16 липня 2008 р.
НУВГП відкриває нову магістратуру
   Стрімкий науково-технічний прогрес в останній третині ХХ століття в кілька разів збільшив негативний вплив людини на природне середовища. Сучасні промислові та сільськогосподарські підприємства, будівельна галузь, енергетика і транспорт стали потенційними джерелами забруднення атмосфери, водних, земельних та лісових ресурсів.
   Аварія на Чорнобильській АЕС, глобальне потепління, весняні повені на Закарпатті, масова вирубка лісів, зменшення гумусу в ґрунтах, кислотні дощі, дефіцит доступної прісної води – це все наслідки неконтрольованої, безвідповідальної діяльності багатьох некомпетентних керівників та спеціалістів. При цьому зазначені фахівці в гонитві за скороминущим зиском не задумуються над тим, що своїми діями вони завдають непоправної шкоди природі та здоров’ю своїх близьких.
   У економічно розвинутих країнах світу вже давно зрозуміли необхідність переходу від споживацького до «екологічного» способу життя, згідно з яким ніщо не повинно вироблятися і робитися, якщо воно завдає збитків довкіллю та здоров’ю населення.
   Щоб зазначені принципи діяли на теренах України, необхідна масова «екологічна» освіта і свідомість населення, і, в першу чергу, керівників та фахівців тих підприємств, які використовують природні ресурси.
   Розуміння надзвичайної актуальності зазначеної проблеми спонукало кафедру фінансів і економіки природокористування Національного університету водного господарства та природокористування започаткувати з 1 вересня 2008 року підготовку магістрів «специфічної категорії» за спеціальністю «Економіка довкілля і природних ресурсів».
   Наш університет – серед піонерів з підготовки магістрів даної спеціальності, оскільки на сьогоднішній день їх підготовку здійснюють тільки три вищі навчальні заклади України – Національний лісотехнічний університет України (м.Львів), Сумський державний університет, Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ). При цьому тільки випускники магістратури, відкритої в НУВГП, отримають кваліфікацію «Фахівець з економічного моделювання екологічних систем».
   Термін навчання в магістратурі за спеціальністю «Економіка довкілля і природних ресурсів» становить 1,5 роки.
   Здобути вищу економічну освіту в магістратурі за спеціальністю «Економіка довкілля і природних ресурсів» зможуть всі бажаючі з базовою (освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр) та повною (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст і магістр) вищою освітою економічного, екологічного та природничого спрямування.
   Специфічність та неординарність нової магістратури вимагає залучення до викладання дисциплін з навчальної програми магістрів за спеціальністю «Економіка довкілля і природних ресурсів», які отримають після закінчення навчання кваліфікацію «Фахівець з економічного моделювання екологічних систем», провідних викладачів різних напрямів з інших регіонів України. До навчального процесу будуть залучені доктори наук, професори із НАН України та вищих навчальних закладів міст Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Луцька та Чернівців.
   Насамкінець слід зазначити, що кращі випускники магістратури зможуть продовжити навчання в аспірантурі за спеціальністю «Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища», яка діє при кафедрі фінансів і економіки природокористування, та здобути наукову ступінь кандидата економічних наук, захистивши дисертаційну роботу за цією ж спеціальністю в Спеціалізованій вченій раді, яка функціонує в університеті.
Володимир БОРЕЙКО,
доцент кафедри фінансів і економіки природокористування
  7 липня 2008 р.
Поліпшимо екологію нашого міста разом
   Обговорити екологічні проблеми Рівного у Національному університеті водного господарства та природокористування зібралися студенти, науковці, представники міської влади та засобів масової інформації.
   Мета заходу, як повідомив його організатор – завідувач кафедри екології М.О.Клименко, – донести через ЗМІ інформацію про екологічний стан міста до його громади, привернути увагу владних структур до вирішення цих проблем.
   На круглому столі висвітлювалися довготривалі дослідження кафедри екології з проблем стану урбоекосистеми Рівного. З результатами цих досліджень з учасниками засідання поділилися М.О.Клименко, доценти
кафедри екології І.І.Залеський, О.С.Мороз, Т.Л.Меліхова, асистент кафедри Н.Р.Хомич.
   Свої конкретні пропозиції щодо вирішення екологічних проблем висловили директор Рівненського облводоканалу В.Є.Хомко, начальник Держуправління екології та природних ресурсів П.Д.Колодич, заступник обласного санітарного лікаря І.В.Гущук.
   Своїми думками з приводу вирішення екологічних проблем міста та роль в цьому науковців НУВГП, наших студентів поділилися ректор В.А.Гурин, проректори Г.І.Сапсай, М.М.Гіроль.
   Депутат міської ради О.В.Губанов підкреслив важливість таких заходів, необхідність донесення інформації про екологічну ситуацію, зокрема, дослідження науковців та екологів-практиків, до його мешканців, проведення спільного діалогу між владою та громадою.
   Підсумовуючи виступи, перший заступник міського голови О.В.Хмилецький, зауважив, що екологічні проблеми Рівного найефективніше можна вирішити лише спільними зусиллями влади і громади, на високу свідомість якої влада розраховує. Серед першочергових завдань, які стоять перед містом, він виділив збір і утилізація сміття, зменшення викидів від спалювання газу, озеленення міста, впровадження сучасних технологій, безвідходного виробництва, зменшення загазованості міста. Також він звернув увагу, що для того щоб наше місто було чистим потрібно об’єднати зусилля і працювати разом для вирішення таких важливих проблем.
Жанна ЖОВТЕНКО
Круглий стіл „Екологічні проблеми міста Рівне”
відбудеться 4 липня о 14.00 у Національному університеті
водного господарства та природокористування
Теми доповідей:
1. Клименко Микола Олександрович - д.с-г.н., професор, зав. кафедри екології
   «Оцінка економіко-екологічного стану міста Рівне».
2. Залеський Іван Іванович - к.геогр.н., доцент кафедри екології
   «Екологічна оцінка стану міста Рівне».
3. Мороз Олександр Сергійович - к.с-г.н., доцент кафедри екології
   «Аналіз індикаторів стійкого розвитку міста Рівне».
4. Меліхова Тамара Леонтіївна - к.геогр.н., доцент кафедри фінансів
   «Характеристика АПТК міста Рівне».
5. Хомич Наталія Ростиславівна - асистент кафедри екології
   «Оцінка території міста Рівне за цитогенетичними показниками рослин-
     біоіндикаторів»
.
6. Хомко Володимир Євгенович - директор Рівненського облводоканалу
   «Забезпечення міста Рівне питною водою».
7. Лико Дар`я Василівна - д.с-г.н., професор, зав. кафедри біології та прикладної екології
     РДГУ
«Проблеми озеленення міста Рівне».
8. Колодич Петро Данилович - начальник Держуправління екології та природних
     ресурсів.
9. Гущук Ігор Віталійович - заступник обласного санітарного лікаря.
Засідання круглого столу відбудеться 4 липня о 14.00 за адресою:
м. Рівне, вул. Соборна, 11, головний корпус, зал засідань (перший поверх).
Телефони для довідок: 63-34-45, 22-63-99.
  3 липня 2008 р. Спорт 
Чемпіонат Європи з армспорту
   У складі збірної України двоє студентів Національного університету водного господарства та природокористування взяли участь у чемпіонаті Європи з армспорту, який відбувся у норвезькому місті Сарпборг.
   П’ятикурсник факультету прикладної математики і комп’ютерно-інтегрованих систем Іван Лук’янчук виборов перше місце серед дорослих у ваговій категорії 70 кг.
  
   Володимир Данилюк, студент першого курсу факультету будівництва і архітектури, зайняв третє місце серед юніорів у ваговій категорії 55 кг.
   У командному заліку перше місце посіла команда Росії, друге – України та третє зайняла команда Туреччини. Загалом, у чемпіонаті взяли участь понад 500 спортсменів із 24 країн світу.
Олександр КОМАРЕВИЧ,
викладач кафедри фізичного виховання, тренер збірної
Нові перемоги важкоатлетів
   Студенти Національного університету водного господарства та природокористування, які займаються гирьовим спортом, закінчили навчальний рік і спортивний сезон перемогою у чемпіонаті міста.
   Чемпіонами міста з гирьового спорту стали студенти Володимир Адамчук, Сергій Криса, Іван Макаренко (факультет будівництва та архітектури), Сергій Южчишин, Михайло Горбовий (факультет економіки і підприємництва), Микола Фесянчук і Олександр Поперечний (механіко-енергетичний факультет).
   Студенти університету взяли також участь у чемпіонаті України серед чоловіків, жінок та юніорів.
   Золоту медаль у змаганнях юніорів та бронзову у змаганнях серед жінок здобула Ольга Бондар (вагова категорія понад 70 кг). Ольга Малиновська (вагова категорія до 70 кг), зважаючи на високу конкуренцію хоч і показала високий результат (190 підйомів), посіла четверте місце. Срібним призером України став Іван Макаренко.
   У загальному заліку команда Рівненської області, укомплектована студентами-водниками, посіла перше місце серед юніорів, обігнавши команди таких розвинених областей як Харківська, Дніпропетровська та Київська. Тепер Іван Макаренко, Ольга Бондар та Оксана Малиновська готуються до виступу у складі збірної України на чемпіонаті світу, який відбудеться у італійському місті Турин.
Євгеній КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання, тренер збірної
  2 липня 2008 р.
На стажування у Пенсільванію
   Викладач кафедри іноземних мов Національного університету водного господарства та природокористування Олег Семенюк переміг у конкурсі претендентів на стажування у Сполучених Штатах Америки, який проводить Фонд освітніх ініціатив.
   Він виграв стипендію уряду США, протягом року стажуватиметься у штаті Пенсільванія, де досліджуватиме матеріали з педагогіки та історії США.
Людмила СТУПЧУК
  2 липня 2008 р. Спорт 
Попереду – чемпіонат світу
   У Ялті відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів. У цих змаганнях брали участь три студенти НУВГП.
   Ольга Земляк, першокурсниця факультету економіки і підприємництва, посіла друге місце на дистанції 400 м з результатом 53,69 сек. Тепер Ольга братиме участь у чемпіонаті світу серед юніорів, який незабаром відбудеться в Польщі.
   Першокурсники Володимир Носков, студент механіко-енергетичного факультету, та Юрій Сидорук, що навчається на факультеті менеджменту, виступили у змаганні з метання спису.
Кубок України серед дорослих
   У Ялті також завершилися змагання Кубку України з легкої атлетики серед дорослих. За збірну нашої області виступали студенти-водники.
   Так, Володимир Носков посів п’яте місце з метання спису.
   Студент п’ятого курсу факультету економіки і підприємництва Олександр Погорельцев фінішував п’ятим на дистанції 100 м.
   Асистент кафедри фізичного виховання Сергій Черненков зайняв третє місце з бігу на дистанції 110 м з бар’єрами.
Людмила ШОЛОПАК,
асистент кафедри фізичного виховання