28 березня 2008 р.
Економічний турнір
   На факультеті економіки і підприємництва відбувся "Економічний турнір", започаткований минулого року.
   "Економічний турнір" – це інтелектуальні змагання з економічної теорії для студентів молодших курсів, які виявляють їхні уміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях. Підготовка команд до турніру стала результатом наукової роботи студентів, під час якої вони здійснювали пошук наукової літератури, обробляли її, готували доповіді та презентації. Під час турніру кожна команда почергово виступала у трьох ролях (Доповідач, Опонент та Рецензент).
   Турнір передбачав полеміку з таких питань: суперечність між економічною ефективністю і соціальною справедливістю, оптимізація співвідношення між ними; вплив менталітету нації на економічний розвиток країни; роль держави в сучасній економіці; сімейний бюджет українця: проблеми формування і раціонального використання; визначте сферу, в якій Ви б відкрили власний бізнес; запропонуйте власну стратегію розвитку малого підприємництва в Україні; економічна безпека України, загрози та засоби для їх усунення; стан і перспективи розвитку ринку землі в Україні; стан і перспективи розвитку ринку праці в Україні; вплив відносно низького рівня заробітної плати на економічне зростання в Україні; особливості ціноутворення на ринку нерухомості, стан і тенденції ринку нерухомості в Україні; проблеми розвитку людського капіталу в Україні; соціальні стандарти в Україні та Західній Європі; вплив світових глобалізаційних процесів на економіку України; перспективи світового економічного розвитку у ХХІ столітті.
   У змаганнях взяли участь шість команд, до яких увійшли 33 студенти двох факультетів НУВГП – економіки і підприємництва та менеджменту, це – "Пантери і Пятківський" – збірна з представників 1-2 курсів спеціальностей "облік і аудит", "економіка підприємства" та "землевпорядкування"; "Еconomix" – команда студентів 3 курсу спеціальності "облік і аудит"; "Леді & ВOSS" – команда студентів 2 курсу спеціальностей "УПЕП" та "облік і аудит"; "Фін & Ки" – команда студентів 2 курсу спеціальності "фінанси"; "В десятку" – команда студентів 1 курсу спеціальності "УПЕП"; "Еквілібріум" – команда 2 курсу спеціальності "облік і аудит".
   На відкритті турніру учасників змагань привітали перший протектор НУВГП С.В.Ковальов, голова оргкомітету – декан ФЕіП С.О.Левицька, представник спілки економістів Рівненщини – доцент кафедри економіки підприємства В.М.Костриченко, голова журі – завідувач кафедри економічної теорії Г.Е.Гронтковська.
   У ролі спостерігачів були запрошені представники НУ «Острозька академія» доцент кафедри економічної теорії Н.П.Топішко та студенти економічного факультету. Ведучі змагання доценти кафедри економічної теорії О.В.Кухар та Д.В.Нікитенко.
   Оцінювало гру команд представницьке журі з 14 провідних викладачів 5 кафедр факультетів економіки і підприємництва та менеджменту. При оцінюванні виступів команд журі керувалося наступними критеріями: наукова достовірність матеріалу викладеного доповідачем, повнота розкриття проблеми, уміння доповідати та звертати увагу на ключові моменти завдання, вести наукову дискусію, якість візуального супроводу доповіді; повнота висвітлення як позитивних, так і негативних сторін доповіді опонентом, коректність оцінки, уміння вести наукову дискусію; повнота і коректність оцінки доповіді та виступу опонента рецензентом, уміння підтримувати наукову дискусію; ступінь взаємодії між членами команди та активність усіх членів команди в ході дискусії.
   Турнір складався з двох етапів змагань: відбіркового етапу та фіналу. До фіналу увійшли три кращі команди, визначені за рейтингом оцінок відбіркового етапу – "Пантери і Пятківський", "Economix", "Фін & Ки". Саме між ними розгорілася найзапекліша боротьба у фіналі змагань. Перемогу у турнірі здобула команда "Пантери і Пятківський" (капітан Ольга Семенюк). Друге місце з мінімальним відривом буквально вирвала з рук суперників команда "Economix" (капітан Оксана Ніколайчук), третю призову позицію зайняла команда "Фін & Ки" (капітан Сергій Дудін).
   Всі студенти, які взяли участь у змаганнях, нагороджені дипломами учасників турніру. Членам команд – переможців вручені призи, підготовлені оргкомітетом та Спілкою економістів Рівненщини. Відзначені також переможці в номінаціях: "За продемонстровані глибокі знання з економічної теорії" (О.Семенюк, О.Яроцька, В.Швидюк), "За оригінальність подання матеріалу наукової доповіді" (Ю.Пятківський, О.Мінчук), "За вміння захищати власну думку у науковій дискусії" (О.Панчук, С.Дудін), "За культуру виступу та полеміки у науковій дискусії" (О.Ніколайчук, І.Чайковська).
   Економічний турнір став захоплюючою подією для всіх учасників змагань – як для студентів, так і для викладачів. Він продемонстрував високий рівень теоретичної підготовки наших молодих науковців, їх уміння вибудовувати наукові докази і захищати власну думку, загальну і економічну культуру майбутніх фахівців.
   Сподіваємось, що "Економічний турнір" стане не лише традиційним, а й відкритим, що передбачає участь команд з інших навчальних закладів. Тож запрошуємо всіх студентів, які вивчають економіку, до участі у змаганнях інтелектуалів у наступному році !
Галина ГРОНТКОВСЬКА, завідувач кафедри економічної теорії
  28 березня 2008 р.
Україна стала урядовим членом Європейського реєстру забезпечення якості
   4 березня 2008 року в Брюсселі (Бельгія) Україна стала повноправним урядовим членом Європейського реєстру забезпечення якості (EQAR). Урядовими членами цього Реєстру стали 18 країн-учасниць Болонського процесу.
   Це надзвичайно важливе досягнення МОН України у забезпеченні якості вищої освіти європейського рівня.
   Європейський реєстр із забезпечення якості (EQAR) розпочне свою діяльність улітку 2008 року і сприятиме мобільності студентів, слугуючи основою для підвищення довіри до вищих навчальних закладів.
  27 березня 2008 р.
Конкурс технічних розробок в галузі енергоощадного будівництва
«Екодім-геліотерм»
   21 березня 2008 р. в конференц-залі Рівненського будинку вчених відбувся круглий стіл та презентація відкритого конкурсу технічних розробок в галузі енергоощадного будівництва «Екодім-геліотерм», організований Рівненською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації "Українська Асоціація Маркетингу" в рамках проекту "Створення та організація діяльності Рівненського інноваційного кластеру «Впровадження», що реалізується за підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
   Призовий фонд конкурсу складає 5,0 тис.грн., який буде розподілено між переможцями конкурсу за рішенням журі.
   Метою конкурсу є визначення інноваційних розробок науковців, винахідників, інженерів та архітекторів, котрі можуть бути застосовані при проектуванні та будівництві пілотної споруди «Екодім-геліотерм» в Рівненській області.
   В круглому столі взяли участь експерти з західних регіонів України та Республіки Білорусь, зокрема: Євгеній Широков, експерт з екологічного будівництва (м. Мінськ); Тарас Бояр, начальник відділу Північно-західного регіонального центру інноваційного розвитку (м. Луцьк); Василь Багрійчук, завідувач кафедри Академії управління персоналом (м. Львів); Євгеній Бабич, д.т.н., професор, завідувач кафедри інженерних конструкцій Національного університету водного господарства та природокористування; Омелян Юрчук, професор, Заслужений архітектор України; Леонід Серілко, начальник науково-дослідного сектору НУВГП; Віталій Собуцький, к.т.н., доцент керівник науково-дослідної лабораторії; Микола Кізєєв, к.т.н., доцент, директор бізнес-центру НУВГП; Володимир Кочмарський, к.т.н., доцент; Алла Тимощук, керівник науково-технічного відділу Рівненської Малої академії наук учнівської молоді; підприємці: Ігор Бенесюк, директор ПФ «Промеко»; Валентин Демянов, директор фірми «Архсервіс».
   Євгеній Широков, Василь Багрійчук, Валентин Демянов та Ігор Бенесюк розповіли присутнім про власний досвід проектування екологічних будівель. В дискусії та обговоренні проекту взяли участь: Євгеній Бабич, Омелян Юрчук, Володимир Кочмарський, Віталій Собуцький, Микола Кізєєв та інші.
   Через ЗМІ до участі в конкурсі були запрошені юридичні та фізичні особи, творчі колективи науковців, винахідників, інженерів та архітекторів, котрі можуть запропонувати інноваційні пропозиції у галузі енергоощадного та екологічного будівництва.
   Термін подачі заявок встановленої форми – до 18:00, 18 квітня 2008 р.
   Заявки на участь в конкурсі подаються особисто, кур’єром або поштою за адресою: м. Рівне, вул. Петлюри, 17, РОО ВГО "Українська Асоціація Маркетингу", телефон для довідок: 26-69-89.
Анатолій КАРПЮК, координатор проекту
  26 березня 2008 р.
Леонід Йосипович Дворкін вступив до Американського Хімічного товариства
   Леонід Йосипович Дворкін, завідувач кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Національного університету водного господарства та природокористування, вступив до лав Американського Хімічного товариства, яке більше 130 років об'єднує фахівців з хімії та хімічних технологій по всьому світу і є найбільшою організацією такого рівня.
   У минулому році Леонід Дворкін був обраний членом Нью-Йоркської академії наук за значні заслуги у галузі матеріалознавства та технології будівельних матеріалів.
   Професор Л.Й Дворкін. понад 40 років плідно працює на ниві підготовки фахівців-будівельників та технологів. Ним запропонована нова структура вузівського курсу "Будівельне матеріалознавство", яка суттєво посилює з одного боку його зв'язок з фундаментальними науками, а з другого - рівень інженерної значимості. Під його керівництвом колективом кафедри підготовлено комплекс підручників та навчальних посібників з будівельного матеріалознавства та технології будівельних матеріалів і виробів. На кафедрі вперше в Україні було видано підручники для студентів спеціальностей гідротехнічне, енергетичне, сільськогосподарське будівництво, а також цикл підручників і посібників по технології будівельних матеріалів з промислових відходів.
Наталія ЛУШНІКОВА,
доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства
  20 березня 2008 р.
День води у "водному"
   Круглий стіл з нагоди Міжнародного дня води відбувся у Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Міжнародний день води бере свій початок з 1992 року, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй на конференції ООН з охорони навколишнього середовища, що проходила у Ріо-де-Жанейро, започаткувала його щорічно відзначати 22 березня. Метою проведення цього дня є підняття рівня обізнаності про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня продуктивності економіки і соціального благополуччя.
   В Україні проблема поліпшення доступу громадян до питної води є гострою й потребує уваги та активних дій як влади всіх рівнів, так і самих громадян. Про це говорили учасники круглого столу, який відбувся у НУВГП за участю викладачів, студентів, науковців, виробничників та представників засобів масової інформації.
   Своїми думками, зокрема, поділилися ректор університету Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай, завідувач кафедри екології Микола Клименко, доценти цієї ж кафедри Ігор Статник, Наталя Вознюк, Алла Прищепа, завідувач кафедри водопостачання та бурової справи Валерій Орлов, професор Олександр Ткачук, доцент Віктор Сівак та інші науковці. На думку Валерія Орлова актуальним є відкриття у НУВГП нової спеціальності – Споруди і обладнання водопостачання та водовідведення.
   Директор Рівненського облводоканалу Володимир Хомко розповів учасникам круглого столу про ситуацію у водопровідному господарстві області. Зокрема, він зазначив, що Україна посідає одне з останніх місць у Європі за запасами води. На Рівненщині ж ситуація – одна з кращих в країні, і що до подачі води і що до її якості. В обласному центрі 100-відсотково вживають артезіанську воду, зменшена кількість аварій і пошкоджень водопровідних мереж. Гіршою є ситуація в районах, особливо у сільській місцевості, де вода часто забруднена нітратами та іншими шкідливими речовинами.
   Учасники зустрічі зійшлися на думці, що значні зусилля та дії мають бути спрямовані на підняття свідомості громадськості щодо проблем води та шляхів її вирішення, активного залучення всіх зацікавлених сторін до прийняття рішень та їх втілень, розвиток водного партнерства та водної солідарності.
Людмила СТУПЧУК
  17 березня 2008 р. Спорт 
Жіноча команда Рівненщини з гирьового спорту – чемпіон України
   У м. Кам’янець-Подільський відбувся чемпіонат України з гирьового спорту серед юнаків та дівчат, в якому взяли участь 16 збірних команд областей України. Збірна команда Рівненської області виборола перше місце серед дівчат отримавши 96 очок. На другому місці – Дніпропетровська область, на третьому – Полтавська.
   Найкраще виступила студентка Сарненського педагогічного коледжу Оксана Шульжук, яка посіла перше місце. Студентки факультету водного господарства Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Вахнюк та Тетяна Полюхович відповідно посіли друге та третє місця, студентка механіко-енергетичного факультету НУВГП Марія Гуринович – четверте місце.
   Оксану Шульжук та Ольгу Вахнюк включено до складу збірної України для участі в чемпіонаті світу, що відбудеться в м. Бобруйську (Білорусь) 3-6 квітня цього року.
   Тренує збірну області з гирьового спорту Євген Комаревич, старший викладач кафедри фізвиховання Національного університету водного господарства та природокористування.
Людмила СТУПЧУК
  12 березня 2008 р.
Сучасна освіта в Україні – 2008
   НУВГП взяв участь в одинадцятій міжнародній виставці навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2008". Навчальний заклад нагороджений срібною медаллю у номінації "Інноватика у вищій освіті", дипломом за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу та здобув почесне звання "Лідер сучасної освіти" за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти України.
   Уже стало доброю традицією на широкомасштабному форумі щорічно представляти на огляд суспільства та педагогічної громадськості найкращі освітянські надбання, інноваційні проекти, прогресивні технології, обмінюватися досвідом педагогічної науки і практики.
   Учасники виставки, педагогічні, науково-педагогічні працівники на семінарах, "круглих столах", конференціях плідно обговорили і обмінялися думками з актуальних проблем розвитку освіти, визначилися в найбільш ефективних шляхах реалізації завдань, визначених Національною доктриною розвитку освіти.
   У рамках виставки проводилися семінари. Так, на одному з семінарів виступив Станіслав Гончаров, професор, координатор ECTS НУВГП, член-кореспондент АПН України,
з доповіддю на тему "Формування педагогічної майстерності викладача в умовах кредитно-модульної системи навчання".
   Також на виставці відбувся конкурс на кращу студентську роботу – малюнок академічної постановки для студентів мистецьких спеціальностей, в якому взяли участь наші студенти-архітектори Ольга Смолінська, Олена Омельчук.
Жанна ЖОВТЕНКО
  12 березня 2008 р.
Привітали зі святом жінок університету
   З нагоди міжнародного свята жінок в кафе "Сучасник" відбувся святковий вечір, який організував профком університету.
   Прекрасних представниць нашого колективу зі святом привітали проректори А.А.Білецький та В.Л.Якимчук, голова профкому Н.Д.Погребняк, декани Г.Х.Масюк та А.П.Власюк. Для них читали вірші університетські поети С.М.Назаров, А.В.Климова, С.П.Водяна, бібліотекар С.І.Гаврисюк, співали Л.Л.Литвиненко, Н.Шупира.
   У тому, що вечір видався цікавим, чимала заслуга і працівників центру естетичного виховання та ведучих – А В.Кочубей й І.В.Романюка.
Анна ЄЗЕРСЬКА

С.П.Водяна, доцент кафедри вищої математики

С.І.Гаврилюк, заступник завідувачки наукової бібліотеки
Дорогі і чарівні жінки університету !
   Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового свята – весни, любові і краси – 8 Березня !
   Бажаємо вам міцного здоров'я, нев'янучої молодості, кохання і гармонії. Нехай у ваших ніжних душах завжди цвіте весна, а в родинах будуть лад, тепло і затишок.
   Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця і дарують окрилення для нових успіхів у сфері, якій ви присвятили свої знання і талант.
   Нехай ваші турботи будуть лише приємними, а кожен день - зігрітий щастям, любов'ю рідних і близьких, наповнений новими відкриттями та здобутками.
Ректорат
  6 березня 2008 р.
"Студентська весна" назвала переможців
   Фестиваль студентської творчості "Студентська весна 2008" завершився заключним гала-концертом в обласному музично-драматичному театрі.

Артем Водяний, студент факультету землеустрою та геоінформатики
 

Номер "Клоун" у виконанні студентів факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики

Микола Цехановський
та вокально-інструментальний ансамбль технічного коледжу
   Тут були названі й імена переможців цього грандіозного заходу, в якому взяли участь виконавці, постановники, режисери, уболівальники з усіх факультетів, технікумів та технічного коледжу.

   Так, перше місце посів механіко-енергетичний факультет, друге місце поділили між собою факультет екології та природокористування й автотранспортний технікум, третє – технічний коледж й факультет менеджменту.

   Гран-прі фестивалю отримали аматори факультету економіки і підприємництва.

   Фестиваль відбувся за сприяння ректорату НУВГП, Центру естетичного виховання молоді, профкому студентів НУВГП.

Духовий оркестр механіко-енергетичного факультету

Студенти факультету екології та природокористування

Фінальну пісню співають Даша Кучерова та Євгенія Хлопоніна
  5 березня 2008 р. Спорт 
Баскетболістки "водного" виявилися найсильнішими
   Переможцем змагань з баскетболу серед жінок студентської універсіади серед вищих навчальних закладів Рівненщини стала команда Національного університету водного господарства та природокористування.
   На другому місці команда Рівненського державного гуманітарного університету.
   Третє місце посіла команда Міжнародного економіко-гуманітарного університету.
Про це повідомили з Рівненського обласного управління з фізичного виховання.
  4 березня 2008 р. Спорт 
Наші чемпіони з гирьового спорту
   Команда Рівненської області виборола четверте місце у змаганнях чемпіонату України з гирьового спорту, в якому взяли участь 18 команд областей України.
   Найкраще виступили студенти НУВГП Іван Макаренко (перше місце серед юніорів), Володимир Адамчук (п’яте місце). Крім того, Іван Макаренко та Володимир Адамчук посіли четверте місце у змаганнях серед дорослих. Також у команді виступали Руслан Костюкевич, Сергій Криса, Володимир Котвинський та Михайло Гортовий.
   Тренує спортсменів старший викладач кафедри фізичного виховання Євген Комаревич.
   Нещодавно також відбувся чемпіонат Рівненської області з гирьового спорту серед чоловіків, юнаків та дівчат, в якому взяли участь 120 спортсменів. Чоловіки виконували вправу поштовх довгим циклом, а жінки – ривок. В командному заліку перше місце посіли спортсмени НУВГП, друге – Сарненського району, третє – Дубенського.
   Результати майстра спорту показали студенти університету Сергій Криса, Володимир Адамчук, Іван Макаренко, Руслан Костюкевич та Валерій Редько. З жінок – наші студентки Катерина Бугай, Ольга Бондар (225 підйомів) та Оксана Маліновська (232 підйома).
   Серед юнаків найкраще виступили студенти НУВГП Гавриш та Володимир Телиця.
   Серед дівчат перемогу здобули студентки Ольга Вахнюк та Марія Гуринович.