День Конституції України
Шановні студенти та працівники університету !
   28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
   Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
   Від щирого серця зичимо Вам міцного здоров'я, бадьорості духа та впевненості у безхмарне конституційне майбутнє нашої спільної держави. Будьмо разом у процесі побудови демократичного громадянського суспільства.
   Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожному громадянину нашої держави. Давайте сподіватися у краще майбутнє та разом створювати нову європейську державу.
   Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.
Ректорат
  20 червня 2008 р.
На Поліссі досліджували прикордонні річки України й Білорусі
   У селищі Шацьку Волинської області відбулася зустріч представників Брестського обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь та Державних екологічних інспекцій Волинської та Рівненської областей України.
   Зустріч відбулась на українській стороні для спільного транскордонного моніторингу якості вод прикордонних річок Прип’ять, Горинь, Стир, Простир, Льва, Західний Буг, Копаївка в рамках «Угоди про взаємодію між Державними екологічними інспекціями Рівненської та Волинської областей України і Брестським обласним комітетом природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь».
   На зустрічі були відібрані проби річок Західний Буг, Копаївка. Обмінялися результатами визначень вод прикордонних річок Горинь, Прип’ять, Стир, Простир, Льва; провели співставлення результатів визначень проб води річки Горинь, які були відібрані 12 грудня 2007 року; висловили пропозиції щодо планування робіт для моніторингу якості прикордонних річок на 2009 рік.
  19 червня 2008 р. Спорт 
Легкоатлети продовжують перемагати
   Відбувся чемпіонат Рівненщини та першість області серед ДЮСШ та СДЮШОР з легкої атлетики. У цих змаганнях взяли участь й студенти нашого університету.
   Микола Довмат, студент факультету будівництва і архітектури, посів перше місце на дистанції 2000 м з перешкодами.
   Друге місце, на дистанції 400 м, виборов Андрій Герус, що навчається на факультеті водного господарства. Третє, на цій же дистанції, посів студент факультету менеджменту Юрій Сидорук.
   На дистанції 800 м другим фінішував Юрій Павлюк, що навчається на факультеті будівництва і архітектури.
   Кращим на дистанції 110 м з бар’єрами став асистент кафедри фізичного виховання Сергій Черненков, який зайняв перше місце.
   Вітаємо чемпіонів та призерів змагань !
Людмила ШОЛОПАК,
асистент кафедри фізичного виховання
  18 червня 2008 р.
Переможці Всеукраїнської студентської олімпіади
   Визначено переможців Всеукраїнської студентської олімпіади за різними спеціальностями.
   Команда четвертокурсників факультету будівництва та архітектури у складі Олександра Христюка, Миколи Романіва, Андрія Колесника посіла третє командне місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Автомобільні дороги та аеродроми", яка відбулася у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті. За активну участь в олімпіаді вони нагороджені почесними грамотами (керівник команди – доцент кафедри автомобільних доріг, основ і фундаментів Олександр Жеребятьєв).
   Почесною грамотою нагороджено неодноразового переможця Всеукраїнських студентських олімпіад Олексу Кушніра, студента факультету прикладної математики, який посів друге місце в групі нетехнічних університетів у Всеукраїнській студентській олімпіаді з математики, що відбулася у Севастопольському національному технічному університеті. Всього ж в олімпіаді взяли участь 177 студентів з 74 вищих навчальних закладів України, тому одинадцяте місце О.Кушніра в абсолютному заліку – дуже високий результат. Непогано виступили на олімпіаді й студенти факультету прикладної математики Р.Ханенко, Т.Дроздовський, А.Логащук, Т.Черначук (керівник команди – старший викладач кафедри вищої математики Валентина Кушнір).
Жанна ЖОВТЕНКО
  18 червня 2008 р.
Переможець "Караоке"
   У пошуках нових талантів до Рівного завітало "Караоке на майдані", яке проходило у парку культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка.
   Переможцем пісенного конкурсу став Микола Цихановський, студент Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування. Навчаючи-
сь на другому курсі, майбутній технік-технолог неодноразово брав участь у різних конкурсах – університетських, місцевих та обласних. За свою
творчість нагороджений численними дипломами та призами.
   "Рівненське Караоке" мало величезний розмах. У парк прийшли кілька тисяч рівнян, які хотіли продемонструвати своє вміння на всю Україну, або хоча б кинути оком на знаменитого Ігоря Кондратюка.
   Всеукраїнський тур "Караоке на майдані" цього літа відвідає різні куточки України з метою популяризації української пісні, доброго українського співу, та пошуку народних талантів.
Жанна ЖОВТЕНКО
  12 червня 2008 р.
Студенти водного готуються до
"Євро-2012"
   Група студентів, які навчаються на другому та третьому курсах факультету будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, літню виробничу практику проходитимуть в Польщі.
   На запрошення будівельної організації з міста Колобжега вони братимуть участь у будівництві готелю до майбутнього чемпіонату
Європи з футболу, який відбудеться на території України та Польщі. (Колобжег – курортне місто і колишня фортеця, розміщене на річці Парсента, поблизу її впадіння в Балтійське море).
   Як розповів доцент кафедри водогосподарського, промислового та цивільного будівництва Георгій Доманський, студенти отримають можливість попрацювати на сучасному будівельному майданчику, ознайомитися з новими технологіями та будівельними матеріалами, а також ближче познайомитися з життям сусідньої країни.
Людмила СТУПЧУК
  11 червня 2008 р.
Призери Всеукраїнської студентської олімпіади
   Команда факультету будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, до якої увійшли четвертокурсники Лонія Левченко, Павло Дорош, Михайло Косенко, посіла третє місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Технологія будівельних конструкцій та матеріалів".
   В олімпіаді, яка відбулася у Київському національному університеті будівництва та архітектури, взяли участь 27 студентів з вищих навчальних закладів України, де готують фахівців цієї спеціальності.
   Керівник команди – доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Н.В. Лушнікова.
Людмила СТУПЧУК
  6 червня 2008 р.
Перемога відкрила дорогу до магістратури
   Третє командне місце привезли зі Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю "Промислове і цивільне будівництво" студенти Національного університету водного господарства та природокористува-
ння.
   Четвертокурсники факультету будівництва та архітектури Олександр Конончук і Віталій Репук показали високі результати і в двох турах змагань, і за підсумками загального тестування знань. Тож Віталій посів перше місце з тестування, а Олександр – з дисципліни "Технологія будівельного виробництва".
   Всього ж в олімпіаді, яка відбулася у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури, взяли участь сорок студентів з двадцяти будівельних вищих навчальних закладів.
   Отож, як повідомив науковий керівник хлопців – доцент кафедри інженерних конструкцій НУВГП Андрій Григорчук, вони підтвердили свій високий рівень підготовки і тепер продовжать навчання в магістратурі університету.
Людмила СТУПЧУК
  5 червня 2008 р.
Що це було? Мабуть ГМО!
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-
вання відбувся круглий стіл з ініційований кафедрою екології, присвячений проблемі використання генетично модифікованих організмів в Україні та інформуванню населення про генетично модифіковані організми (ГМО).
   У круглому столі взяли участь ректор Василь Гурин, проректори Григорій Сапсай та Микола Гіроль, науковці та викладачі кафедри екології, студенти факультету екології та природокористування.
   Завідувач кафедри екології Микола Клименко розповів про історію та розвиток генетично модифікованих організмів. Він зазначив, що генетично модифіковані організми з’явилися ще наприкінці 80-х років минулого століття. І відтоді перед людством постають непрості питання, пов’язані з прогнозуванням можливих, нині ще недостатньо досліджених, наслідків поширення ГМО та безконтрольного вживання ГМ-продуктів. ГМО – це організми, які мають в собі нову неприродну для себе комбінацію генетичного
матеріалу, переміщеного завдяки генній інженерії (науки, яка дозволяє вводити ген рослині, тварині чи мікроорганізму фрагмент ДНК із будь-якого іншого організму з метою надання йому певних властивостей).
   Алла Прищепа, доцент тієї ж кафедри, торкнулася проблем використання ГМО у харчовій сировині, навела статистичні дані по країнах, які використовують їх. Вона наголосила, що не всі країни використовують продукти з генетично модифікованими організмами – 130 держав світу відмовилися від таких продуктів.
   "Ризики використання генетично модифікованої продукції" – з такою темою виступила доцент Олена Ліхо. Вона повідомила про ризики використання ГМО та виживання продуктів, які містять генетично модифіковані організми. Найпопулярніші продукти, що містять ГМО – соя, кукурудза, бавовник і ріпак. Олена Ліхо навела цікаві факти впливу ГМО на здоров’я людини. В ході досліджень було встановлено, що у пацюків, які живилися тансгенною картоплею почав знижуватися імунітет. А після споживання ГМ-томатів у тварин були виявлені порушення тканин шлунку, зменшення об’єму мозку, почалися патології печінки, селезінки, кишкового тракту тощо. Споживання цієї їжі може викликати у людини зміни у обміні речовин, складі крові.
   Доцент Наталія Матушевська привернула увагу учасників до проблем, які виникають в Україні, в зв’язку з появою ГМО. Вона навела конкретні приклади продуктів, які містять ГМ-компонент – це шоколадні вироби (Kit-Kat, Mars, Snickers, Twix, Milky Way), безалкогольні напої (Coca-Cola, Sprite), дитяче харчування (Nestle, Hipp). Розповіла про проблеми неврегульованості українського законодавства щодо таких питань тощо.
   Старший викладач Ірина Шевчук підняла болючу тему "Генетично модифіковані організми як фактор руйнування природних екосистем". Ірина наголосила на шкідливих наслідках, які виникають після вживання продуктів, що містять ГМО чи використання ГМО у інших видах діяльності. Наприклад, у комах можуть відбуватися такі зміни – сонечка, які харчувалися тлями, що жили на ГМ-картоплі, ставали безплідними, у риб – більше 15 різних видів риб вже мають трансгенні
аналоги на які не було отримано жодного дозволу на їх комерційне використання (дані за 2005 рік). Вона акцентувала увагу на ризиках, які виникають при вирощуванні ГМО – зниження різноманітності традиційних сортів рослин і порід тварин, скорочення видової різноманітності, неконтрольоване перенесення генів, виснаження і порушення природної родючості ґрунтів тощо.
   Анатолій Гурський, доцент кафедри екології, кандидат медичних наук, привів приклади використання ГМО в медицині і висловив думку, що у цій галузі вони мають найкраще використання та законодавче регулювання (зокрема для виготовлення інсуліну).
   Підводячи підсумки круглого столу, професор Микола Клименко зазначив, що на сьогодні ще повністю не досліджено вплив продуктів з ГМ-компонентом на організм людина, тому кожен громадянин повинен сам вибирати чи вживати такі продукти чи ні. А для свободи вибору потрібно вдосконалити законодавство України, щоб на кожному продукті було відповідне маркування (на етикетці повинна вказуватися наявність ГМО). На його думку, Україна спроможна виробляти чисті продукти не тільки для українського населення, а й для експорту.
Жанна ЖОВТЕНКО
Фото: Нелі ЗАБОЛОТНОЇ
  2 червня 2008 р.
Круглий стіл про проблеми генетично модифікованих організмів
   З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища кафедра екології Національного університету водного господарства та природокористування проводить круглий стіл, присвячений проблемі використання генетично модифікованих організмів в Україні.
   На круглому столі виступлять: професор М.О.Клименко (Загальні аспекти використання генетично модифікованих організмів), А.М.Прищепа (Генетично модифіковані організми у харчовій сировині: кроки прогресу чи нові проблеми), доцент О.А.Ліхо (Ризики використання генетично модифікованої продукції), доцент Н.Р.Матушевська (Використання генетично модифікованих організмів в Україні), старший викладач І.В.Шевчук (Генетично модифіковані організми, як фактор руйнування природних екосистем).
   Дата проведення круглого столу – 4 червня 2008 року, початок о 10 годині.
   Місце проведення – зал засідань головного корпусу НУВГП (Соборна, 11, перший поверх).
  2 червня 2008 р.
Студенти проти корупції
   У Будинку вчених відбувся тренінг для органів студентського самоврядування м. Рівного по боротьбі з корупцією у вищих навчальних закладах, в якому взяли участь голови студентських рад гуртожитків та голови парламентських рад факультетів.
   Керівник проекту – "Студентське самоврядування як невід’ємна складова демократизації вищої освіти" Сергій Гула з Ліги студентів асоціації працівників України з м. Києва, за підтримки Фундації регіональних ініціатив.
   У ході роботи визначені причини виникнення корупції (зацікавленість самих студентів, низька заробітна плата викладачів тощо). Учасники висунули багато пропозицій щодо шляхів її подолання (розробка і прийняття Кодексу честі студента, формування у громадян України почуття людської гідності та ін.).
Юлія КРАВЧУК,
голова студентської ради НУВГП
  2 червня 2008 р. Спорт 
Змагання легкоатлетів
   На стадіоні "Авангард" пройшли обласні змагання серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації.
   Студенти НУВГП зайняли друге місце із шести команд, які брали участь у змаганні.
   Наші студенти були кращими на таких дистанціях – перше місце посіли Ольга Земляк, студентка ФЕіП (400 м) та Вікторія Бойко, що навчається на ФБА (100 м).
   Ольга Войтович, студентка ФМ, зайняла перше місце на змаганнях у стрибку в довжину та друге місце на дистанції 200 м.
   У змаганні з метання спису перше місце посів Микола Калюш, що навчається на ФЕП, друге – Володимир Носков, студент МЕФ.
   Святослав Турко (ФБА) виборов перше місце на дистанції 100 м, Андрій Герус (ФВГ) зайняв друге місце на дистанції 200 м. На дистанції 3000 м другу сходину посів Микола Довмат (ФБА). Третє місце виборов Юрій Сидорук (ФМ) на біговій дистанції 800 м.
   Легкоатлети НУВГП у чоловічій естафеті посіли друге місце.
Людмила ШОЛОПАК,
асистент кафедри фізичного виховання