29 січня 2008 р.

Анна Тарасюк
Студентки НУВГП – найкрасивіші дівчата Рівненщини
   Студентка факультету економіки і підприємництва Національного університету водного господарства та природокористу-вання Анна Тарасюк стала переможницею обласного конкурсу краси "Міс Рівненщина-2008" і отримала бурштинову корону першої красуні області.
   Тепер "Рівненська Попелюшка" стала не лише обличчям області, а й представлятиме Рівненщину на конкурсі "Міс Україна", фінал якого відбудеться в квітні.
   Анна Тарасюк вразила членів журі, яке очолив голова національного комітету конкурсу "Міс Україна" Сергій Матяш, не лише красою й граційністю, але й виконанням танцю з елементами художньої гімнастики, вмінням спілкуватися.
   Нагадаємо, що Анна Тарасюк є також переможницею конкурсу "Міс університету-2007", який відбувся в НУВГП минулого березня. Окрім найчарівнішої дівчини Національного університету водного господарства та природокористування дівчина отримала титул "Міс талант", продемонструвавши свою вправність з гімнастики.
   Окрім того, першою віце-міс конкурсу краси "Міс Рівненщина-2008" обрана теж студентка НУВГП. Це Ольга Прийма – п’ятикурсниця факультету менеджменту, магістр з менеджменту по персоналу і економіці праці. Вона учасниця багатьох предметних олімпіад і наукових конференцій, вільно володіє двома мовами.
   До речі Ольга теж була переможницею конкурсів краси, які проводилися у нашому університеті, має титул "Міс НУВГП–2005". А ще вона переможниця конкурсів краси "Перлина весни", "Королева України" (в рамках "Таврійських ігор"), а також є

Ольга Прийма
віце-міс конкурсу "Княгиня України", який відбувся минулого року.
Людмила БОРИСЕНКО
  25 січня 2008 р.
НУВГП презентував технопарк "Машинобудівні технології - Полісся"
Круглий стіл на тему "Формування регіональної інфраструктури інноваційного розвитку Рівненської області" відбувся у Рівненському будинку вчених
   Учасники заходу обговорили перспективи інноваційного розвитку України та Рівненщини зокрема, принципи побудови регіональної інфраструктури інноваційного розвитку регіонів. Своїм баченням цих проблем поділилися директор Інституту геотехнічної механіки НАНУ, академік Анатолій Булат, головний консультант комітету з питань науки та освіти Микола Шевченко, заступник голови Державного агентства України з питань інвестицій та інновацій Сергій Маргащук, начальник обласного управління економіки та інвестиційної політики Ігор Тимошенко, голова правління дніпропетровського технопарку "Машинобудівні технології" Віктор Біляков, перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Благодир та інші.
   Про вклад вчених НУВГП у науково-технічний та інноваційний розвиток нашого регіону розповів ректор університету Василь Гурин. Він зауважив, що на сьогодні Національний університет водного господарства та природокористування володіє високим потенціалом і може вирішувати проблеми інноваційного розвитку регіону, розробляти необхідні інноваційні програми і проекти, а також готувати для потреб держави і регіону висококваліфікованих спеціалістів. Зокрема, в університеті вже підготовлена документація на ряд інноваційних проектів, які мають безпосередній зв'язок з нашим регіоном. Це "Екологічно безпечне збереження твердих побутових та промислових відходів", "Видобуток екологічно чистої відновлювальної енергії на основі комплексного освоєння малих річок", "Створення підприємства для безвідходного видобутку самородної міді і супутніх корисних копалин в базальтовому кар'єрі", "Виробництво технологічного обладнання для підприємств харчової промисловості".
   Доктор технічних наук, професор, голова правління філії технологічного парку "Машинобудівні технології - Полісся" Зіновій Маланчук представив інноваційні проекти, здійснені рівненськими вченими і розповів про роботу технопарку. Ця структура створена для промислового впровадження наукоємких розробок, високих технологій, забезпечення промислового випуску конкурентноздатної на світовому ринку продукції. Він зазначив, що створення технопарку не було б можливим без всебічної підтримки Рівненської облдержадміністрації та її голови, Національної академії наук України, державних структур з питань інвестицій та інновацій. А насамперед - без дієвої допомоги Дніпропетровського технопарку "Машинобудівні технології", філією якого став Рівненський технопарк.
   На думку вчених, створення технологічного парку при НУВГП є лише першим кроком на шляху побудови та реалізації моделі інноваційного розвитку регіону. Наступним кроком має стати розробка фахівцями регіональних органів влади та університету заходів, які б забезпечували систематичне та безперервне впровадження інноваційних розробок у виробничий процес.
   У роботі круглого столу взяли участь проректори, завідувачі кафедрами, провідні вчені НУВГП.
Людмила СТУПЧУК
  22 січня 2008 р.
У НУВГП – за сертифікатами центру оцінювання якості освіти
   Затверджений перелік сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти (вступних випробувань), які будуть зараховувати у 2008 році для конкурсного відбору вступників у Національний університет водного господарства та природокористування.
   Як розповів відповідальний секретар приймальної комісії НУВГП Анатолій Ліщинський, для абітурієнтів, які вступатимуть
   за професійними спрямуваннями (спеціальностями) "екологія та охорона навколишнього середовища", "агрохімія і грунтознавство", "водні біоресурси" зараховуватимуть сертифікати з двох предметів – хімія і українська мова та література;
   за професійними спрямуваннями "архітектура будівель і споруд", "дизайн архітектурного середовища" – з двох предметів – математика і українська мова та література, а також спеціальні предмети – рисунок, композиція, креслення;
   за всіма іншими професійними спрямуваннями з двох предметів – математика і українська мова та література.
   Окремі категорії матимуть право здавати вступні випробування. Серед них особи, які демобілізувалися з лав Української Армії у 2008 році, діти-інваліди І–ІІ групи, які не мали змоги отримати сертифікат.
   Особи, які вступають на навчання за інтегрованими (скороченими термінами), здаватимуть фахову дисципліну.
   Повний перелік напрямів підготовки, професійних спрямувань та предметів, з яких будуть зараховувати сертифікати у НУВГП знаходиться на сторінці приймальної комісії.
  17 січня 2008 р.
Зустріч виробничників і науковців
   В Національному університеті водного господарства та природокористу-вання та НПФ "Продекологія" розпочалась міжнародна науково-практична конференція "СтеклоСырье – ХХІ-2" і семінар "СтеклоМагнит-12".
   У програмі конференції планується:
   – обговорення доповідей провідних спеціалістів скляної та вогнетривкої промисловості;
   – відвідання склозаводів і фабрик;
   – проведення магнітної сепарації, привезеної учасниками сировини на обладнанні НПФ "Продекологія";
   – обмін передовим науково-практичним досвідом, досягненнями скляної промисловості, встановлення ділових відносин.
   Організатори заходів – Центр підтримки розвитку скловиробництва в СНД "ЕврАзия-Гласс", Національний університет водного господарства та природокористування, НПФ "Продекологія" та журнал "Стекло мира".
   У заході беруть участь головні технологи, інженери, керівники склозаводів і їх сировинних підприємств, проектувальники, науковці з України, Росії, Молдови, Білорусі, республік Прибалтики, Вірменії, Азербайджану, Грузії.
   З доповідями на конференції виступили проректор НУВГП М.М.Гіроль та доцент кафедри фізики В.І.Гаращенко.
Людмила СТУПЧУК
  15 січня 2008 р.
За заслуги в галузі архітектури
   Доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектури НУВГП П.А.Ричков обраний членом-кореспондентом Української академії архітектури. Визнання цієї найавторитетнішої в Україні громадської організації архітекторів він отримав за заслуги в галузі архітектури та підготовку висококваліфікованих кадрів. Відтепер в нашому університеті працює два члена-кореспондента Української академії архітектури - професори О.М.Юрчук та П.А.Ричков.
Людмила СТУПЧУК
  14 січня 2008 р.
Нові видання наших авторів
   Кожного року НУВГП поповнює свій книжковий фонд новими книгами, виданими у редакційно-видавничому центрі університету. Так, у 2007 році видано шість монографій: П.М.Скрипчук "Менеджмент якості довкілля"; І.І.Науменко "Оцінки надійності водогосподарських об’єктів"; А.Ю.Якимчук "Економіка та організація природозаповідного фонду"; С.В.Кравець, В.Ф.Ткачук, З.Р.Маланчук "Многоярусное разрушение массива горных пород"; В.І.Павлов, Н.В.Павліха, І.С.Скороход "Ефективність використання вторинних ресурсів у регіоні: оцінка та інноваційні механізми", А.О.Мартиненко "Універсальна функція напруг в алгебричних поліномах".
   Окрім монографій, науковий фонд "водного" поповнили і два підручники. С.В.Кравець та інші видали підручник "Машини для водного господарства", В.С.Кравченко, М.М.Гіроль, Т.С.Мацнєва – підручник "Водопостачання і водовідведення".
   Також видано 15 навчальних посібників. Серед них: Ф.М.Бондарюк "Хімія, частина 2"; Р.А.Антонюк "Математичні методи в ґрунтознавстві"; В.О.Орлов, С.Ю.Мартинов "Проектування станцій прояснення та знебарвлення води"; А.А.Білецький "Організація і технологія будівельних робіт"; Г.М.Косюр "Історія інженерної діяльності" та інші.
   Світ побачили і 19 навчально-методичних посібників, 16 інтерактивних комплексів навчально-методичного забезпечення, 22 збірки наукових праць та збірка поезій Б.В.Білецького.
  11 січня 2008 р.
"Водники" практикуватимуться в навчальному центрі ХАЕС
   Про спільні науково-дослідні проекти між ХАЕС та НУВГП, організацію практичної підготовки студентів університету на базі навчального центру атомників йшлося "за круглим столом", в якому взяли участь представники цих установ.
   На ХАЕС побувала делегація викладачів НУВГП (начальник навчального управління Р.М.Костюкевич, декан факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики А.М.Маковський, завідувач кафедри гідромеліорацій А.М.Рокочинський, доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства В.Р.Волощук, ст.викладач цієї ж кафедри В.В.Куба, доценти кафедри менеджменту Ф.Д.Швець і Б.О.Король, завідувачі лабораторій А.Е.Борисов і І.Л.Кадлубіцький).
   Вони не лише провели перемовини з керівництвом ХАЕС і побували на оглядовій екскурсії по атомній станції, але й взяли участь у міжобласному турнірі з волейболу серед чоловічих команд, присвяченому Дню енергетика. Команда НУВГП здобула перше місце та була нагороджена кубком і грамотою.
Руслан КОСТЮКЕВИЧ
  9 січня 2008 р.
   VI науково-технічна конференція "Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди" розпочалася 9 січня 2008 р. на базі Національного університету водного господарства та природокористування.
   Організаторами конференції, крім НУВГП, є Міністерство освіти і науки, Академія будівництва та її Північно-Західне територіальне відділення.
   На пленарному засіданні конференції виступили ректор НУВГП В.А.Гурин, представник Державного НДІ будівельних конструкцій П.І.Любченко, доктори технічних наук, професори Д.Ф.Гончаренко (Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури), О.В.Семко (Полтавський національний університет будівництва та архітектури), Л.Й.Дворкін НУВГП, а також професор з Білорусі С.Д.Семенюк.
   Захід триватиме два дні. На конференції працюватимуть секції:
   – ресурсоекономні матеріали, їх властивості та технології виготовлення;
   – будівлі і споруди: технічний стан, основи і фундаменти, реконструкція і підсилення;
   – дослідження, проектування та запровадження ефективних будівельних конструкцій.
   У конференції беруть участь науковці Рівного, Києва, Львова, Харкова, Полтави, Одеси та інших міст України, а також представники виробничих та проектно-конструкторських організацій.
  8 січня 2008 р.
Нагорода за участь – перемога
   Підведені підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади 2006/2007 навчального року.
   Як повідомила Тетяна Шалупіна, фахівець відділу аспірантури, дипломами першого ступеня нагороджені Руслан Кухоцколовець, студент п’ятого курсу факультету водного господарства – спеціальность "водопостачання та водовідведення" (керівник В.І.Давидчук, доцент кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції) та Андрій Моніч, випускник факультету водного господарства – спеціальность "гідромеліорація" (керівник А.М.Рокочинський, завідувач кафедри гідромеліорацій).
   Дипломами другого ступеня нагородили Артема Мамончука, п’ятикурсника факультету будівництва та архітектури – спеціальність "технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів" (керівник О.М.Бордюженко, доцент кафедри технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів) та Вадима Корнєєва, студента четвертого курсу факультету прикладної математики – спеціальность "електротехніка" (керівник Є.В.Юрчевський, старший викладач кафедри електротехніки).
   Яків Бойко, випускник механіко-енергетичного факультету – спеціальність "автомобілі та автомобільне господарство" (керівник О.А.Веремчук, старший викладач кафедри автомобілів), Олександр Марчук, випускник факультету землеустрою та геоінформатики – спеціальність "землевпорядкування та кадастр" (керівник М.П.Мальчук, старший викладач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики), Роман Андрусів, п’ятикурсник механіко-енергетичного факультету – спеціальність "розробка родовищ корисних копалин" (керівник В.А.Стріха, старший викладач кафедри розробки родовищ корисних копалин), Микола Хоружий, студент п’ятого курсу факультету будівництва та архітектури – спеціальність "промислове та цивільне будівництво" (керівник А.Б.Григорчук, доцент кафедри інженерних конструкцій) нагороджені дипломами третього ступеня.
   Визначили переможців і у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2006/2007 навчального року.
   Так, дипломом першого ступеня нагородили Івана Гайчука та Євгена Простакова, випускників факультету будівництва та архітектури – спеціальність "будівництво" (керівник Є.М.Бабич, завідувач кафедри інженерних конструкцій).
   Дипломом другого ступеня нагородили Максима Кундоса – спеціальність "будівництво" (керівник О.Л.Дворкін, професор кафедри технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів).
   Роман Шульган, випускник факультету землеустрою та геоінформатики – спеціальність "геодезія, картографія та землевпорядкування" (керівник Б.Д.Бачишин, доцент кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики) та Олег Стрілець, студент четвертого курсу механіко-енергетичного факультету – спеціальність "машинознавство" (керівник І.Т.Шинкаренко доцент кафедри теплоенергетики та машинознавства) нагороджені дипломами третього ступеня.
  4 січня 2008 р. Ювілей 
Усе життя – невтомна праця
   9 січня 2008 року завідувачу кафедри інженерних конструкцій, професору НУВГП Євгенію Михайловичу Бабичу виповнюється 70 років.
   Народився Євгеній Михайлович у м. Полтаві. Закінчивши у 1962 році Полтавський інженерно-будівельний інститут (тепер - Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка), навчався в аспірантурі і працював у рідному навчальному закладі.
   У 1965 році доля пов’язала молодого перспективного науковця з Українським інститутом інженерів водного господарства
(таку назву тоді носив Національний університет водного господарства та природокористування), де він працює і тепер. Власне наш навчальний заклад став для нього другою альма-матер, адже саме тут Євгеній Михайлович досягнув своїх найвищих вершин, став відомим вченим у галузі будівництва. Захист докторської дисертації та подальші наукові здобутки зробили його ім’я відомим і в науковому світі, і в будівельній галузі.
   Є.М.Бабич – професор (1987 р.), доктор технічних наук (1995 р.), заслужений працівник народної освіти України (1992 р.). У 1993 році він обраний академіком Академії будівництва України, у 1997 – академіком Академії наук вищої школи України, у 1997 – академіком Міжнародної академії екології й життєдіяльності. Він голова правління Північно-Західного територіального відділення Академії будівництва України та член президії академії, член спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій у Національному університеті "Львівська політехніка" та в Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка, експерт Державної акредитаційної комісії України, член науково-ескпертної комісії з технології будівництва, архітектури та дизайну Міністерства освіти і науки України.
   Маючи талант науковця і педагога та організаторські здібності, працював завідувачем кафедри інженерних конструкцій (1970-1985 роки), проректором Національного університету водного господарства та природокористування (1980 – 1999 роки). З жовтня 1999 року Євгеній Михайлович знову очолив кафедру інженерних конструкцій, на цій посаді працює і тепер.
   Водночас з педагогічною діяльністю Євгеній Михайлович приділяє велику увагу науково-дослідній роботі. Він розробив теоретичні основи розрахунку бетонних і залізобетонних конструкцій з урахуванням зміни фізико-механічних характеристик матеріалів при дії тривалих та повторних навантажень, розробляє теорію розрахунку статично невизначених залізобетонних систем на основі сучасної деформаційної моделі. Під його керівництвом розроблені і набрали чинності відомчі будівельні норми проектування залізобетонних конструкцій гідротехнічних споруд та посібник до цих норм. Вчений здійснює наукове керівництво роботою магістрантів, аспірантів та докторантів. Під його керівництвом 14 науковців захистили кандидатські дисертації. Серед них – доцент Я.Д.Семенюк (Білорусь), доценти О.П.Борисюк, Г.І.Сафонов, Є.В.Жук, О.Ю.Крусь, Ю.І.Панчук, які працюють на різних кафедрах нашого університету.
   Багато уваги Євгеній Михайлович приділяє роботі з талановитою студентською молоддю. Його студенти не раз ставали переможцями наукових конкурсів, олімпіад, конкурсів наукових робіт. Так, минулого навчального року Євген Простаков та Іван Гайчук стали переможцями другого туру Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт по розділу "будівництво та архітектура", що відбувся в Одеській державній академії будівництва та архітектури. А команда студентів ФБА посіла друге місце у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "промислове та цивільне будівництво".
   Наукові праці Є.М.Бабича завжди актуальні для будівельної галузі. Він опублікував близько 300 наукових та науково-методичних праць, серед них – чотири монографії, три підручники, чотири навчальних посібники, рекомендації з проектування будівельних конструкцій. За його підручниками і навчальними посібниками навчається не одне покоління українських студентів-будівельників, чимало з них впроваджують отримані від свого вчителя знання й уміння у виробництво.
   Праця Євгенія Михайловича Бабича отримала високу оцінку держави, науковців, виробничників. Він має багато почесних звань, нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, почесними грамотами галузевих міністерств, обласних і міських органів управління, є лауреатом премії Академії будівництва України імені академіка М.С.Будникова, почесним професором НУВГП.
   Учні та колеги знають його як творчу особистість, багатогранного вченого, щиру і чуйну людину. Свою любов до будівельної галузі передав і синам – Євгенію та Володимиру, які теж обрали її справою свого життя. На факультеті будівництва та архітектури НУВГП навчається і онука Євгенія Михайловича – Оленка.
   А ще Євгеній Михайлович – завзятий рибалка, який охоче віддає кожну вільну хвилину улюбленому заняттю.
Вітаємо Євгенія Михайловича Бабича з ювілеєм.
Бажаємо йому козацького здоров’я, родинного щастя, творчої наснаги, життєвого оптимізму.
Хай дім і серце повняться любов’ю, хай радість з Вами буде в будень та у свято !
  3 січня 2008 р.
Гість з Піднебесної

професор Субай Анабек та проректор Григорій Сапсай
   Досягнуто домовленість про співробітництво з метою поглиблення відносин у галузі науки й освіти між Національним університетом водного господарства та природо-користування і Синцьзянським університетом (Китай).
   Передбачається, що китайський і український університети обміню-ватимуться делегаціями науковців, викладачів, аспірантів і студентів для проведення спільних наукових досліджень, навчання, ознайомлення з особливостями і надбаннями національної освіти.
   В НУВГП для узгодження напрямків спільної роботи побував професор Синцьзянського університету Субай Анабек.
   Китайський професор провів перемовини з ректором університету В.А.Гуриним, проректором Г.І.Сапсаєм, деканами факультетів.
   Побував він і в музеї історії навчального закладу, де його особливо зацікавили експонати періоду Радянського Союзу.
Людмила СТУПЧУК
  3 січня 2008 р.
Містом "керують" студенти
   П’ять днів 18 студентів вищих навчальних закладів Рівного працювали керівниками міста. Шестеро з них навчаються на факультеті менеджменту НУВГП. Це Максим Ворожко, Алла Самчук, Наталія Вострікова, Марина Лось, Юлія Доманська та Оксана Лукашук.
   У рамках акції "День з керманичами міста" студенти проходили стажування при керівниках управлінь та відділів Рівненського міськвиконкому. Це дозволило молодим людям не лише ознайомитися з роботою місцевих чиновників, але й побачити перспективні напрямки самовдосконалення.
   Також у заході взяв участь п’ятикурсник НУВГП Андрій Токарський, якому випало стажуватися у заступника міського голови з гуманітарних питань Світлани Богатирчук. Як розповів Андрій, він зовсім з іншої сторони поглянув на роботу влади у напрямку реалізації молодіжної політики. Оскільки Андрій займається громадською роботою, тому йому це було особливо цікаво. Він вважає, що такі стажування не тільки покращують співпрацю влади з молоддю, але й допомагають знайти нові альтернативні шляхи вирішення проблем у цій сфері.
   Нагадаємо, що подібна акція у Рівному відбулася уже вдруге. Минулого року серед студентів рівненських навчальних закладів розповсюдили 200 анкет, з яких у результаті оргкомітет акції відібрав 18 молодих людей, котрі й стажувалися в міській раді.
Людмила СТУПЧУК
  2 січня 2008 р.
У "водному" навчатимуться гвінейці
   Міжнародні відносини Національного університету водного господарства та природокористування розширюються. Так, НУВГП і Міністерство освіти та науки Республіки Гвінея підписали угоду про співробітництво, за якою з 2008 року гвінейці будуть навчатися у "водному".
   Нещодавно на навчання до Рівного з Конакрі (столиці Гвінеї) прибуло двоє гвінейців, найближчим часом планується приїзд ще шістьох осіб з цієї країни. Новоприбулі гвінейці вже ознайомилися з університетом, його факультетами та спеціальностями.
   Тепер майбутні студенти готуються до навчання на підготовчому відділені НУВГП, де насамперед вивчатимуть українську мову.
Тарас ЛИЧУК
  2 січня 2008 р.
Студенти "обмінялися" поїздками
   Напередодні Нового року група студентів факультету водного господарства Національного університету водного господарства та природокористування побувала у Франції. Поїздка відбулася згідно з програмою обміну між студентами НУВГП та Вищою сільськогосподарською школою містечка Аен, що поблизу Ліможа.
   Влітку французькі студенти вже побували в Рівному, ознайомилися з "водним" університетом, системою підготовки українських фахівців, відвідали ряд водогосподарських об'єктів.
   Згодом студенти та викладачі НУВГП були запрошені до Франції.
   Як розповів проректор Григорій Сапсай, поїздка була дуже цікавою, насиченою подіями.
   - Делегація рівнян насамперед зустрілася з директором та викладачами Вищої сільськогосподарської школи, де йшлося про співпрацю між обома навчальними закладами. Ми ознайомилися з навчальним процесом і технологією викладання, побували на екскурсії в навчальних та наукових лабораторіях, де мали змогу ознайомитися з роботою сучасного обладнання для підземних водозаборів та насосних станцій. А ще студенти відвідали заняття з англійської мови, лабораторні заняття з гідравліки. До речі, французькі викладачі відмітили високий рівень підготовки українських студентів.
   Майбутнім фахівцям водного господарства було цікаво побувати на діючих об'єктах водопостачання та водовідведення, гідротехнічних спорудах – гідроелектростанції Егюзон,шо на річці Крез, станції очистки природних вод господарсько-питного використання міста Лімож, термальній станції та на озері Ланд.
   Крім навчально-пізнавальних заходів, нам дуже сподобалося спілкуватися з французькими студентами, - говорить Олександр Пилипчук - Вони старалися зробити нашу поїздку цікавою, теплою, веселою, були дуже гостинними. Деякі з них вже побували в Україні, але більшість не дуже добре знайомі з нашою країною, про Рівненщину взагалі не чули.
   Павло Закерничний разом з іншими студентами провели для них презентацію історико-культурної спадщини України, розповіли про Рівне і Національний університет водного господарства та природокористування. Презентація викликала великий інтерес і бажання приїхати в Рівне, постажуватися в НУВГП. А ще приготували французам справжню українську вечерю, яка припала французам до смаку.
   Студентам Ірині Дацишиній і Валентину Ігнатенку теж дуже сподобалося спілкування з французькими студентами, екскурсії історичними місцями Франції і звісно, Париж, де хоч і недовго та все ж побували рівняни.
   Оскільки і французи, і українці, - завзяті шанувальники футболу, не обійшлося і без товариської гри, де рівняни виграли.
Людмила СТУПЧУК