25 квітня 2008 р.
Екологічному дому на Рівненщині – бути!
   Рівненська обласна організація всеукраїнської громадської організації "Українська АСС Маркетингу" нагородила лауреатів відкритого конкурсу науково-технічних та архітектурних розробок в галузі енергоощадного та екологічного будівництва "Екодім-Геліотерм 2008".
   Призовий фонд конкурсу 5,0 тис.грн. за рішенням журі було розподілено між лауреатами конкурсу – молодими архітекторами, випускниками НУВГП Тарасом Соботюком і Вірою Кириловою, директором науково-дослідного виробничого бізнес центру НУВГП Миколою Кізєєвим і студентом Андрієм Устименком. Заохочувальними призами відзначено роботи Валерія Парфенюка та Павла Тижука. Лауреати конкурсу візьмуть участі в практичній реалізації проекту "Екодім-Геліотерм" у Рівненській області.
   Тарас Соботюк і Віра Кирилова, зокрема, представили проект "Енергоефективного екологічного житлового будинку", в якому запропонували такі інновації як оригінальна архітектурна концепція екологічного котеджу та система захисту будівлі від геопатогенних аномалій. Микола Кізєєв запропонував проект енергоефективного 9-поверхового житлового будинку, в якому передбачено утилізатор вторинного тепла стічних вод, грунтова теплова помпа теплопостачанні за рахунок електроенергії нічного тарифу та теплового акумулятора. В роботі Андрія Устименка запропоновані такі інновації як оригінальний екологічний офіс, геліоколектор, тепловий акумулятор та камін-рекуператор власної конструкції.
   У журі конкурсу брали участь відомі вчені та експерти з питань енергоощадного та екологічного будівництва завідувач кафедри інженерних конструкцій НУВГП, професор Євген Бабич, професор кафедри архітектури НУВГП Омелян Юрчук, директор фірми "Архсервіс" Валентин Дем’янов, керівник наукової лабораторії НУВГП, доцент Віталій Собуцький, експерт міжнародної мережі за стійку енергетику, доцент НУВГП Анатолій Карп’юк.
   Конкурс проводився в рамках проекту "Створення та організація діяльності Рівненського інноваційного "Впровадження", за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
Людмила СТУПЧУК
  24 квітня 2008 р.
Водники стали призерами Всеукраїнської студентської олімпіади
   П’ятикурсники факультету землеустрою та геоінформатики Ірина Богуш та Ольга Дмитрук посіли третє місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Землевпорядкування та кадастр".
   В олімпіаді, яка відбувалася у Національному університеті «Львівська політехніка», взяли участь 40 студентів, які вивчають цю спеціальність у різних університетах України, зокрема, Львівської політехніки, Львівського, Харківського, Одеського та Кримського державних аграрних університетів.
   Олімпіада тривала три дні і проводилася у два тури. На першому (теоретичному) турі учасники олімпіади повинні були виконати 20 тестових завдань, на другому (практичному) турі – контрольно-розрахункову роботу, яка включала чотири завдання із конкретними вихідними даними.
   Виконуючи завдання, студенти мали змогу підтвердити свої знання з основ землеустрою, земельного права, державного земельного та містобудівного кадастрів. Як розповіла Ірина Богуш, дехто справився з тестовими завданнями і за 20 хвилин, а комусь було мало і години. Зате години на практичний тур було явно замало.
   І в особистому, і в командному заліку студенти НУВГП, продемонструвавши хороші знання та практичні вміння, посіли третє місце. Їм дуже сподобалася і організація олімпіади, особливо культурно-екскурсійна програма визначними місцями Львівщини. Отож, у Рівне вони повернулися не лише з грамотами за перемогу, але й з хорошими враженнями.
   Готували студентів до олімпіади викладачі кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики Микола Мальчук та Олександр Мельничук.
Людмила СТУПЧУК
  22 квітня 2008 р.
Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Діяльність суб'єктів господарювання в контексті євроінтеграції"
   18-19 квітня 2008 року на факультеті економіки і підприємництва НУВГП була вдруге проведена Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Діяльність суб'єктів господарювання в контексті євроінтеграції".
   На відкритті конференції з вітальним словом виступили - В.А.Гурин, ректор НУВГП, доктор технічних наук, професор; С.І.Павлюк, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації; Л.М.Садова, заступник голови державної податкової адміністрації в Рівненській області; Л.І.Ковбасюк, в.о.начальника КРУ в Рівненській області; А.В.Яцик, директор Науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем; І.Г.Данилюк, директор аудиторської фірми "Інфосервіс-Аудит".
   У роботі конференції взяли участь близько 130 студентів, магістрів, аспірантів-науковців з вищих навчальних закладів Києва, Кіровограда, Ужгорода, Полтави, Харкова, Луцька, Рівного та області.
   У доповідях студентів розглянуто широке коло проблем регіонального, національного, а також міжнародного характеру.
   Конференція проходила за такими секціями:
   1. Економічні реформи у перехідній економіці: світовий досвід та вітчизняна практика.
   2. Економіка підприємства.
   3. Облік, аналіз і аудит фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання.
   Підсекція 1. Пріоритетні напрямки розвитку обліку, аналізу і аудиту фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання.
   Підсекція 2. Оптимізація фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання через вдосконалення системи оподаткування та обліково-аналітичного забезпечення підприємницької діяльності.
   Вперше на кожну доповідь студентів були залучені опоненти з числа викладачів, аспірантів та магістрів. Робота на секційних засіданнях здійснювалась в рамках круглого столу і носила дискусійний характер, що значно зацікавило студентів.
   На конференції виступили з доповіддями близько 95 студентів, магістрів, аспірантів та викладачів, які охоплювали різну тематику економічного, соціального та фінансового розвитку підприємств і галузей народного господарства в умовах дії ринкових відносин.
   32 студенти отримали грамоти за активну участь і підготовку доповідей актуального науково-практичного спрямування та дипломи в різних номінаціях: за продемонстровані глибокі знання з бухгалтерського обліку і аудиту, економіки підприємства, економічної теорії, фінансів та економіки прородокористування; за оригінальність подання матеріалу наукової доповіді; за вміння захищати власну думку у науковій дискусії; за культуру виступу та полеміки у науковій дискусії, які вручив проректор з наукової роботи НУВГП, проф. М.М.Гіроль.
   В цілому, підсумовуючи результати проведення конференції, слід відмітити значну активність студентів ВНЗ та викладачів при виступах на пленарному та секційних засіданнях, високий рівень та якість студентських робіт, що відповідають вимогам вищої школи.
   Організаційний комітет факультету економіки і підприємництва дякує всім викладачам та студентам, які взяли участь у підготовці та проведенні ІІ-ої Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції та сподівається на подальшу співпрацю з вами.
Жанна ШИЛО, заступник декана ФЕіП з наукової роботи
  17 квітня 2008 р.
День кар’єри – 2008
   У Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся "День кар’єри – 2008", де університет представив роботодавцям випускників факультетів водного господарства, гідротехнічного будівництва та гідроенергетики, механіко-енергетичного, будівництва та архітектури, прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем. Загалом, у заході взяли участь понад 600 студентів четвертого-шостого курсів,
які навчаються за кошти державного бюджету, а також ті, хто навчається на платній формі.
   На день кар’єри прибули керівники підприємств, установ, організацій різних форм власності. Найбільше серед них було водогосподарських організацій, підпорядкованих Державному комітету по водному господарству – головному замовнику кадрів НУВГП. Знайти собі нових працівників сподівалися і представники багатьох інших міністерств, акціонерних товариств, проектних інститутів, фірм тощо. Це інститути УкрНДІводоканалпроект, Дніпродіпроводгосп, Волиньагропроект, Львівдіпроводгосп, НДІпроектреконструкція, Укррибпроект, обласні управління водного господарства, підприємства Рівнеазот, Любомирський вапняно-силікатний завод, Сарненський завод мостових технологічних конструкцій, Рівненський радіотехнічний завод, Житомирський завод огороджуючих конструкцій, Укрводпроект, архітектурно-будівельні та науково-виробничі фірми та інші підприємства.
   Виступаючи перед випускниками університету, роботодавці підкреслювали, що шукають фахівців, які мають не лише фундаментальну підготовку, але й здатність ставити та розв’язувати проблемні питання, відповідальні за прийняття рішень, творчий потенціал, бажання постійно працювати над собою, які своїм неординарним мисленням сприятимуть розвитку підприємства. Керівники підприємств налаштовані, в першу чергу, щоб прийняти на роботу тих молодих людей, котрі проходили виробничу практику на їхніх підприємствах.
   Декани та викладачі представили своїх студентів, розповіли про те, якою на їх думку має бути співпраця між виробництвом та навчальними закладами.
   Оперативному налагодженню контактів між роботодавцями та студентами сприяло те, що останні підготували розширені резюме про свої навички та вміння.
   У рамках заходу відбувся круглий стіл з проблем працевлаштування молодих випускників, надання їм першого робочого місця.
Людмила СТУПЧУК
  17 квітня 2008 р. Спорт 
Рівненські атлети вибороли друге загальнокомандне місце на
Чемпіонаті України з армспорту
   У Полтаві відбувся чемпіонат України з армспорту серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок, участь в якому взяли близько 360 учасників з 14 областей України. У змаганнях взяла участь збірна команда області, до складу якої увійшли спортсмени Національного університету водного господарства та природокористування, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненського державного медичного коледжу.
   В загальному підсумку спортсмени здобули 19 медалей різного ґатунку, а в змаганнях серед юніорів Рівненська область, вперше в своїй історії, виборола друге командне місце.
   Із 19 медалей студенти нашого університету вибороли 17. Перемогу збірній Рівненської області принесли студенти: Віта Опанасюк (4 медалі), Олександр Омеляненко (2 золотих медалі), Сергій Стасюк (2 золотих медалі), Сергій Богайчук (1 срібна медаль), Роман Катишев (1 бронзова медаль) з МЕФ, Володимир Данилюк (2 медалі) з ФБА, Микола Кельник (1 золота медаль) з ФВГ, Маргарита Новак (2 бронзових медалі) з ФЕП, Наталія Поважук (1 бронзова медаль) та Вадим Юрчук (1 бронзова медаль) з ФМ.
   Тренує збірну команду області викладач кафедри фізвиховання НУВГП Олександр Комаревич.
Людмила БОРИСЕНКО
  15 квітня 2008 р.
Перемога у виставці
   Під егідою Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України і Товариства "Знання" у м. Києві відбулася щорічна Міжнародна спеціалізована виставка "Освіта та кар’єра - 2008" та Четверта виставка закордонних навчальних закладів "Education Abroad - 2008".
   Національний університет водного господарства та природокористування здобув беззаперечну перемогу у номінації "Видання підручників та посібників нового покоління".
   А взагалі "водний" цього разу був представлений на виставці у трьох номінаціях:
   - "Видання підручників та посібників нового покоління";
   - "Досягнення у працевлаштуванні випускників НУВГП";
   - "Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології".
   Варто зазначити, що університет у "переможній" номінації представив понад 30 книг, висока оцінка яких і призвела до перемоги. Серед відвідувачів виставки найбільшою популярністю користувались видання "Облік і звітність підприємств" (С.Я.Зубілевич), "Кошторисна вартість будівництва" (О.І.Ольховик, П.П.Яковець, А.А.Білецький), "Тлумачний словник економіста" (С.М.Гончаров, Н.Б.Кушнір) та "Вступ до спеціальності. Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення"
(С.В.Ковальов, С.М.Кропивко, П.І.Мендусь) та інші.
   Крім українських вузів, на виставці було багато закордонних експонентів, зокрема, з Польщі, Англії, Італії, Швейцарії, Словаччини, Кіпру, Канади тощо. Учасники та гості могли відвідати презентації Школи комерції та права ім.Лазарського, Академії підприємництва та менеджменту ім.Леона Козмінського та Освітньої Фундації "Перспективи" (Варшава), Instituto Marangoni (Мілан), Міжнародної вищої школи економіки і управління (Рига), Університету Нікосії, Коледжу Макюена (Едмонтон), Німецької служби академічних обмінів DAAD та інших закордонних навчальних закладів і освітніх організацій.

Гості виставки, серед яких президент АПН України В.Г.Кремень та заступник міністра освіти і науки України П.Б.Полянський, з цікавістю оглянули експозицію НУВГП
   Також на виставці були представлені установи, що займаються працевлаштуванням в Україні та за кордоном, державні та приватні видавництва, журнали для абітурієнтів та компанії, що спеціалізуються на освітніх програмах в різних країнах.
Тетяна РИНДЮК,
фахівець центру міжнародних і регіональних зв’язків
  15 квітня 2008 р. Спорт 
Фінал спартакіади "Здоров’я"
   Завершилося змагання з останнього виду спорту (міні-футболу) 32-ї спартакіади "Здоров’я" серед викладачів та співробітників НУВГП.
   У змаганнях взяли участь дев’ять команд факультетів, команда Автотранспортного технікуму та Технічного коледжу.
   У захоплюючій боротьбі перше місце посіла команда ФБА. Далі місця розподілилися так: друге місце – Технічний коледж, третє – ФВГ, четверте – Автотранспортний технікум, п’яте – ФЗГ, шосте – ФЕіП, сьоме – ФМ, восьме – МЕФ та дев’яте місце посів ФПМ.
   За підсумками змагань з волейболу, настільного тенісу, армспорту, шахів і міні-футболу перше місце у 32-й спартакіаді "Здоров’я" посіла команда ФБА. Друге місце виборов ФМ, третє – Автотранспортний технікум, четверте – МЕФ, п’яте – ФВГ, шосте – ФЕіП, сьоме – ФЗГ, восьме – Технічний коледж, дев’яте – ФЕП та десяте місце посіла команда ФПМ.
   Загалом у спартакіаді взяли участь 187 чоловік.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ,
голова спортивного клубу "Водник"
  15 квітня 2008 р. Спорт 
Переможці гирьового спорту
   Збірна команда Національного університету водного господарства та природокористування виборола перше місце на Чемпіонаті України з гирьового спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації, який відбувся у Києві.
   Представникам НУВГП сильну конкуренцію склала команда з Харківської зооветеринарної академії, яка посіла друге місце. Третю сходинку зайняла команда Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця з Києва.
   Студенти "водного" завоювали дев’ять медалей – чотири золотих, три срібних та дві бронзові.
   Чемпіонами України стали майстри спорту Ольга Бондар, другокурсниця ФЕП, Сергій Криса студент п’ятого курсу ФБА, Іван Макаренко, четвертокурсник ФБА, та кандидат у майстри спорту Андрій Антонюк, що навчається на п’ятому курсі ФБА.
   Срібною медаллю нагороджені майстер спорту Оксана Маліновська, четвертокурсниця ФЗГ, кандидати у майстри спорту Катерина Бугай, студентка третього курсу ФГТБ та Юлія Відник, третьокурсниця ФВГ.
   Бронзові медалі здобули майстер спорту Володимир Адамчук, п'ятикурсник ФБА та Валерій Редько, що навчається на четвертому курсі ФБА.
   Кандидат у майстри спорту Михайло Горбовий, пятикурсник МЕФ, першорозрядник Сергій Павельчук, студент четвертого курсу ФБА стали четвертими в особистому заліку.
   Всім студентам збірної команди з гирьового спорту дякую за їхній вклад у перемогу нашого університету, який нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки України, комітету з фізичного виховання та спорту, спортивної студентської спілки України.
Євген КОМАРЕВИЧ,
тренер команди, старший викладач фізичного виховання
  8 квітня 2008 р. Спорт 
Блискуча перемога рівненських спортсменок на чемпіонаті світу
   Срібну та бронзову медалі здобули студентки Національного університету водного господарства та природокористування на чемпіонаті світу з гирьового спорту серед юнаків і дівчат, що днями відбувся в білоруському місті Бобруйськ.
   У ваговій категорії до 60 кг срібною призеркою стала студентка факультету водного господарства Ольга Вахнюк, а бронзовою – студентка механіко-енергетичного факультету НУВГП Марія Гуринович. Золоту ж медаль у цій ваговій категорії здобула теж наша землячка – студентка Сарненського педагогічного коледжу Оксана Шульжук.
   За підсумками чемпіонату збірна України посіла перше місце, на другому – білоруські спортсмени, третє місце – у росіян.
   Оргкомітет чемпіонату нагородив почесною грамотою і тренера рівненських спортсменок – старшого викладача кафедри фізичного виховання НУВГП Євгена Комаревича.
Людмила СТУПЧУК
  8 квітня 2008 р.
Захопливий фінал клубу веселих і кмітливих
   На передодні дня сміху завершилася фінальна гра відкритої КВН-ліги університету сезону 2007-2008 навчального року. Багато студентів зібралося подивитися на виступ команд з різних навчальних закладів міста – "Бразильські пінгвіни" (РЕГІ), "Хто там" (Технічний коледж НУВГП), "Коаліція" та "Впала клямка" (РДГУ).
   Море сміху та хорошого настрою подарувала ця гра глядачам, але найбільше захоплення викликала команда "Бразильські пінгвіни" з РЕГІ,
яка і стала переможцем. Інші учасники теж не залишилися без нагород, вони отримали дипломи фіналістів, а найголовніше – бурхливі овації глядачів.
Жанна ЖОВТЕНКО
  7 квітня 2008 р.
Університет чекає своїх абітурієнтів
   Минулої неділі Національний університет водного господарства та природокористування провів перший у цьому році день відкритих дверей, широко відчинивши їх для абітурієнтів, їхніх батьків і вчителів.
   Перед гостями, які зібралися у вестибюлі сьомого корпусу, виступили ректор університету В.А.Гурин, декани факультетів, відповідальний секретар приймальної комісії А.Г.Ліщинський.
   Вони розповіли про спеціальності, які можна отримати у нашому навчальному закладі, відповіли на запитання, давали необхідні консультації.
   Ми чекаємо своїх абітурієнтів, - зазначив В.А.Гурин. - Приходьте до нас, університет допоможе вам отримати фах, який дозволить знайти своє місце у житті.
   Найбільше абітурієнтів прийшло дізнатися про спеціальності "архітектура" та "дизайн", що, певно, можна пояснити не тільки великим інтересом до цих спеціальностей, але й можливістю пройти пробні тестування творчого характеру – з композиції та рисунку.
   Але для всіх, хто хоче більше дізнатися про умови вступу на навчання в НУВГП, двері університету відкриті щодня.
   Вам будуть раді на усіх факультетах і кафедрах, а також, зокрема, у приймальній комісії, яка працює у другому навчальному корпусі університету.
Людмила БОРИСЕНКО
  4 квітня 2008 р.
Студентські стипендії зросли майже вдвічі
   Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 882 від 12.07.2004 р. із змінами і доповненнями станом на сьогоднішній день стипендії для студентів університету зросли, – розповідає Тетяна Лавтен, що працює у бухгалтерії по розрахунку із стипендіатами НУВГП. Ще минулого року мінімальна студентська стипендія становила 159,60 грн, а вже цього року вона зросла майже вдвічі – до 300 грн. Стипендія для студентів відмінників із 199,50 грн зросла до 360 грн.
   Також в університеті є пільгові стипендії, наприклад, для студентів сиріт вона становить 1060 грн. Пільгові стипендії нараховуються і студентам інвалідам, чорнобильцям, малозабезпеченим, студентським сім’ям з дітьми.
   Крім цього, – розповідає Тетяна Лавтен, – для студентів, які зарекомендували себе як старанні та як такі, що добре навчаються, призначаються стипендії Грушевського (у розмірі 1125 грн), Президента, Верховної Ради (у розмірі 1200 грн).
   Враховуючи таке підвищення стипендії можна лише додати, що тепер у студентів з’явився хороший стимул для досягнення нових успіхів у навчанні.
Розмову вела Жанна ЖОВТЕНКО
  1 квітня 2008 р.
Переможці олімпіад на прийомі у ректора
   Переможцям Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт ректор НУВГП В.А.Гурин вручив почесні дипломи та грамоти Міносвіти України.
   Тривалий час університет входить до першої десятки кращих вищих навчальних закладів за результатами участі студентів у предметних олімпіадах. Університет гордиться своїми переможцями. Як правило, це кадровий резерв університету. Саме ці студенти згодом вступають до магістратури, аспірантури, їх запрошують на роботу як в НУВГП, так і до науково-дослідних і проектних інститутів.
   Отож, дипломами першого ступеня нагороджено Івана Гайчука (факультет будівництва та архітектури), Євгена Простакова (факультет будівництва та архітектури).
   Диплом другого ступеня вручили Максиму Кундосу (факультет будівництва та архітектури).
   Олега Стрільця (механіко-енергетичний факультет), Романа Шульгана (факультет землеустрою та геоінформатики) нагородили дипломами третього ступеня.
   Нагородили дипломами переможців другого етапу олімпіади за перше місце Руслана Кухоцколовця (факультет водного господарства), Андрія Моніча (факультет водного господарства), за друге місце – Артема Мамончука (факультет будівництва та архітектури), Вадима Корнєєва (факультет прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем), за третє місце нагородили Якова Бойка (механіко-енергетичний факультет), Олександра Марчука (факультет землеустрою та геоінформатики), Миколу Хоружего (факультет будівництва та архітектури) та Романа Андрусіва (механіко-енергетичний факультет).
   Як "додаток" до диплому студенти отримали премії. Премійовані і викладачі, які готували студентів до олімпіади, та їх наукові керівники. Студенти подякували своїм наставникам за допомогу у підготовці до змагань. Викладачі ж побажали їм подальших успіхів і подякували керівництву університету за сприяння і підтримку, можливість брати участь в олімпіадах і конкурсах.
Людмила БОРИСЕНКО
  1 квітня 2008 р.
Економна енергетика
   Підведено підсумки університетського енергетичного конкурсу "Лідер паливно-енергетичного комплексу 2007".
   Конкурсною комісією складено акти перевірки стану роботи з енергозбереження та виявлені переможці конкурсу. Серед навчальних корпусів перше місце посів колектив навчального корпусу № 6, друге – навчального корпусу № 2 та третє місце – колектив навчального корпусу № 7. Серед гуртожитків перше місце посів гуртожиток № 1, друге місце – колектив гуртожитку № 5, третє – гуртожиток № 2.
   На виконання постанови Кабінету міністрів України "Про комплексну державну програму енергозбереження України" в університеті розроблена і схвалена ректоратом програма енергозбереження на період 2005-2010 р.р., багато чого вдалось досягнути за останні роки в реалізації програми, але чимало не вирішених завдань ще попереду.
   В 2007 році в університеті розроблено енергозберігаючий проект "Розробка та впровадження сучасної керуючої інформаційної системи обліку, регулювання та контролю енергоресурсів в НУВГП". Вартість проекту – 400 тис.грн. Проект рекомендовано Національному агентству України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів для тендерного відбору і включений до бюджетної програми України "Міжгалузеві енергозберігаючі заходи". Здійснення видатків, пов’язаних з виконанням проекту, відбуватиметься за рахунок коштів державного бюджету.
   Щоквартально спеціалізованою групою з енергозбереження проводиться обстеження об’єктів університету, відповідно складаються акти-обстежень та постійно на робочій нараді АГУ контролюється їх використання.
   Завдяки значній організаційній роботі у сфері енергозбереження та раціональним використанням енергоносіїв витрати їх з кожним роком зменшуються. У 2007 році в порівнянні з 2006 роком витрати зменшилися: по тепловій енергії на 3834 гкал; по водопостачанню та водовідведенню на 893 м3; по гарячій воді на 1275 м3; по природному газу на 9209 м3. Досягнуто економію паливно-енергетичних ресурсів (теплоенергія, природний газ) в обсязі 559 тонн, зекономлено 785 тис.грн бюджетних коштів на оплату енергоносіїв і наданих комунальних послуг. Лише січневий рівень підвищення ціни на енергоресурси призвів до збільшення обсягів фінансування за два місяці 2008 року більше ніж на 141 тис.грн. Ми чітко усвідомлюємо, що це далеко не межа. В той же час, відповідно до Закону України № 107-10 від 28.12.2007 р. "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та відповідного рішення сесії обласної ради перед колективом університету стоїть завдання щодо скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів на 10 відсотків порівнянно з фактичним рівнем їх споживання в 2007 році.
Іван СТАТНИК,
керівник спеціалізованої групи з енергозбереження