контрактну (платну) форму навчання, прийом документів сюди ще триває.
   Що ж до "географії" абітурієнтів, то це переважно молоді люди з Рівненської та сусідніх Волинської, Хмельницької, Житомирської, Тернопільської, Львівської областей, а навчально-консультаційних пунктах – Закарпатської, Чернігівської, Донецької та Автономної республіки Крим. Студентами Національного університету водного господарства та природокористування стали також громадяни Росії, Чехії, Гвінеї.
   Але справжніми студентами Національного університету водного господарства та природокористування вони стануть, коли на святі першокурсників урочисто, в присутності батьків, викладачів, почесних гостей приймуть клятву студентів, своєрідну присягу на вірність рідному народові та обраній професії.
Людмила СТУПЧУК
  12 серпня 2008 р.
Визначені кращі роботи
   Підведено підсумки конкурсу на кращі дипломні проекти та магістерські роботи, виконані студентами НУВГП денної форми навчання.
Спеціальність Переможці
"Гідромеліорація"Сергій Громаченко, Олександр Опанасик
"Водопостачання і водовідведення"Любов Ковальчук, Людмила Савчук
"Теплогазопостачання і вентиляція"Сергій Церкевич, Анатолій Мельничук
"Гідротехнічне будівництво"Анастасія Савчук, Дмитро Моханько-Даниленко
"Гідроенергетика"Артем Руденко
"Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини та обладнання"Олександр Косяк, Максим Добровольський
"Автомобілі і автомобільне господарство"Віктор Волошин, Юрій Охмак
"Розробка родовищ корисних копалин"Віктор Козяр, Юрій Щурик
"Теплоенергетика"Андрій Гоч
"Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів"Олександр Кротюк, Віталій Левчук
"Землевпорядкування та кадастр"Анастасія Лях, Віктор Войтович
"Геоінформаційні системи і технології"Сергій Борисюк, Олександр Стефановський
"Менеджмент організацій"Олексій Астевич, Мирослава Войтюк
"Управління персоналом і економіка праці"Ольга Костюкевич, Юлія Савочка
"Автоматизоване управління технологічними процесами"Віталій Кут, Олександр Ніколайчук
"Прикладна математика"Роман Ханенко, Андрій Дворжак
"Агрохімія і ґрунтознавство"Леся Пінчук, Людмила Рябченко
"Екологія та охорона навколишнього природного середовища"Микола Захаров, Орися Тур
"Водні біоресурси"Олександр Швай
"Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів"Ірина Ковалик, Микола Воробчак
"Архітектура будівель і споруд"Дмитро Котляров, Наталія Завірюха
"Автомобільні дороги та аеродроми"Ірина Яцук
"Міське будівництво і господарство"Андрій Цюрняк, Ірина Нідельська
"Промислове та цивільне будівництво"Володимир Довбенко, Сергій Мащук
"Менеджмент організацій",
спеціалізація "Управління в організаціях місцевого самоврядування"
Лілія Коломійчук
"Організація перевезень і управління на транспорті (автомобільний)"Марина Качурець, Павло Семенюк
"Облік і аудит"Володимир Грушевський, Анна Немеш
"Економіка підприємства"Ольга Дячук, Інна Радимська
   Переможців було нагороджено грошовими преміями.
Алла ВОЛКОШОВЕЦЬ
  8 серпня 2008 р.
Перша природнича практика
   Першокурсники факультету екології та природокористування разом з керівником практики, доцентом кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Ю.М.Грищенком, побували на загальноприродничій практиці. Ми відвідали заповідні озера, вивчили багату рослинність парку, ознайомилися зі структурою та функціонуванням Шацького національного природного парку. На відміну від заповідників, значна площа національних парків відкрита для відвідувачів, отож ми цим і скористалися. Територія Шацьких озер занесена до Переліку водно-болотних угідь України міжнародного значення. Саме тут знаходиться одна із зупинок перелітних птахів. Тут зустрічається 241 вид птахів, 27 з яких занесено до Червоної книги України (пугач, змієїд, журавель сірий, лелека чорний, великий кроншнеп, скопа, орлан-білохвіст та інші). Шацький національний природний парк створений у 1983 році з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів Волинського Полісся, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Парк розміщений у південно-західній частині Волинської області на території Шацького району. Загальна площа парку складає 48 977 га. Його науковим куратором є Волинський державний університет ім. Лесі Українки.
   Цікаво, що на території парку знаходиться 24 озера, які складають найбільшу озерну групу Європи. Серед них – найглибше озеро в Україні – Світязь (максимальна глибина – 58 м). Ці озера є характерними представниками поліських озер, розміщених у пониженнях, що утворилися внаслідок вимивання розчинних гірських порід, а також осідання земної поверхні при виносі дрібних фракцій із пористих нерозчинних порід.
   На території парку переважають соснові чорницеві ліси. В низинах ростуть вільхові та березові ліси. Значна площа парку заболочена, а всього його флора нараховує 795 видів вищих судинних рослин та 112 – мохоподібних. 28 видів цих рослин занесено до Червоної книги України. Тваринний світ парку теж представлений типовими поліськими видами: лосі, кабани, косулі, зайці, білки. У водоймах водиться близько 30 видів риб – плітка, лящ, щука, короп, зрідка – сом, вугор, миньок та інші. Тут знаходиться 33 представники тваринного світу, занесених до Червоної книги України. Шацькі озера розміщені в міжріччі Західного Бугу та Прип’яті і з’єднані з ними каналами.
   А ще ми відвідали музей-садибу Лесі Українки в с. Колодяжному, де побачили святі для кожного українця місця, пов’язані з життям і творчістю видатної письменниці. Ми відвідали не тільки будинки, в яких мешкала сім’я Косачів, і побачили предмети їхнього користування, але й пройшлися стежками якими ходила Леся до ставочка, біля якого вона частенько писала вірші. Також побачили дерева, які були посаджені їхньою родиною – кущі кизилу, привезеного Лесею Українкою з Грузії і посаджені нею в 1907 році, стареньку грушу, посаджену сестрою Ізидорою.
   Ми отримали не лише нові знання, а й масу позитивних емоцій від практики. Отож дуже вдячні керівництву нашого університету, ректору, деканату ФЕП за сприяння в проходженні навчальної природничої практики на території Шацького національного природного парку.
Алла КУЦ, студентка ФЕП
  7 серпня 2008 р.
Студенти "водного" досягнули найвищої вершини Європи
   Студенти факультету екології та природо-
користування НУВГП влітку у складі української групи альпіністів побували на Ельбрусі. Про свої враження від підйому на найвищу точку Європи (5642 м) розповідає п’ятикурсник ОЛЕГ ФУРМАНЕЦЬ.
  5 серпня 2008 р.
І головою, і руками
   Національний університет водного господарства та природокористування готовий взяти участь у ліквідації наслідків повені, яка трапилася в західних областях України.
   Як повідомив ректор НУВГП Василь Гурин, керівництво університету направило листи голові Рівненської адміністрації Віктору Матчуку, міністру освіти і науки Івану Вакарчуку, голові Держводгоспу Василю Сташуку, міністру охорони навколишнього природного середовища Григорію Філіпчуку, міністру з питань надзвичайних ситуацій Василю Шандрі.
   У ньому йдеться про те, що вчені університету, фахівці водного господарства мають досвід і можливість провести необхідні експертні оцінки, проектні та наукові роботи, розробити відповідні рекомендації та взяти безпосередню участь у роботах щодо ліквідації лиха.
   Зокрема, це може бути експертна оцінка стану гідротехнічних споруд, доріг, мостів, систем життєзабезпечення, аналіз матеріалів космічної зйомки затоплених територій та розробка відповідних рекомендацій, моніторингові спостереження за гідрологічними, гідрогеологічними та геологічними процесами затоплених територій, топографічні та геодезичні роботи тощо.
   Університет готовий взяти участь у ліквідації наслідків стихійного лиха та направити викладачів, працівників, студентів на визначені комітетом місця.
Людмила СТУПЧУК