20 лютого 2008 р.
Студенти "водного" стажуватимуться
у Франції
   У Національному університеті водного господарства та природо-користування побував представник організації "Обміни Франція – Україна" Жак Форшерон.
   Він мав зустріч з адміністрацією університету, на якій йшлося про подальші обміни студентами та викладачами НУВГП і французьких вищих навчальних закладів.
   Зокрема, передбачаються поїздки студентів університету, які вивчають водне господарство та екологію, у Францію для стажування і проходження мовної та виробничої практики.
   Французькі ж студенти, які також опановують ці спеціальності, приїдуть на практику до Рівного. Розглядалась також можливість стажування науковців обох країн, робота над спільними науковими проектами.
   До речі, минулого року НУВГП вже приймав французьких студентів – з вищої сільськогосподарської школи міста Аен. Рівненські ж студенти побували на практиці у Франції. Програма обміну передбачала ознайомлення з навчальним процесом, екскурсії на водоочисні станції та гідротехнічні об'єкти, у природні заповідники, вивчення національних пам'яток, поїздки визначними місцями.
Людмила СТУПЧУК
  20 лютого 2008 р.
Докторів і кандидатів наук стало більше
   У минулому році троє співробітників НУВГП захистили докторські дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук, – повідомили з відділу аспірантури. Серед них – доцент кафедри водопостачання та бурової справи О.А.Ткачук (консультант – професор В.О.Орлов), доцент кафедри обчислювальної математики М.М.Кундрат та професор кафедри електротехніки В.В.Кованько (консультант – професор С.В.Кравець).
   Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук захистили 15 співробітників. Це асистент З.К.Сасюк (керівник – професор В.С.Мошинський), асистент І.А.Рощик (керівник – професор В.Я.Гуменюк), фахівець Центру міжнародних і регіональних зв’язків Т.Є.Личук (керівник – професор С.Т.Вознюк), асистент В.В.Савицький (керівник – професор Є.М.Бабич), асистент І.В.Романюк (керівник – доцент В.П.Востріков), старший викладач О.М.Наумчук (керівник – доцент В.Й.Пастушенко), аспірант С.І.Коваль (керівник – професор С.І.Веремеєнко), старший викладач Л.О.Стасюк (керівник – професор П.Ю.Саух), аспірант І.М.Мельничук (керівник – доцент Ю.П.Рогалевич), старший викладач, аспірант О.М.Гарнага (керівник – доцент Н.Б.Кушнір), асистент І.В.Гопчак (керівник – професор А.В.Яцик), старший викладач С.І.Коротун, асистент В.В.Супрунюк (керівник – доцент В.В.Романюк), асистент С.Є.Стець (керівник – професор З.Р.Маланчук) та Ю.С.Кушнірук (керівник – професор Л.А.Волкова).
Жанна ЖОВТЕНКО
  19 лютого 2008 р.
Відкрита КВН-ліга університету
   В актовій залі Національного університету водного господарства та природокористування відбулася відкрита КВН-ліга університету.
   У фестивалі взяли участь команди різних навчальних закладів.
   Серед них – "Без коментарів" (РДГУ), "Бразильські пінгвіни" (РЕГІ), "Штольня" (РДГУ), "Хто там" (Технічний коледж НУВГП), "UAzik" (РДГУ), "Коаліція" (збірна команда м. Рівного), [...AБZац...] (ФМ НУВГП) та "Впала клямка" (РДГУ).
   Отож, визначилися переможці півфіналу відкритої КВН-ліги університету. Ними стали команди "Бразильські пінгвіни", "Хто там", "Коаліція" та "Впала клямка".
   Фінал відкритої КВН-ліги де і визначиться переможець відбудеться у квітні.
  19 лютого 2008 р.
Освітянська виставка в Криму

Сімферополь. Річка Салгір
   Університет взяв участь у виставці «Освіта-2008», яка відбулася в Сімферопольському будинку профспілок. Метою організаторів виставки було ознайомити абітурієнтів, їхніх батьків і вчителів з різноманітними навчальними закладами, де можна здобути перспективний фах.
   Треба зауважити, що мешканці Криму, як, певно, багатьох областей не мають особливого бажання (та й можливості) виїздити на навчання десь далеко від дому. Тому на
виставці були представлені навчальні заклади переважно південного регіону. Та все ж, беручи до уваги важливість водогосподарських професій в Криму, НУВГП зацікавив багатьох відвідувачів виставки. Тим більше, коли вони дізнавалися про Кримський навчально-консультаційний центр університету, який дозволяє здобути заочну освіту не виїзджаючи з півострова, - в Гурзуфі та Джанкої. А ще траплялися такі, які збиралися незабаром переїздити до Рівного і тому цікавилися можливістю отримати освіту в нашому місті.
   Особливо побільшало відвідувачів у нашому павільйоні після сюжету про наш університет по місцевому телебаченню. Приходили навіть наші колишні випускники, гортали книги, дивилися фотографії, розпитували про викладачів, розповідали, як скалася їхня доля. Директор тролейбусного парку, наприклад, випускник механічного факультету, вступав в Український інститут інженерів водного господарства при ректорі Костянтині Семенову, а закінчував, коли ректором вже був Степан Вознюк. З особливою теплотою він згадував свого декана Володимира Кліна.
   Побували на виставці й працівники Салгірського управління водного господарства разом зі своїм керівником Володимиром Панютіним. Переважна більшість працівників управління – наші випускники.
   До речі, поряд з нашим павільйоном розміщалася Одеська національна морська академія (раніше – водного транспорту), яку в Одесі теж називають «водним».
Людмила БОРИСЕНКО
  18 лютого 2008 р.
"День кар’єри – 2008"
   У Національному університеті водного господарства та природо-користування відбувся "День кар’єри – 2008" для студентів випускних курсів факультетів економіки і підприємництва та менеджменту.
   У заході взяли участь керівники водогосподарських організацій Держводгоспу України, представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій виробничої та невиробничої сфер народного господарства, аудиторських фірм, страхових компаній тощо.
   Серед них – Рівненська обласна державна адміністрація, Управління державної служби Головдержслужби України в Рівненській області, Управління економіки міста, Рівненський міський центр зайнятості та обласний, Обласний молодіжний цент праці "Спеціаліст", Технічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, Українсько-словацьке СП "РіКо", Видавництво Валерія Войновича, Рівненські філії банків "Приватбанк", "Украсиббанк", "НАДРА", "Укрінбанк" та багато інших підприємств.
   На Дні кар’єри виступили заступник голови обласної ради з питань роботи виконавчого апарату Валентин Крока, начальник Рівненського облводгоспу Віктор Терещенко, декан факультету економіки і підприємництва Світлана Левицька, декан факультету менеджменту Віталій Окорський, проректор НУВГП Григорій Сапсай та інші.
   У цей день студенти-випускники ознайомилися з вакансіями, які пропонували їм роботодавці, а роботодавці – мали чудову нагоду підібрати кваліфікованих працівників. Оперативному налагодженню контактів між роботодавцями і випускниками сприяло те, що студенти мали із собою анкети й резюме, в яких висвітлено їх вміння, навички та ділові якості.
   До речі, кількість підприємств, установ, організацій, які беруть участь у Днях кар’єри, щорічно збільшується, що свідчить про високу оцінку ділових якостей і кваліфікації спеціалістів і магістрів НУВГП.
   Високому рівню професійної підготовки фахівців сприяє сучасна матеріально-технічна база кафедр факультетів економіки і підприємництва та менеджменту. Викладачі в навчальному процесі широко використовують новітні комп’ютерні технології та сучасні прикладні програмні продукти. Наявність надійних ресурсів дозволяє забезпечити високий професійний рівень випускників, які знаходять визнання на ринку праці.
   Сподіваємося, що учасники Дня кар’єри знайшли серед студентів майбутніх керівників виробництва і талановитих фахівців, які своїм неординарним мисленням сприятимуть підвищенню рейтингу підприємства, установи, організації в умовах ринкової економіки.
Жанна ЖОВТЕНКО
  14 лютого 2008 р.
Міжнародний семінар з проблем втрати води
   13 лютого 2008 року на базі Національного університету водного господарства та природокористування розпочався міжнародний науково-практичний семінар "Втрати води в системах водо- та теплопостачання населених пунктів. Шляхи та методи боротьби із втратами води на сучасному етапі".
   У семінарі взяли участь заступник міністра з питань житлово-комунального господарства України Анатолій Козленко, заступник голови Держводгоспу України Олександр Романов, генеральний директор "Рівнеоблводоканалу" Володимир Хомко, директор Рівненського КП "Теплотранссервіс" Петро Сергійчук, начальники обласних управлінь водопровідно-каналізаційного, теплопостачального і комунально-енергетичного господарства України, провідні вітчизняні та зарубіжні науковці з проблем водо- теплопостачання та водовідведення.
   Окрім того, своїм досвідом з українськими виробничниками і науковцями поділяться представники провідних компаній у галузі водо- та теплопостачання Білорусі, Великобританії, Молдови, Росії, Польщі, Франції.
   На пленарному засіданні виступили Анатолій Козленко, Олександр Романов, генеральний директор КП "Полтававодоканал" Валерій Ченчевий, директор ТзОВ "Water Point" (м. Хмельницький) Юрій Жерліцин, проректор НУВГП Григорій Сапсай.
   Учасники конференції також заслухали доповідь "Про стан систем водопостачання України", з якою виступив проректор з наукової роботи НУВГП, доктор технічних наук, професор Микола Гіроль.
   Семінар продовжив свою роботу на базі санаторію "Червона калина".
   Тут же демонструються виставки сучасного обладнання для контролю якості питної води, обладнання для пошуку схованих витоків води з трубопроводів (Великобританія, Франція), обладнання для ремонту водопровідних та каналізаційних мереж та усунення аварій на мережах водо- і теплопостачання (Польща) та вітчизняних виробничників.
Людмила СТУПЧУК
  13 лютого 2008 р.
Презентація "Провінційного пекла"
у Рівному

Рагулі Власідзе
   У Центрі міжнародних та регіональних зв'язків Національного університету водного господарства та природокористування відбулася презентація книги сучасного грузинського драматурга Рагулі Власідзе "Провінційне пекло", до якої увійшли три п'єси - "Провінційне пекло", "Райський пейзаж" і "Мертва тиша".
   Рагулі Власідзе – автор, творчість якого об'єднує знання акторської майстерності та режисерського бачення, адже він випускник Грузинського національного університету театру і кіно імені Шота Руставелі, актор за фахом, стажувався як режисер у Вахтанга Мікеладзе на "Мосфільмі".
   У його драмах, які заслужили схвальний відгук грузинських і українських режисерів, акторів та театрознавців, органічно співіснують коди національної грузинської культури з поетикою світового модерного театру. Драматург показує нам нас із
середини, оголюючи не надто принадний світ внутрішнього "я". Автор провадить своїх героїв поміж двома дзеркалами: одне з них відбиває норму, а друге – гротеск.
   Книгу, яка вийшла українською мовою у відомому івано-франківському видавництві "Лілея-НВ", переклала доцент кафедри політології, соціології та права НУВГП Оксана Когут.
   Видання ілюстроване репродукціями полотен художника Володимира Черкова, які допомагають глибше пізнати ідеї твору.
   На презентації книги виступили її автор Рагулі Власідзе, завідувач кафедри теорії та історії світової літератури Рівненського інституту слов'янознавства Євген Васильєв, перекладач Оксана Когут. Вчений секретар наукової бібліотеки НУВГП Ірина Кондратюк розповіла про взаємини українського та грузинського народів, наголошуючи на культурних зв'язках. А ще бібліотека підготувала до цієї дати виставку літератури, яку переглянули учасники презентації.
Людмила БОРИСЕНКО
  11 лютого 2008 р.
Відкрита КВН-ліга університету
   11 – 12 лютого в актовій залі Національного університету водного господарства та природокористування відбудеться відкриття КВН-ліги університету.
   У фестивалі візьмуть участь команди різних навчальних закладів.
   Так, 11 лютого виступатимуть команди "Без коментарів" (РДГУ), "Бразильські пінгвіни" (РЕГІ), "Штольня" (РДГУ) та представник НУВГП – "Новий формат" (ФЕП).
   12 лютого виступатимуть такі команди – "Хто там" (Технічний коледж НУВГП), "UAzik" (РДГУ), "Коаліція" (РЕГІ), [...AБZац...] (ФМ НУВГП) та "Впала клямка" (РДГУ).
Жанна ЖОВТЕНКО
  11 лютого 2008 р.
Академіки обговорили перспективи розвитку вищої школи
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-вання відбулося засідання рівненського регіонального відділення Академії наук вищої освіти України.
   Академіки – члени відділення, серед них голова відділення – ректор НУВГП, д.т.н., проф. В.А.Гурин, проректор з наукової роботи, д.т.н., проф. М.М.Гіроль, завідувач кафедрою регіонального управління, д.е.н., проф. Е.А.Зінь, д.ф-м.н., проф. В.Ю.Слюсарчук, д.філ.н., проф. К.Ф.Шульжук (РДГУ) обговорили основні напрями розвитку вищої освіти в області, затвердили план роботи відділення на 2008 рік.
Владислав СОЛОДКИЙ
  4 лютого 2008 р.
Стипендії міського голови
   За успіхи в навчанні та активну громадську діяльність десятьом студентам вищих навчальних закладів Рівного призначені стипендії міського голови.
   Серед них і студенти Національного університету водного господарства та природокористування.
   Це четвертокурсник механіко-енергетичного факультету, заступник голови студентського профкому Юрій Габдулхаков та п'ятикурсниця факультету економіки і підприємництва Ольга Дячук, відмінниця навчання, учасниця міжвузівських наукових конференцій та брейн-рингів.
   Окрім того, стипендіатом міського голови став студент автотранспортного технікуму НУВГП Михайло Чигир.
Людмила СТУПЧУК
  4 лютого 2008 р.
Студенти пом'янули героїв Крут
   Студенти факультету водного господарства НУВГП Ірина Дацишина та Михайло Снітко взяли участь в урочистому відзначенні 90-ї річниці бою під Крутами, що відбулося в суботу за участі широкої громадськості з усіх областей України, та поклали до підніжжя пам'ятника вінок від Національного університету водного господарства та природокористу-вання.
   У першому гуртожитку Національного університету водного господарства та природокористування напередодні цієї події відбувся вечір, присвячений 90-й річниці боїв під Крутами – приклад самопожертви студентів та гімназистів Києва за свободу Вітчизни.
   В університеті особливе ставлення до цієї дати. Адже вона вписана в скрижалі київського періоду історії навчального закладу. Як дослідила завідувачка музею історії НУВГП Єва Філіпович, серед учасників боїв, які добровільно боронили "ключ від Києва" від більшовицької армії, були й учні Київської гідротехнічної школи. Згадана в історичних документах гідротехнічна школа – це Київське середнє гідротехнічне училище, засноване у 1915 році, яке й стало предтечею Національного університету водного господарства та природокористування.
   Перед студентами університету, які зібралися, щоб згадати визначну подію української історії і вшанувати її учасників, виступили голова осередку "Просвіти" доцент А.І.Білецький, доцент кафедри українознавства О.Г.Поровчук, студенти.
   Актори молодіжного театру "Ліцеїсти" під керівництвом заслуженого артиста України Олексія Заворотнього виконали літературно-театральну композицію "Крути", створену за мотивами документальних матеріалів і спогадів учасників, а працівники Центру естетичного виховання НУВГП – народні і стрілецькі пісні.
Людмила СТУПЧУК