29 травня 2008 р.
Водний – кузня працівників водного господарства
   Напередодні Дня працівників водного господарства, який згідно з Указом Президента відзначається у першу неділю червня, у Національному університеті водного господарства та природокористування відбулися урочистості.
   З вітальним словом до присутніх у залі студентів, викладачів та науковців звернувся проректор Григорій Сапсай. Він розповів про зв’язок університету з галуззю, співпрацю з Державним комітетом по водному господарству України, перспективи розвитку галузі.
   Навчальний заклад закінчили понад 53 тисячі фахівців, які значною мірою визначають і будуть визначати водогосподарську політику в Україні. Серед випускників університету - провідні вчені, директори науково-
дослідних та проектно-вишукуваль-
них інститутів, голова та заступники голови Державного комітету України
по водному господарству й Республіканського комітету по водному господарству АР Крим, начальники та головні інженери облводгоспів, будівельних та експлуатаційних водогосподарських організацій. За участю випускників університету побудований і використовується практично весь водогосподарський комплекс України та багатьох інших країн. Основним замовником фахівців за всіма напрямами підготовки є Державний комітет України по водному господарству. Науковий і кадровий потенціал університету дозволяє ставити і вирішувати значне коло наукових завдань, що стоять перед галуззю. Одне з найважливіших завдань університету - посилення ролі навчального закладу як лідера у формуванні водогосподарської науково-технічної політики.
   За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність нагрудний знак "Петро Могила" Міністерства освіти і науки вручено професору Станіславу Гончарову.
   Почесною грамотою Державного комітету по водному господарству був нагороджений доцент Всеволод Бондар.
   Дипломом та статуеткою за перемогу в обласному конкурсі у номінації "Наукова плеяда" нагороджений професор Едуард Сухарєв. За перемогу в номінації "Наукова зміна" диплом і статуетка "Наукова зміна 2008" вручені старшому викладачу Людмилі Кузьмич.
   Дипломами також відзначені
керівники переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук – завідувач кафедри економіки підприємництва Ніна Кушнір та завідувач кафедри економічної теорії Галина Гронтковська, доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Ігор Скрипник.
   Ряд працівників університету та його структурних підрозділів нагороджені почесними грамотами за значний внесок у підготовку кваліфікованих працівників для галузі водного господарства, вагомі досягнення у навчально-методичній, науковій, виховній роботі.
   За успіхи у навчанні, активну участь у громадському житті почесними грамотами нагороджено також студентів.
Людмила СТУПЧУК
Фото Тараса ЛИЧУКА
  28 травня 2008 р.
Партнерство в дії
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-
вання відбулося спільне засідання колегії Держводгоспу України та ректорату університету.
   Такі засідання проводяться декілька разів на рік з метою покращення професійної підготовки фахівців для водогосподарського комплексу України, підвищення кваліфікації спеціалістів галузі, впровадження наукових розробок вчених університету у виробництво.
   Учасники засідання розглянули як виконувалися заходи, затверджені спільною постановою колегії Держводгоспу і університету від 23 грудня 2005 року.
   Голова Держвдгоспу Василь Сташук, ректор НУВГП Василь Гурин та інші виступаючі відзначили, що заходи, які планувалися минулого року в цілому виконані. Серед них – проведена профорієнтаційна робота серед випускників середніх навчальних закладів, працівників водогосподарських організацій із залученням їх до навчання в університеті, спільно проведено дві міжнародні науково-технічні конференції та два семінари, видана одна монографія, підготовлені два посібники тощо.
   Крім цього, були затверджені заходи щодо подальшого співробітництва між Держводгоспом та НУВГП на 2008-2009 навчальний рік.
   У планах на наступний рік, зокрема, передбачається участь студентів та викладачів університету у "круглих" столах, нарадах, конференціях, презентаціях, де висвітлюються проблеми і перспективи галузі водного господарства та шляхи їх вирішення. Заплановано також проведення конкурсу найкращих студентських науково-дослідних робіт у галузі меліорації та водного господарства, врахування основних напрямів вдосконалення управління водогосподарсько-меліоративним комплексом України у кандидатських та магістерських роботах. Заходами передбачено використання наукових досягнень університету у розробці нормативних та методичних документів галузі, проходження практики студентів на об’єктах Держводгоспу, залучення викладачів до читання лекцій працівникам водогосподарських організацій, а працівників Держводгоспу – до читання лекцій студентам університету тощо. З метою оновлення кадрового потенціалу галузі планується щорічно направляти за рекомендаціями Держводгоспу на навчання в університет понад сто випускників шкіл, технікумів, коледжів, ПТУ.
   Учасники засідання побували на огляді-конкурсі навчально-методичного забезпечення та новітніх технологій для кредитно-модульної організації навчального процесу, який відбувся у науковій бібліотеці НУВГП. Василь Сташук відзначив, що науково-методична діяльність університету забезпечує високу якість підготовки майбутніх фахівців галузі, університету є чим пишатися.
Людмила БОРИСЕНКО
  28 травня 2008 р.
У ці вихідні в Рівному вибиратимуть студентського мера
   31 травня – 1 червня у м. Рівному, в парку біля Рівненського міського палацу дітей та молоді вже вкотре відбудеться регіональний етап мультифестивалю «Студентська республіка».
   Рівненські студенти обиратимуть свого мера та студентський магістрат, гратимуться у великих політиків та бізнесменів, ну а ті, кому до вподоби розваги – зможуть взяти участь в інтелектуальній грі «Мафія», активно екстремальну – «Квест», та багатьох інших. Вечір першого дня буде також насиченим на події – на сцені парку відбуватиметься концерт та буде обиратися найпрекрасніша леді Студреспубліки. До речі, переможниця конкурсі краси (як і всі інші переможці регіонального етапу) представлятиме Рівненщину на Всеукраїнській Студентській республіці, яка відбудеться в Криму на День незалежності України.
   Цього року також планується участь студентів із Національного університету «Острозька академія», так що мультифестиваль відтепер можна сміливо назвати обласним.
   Проект підтримується управлінням сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому та відділом у справах сім’ї та молоді Рівненської обласної державної адміністрації, а на Всеукраїнському рівні – Міністерством сім’ї, молоді та спорту.
  27 травня 2008 р.
Відкритий огляд-конкурс
   В читальному залі наукової бібліотеки НУВГП відбувся огляд-конкурс навчально-методичного забезпечення та новітніх технологій для кредитно-модульної організації навчального процесу (КМСОНП). В огляді взяли участь 39 кафедр університету, технічний коледж, навчально-методичне управління, науково-дослідне управління, управління з виховної роботи та соціологічно-психологічних досліджень, центр дистанційного навчання, центр міжнародних і
регіональних зв’язків, наукова бібліотека.
   Організатор огляду-конкурсу - навчально-методичне управління університету, яке звітувалося про свою роботу за трьома основними напрямками: нормативне забезпечення КМСОНП, методичне забезпечення дисциплін у КМСОНП, пропаганда інноваційних технологій навчання.
   У презентаційному класі, який був обладнаний у другій частині читального залу, відбулися мультимедійні презентації кафедр архітектури, екології, технології будівельних виробів та матеріалознавства, прикладної математики, економічної теорії, економіки підприємства. З великим інтересом учасники та відвідувачі огляду конкурсу прослухали викладачів: С.М.Гончарова, В.А.Петрука, Г.Е.Гронтковської, О.Г.Поровчука, С.С.Якубовської,
Н.М.Позняковської, В.В.Нетепчука, С.Я.Зубілевич, М.О.Клименка, Є.П.Олійника, В.І.Борейка, В.М.Кір’янова, М.Д.Кізєєва, які поділилися досвідом організації методичного забезпечення дисциплін та застосування новітніх технологій навчання для кредитно-модульної системи навчання.
   Презентація та пропаганда педагогічних надбань на відкритому огляді-кокурсі надала можливість показати широкому університетському загалу освітянські здобутки, ближче познайомитися з сучасною методичною діяльністю викладачів кафедр, з новими розробками та проектами, а також з нагородами університету, які свідчать про високе визнання зусиль НУВГП.
   Високо оцінили огляд-конкурс учасники спільного засідання колегії Держводгоспу України та ректорату НУВГП. У своєму виступі перед учасниками огляду-конкурсу голова Держводгоспу України В.А.Сташук відзначив, що науково-методична діяльність університету забезпечує високу якість майбутніх фахівців галузі, університету є чим пишатися.
   Огляд-конкурс став на три дні центром обміну ідеями, творчими знахідками, ареною спілкування науково-педагогічних працівників університету. Про це свідчив потік відвідувачів – працівників нашого університету, які із зацікаленістю вивчали виставлені матеріали.
   Цьогорічний конкурс показав здобутки багатьох кафедр, колективів, які охоплені духом новаторства і мають вагомі результати в пошуку ефективних шляхів удосконалення навчально-виховного процесу в умовах кредитно-
модульної системи його організації.
Світлана ЗУБІЛЕВИЧ,
начальник навчально-методичного управління
  23 травня 2008 р.
Проект "Business School"
24 травня 2008 року у Національному університеті водного господарства та природокористування відбудеться освітня конференція "Business School"
   "Business School" – це одноденна конференція націлена на розвиток у молоді знань щодо сучасних тенденцій в маркетингу, піарі, управлінні персоналом, розвитку підприємництва.
   Конференція передбачає проведення тренінгів в чотирьох напрямках:
       1. Підприємництво
       2. Маркетинг
       3. Піар (PR)
       4. HR менеджмент
   Для проведення тренінгів будуть залучатися представники корпоративного сектору та консалтингових компаній. Напрямок "Підприємництво" представляють: директор тренінгової компанії "Guru Center" Ірина Слута, керівник медіа проектів Алла Лікоть, директор туристичної агенції "Спеціаліст тревел" Наталія Савенко. Напрямок "Маркетинг" представляє тренер Української асоціації маркетингу в Рівненській області Віктор Голуб. Напрямок "Піар (PR)" – член правління Рівненського центру "Соціальне партнерство" Ольга Кашевська. Напрямок "HR-менеджмент" – президент Рівненської обласної громадської молодіжної організації "AIESEC у Рівному" Олександр Якимчук.
   Сесії проводитимуться українською та російською мовами. Конференція пройде у форматі майстер класів, тренінгів, виступів та симуляцій.
   Метою конференції є розвиток лідерських якостей у молоді, вміння правильної постановки завдань і цілей; надання практичних знань щодо сучасних тенденцій у відповідних сферах інтересів; можливість представникам корпоративного сектору зустрітись з потенційно активною молоддю та залучити її до своєї діяльності в якості працівників та стажерів.
   Цільовою аудиторією є студенти усіх ВНЗ міста Рівного та молоді спеціалісти. Проект є відкритим, тому він не обмежується участю в ньому лише молоді – взяти участь у проекті може кожен бажаючий. Запланована кількість учасників конференції 60-80 чоловік (15-20 чоловік на один напрямок).
   Подібний проект під назвою Leadership Development Seminar (LDS) проводиться ось уже на протязі 10 років, у вигляді 5-ти денної конференції в місті Києві. Проект довгий час був внутрішнім і націлений на членів організації, з минулого року доступ до участі у конференції мали студенти, які не є членами AIESEC. Проект підтримується наступними компаніями: PZU Україна, Nestle, Nordic, Beko, Pucelik Consulting Group, Franklin Covey, PRP Україна, KMBS, P&G; та інші.
   AIESEC у Рівному має досвід проведення подібних освітніх заходів, протягом двохрічного існування організації в місті Рівному вже було організовано 3 освітні конференції. Дві на тему підприємництва – «Як заснувати власну справу» та «Сучасні тенденції розвитку бізнесу в Рівному»; в минулому році був організований проект Leadership Day, ціллю якого було розвинути в молоді проактивний характер відношення до життя, навики роботи в команді та персональної ефективності.
   Кількість учасників обмежена, благодійний внесок 5 грн, кошти підуть на підготовку та друк роздаткових матеріалів.
Конференція проводитиметься у конференцзалі головному корпусі НУВГП.
       План проведення заходу:
       11.00-11.30 – офіційне відкриття (конференцзала)
       11.30-13.00 – тренінг № 1
       13.00-13.30 – перерва на каву, чай
       13.30-15.30 – тренінг № 2
       15.30-16.00 – закриття конференції
Керівник проекту :  Павло ЗАКЕРНИЧНИЙ
Додаткова інформація та попереднє замовлення запрошень
за телефоном 80976451020
  21 травня 2008 р.
ENGLISH для геодезистів
   У редакційно-видавничому відділі Національного університету водного господарства та природокористува-
ння вийшов у світ навчальний посібник викладача кафедри іноземних мов Вадима Косолапова "Англійська мова для студентів, які вивчають геодезію та геоінформатику".
   Мета видання, рекомендованого міністерством освіти і науки як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, допомогти студентам, які опановують
ці спеціальності, навчитися читати і розуміти спеціалізовану літературу, викладати свої думки у відповідному контексті, вести бесіду та обмінюватися фаховою інформацією.
   Посібник складається з десяти уроків, які містять оригінальні тексти сучасної англомовної технічної літератури, що відображають найактуальніші науково-технічні проблеми фаху.
   Книга включає також тексти для студентів та магістрантів, які поглиблено вивчають англійську, термінологічний словник та англо-український словник.
   Добір фактичного матеріалу для вироблення навичок адекватного сприймання спеціальних текстів та завдання з ключами-відповідями сприяють практичному використанню набутих знань.
Людмила СТУПЧУК
  20 травня 2008 р.
Європа у студентському фотооб’єктиві
   Завершенням цьогорічного Тижня Європи в університеті стало нагород-
ження переможців фотоконкурсу "Моя Європа – 2008".
   Світлини, які подавали студенти та викладачі університету, оцінювали відомі фотомитці Рівного – члени міжнародної федерації фотохудож-
ників Олександр Потянок, Олександр Майструк та Микола Демченко. Загалом у конкурсі було представлено понад 50 робіт. Серед них – пейзажі, визначні місця, мальовничі куточки України та Європи, архітектурні
споруди, особливо відомі собори та костели, незвичайні моменти життя.
   Перше місце журі віддало роботі "Ванільне небо" Світлани Ютовець, першокурсниці факультету економіки і підприємництва. На другому – робота "Димова завіса Британії" Павла Закерничного, студента п’ятого курсу факультету водного господарства. Щодо третього місця, то журі довго сперечалося і все ж таки вирішило поділити його між двома роботами – "Моя Україна" студентки Олени Левценюк, що навчається на четвертому курсі факультету менеджменту та "Вечірка випускників. Кембрідж" Наталії Лушнікової, викладачки кафедри технологій будівельних виробів і матеріалознавства.
   Переможців привітали Олексій Потянок та Олександр Майструк, проректор Григорій Сапсай. Вони урочисто оголошували переможців, дарували подарунки, нагороджували дипломами учасників конкурсу. За сприяння проведенню конкурсу члени журі Олексій Потянок, Олександр Майструк та Микола Демченко теж були нагороджені подяками від університету.
   Приємну атмосферу свята доповнили виступи Валерія Марченка, лауреата Всеукраїнських
та міжнародних конкурсів авторської пісні, який виконав пісню Сергія Кульгана, студента факультету прикладної математики, на саксофоні зіграв чудову композицію "Східна пісня".
   Спонсори "Тижня Європи – 2008" жодного учасника не залишили без подарунків (а це – студентський профком НУВГП, рівненські філії банків "Західінкомбанк", "Приватбанк", "Надра банк" та "Укрсоцбанк").
   Фотовиставку, яка експонувалася у НУВГП, переглянули не лише наші студенти та викладачі, а й учасники міжнародної конференції "Прийняття рішень в умовах невизначеності".
   Дехто з учасників зізнався, що і наступного разу спробує свої сили, а ті, хто ще жодного разу не брав участі у заході обов’язково подадуть свої роботи наступного року. Фотовиставкою зацікавилися і іноземні студенти, які навчаються у "водному", вони теж виявили бажання взяти участь у заході наступного року.
   Після закінчення виставки фотороботи можна буде переглянути у довідково-бібліографічному відділі бібліотеки НУВГП (навчальний корпус № 2а, кабінет № 225а).
Жанна ЖОВТЕНКО
  20 травня 2008 р.
Сім днів Європи у НУВГП
   Минулого тижня у НУВГП завершився "Тиждень Європи – 2008". Уже стало доброю традицією відзначати Тижні Європи в університеті, п’ятий рік поспіль в рамках акції проводяться різні заходи, які є підтвердженням того, що ми не стоїмо осторонь євроінтеграційних процесів нашої держави.
   Цього разу Тиждень Європи був насичений подіями – це і екскурсія до музею НУВГП "Історія становлення європейського вузу", виставка фоторобіт "Моя Європа – 2008", презентація міжнародної молодіжної організації AIESEC, круглий стіл для викладачів, студентів університету та представників інших навчальних закладів, представлення літературної експозиції в бібліотеці університету "День Європи в Україні". Організатором цих заходів є Центр міжнародних і регіональних зв’язків НУВГП.
   Розпочався Тиждень Європи круглим столом, на якому викладачі та студенти університету, представники інших навчальних закладів обговорили проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України. Круглий стіл є хорошим прикладом того, що ми активно долучаємося до питань євроітеграційних напрямків політики України. Обговорити болючі проблеми євроінтеграції країни прийшли студенти та викладачі університету, представники інших навчальних закладів – Рівненського державного гуманітарного університету та Хелмської вищої професійної школи (Польща).
   Відкрив круглий стіл проректор НУВГП Григорій Сапсай. Анатолій Циганчук, доцент кафедри політології НУВГП, у своєму виступі розглянув взаємовідносини України та Європейського Союзу від початку до сьогодення, звернув увагу на головні проблеми сучасного співробітництва. Таміла Герасимчук, доцент кафедри політичних наук РДГУ, зупинилася на головних перепонах, які на даний час стоять перед Україною щодо вступу в ЄС. Польські колеги також брали активну участь в обговоренні, зокрема, Йозеф Заяц, ректор Хелмської вищої професійної школи, поділився досвідом європейської інтеграції, наголосив на головних проблемах, які були в Польщі перед вступом в ЄС, розповів про переваги та недоліки такої інтеграції, особливо виділив позитивні сторони євроітеграційного вибору Польщі на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Окрім того, польські гості проаналізували актуальність економічних питань, які викликали гостру дискусію в українських учасників. Валерій Цибульський, доцент кафедри українознавства НУВГП, теж зупинився на економічних проблемах нашої держави. Депутат Рівненської міської ради, викладач кафедри українознавства НУВГП Віталій Поровчук зауважив, що нам потрібно бути активнішими у євроінтеграційному питанні, не чекати запрошення, а самим проявляти ініціативу.
   Підводячи підсумки цьогорічного Тижня Європи, можна сказати, що захід був досить цікавим. Це свято, яке ми з нетерпінням чекаємо, щоб у наступному році знову представити свої фотороботи на конкурс, обговорити питання євроінтеграції та взяти участь у інших заходах, які проводитимуться у "Тижні Європи – 2009".
Жанна ЖОВТЕНКО
  20 травня 2008 р.
Конкурс новітніх технологій навчання
   21 - 23 травня 2008 року у Національному університеті водного господарства та природокористування відбудеться відкритий огляд-конкурс навчально-методичного забезпечення та новітніх технологій навчання структурних навчальних підрозділів (кафедр, технікумів, коледжів, ІДППО) для кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП).
   Мета огляду-конкурсу – показати найкращі розробки і впровадження інноваційних проектів та прогресивних технологій у навчальний процес, здобутки у модернізації національної освіти в пошуку нових форм здійснення навчання в умовах швидкого розвитку засобів інтерактивно-телекомунікаційного спілкування, нових форм методичного та інформаційного забезпечення за вимогами КМСОНП у вищій школі.
   Основне завдання огляду-конкурсу – презентація та пропаганда педагогічних надбань у структурних навчальних підрозділах університету з розробки та впровадження нового навчально-методичного забезпечення, інноваційних методів та технологій навчання, обмін досвідом педагогічної і наукової практики, координація наукового пошуку відповідно до вимог КМСОНП.
   Учасниками відкритого огляду-конкурсу будуть: структурні навчальні підрозділи (кафедри, технікуми, коледжі, ІДППО), окремі викладачі, авторські колективи як з однієї, так і різних кафедр та інших структурних навчальних підрозділів університету.
   Будуть представлені підручники та навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України, а також з грифом НУВГП, конспекти лекцій, методичні рекомендації, довідники та посібники, інші навчально-методичні розробки та новітні технології навчання, інформаційні пакети, Web-сторінка кафедри та викладачів з розміщеним на них методичним забезпеченням навчальних дисциплін для використання в КМСОНП на сайті університету, а також навчально-методичні комплекси для роботи в КМСОНП. Можуть подаватися роботи з розробки, технічної реалізації, методичного та програмного забезпечення комплексу лабораторних робіт, а також програмні продукти та підручники для дистанційного навчання.
Програма роботи
21 травня - 1000 - урочисте відкриття у читальному залі наукової бібліотеки НУВГП.
21 травня - з 1100 до 1500 презентація навчально-методичного управління, Центру дистанційного навчання, кафедр факультетів водного господарства, гідротехнічного будівництва та гідроенергетики, землеустрою та геоінформатики.
22 травня - з 1000 до 1500 презентація навчального управління, науково-дослідного управління, наукової бібліотеки, кафедр факультетів механіко-енергетичного, менеджменту та прикладної математики.
23 травня - з 1000 до 1500 презентація Центру міжнародних та регіональних зв’язків, кафедр факультетів будівництва та архітектури, економіки і підприємництва, екології та природокористування, технічного коледжу.
Вітаємо ректора, доктора технічних наук, професора Василя Гурина з присвоєнням почесного звання „Заслужений діяч науки і техніки України”
Ректорат, профком працівників, профком студентів
  19 травня 2008 р.
Ректор НУВГП – заслужений діяч науки і техніки
   Згідно з Указом Президента України від 14 травня 2008 року ректор Національного університету водного господарства та природокористування, доктор технічних наук, професор Василь Арсентійович Гурин удостоєний почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки України".
   В.А. Гурин – автор більше 200 наукових праць, в тому числі 76 винаходів, підготував сім кандидатів наук, із яких два іноземці, нагороджений знаками "Винахідник СРСР", "Відмінник освіти".
   В.А. Гурин вперше провів системні дослідження аварійних відмов трубопровідної мережі гідромеліоративних систем, розробив методику розрахунку надійності складних зрошувальних систем та цементно-піщану ізоляцію внутрішніх стінок водопровідних труб періодичного режиму подачі води, способи і пристрої попередження
гідравлічного удару в трубопровідній мережі, гасителі вібрації, нову конструкцію зрошувальної системи з водопідпірними колонами, виконав фундаментальні дослідження опору засувок для мережі, розробив відомчі норми і рекомендації з експлуатації закритої мережі, догляду за річками.
   Сферою наукових інтересів вченого на сьогоднішній день є дослідження надійності роботи закритих трубопровідних систем, розроблення нових конструкцій систем, удосконалення діючих систем зрошення і осушення, а також дослідження зовнішніх впливів на зміну властивостей води і матеріалів на її основі.
  19 травня 2008 р.
Шановні колеги !
Прийміть мої найщиріші вітання з Днем науки !
   Ще на зорі заснування нашого університету наука визначала його подальший розвиток. Протягом багатьох років тут працюють сотні науковців, які відкривають нові можливості в різних галузях народного господарства. Сьогодні університет має достатній потенціал для прискореного розвитку діяльності за пріоритетними науковими напрямами, серед яких водне господарство і раціональне природокористування, енергозбереження та інженерна механіка, будівництво і землевпорядкування, економіка, менеджмент та фундаментальна наука. І, перш за все, це заслуга людей, чий вагомий внесок в розвиток наукової думки важко переоцінити. Безмежна відданість справі, ерудиція і цілеспрямованість наших науковців дозволили досягнути результатів без яких важко уявити сучасну науку. Їх здобутки відомі не лише в Україні, але і на теренах світового наукового поля.
   В день професійного свята бажаю Вам і Вашим близьким міцного здоров’я і творчої енергії, добра і благополуччя, оптимізму, ентузіазму, яскравих ідей і нових відкриттів на славу України.
З повагою, ректор Василь ГУРИН
  16 травня 2008 р.
Ми йдемо в європейський дім
   День Європи – свято з понад піввіковою історією. У святкуванні цього дня є щось євроінтеграційне. Гасло "Ми йдемо в європейський дім" для нас означає: будівництво української держави на принципах європейської демократії; політичної культури на засадах української духовності й моралі. Через активну політику, самоповагу і рішучість Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською нацією.
   Співзвучною з гаслом є назва виставки літератури "Ми йдемо в європейський дім", що проходить з 13 по 20 травня в інформаційно-
бібліографічному відділі наукової бібліотеки (ауд. 225а) НУВГП.
   Студенти, аспіранти, викладачі навчального закладу та й всі бажаючі можуть ознайомитися з підручниками, посібниками, періодичними виданнями присвяченими Дню Європи в Україні. Зокрама, представлена література, яка зацікавить студентів та користувачів, що хотіли б прочитати більше інформації про ЄС. Адже книги П.Фонтейна "Європа в 12 уроках", "Євроспілки очима молодих", М.Сироти "Україна в геополітичному просторі" та багато інших дає чітке уявлення про перспективи співпраці України з Євросоюзом. Також, достатньо змістовних статей в журналах "Євробюлетень", "Політика і час", "Трибуна", "Віче", що поглиблюють знання з цієї теми. Наявна література польською мовою. Приваблює погляд оформленя виставки.
Ольга ГАРИСЮК, бібліограф
  15 травня 2008 р.
Зібрання математиків у Рівному
   Міжнародна математична конференція проходить в Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Перші засідання цього наукового форуму розпочалися в Києві – на факультеті кібернетики Київського національного університету імені Шевченка, а вчора понад 30 вчених-математиків приїхали до Рівного, щоб продовжити розмову на тему "Прийняття рішень в умовах невизначеності". Серед них – Олександр Наконечний – завідувач кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор, Йозеф Заяц – ректор Хелмської вищої школи та рівненські науковці, доктори наук, професори Анатолій Власюк, Василь Слюсарчук, Андрій Бомба.
   На конференції працює вісім секцій.
   Організаторами конференції, окрім Київського державного університету та Національного університету водного господарства та природокористування, є ще Інститут кібернетики імені Глушкова, Комітет системного аналізу президії Національної академії наук, Академія наук вищої школи, а також два закордонних заклади - австрійський інститут прикладного системного аналізу та вища школа з польського міста Хелм.
   У Рівному вчені проведуть два пленарних та кілька секційних засідань, а також познайомляться з науковою та навчальною базою "водного університету", підготовкою студентів на факультеті прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем, а також з визначними місцями Рівненщини.
Людмила СТУПЧУК
  15 травня 2008 р.
Переможець Всеукраїнської олімпіади
   П'ятикурсник механіко-енергетичного факультету Національного університету водного господарства та природокористування Андрій Данчук став переможцем Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання", яка відбулася у Харківському автомобільно-дорожньому університеті.
   Науковим керівником Андрія Данчука є доцент кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання НУВГП Михайло Скоблюк.
Людмила СТУПЧУК
  13 травня 2008 р.
Менеджмент в умовах трансформації економіки
   На кафедрі менеджменту НУВГП нещодавно завершила свою роботу І Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрантів, аспірантів та викладачів "Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки".
   У конференції взяли участь студенти, аспіранти, доктори і викладачі університету та вищих навчальних закладів з 15 областей України. Серед них представники Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Чернігівського державного інституту економіки і управління та інші. З доповідями на конференції виступили
і студенти рівненських вищих навчальних закладів – Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського державного гуманітарного університету, Рівненського інституту слов'янознавства.
   Під час конференції робота велась на пленарному засіданні та у двох секціях – галузевий менеджмент в умовах трансформації економіки і теоретичні та практичні аспекти менеджменту організацій. На конференції було заслухано 29 доповідей, з яких п’ять викладацьких та 24 студентських.
   У своїх доповідях виступаючі піднімали проблеми теорії і практики менеджменту та маркетингу в умовах трансформації економіки, висвітлювали результати досліджень як теоретичного так і аналітичного характеру, які виконані на основі огляду літературних джерел і опрацювання статистичної
інформації по окремих підприємствах та регіонах. Кращі роботи були рекомендовані для участі в конкурсі студентських наукових робіт ім.Гулі Корольової (О.Варнава, Д.Соботюк), Всеукраїнському конкурсі (А.Яловіцький), публікації у "Віснику НУВГП".
   Учасники конференції висунули пропозиції щодо розвитку досліджень, рекомендували продовжувати дослідження за обраною тематикою та проводити щорічно Всеукраїнські конференції
з менеджменту та маркетингу; налагодити наукові зв’язки між студентами та аспірантами різних вишів тощо.
Леонід КОЖУШКО, голова оргкомітету
  12 травня 2008 р.
Тиждень Європи – 2008
   12 травня 2008 року у Національному університеті водного господарства та природокористування розпочинається традиційний, вже п’ятий, Тиждень Європи.
   Цього року у рамках заходу планується:
       - 12 травня – екскурсія до музею НУВГП "Історія становлення європейського вузу";
       - 13 травня – презентації міжнародної молодіжної організації AIESEC (коференцзала головного корпусу НУВГП);
       - 13 травня – відкриття фотовиставки "Моя Європа – 2008" (початок о 15.00 годині).
   14 травня у конференцзалі головного корпусу НУВГП відбудеться круглий стіл за участю викладачів, студентів університету та представників інших навчальних закладів, присвячений проблемам євроінтеграції (початок о 12:00).
   Літературна експозиція у бібліотеці університету "День Європи в Україні" чекатиме на своїх відвідувачів з 12 по 16 травня.
   Закриття акції відбудеться 16 травня (о 12:00). Цього ж дня відбудеться нагородження переможців фотоконкурсу "Моя Європа – 2008" (4 поверх головного корпусу НУВГП).
   День Європи – свято, яке відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. День Європи має понад піввікову історію. 9 травня 1950 року в п’яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом примиритися, об'єднатися на згарищі другої світової війни і створити нову модель мирної співпраці держав – Європейський Союз. Декларація Роберта Шумана стала першим кроком на довгому шляху до об’єднання Європи, заклала ідеологічні підвалини ЄС, який сьогодні нараховує 25 держав і чотири країни кандидати.
   Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у інших країнах відбуваються офіційні урочистості. Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе у "Європейському домі".
  8 травня 2008 р.
Дякуємо за Перемогу!
   Урочистості з нагоди 63 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулися в Національному університеті водного господарства та природокористування.
   З вітальним словом перед ветеранами виступив ректор університету Василь Гурин, він подякував учасникам війни за їхній подвиг на фронтах і в тилу та побажав міцного здоров’я, родинного тепла та мирного неба.
   Перед студентами та працівниками університету виступила Зоя Іллівна Сєркова, яка протягом 36 років працювала в університеті. Студентам було цікаво слухати її розповідь про фронтову молодість, важку ціну завойованої перемоги.
   87-річний ветеран Великої Вітчизняної війни Абрам Маркович Саксонов згадав про свою бойову молодість на Ленінградському і Волковських фронтах, важкі часи блокади Ленінграда.
   Багато працівників і студентів нашого навчального закладу, який до війни знаходився у м. Києві, взяли участь у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками. Чимало з них віддали своє життя за перемогу. Серед них – директор інституту Євген Горецький, комсомольський
ватажок Георгій Сініцин, студентка Маріонелла (Гуля) Корольова, пам’ятник якій височіє біля четвертого корпусу НУВГП, студентка Лариса Осьмак, секретар парткому Київського гідромеліоративного інституту Іван Костовський. Під час героїчної оборони півострова Ханко випускники інституту Тимофій Мищенко, Василь Попадюк загинули, а їх товариш Михайло Войташевський пораненим потрапив у полон і пройшов пекло концтабору Айзенах. Восени 1945 року, коли відбудовувалася країна, в Криму під час розміновування виноградників загинув Костянтин Купчевський. Студенту Івану Зайцеву, який визволяв Київ, присвоєно звання героя Радянського Союзу.
   В перші дні війни органами НКВС були арештовані провідні науковці-викладачі інституту: Анатолій Огієвський, Ілько Журавель, Костянтин Розенталь, під масою звинувачення у шкідництві їх та декотрих здібних студентів до 1943 року запроторили в закритий військовий науково-дослідний інститут в Новосибірську. В застінках "шарашки" загинув Костянтин Розенталь. Доля студентів і досі не відома, а Огієвський і Журавель у повоєнні року змушені були мовчати про свою "роботу" у далекому Сибіру.
   Тепло привітав ветеранів, від імені студентів університету, студент механіко-енергетичного факультету Юрій Габдулхаков.
  
   Ветерани війни, студенти та працівники університету переглянули цікавий концерт. Перед ними виступили: чоловічий хоровий колектив під керівництвом Ігора Харитона, студенти РДГУ Ігор Сторожук та Олена Баннікова, ансамбль танцю Рівненчанка, Валерій Марченко, Оксана Ковальчук, Ярослав та Галина Карнасевичі, Ярослав Шевчук, Адам Боговід.
   Учасники зборів хвилиною мовчання вшанували пам’ять студентів і працівників університету, які віддали своє життя за перемогу у війні та померли у повоєнні роки.
Людмила СТУПЧУК
Шановані наші ветерани та Всі присутні в цій залі!
   Ось уже 63-й мирний травень щедро квітує землею буйним цвітом, засіває зерном поля. Природа зарубцювала свої рани. Та ятряться вони й досі у фронтовиків, у тих, хто був у пеклі війни, хто врятував Європу і світ від фашистської чуми, мовби нагадуючи, якою ціною здобуто наше сьогоднішнє щастя вільно жити й працювати на рідній землі.
   Ця перемога була здобута небаченою стійкістю, мужністю і героїзмом солдатів і командирів, самовідданою боротьбою партизанів, підпільників та вояків УПА за лінією фронту, справжнім подвигом трудівників тилу.
   Тому найтепліші слова привітань і щирої вдячності ми говоримо нині ветеранам війни. Ми низько вклоняємося перед пам’яттю полеглих воїнів, які ціною власного життя наближали це свято.
   Усі майбутні покоління, коли б вони не народились, почуватимуться в боргу перед вами. Ви й сьогодні творите добрі справи, несете віру, вселяєте надію в те, що з нами, з нашою країною буде все гаразд. Ваш подвиг завжди служитиме взірцем виконання високого громадянського обов’язку, мужності, патріотизму, а світло Вічного вогню, нетлінної пам’яті освітлюватиме душі спадкоємцям вашої слави.
   Дорогі ветерани, прийміть найщиріші вітання з нагоди 63-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні.
   Бажаю вам міцного здоров’я, родинного щастя й благополуччя, щедрої долі.
   Нехай над нашою українською землею завжди буде спокій та процвітання, мирне блакитне небо та рясно колоситься золота пшенична нива.
   З великим святом Перемоги!
Василь ГУРИН,
ректор університету
  7 травня 2008 р.
Призерка Всеукраїнської студентської олімпіади
   Третьокурсниця факультету екології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування Наталія Чубій посіла друге місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Водні біоресурси".
   Як розповів її науковий керівник, завідувач кафедри водних біоресурсів НУВГП Василь Сондак, заключний тур олімпіади відбувся в Національному аграрному університеті (м. Київ), де свою підготовку із зазначеної спеціальності демонстрували понад 30 студентів з десяти навчальних закладів України. Вони брали участь в двох турах олімпіади – теоретичному та практичному, за загальним підсумком яких і визначалися переможці.
Людмила СТУПЧУК
  7 травня 2008 р.
Визначено двісті кращих українських ВНЗ
   У рамках проекту "Топ-2000 Україна" міжнародна наглядова рада ЮНЕСКО провела рейтингове оцінювання вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації.
   Діяльність навчальних закладів оцінювали з допомогою загального індексу рейтингової оцінки, який визначається трьома комплексними критеріями – якість науково-педаго-
гічного потенціалу, якість навчання та міжнародне визнання.
   Рейтингові оцінювання потрібні
суспільству – для більш точної та об'єктивної його орієнтації на якість надання освітніх послуг . Важливі вони і для самих навчальних закладів, адже це дозволить їм будувати цілеспрямовані стратегії якісного розвитку.
   На думку Яна Салака, голови Спостережної ради з визначення університетських рейтингів, визначення рейтингів може стати "криголамом", який прокладе шлях для реалістичного погляду на якість академічного персоналу, університетських програм і навчальних закладів.
   До таблиці "Двісті кращих ВНЗ України" увійшли три вищих навчальних закладів Рівненщини. Національний університет водного господарства та природокористування (82 місце), Національний університет "Острозька академія" (138 місце) та Рівненський державний гуманітарний університет (147 місце).
   Європейський комісар з питань освіти, навчання, культури та молоді Ян Фігел зауважив, що "хороші рейтинги краще, ніж їхня відсутність".
   Це непросте завдання, воно полягає в тому, щоб рейтинги стали достовірним і надійним джерелом інформації для всіх, хто зацікавлений у розвитку системи вищої освіти в Україні.
   З таблицею рейтингів "200 кращих ВНЗ України" можна ознайомитися в газеті "Дзеркало тижня" (№ 16-17 (695-696), 26 квітня 2008 р.).
Людмила СТУПЧУК
  6 травня 2008 р.
«Школа молодіжної активності» у Рівному
   Рівненська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив», спільно з Колегіумом ім.Теодора Гойсса Фонду ім.Роберта Боша розпочинає новий проект – «Школа молодіжної активності». Основною метою проекту є активізація молоді та її залучення до важливих суспільних процесів.
   «Школа молодіжної активності» дасть змогу молодим людям отримати знання, контакти та впевненість своїх силах та діях.
   Учасниками школи матимуть змогу бути 27 молодих людей з Рівненської області віком від 18 до 23 років. Відбір проводитиме спільна конкурсна комісія з представників РММГО «Фундація Регіональних Ініціатив» та Фонду ім. Боша.
   В рамках «Майстерні Громадської Активності» буде проведено п’ятиденний семінар на тему громадянської активності, розробки ідей міні-проектів учасниками та навчання основам проектного менеджменту, співпраці з місцевою владою та ЗМІ.
   «Фундація Регіональних Ініціатив» забезпечуватиме методичну та фінансову підтримку під час реалізації міні-проектів учасниками навчань. Найкращі учасники майстерні матимуть змогу пройти практичний курс у німецьких молодіжних організаціях та реалізувати свої міні-проекти в рамках Майстерні громадської активності.
   Рівненська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» проводить набір на участь у проекті серед усіх бажаючих. Отож, якщо ви хочете взяти участь у проекті, зверніться на сайт молодіжного порталу Рівного www.molod.rv.ua
  6 травня 2008 р. Спорт 
Гирьовий спорт
   Відбулися чемпіонати університету з гирьового спорту ІХ Універсіади серед факультетів та ХХХ Спартакіади студмістечка.
   119 студентів з дев’яти факультетів змагалися на шести помостах в спортивному залі НУВГП.
   Непоганий результат показали студенти у вправі "поштовх по довгому циклу". Так, у ваговій категорії до 65 кг кандидат у майстри спорту В’ячеслав Житнюк, третьокурсник ФМ, підняв дві 24 кг гирі 65 разів. Також з новими рекордами області перші місця вибороли майстри спорту Сергій Криса, студент п’ятого курсу ФБА, у ваговій категорії до 70 кг піднявши гирі 75 разів та Володимир Адамчук, п’ятикурсник ФБА, отримав перемогу у ваговій категорії до 75 кг з результатом 81 раз. Нікому не поступився у ваговій категорії до 80 кг майстер спорту Іван Макаренко, студент четвертого курсу ФБА, піднявши гирі 80 разів. У важкій вазі перемогу отримав з новим рекордом 81 підйом кандидат у майстри спорту Михайло Горбовий, студент п’ятого курсу МЕФ.
   Свою майстерність показали і дівчата, які піднімали 16 кг гирю у вправі "ривок". У ваговій категорії до 60 кг перемогла кандидат у майстри спорту Катерина Бугай, третьокурсниця ФГТБ. З результатом 127 підйомів, кандидат у майстри спорту Юлія Відник, студентка третього курсу ФВГ, підняла гирю 137 разів у ваговій категорії до 70 кг. З таким же результатом здобула перше місце у ваговій категорії понад 70 кг майстер спорту Оксана Маліновська, що навчається на четвертому курсі ФЗГ.
   В загальнокомандній першості перемогу здобули представники ФБА, другими – МЕФ, третє місце виборола команда ФВГ, четверте місце посіла команда ФМ, п’яте – ФЕіП, шосте – ФЗГ, сьоме – ФПМ та восьму позицію посіла команда ФЕП.
   У першості студмістечка змагання проходило між сімома гуртожитками, представниками яких були 72 студенти.
   Поза конкуренцією була команда гуртожитку № 6, друге місце виборола команда гуртожитку № 4, третє місце зайняли представники гуртожитку № 1, четверте – № 5, п’яте – № 2, шосте – № 7 та сьому позицію посіла команда гуртожитку № 3.
Євген КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізичного виховання