29 грудня 2007 р. Спорт 
Визначили кращих спортсменів та тренерів Рівненської області
   Відділ з питань фізичної культури і спорту Рівненської облдержадміністрації визначив кращих спортсменів, тренерів за підсумками 2007 року.
   До п’ятірки кращих спортсменів з неолімпійських видів спорту області увійшов студент механіко-енергетичного факультету НУВГП Сергій Стасюк (армспорт).
   Кращими тренерами неолімпійських видів спорту також визнані викладачі кафедри фізичного виховання НУВГП Євген Комаревич (гирьовий спорт) та Олександр Комаревич (армспорт).
  28 грудня 2007 р.
За перемогу в конкурсі - річна стипендія
   Дев'ятеро студентів Національного університету водного господарства та природокористування стали пере-можцями відкритого всеукраїнського конкурсу стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA".
   Це Олег Фурманець (ФЕП), Олексій Настевич, Наталія Вострікова (ФМ), Анна Гіроль, Любов Голота, Ірина Пашкевич (ФВГ), Євгенія Борюшкіна (ФПМ), Ірина Демчук (ФЕіП) та Олександр Черуха (ФГТБ).
   "Символічна сама назва програми.
Вона закликає сьогодні будувати мости у завтрашній день нашої держави, до її інтеграції у світову систему. Засновники та організатори програми впевнені, що тільки освіта та наука є тими важелями, що допоможуть Україні увійти в число передових країн світу," - підкреслив голова піклувальної ради програми "Завтра.UA", академік НАН України Ярослав Яцків.
   Всього за підсумками відбору були визначені 314 переможців – студентів українських вищих навчальних закладів, які протягом 2008 року отримуватимуть стипендію Фонду (минулого року її отримував 201 студент).
   Конкурсний відбір, шо стартував на початку навчального року, проходив у три етапи - відбір у вищих навчальних закладах, конкурс студентських наукових робіт і оцінка особистісних якостей. У конкурсі брали участь студенти III-VI курсів денної форми навчання українських вищих навчальних закладів четвертого рівня акредитації.
   До завдань програми входить також надання стипендіатам додаткових можливостей для подальшого особистого розвитку, працевлаштування у перспективних галузях. Головна ж мета програми - сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти із середовища найкращих студентів.
   Як зазначили організатори конкурсу, надалі крім студентів до участі в програмі планується залучати аспірантів та молодих учених, яким будуть створені всі умови для отримання освіти і професійного зростання у провідних науково-освітніх центрах України, стажування за кордоном тощо.
Людмила СТУПЧУК
  25 грудня 2007 р.
Профком університету очолила Надія Погребняк
   У зв’язку зі вступом у докторантуру голови профкому НУВГП доцента кафедри гідротехнічних споруд Любомира Антоновича Шинкарука, на засіданні профкому університету його головою обрана старший викладач кафедри обліку і аудиту Надія Дмитрівна Погребняк, яка до цього була заступником голови профкому.
  11 грудня 2007 р.
Промовляє історія
   Студенти і працівники університету зустрілися за "круглим столом" з Наталею Осьмак – сестрою Лариси Осьмак, студентки Київського гідромеліоративного інституту 1936–1941 років, яка зникла безвісти наприкінці Великої Вітчизняної війни. Під час німецької окупації Києва 1941–1943 рр. вона входила у ОУН-івське підпілля і разом з батьком організувала та налагодила роботу у понад десяти первинних осередках ОУН на східних землях.
   Пані Наталя розповіла про сестру та свого батька Кирила Осьмака – українського вченого, громадського та політичного діяча. Кирило Осьмак – Президент повстанського парламенту Української Головної Визвольної Ради, утвореної 15 липня 1944 р. на Великому зборі ОУН-івського підпілля в серці Карпатських гір біля с.Звир, для організації єдиного всеукраїнського фронту за Українську Самостійну Соборну Державу. Кирило Іванович Осьмак пробув Президентом УГВР неповних два місяці. 12 вересня 1944 р. у с.Дорожів колишнього Дублянського р-ну
(колишньої Дрогобицької області) був заарештований НКВС. Після чотирьох років слідства та 230 допитів К.І.Осьмака засуджено до 25 років ув’язнення у Володимирському Централі, в казематах якого 16 травня 1960 року він і помер на семидесятому році життя.
   Наталя Осьмак передала багато цінних документів, що стосуються сім'ї Осьмаків і поповнять фонди музею історії університету.
   Ректор університету Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай у своїх виступах наголосили про необхідність вивчення історії свого народу, навчального закладу, відродження славних традицій університету. На зустрічі також виступили завідувачка музею історії університету Є.О.Філіпович, професор С.Т.Вознюк.
   У заході взяли участь депутат Рівненської міської ради Віталій Поровчук, представники КУН, Ліги українських жінок, товариства "Просвіта".
   Перед учасниками зустрічі виступили заслужений артист України Олексій Заворотній та композитор і поет Валерій Марченко.
Людмила БОРИСЕНКО
  11 грудня 2007 р. Спорт 
Свято спорту в університеті
   У спортивному комплексі університету відбулось спортивне свято, на якому було підбито підсумки VIII Універсіади і ХХІХ спартакіади студмістечка НУВГП 2006-2007 навчального року.

Виступає першокласниця Христина, призерка всеукраїнського конкурсу
              сучасних танців
   У спортивному святі взяли участь ректор В.А.Гурин, проректори університету, декани факультетів, завідуючі кафедр та гості.
   Завідувач кафедри фізичного виховання Б.Д.Зубрицький зачитав наказ ректора про нагородження переможців VIII Універсіади.
   Отож, перше місце в універсіаді посів колектив МЕФ, друге – ФБА, третє – ФЕіП.
   Переможцем спартакіади студмістечка став гуртожиток № 6, друге і третє місце відповідно посіли гуртожтки № 4 та № 1.
   Колективи факультетів і гуртожитків, які посіли призові місця, нагороджені кубками і грамотами спортивного клубу "Водник", а провідні спортсмени ще й грошовими преміями.
   Переможцями в номінації "Кращий спортсмен факультету" стали:
   Сергій Артищук, четвертокурсник ФМ, чемпіон сільських ігор України, області, міста і НУВГП з армспорту;
   Олександр Омельяненко, четверто-курсник МЕФ, кандидат у майстри спорту, володар Кубку України, чемпіон області, міста, НУВГП з армспорту;
   Оксана Малиновська, четвертокурсниця ФЗГ, майстер спорту, призер чемпіонату світу і чемпіонату України, області, міста, НУВГП з гирьового спорту;
   Ольга Бондар, другокурсниця ФЕП, майстер спорту, чемпіонка України, області, міста, НУВГП з гирьового спорту, бронзовий призер з чемпіонату світу;
   Іван Макаренко, четвертокурсник ФБА, майстер спорту, чемпіон України, області, міста, НУВГП з гирьового спорту, срібний призер чемпіонату світу;
   Ірина Садовська, п’ятикурсниця ФЕіП, кандидат у майстри спорту, чемпіонка області, міста і НУВГП з армспрту, срібний призер чемпіонату України, учасниця чемпіонату Європи;
   Микола Кельник, третьокурсник ФВГ, має перший розряд з армспорту, бронзовий призер чемпіонату України і кубку України;
   Катерина Бугай, третьокурсниця ФГТБ, чемпіонка області, міста з гирьового спорту, кандидат у майстри спорту;
   Іван Лук’янчук, п’ятикурсник ФПМ, чемпіон області, міста, України з армспорту, майстер спорту.

Виступи з важкої атлетики

Показові виступи боксерок

Показові виступи з армспорту
   Провідні спортсмени університету продемонстрували глядачам показові виступи з армспорту, гирьового спорту, боксу, важкої атлетики, греко-римської боротьби, вільної боротьби та баскетболу.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортивного клубу "Водник"
Відкрита першість НУВГП з боксу
   Турнір з боксу відбувся у СДЮСШ № 5.
   Першість вибороли: Ярослав Похожай, четвертокурсник МЕФ (48 кг), Олександр Шепелюк, студент другого курсу ФБА (54 кг), які є учасниками спартакіади України та неодноразовими переможцями міжнародних змагань. Перше місце також посіли – Юрій Іванов, другокурсник ФБА (81 кг), Олександр Россоха, що навчається на першому курсі МЕФ (91кг).
   Другу позицію у змаганні посіли: Олександр Св’ятий, студент першого курсу ФБА (54 кг), Вадим Сех, що навчається на четвертому курсі ФГТБ (60 кг), Юрій Косенко, другокурсник ФБА (75 кг), Артем Гопанчук, студент першого курсу ФПМ (81 кг) та Ілля Карпов, четвертокурсник ФЗГ (91 кг).
   Третю сходинку у турнірі посіли: Олександр Уонічев, студент четвертого курсу МЕФ (60 кг), Денис Яновський, другокурсник МЕФ (60 кг), Іван Грома, що навчається на третьому курсі ФБА (64 кг), Олександр Крока, четвертокурсник ФЕП (69 кг), Дмитро Охримчук, студент четвертого курсу ФГТБ (69 кг), Ігор Вітушинський, учень четвертого курсу ФГТБ (75 кг) та Олександр Мовчанюк, другокурсник ФМ (91 кг).
   Переможці та призери змагань нагороджені грамотами спортивного клубу "Водник" та грошовими преміями.
   Організував змагання директор СДЮСШ № 5 Юрій Марчишин – майстер спорту з боксу, заслужений тренер України, відмінник освіти МОН України, суддя міжнародної категорії.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортивного клубу "Водник"
  10 грудня 2007 р.
Пам’яті видатного вченого
Григорія Семеновича Потоцького
   30.11.2007 р. виповнилося би 75 років професору кафедри гідромеліорацій Потоцькому Григорію Семеновичу.
   Г.С.Потоцький народився у 1932 році в селі Роздори Пологівського району Запорізької області. Після закінчення середньої школи він вступив до Київського гідромеліоративного інституту.
   По закінченню інституту в 1957 році працював майстром, виконробом, інженером технічного відділу на будівництві меліоративних об’єктів у Донецькій, Кримській і Херсонській областях.
   У 1961 році вступив до аспірантури кафедри гідромеліорації УІІВГ, після закінчення працював на посадах зав. лабораторією, асистентом, старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри гідромеліорацій.
   У 1969 році захистив кандидатську
дисертацію, в 1972 році отримав вчене звання доцента, а в 1989 році – професора.
   З 1980 року керував науково-дослідною лабораторією по меліорації земель гумідної зони, виконував роботи на замовлення Мінводгоспу СРСР і УРСР. Як учень д.т.н., професора А.М.Янголя, продовжив наукові дослідження з двобічного регулювання водного режиму осушуваних земель України. Розробив надзвичайно актуальні і складні наукові напрями в зоні осушувальних меліорацій – режимні, технологічні і конструктивні рішення з меліорації в Україні та Нечорноземній зоні Росії, засоби механізації меліоративних робіт тощо.
   Г.С.Потоцький є автором 136 наукових робіт, 7 винаходів. За його участю підготовлено 3 підручники та навчальних посібники з курсу “Сільськогосподарські гідротехнічні меліорації”.
   Все своє життя він присвятив служінню народу України, розбудові незалежності держави, вихованню майбутнього покоління. За свою плодотворну працю Г.С.Потоцький неодноразово нагороджувався, зокрема 3 медалями ВДНГ СРСР і УРСР, нагрудним знаком “Винахідник СРСР”, грамотою Президії Верховної Ради УРСР та іншими відзнаками.
   Під керівництвом Г.С.Потоцького захистили кандидатські дисертації такі відомі не лише в нашому університеті, але й за його межами вчені – М.О.Лазарчук, Л.Ф.Кожушко, С.П.Майструк, Г.І.Сапсай, А.М.Рокочинський, В.А.Кузьмінський, М.М.Ткачук, В.А.Живиця, А.С.Теслюкевич.

   Світла пам’ять про Г.С.Потоцького живе в наших серцях. У четвертому навчальному корпусі нашого університету в аудиторії № 411, яка доречі носить ім’я Г.С.Потоцького, створено куточок, де містяться матеріали стосовно життєвого і творчого шляху видатного вченого.
  10 грудня 2007 р.
Академік УААН
   Анатолій Васильович Яцик, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування, обраний дійсним членом (академіком) Української академії аграрних наук.
   Анатолій Васильович – директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем, заслужений діяч науки і техніки України. Він автор понад 400 наукових праць, розроблена ним та під його керівництвом нормативно-методична база, що налічує понад 40 документів, дозволяє забезпечити в Україні раціональне і екологічне безпечне водокористування. Результати досліджень А.В.Яцика використовують у практичній діяльності фахівці всіх галузей економіки України, при підготовці фахівців у вищих навчальних закладах освіти. Його роботи
використовують у Росії, Білорусії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Австрії, Франції, Англії, Канаді, США.
   До речі, Анатолій Васильович – поки що єдиний академік УААН серед наших земляків.
  6 грудня 2007 р. Ювілей 
Кафедрі водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП – 85 років

Колектив кафедри
   Історія кафедри сягає ще початку ХХ століття. У двадцятих роках виникла потреба в організації наукового підрозділу, який би займався підготовкою кваліфікованих спеціалістів із гідрології для технікумів, а також для вивчення гідрологічного режиму річок. У той же час в Києві Євгеній Володимирович Оппоков збирає кращих спеціалістів з гідрології, гідрогеології, ґрунтознавства та меліорації і в 1922 р. в Київському політехнічному інституті відкриває кафедру гідрології. Вона перебувала у складі цього навчального закладу до 1930 року. З часу заснування кафедри її працівники брали активну участь у створенні гідрометеорологічної служби України та в роботі державної програми ГОЕЛРО, видавали наукові праці.

   У 1926 р. на базі кафедри організували науково-дослідний Інститут водного господарства (тепер Інститут гідромеханіки НАН України). До 1937 року Є.В.Оппоков був директором цього інституту, одночасно залишаючись завідувачем кафедри гідрології. У 1929 р. частина співробітників кафедри почали працювати на організованій Є.В.Опоковим самостійній кафедрі гідрології у складі АН УРСР. Ця кафедра проіснувала до 1934 р.

   У 1927 р. співробітники кафедри брали активну участь у роботі урядової Комісії ВУАН на чолі з К.Вобловим, яка вивчала стан народного господарства України. У 1928 році кафедра проводила дослідження щодо створення заповідника «Дніпровський низ».

   У 1930 р. кафедру гідрології з Київського політехнічного інституту перевели до Київського інженерно-меліоративного інституту, створеного на базі Київського меліоративного технікуму.

   Упродовж 1928–1938 рр. викладач А.В.Огієвський, який працював на кафедрі з 1931 р, очолював службу прогнозів і сповіщень Дніпробуду. У 1932 р. Є.В.Оппоков випустив у світ фундаментальну працю «Проблеми Великого Дніпра», а А.В.Огієвський – монографію «Режим Верхнього і Середнього Дніпра». У 1933 р. виходить в світ монографія Є.В.Оппокова «Коливання водоносності річок в історичний час», яка широко використовується науковцями і працівниками проектних організацій до цього часу.

   У 1937 р. засновник кафедри і незмінний її завідувач протягом усього періоду Є.Оппоков був репресований і помер в 1938 р. в таборах ГУЛАГу. Кафедру очолив Анатолій Володимирович Огієвський (1894–1952).

   Під час Великої Вітчизняної війни працівники кафедри брали участь у діючих військових підрозділах, очолюючи їх гідрометричну та метеорологічну службу.

   У складі Київського інженерно-меліоративного інституту кафедра гідрології відновила своє функціонування з 1944 р. З цього часу і до кінця свого життя її очолював А.В.Огієвський. У 1944 р. він видав підручник «Гідрометрія і використання гідрометричних робіт», який, крім навчальної роботи, широко використовується гідрометеослужбою СРСР та спеціалістами гідропроектних організацій.

   Упродовж 1952–1960 рр. кафедру очолював кандидат технічних наук, доцент А.В.Свинцов – відомий спеціаліст з водогосподарських розрахунків.

   У 1959 р. Київський інженерно-меліоративний інститут переводять у м.Рівне, де він одержує назву Український інститут інженерів водного господарства. Кафедру гідрології перейменовують на кафедру гідрології та гідрогеології. Протягом 1961–1963 рр. її очолював кандидат технічних наук, доцент М.В.Лаликін. Кафедра займалась створенням методик визначення розрахункових гідрологічних характеристик для меліоративного будівництва та визначенням впливу меліорацій на поверхневий і підземний стік (кандидати технічних наук, доценти М.В.Лаликін, О.З.Ревера).

   Упродовж 1963–1969 рр. кафедру очолював кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Я.І.Марусенко. Під його керівництвом виконувалася тема «Льодово-термічний режим обводнювальних каналів та розробка заходів по боротьбі з зажорними явищами на них», яка відіграла значну роль в експлуатації обводнювально-зрошувальних каналів Півдня України.

   У 1974–1976 рр. кафедрою керував відомий спеціаліст з максимального стоку і водного балансу, кандидат технічних наук, доцент М.В.Лаликін (нині – доктор технічних наук, професор, провідний спеціаліст з гідрології Молдови).

   З 1976 по 1987 рр. кафедрою завідував кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент М.Д.Будз. Основним науковим напрямком роботи кафедри в цей час стало вивчення впливу широкомасштабних меліорацій на поверхневий і підземний стік. У 1976 р. працівники кафедри під керівництвом кандидата геологічних наук, доцента І.М.Коротуна випускають монографію «Природа Рівненської області». У 1985 р. виходить «Атлас Рівненської області», більшу частину карт якого склали працівники кафедри.

   У 1987–1992 рр. кафедрою завідував кандидат географічних наук, доцент М.В.Корбутяк – відомий спеціаліст з вивчення впливу антропогенних факторів на поверхневий стік.

   З 1992 по 2002 р. кафедрою гідрології та гідрогеології завідував доктор географічних наук, професор М.Д.Будз. Основним науковим напрямом роботи кафедри було вивчення умов формування поверхневого і підземного стоку та його якісна й кількісна оцінка в умовах інтенсивного і всестороннього антропогенного навантаження. За цією тематикою щороку друкувалось десятки наукових статей. Другий важливий напрям наукових досліджень – оцінка інженерно-геологічних умов забудованих територій.

   З 2002 р. кафедру, яка відтепер називається водогосподарської екології, гідрології та природокористування, очолює А.В.Яцик – доктор технічних наук, академік Української академії аграрних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Його наукові інтереси – водогосподарська екологія, природовідтворення, сталий розвиток. Він автор понад 400 наукових праць, в тому числі 18 монографій, словників, довідників та восьми винаходів. Серед них відомі монографії «Водогосподарська екологія» (в чотирьох томах, семи книгах), «Екологічні основи раціонального водокористування», «Екологічна безпека в Україні», унікальне видання «Енциклопедія водного господарства природокористування, природовідтворення, сталого розвитку». Він засновник нового напряму в українській науці – водогосподарської екології. Головний редактор журналу «Водозабезпечення та водне господарство». Брав участь у розробці ряду законів України і законодавчих актів. Міжнародний експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я з проблеми води і екології, член ради міжнародних екологічних організацій (Женева, Страсбург, Відень, Рим).

   На кафедрі плідно працюють фахівці, які 15 років тому разом з професором Т.І.Кірієнко брали активну участь у відкритті в університеті нової на той час спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища», – Ю.М.Грищенко, Л.А.Волкова. Серед них регіональні ландшафтні парки: Надслучанський у Березнівському районі та Дермансько-Мостівський у Здолбунівському районі.

   Нові наукові напрями розвивають випускники університету І.В.Гопчак, Д.С.Косяк, В.С.Холоденко, Ю.С.Кушнірук, які закінчили аспірантуру та за результатами досліджень підготували до захисту кандидатські дисертації.

   Продовжуються роботи з дослідження формування стоку річок «Умови формування поверхневого і підземного стоку в умовах всебічного і інтенсивного антропогенного навантаження», «Геологічна будова та інженерно-геологічні умови Північно-Західного регіону України».

   На кафедрі започатковано нову тематику наукових досліджень. Під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента Ю.М.Грищенка успішно проводяться дослідження із створення й охорони заповідних територій, за останні роки створено більше 50 нових природнозаповідних об’єктів.

   Кандидат геологічних наук, доцент В.Г.Мельничук бере участь в пошуках і розвідці родовищ міді на Волині. Започатковані також дослідження з нового напрямку конструктивної географії – «Оцінка медико-екологічного ризику території» на матеріалах Рівненської області.

   В останні роки кафедра приділяє велику увагу проблемам гідрології, гідрогеології, гідроекології, охорони та раціонального використання природних ресурсів. Для забезпечення навчального процессу працівники кафедри випустили ряд монографій і навчальних посібників.

   Продовжуючи традиційні наукові напрями, на кафедрі започатковані актуальні для держави розробки щодо наукових засад розвитку і ведення водного господарства в Україні, управління водними ресурсами і їх використання, розробки критеріїв та моделювання допустимих антропогенних навантажень на екосистеми водних об’єктів та їх басейни, стратегії екологічного безпечного водокористування по басейнах річок, екологічно допустимих відборів води з річок, комплексну екологічну оцінку водних ресурсів і навколоводних екосистем, водогосподарсько-екологічне районування басейнів річок з метою визначення пріоритетності інвестицій у природоохоронні заходи, упорядкування водоохоронних зон річок тощо.

   ... Екологія завжди стоїть у центрі уваги людства – будь то саміт великої вісімки чи життя в поліській глибинці. Значне місце в природоресурсному потенціалі посідають водні ресурси. Коло невирішених проблем, пов’язаних з водними ресурсами, постійно збільшується, постійне погіршення їхньої якості істотно впливає на здоров’я людей.

   Захист водних багатств є пріоритетним напрямком європейської екологічної політики. В Україні особливо потрібні фахівці, здатні працювати в напрямку збереження і відтворення природних ресурсів, відновлення природно-екологічної рівноваги у водних і навколо водних екосистем, визначення їх місця в екологічній мережі за загальноєвропейськими підходами та принципами їх організації. З цією метою у складі спеціальності „екологія та охорона навколишнього середовища” у Національному університеті водного господарства та природокористування п’ять років тому була відкрита спеціалізація „Водогосподарська екологія та природокористування”. Минулого навчального року одинадцять випускників спеціалізації захистили свої дипломні проекти.
Людмила СТУПЧУК
Урочисте засідання кафедри відбудеться 7 грудня о 12.00 в ауд. 527.
  6 грудня 2007 р.
Рівненсько-Хелмські відносини поглибились
   В Національному університеті водного господарства та природокористу-вання з робочим візитом побувала делегація Державної вищої професійної школи м.Хелм (Польща), очолювана її ректором Йозефом Заяцем. Минулого місяця у цьому навчальному закладі побували ректор НУВГП Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай та декан факультету довузівської підготовки Микола Бялик. Між НУВГП та Державною вищою професійною школою м.Хелм була підписана угода про співпрацю у навчальній та науковій роботі.
   Польські вчені познайомилися з університетом, його навчальною і науковою роботою, зустрілися з ректором університету Василем Гуриним, проректорами, деканами та викладачами. Досягнута домовленість про подальшу співпрацю між українським та польським навчальними закладами.
   Гостей з Польщі дуже зацікавило співробітництво з факультетами прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем, екології та природокористування, водного господарства, будівництва та архітектури, механіко-енергетичного. Передбачається також спільна наукова співпраця, підготовка кадрів вищої кваліфікації, співробітництво в проекті з водогосподарської та природоохоронної діяльності р. Буг тощо. Польські студенти походитимуть навчальну та виробничу практику у Рівному, а студенти НУВГП побувають на практиці у Хелмі.
Людмила СТУПЧУК
  4 грудня 2007 р.
Відкрита рівненська ліга КВН
   Команда веселих і кмітливих "Є шо", яка представляє НУВГП, вийшла до наступного туру відкритої рівненської ліги КВН. За перемогу змагалося шість команд, і її зрештою здобула млинівська "Бомба".
   12 грудня відбудеться заключна гра першого етапу відкритої рівненської ліги КВН. У ній змагатимуться команди з Харкова, Тернополя та Рівного.
  4 грудня 2007 р. Спорт 
Гирьовий спорт
   В спорткорпусі НУВГП пройшли змагання з гирьового спорту на кубок Рівненської області серед чоловіків і жінок та серед юнаків і дівчат. У змаганні взяло участь біля 90 спортсменів. Найбільше представників приїхало з Сарненського, Дубенського, Березнівського, Зарічнівського районів та м.Рівного. Змагання проводилися на базі спорткорпусу НУВГП, що дало змогу провести профорієнтаційну роботу для вступу у наш навчальний заклад, виявити найсильніших спортсменів-гирьовиків і їх фізичну та технічну підготовку до складу збірної команди НУВГП і Рівненської області.
   Потрібно відзначити якість показаних результатів спортсменами – чотири чоловіка подолали норматив майстра спорту України, вісім спортсменів виконали норматив кандидата у майстри спорту і 19 перший спортивний розряд, 40 чоловік масові розряди.
   У підсумку збірна команда НУВГП посіла перше місце як серед дорослих, так і серед юнаків. В складі команди майстри спорту України – Оксана Маліновська (ФЗГ), Іван Макаренко (ФБА), Ольга Бондар (ФЕП), Володимир Антонюк (ФБА), кандидати у майстри спорту – Андрій Антонюк (ФБА), Сергій Криса (ФБА), В’ячеслав Житнюк (ФМ).
   Вперше на цих змаганнях виконали норматив кандидата в майстри спорту – Юлія Відник (ФВГ), Катерина Бугай (ФГТБ), Руслан Костюкевич (ФЕіП), Ольга Вахнюк (ФВГ), Максим Фісянчук (ФМ), Денис Літвиненко, Ігор Параниця (МЕФ) та Михайло Довжик (ФБА).
Армспорт
   Блискуче виступила збірна команда Національного університету водного господарства та природокористування на змаганнях з армспорту обласної студентської Універсіади серед вищих навчальних закладів. Змагання проходили серед юнаків та дівчат. Наші студенти вибороли одинадцять перших місць у дванадцяти вагових категорій.
   Фінальні поєдинки серед рукоборців були особливо запеклими. В деяких поєдинках доводилось переборюватись по кілька разів, а для впевненості перемоги, судді навіть зав’язували руки суперників спецремінями від розривів у захватах.
   Перемогу нашій команді принесли студенти Віта Опанасюк (МЕФ), кандидат у майстри спорту Ірина Садовська (ФЕіП), майстер спорту Ольга Бондар (ФЕП), Роман Катишев (МЕФ), Микола Кельник (ФВГ), Юрій Саранчук (ФБА), майстер спорту Іван Лук’янчук (ФПМ), Валентин Ковалевич та Сергій Артищук (ФМ), Сергій Бобровник, Сергій Стасюк (МЕФ), майстер спорту Роман Мамончук (ФЗГ).
   У загально-командному заліку серед ВНЗ збірна "водного" посіла перше місце. Друге – МЕГУ, команда РДГУ зайняла третє місце, Університет "Україна" – четверте, збірна команди Національного університету "Острозька академія" посіла п’яте місце та Рівненський інститут слов’янознавства – шосте.
Євген КОМАРЕВИЧ,
тренер збірної команди Рівненської області,
старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП
  3 грудня 2007 р.
Відкрита невідома сторінка історії НУВГП
   6 грудня 2007 року в конференц-залі НУВГП о 14.00 відбудеться зустріч представників професорсько-викладацького та студентського складів університету з Наталією Кирилівною Осьмак.

Кирило Осьмак
   Н.К.Осьмак – дочка Кирила Осьмака – Президента повстанського парламенту Української Головної Визвольної Ради, утвореної 15 липня 1944 р. на Великому зборі ОУН-івсь-кого підпілля в серці Карпатських гір біля с.Звир, для організації єдиного всеукраїнського фронту за Українську Самостійну Соборну Державу. Кирило Іванович Осьмак пробув Президентом УГВР неповних два місяці. 12 вересня 1944 р. у с.Дорожів колишнього Дублянського р-ну (колишньої Дрогобицької області) був заарештований НКВС. Після чотирьох років слідства та 230 допитів К.І.Осьмака засуджено до 25 років ув’язнення у Володимирському Централі, в казематах якого 16 травня 1960 року він і помер на семидесятому році життя.

   На зорі історії раннього київського періоду предтечі НУВГП Кирило Осьмак відіграв непряму роль в період становлення нашого навчального
закладу, хоча напряму підтримував і спілкувався та видавав через Популяризаційну Секцію Сільськогосподарського Наукового Комітету України (СГНКУ) праці тих вчених, котрі поєднували наукову діяльність в Комітеті та
викладання фахових дисциплін майбутнім гідротехнікам, меліораторам, землевпорядникам та культуртехнікам. Власне СГНКУ, як складова Української Академії Наук, активно розгорнув свою діяльність з початку 1919 року і вже через 5 років, коли Київський меліоративний технікум став самостійним навчальним закладом (з 1922 року) і набув статусу ВНЗ. СГНКУ заклав глибокий та надійний фундамент у вітчизняну науку. К.І.Осьмак, як член СГНКУ з 27 серпня 1919 року, також зробив свій внесок в розвиток вітчизняної науки, котрий ще достеменно дослідниками неоцінений, бо невивчений.

   Наталія Кирилівна Осьмак – рідна сестра по батькові Ларисі Осьмак (1918 – 1943/44?). Лариса Осьмак – студентка Київського гідромеліоративного інституту з 1936 по 1941 рр. Під час німецької окупації Києва 1941–1943 рр. входила у ОУН-івське підпілля і разом з батьком організувала та налагодила роботу у понад десяти первинних осередках ОУН на східних землях.

Лариса Осьмак
   Зустріч продовжить справу патріотичного виховання молоді, відродить славні давні традиції університету, коли приїзд цікавих та видатних осіб ставав подією і залишав у пам’яті вагомий слід.
Довідки за телефоном 63-34-45
  3 грудня 2007 р.
"Український Сократ"
   У методичному кабінеті кафедри українознавства, вшановуючи пам'ять великого українця – Григорія Савича Сковороди, організовано виставку "Світ ловив його, та не спіймав". Активну участь у організації виставки взяли студенти перших курсів, які представили на конкурс наукові реферати, есе тощо про життя й творчість Г.С.Сковороди. Цікава й пізнавальна підбірка книг, журналів, розвідок тощо про "великого нашого філософа, який залишив по собі щедру спадщину: І обсягом широку, змістовну й глибоку й щодо світогляду свого - чисту та моральну..."
   З грудня виповнюється 285 років від дня народження українського мандрівного філософа Григорія Савича Сковороди. Син простого козака, він став одним із найосвіченіших людей свого часу.
"Український Сократ", котрий подарував світові "філософію серця" і вчення якого шанували далеко за межами України. Одним із шанувальників православного Сковороди був папа римський Іоанн Павло II, а його філософія близька серцю сучасного письменника Паоло Коельо.

   3 грудня 1722 року в родині малоземельних козаків народився Григорій Сковорода.

   Виняткові здібності до науки малого Григорія до навчання спонукали батьків віддати сина в науку до дяка, а від дяка до Чорноруської церковнопарафіяльної школи.

   У рідному селі Чорнухах затримався до 11-12 років, що на ціле життя вкарбовує в пам'ять все розмаїття дитячих вражень.

   Григорій мав від природи чудовий голос і неабиякий музичний хист. Пізніше вільно грав на сопілці, флейті, скрипці, бандурі; був солістом у церковному хорі, що й відкрило йому в 1734 році дорогу до Київської академії І (Київська академія - перший ВНЗ на Україні, а 1615 рік, рік відкриття Київської братської школи, вважають початком 1 вищої освіти в Україні).

   Сковорода відзначався в науках і впевнено йшов до мети. Але згідно царського указу 19-річний студент із класу філософії стає солістом придворного хору цариці Єлизавети. Лише в чині "придворного уставщика" дістав звільнення й повернувся до альма-матері, яку так і не закінчив. Укладає на 5 років угоду-контракт, згідно якої був узятий на посаду півчого-уставника в складі Токайської комісії, яка 1729 р. займалася заготівлею й вивозом уподобаного царським двором угорського токайського вина. За кордоном вивчає Європу. Мандрує Німеччиною, Словаччиною, Польщею тощо.

   Повернувся Сковорода в 28 років уже людиною зі сталими переконаннями й великим запасом знань, але й без найменших засобів до життя. І він сміливо вирушив у плавбу по житейському морю... Наприкінці 1750 р. читає курс поетики в Переяславському колегіумі.

   Восени 1751 р. робить останню спробу закінчити академію й відновлює навчання в богословському класі, але провчився лише 2 роки й залишився на все життя "студентом богословських наук".

   1753 - 1785 рр. створював "Сад божественних пісень". Збірка - своєрідний ліричний щоденник, у якому відбилися життєві події, роздуми, ліричний настрій їх автора.

   З 1762 по 1764 рік викладав у Харківському колегіумі курс синтаксими, грецьку мову й навчав співати по нотах у супроводі органа.

   3 1768 викладав у Харківському колегіумі катехізис (основи доброчинності) й написав посібник "Вхідні двері до християнської доброчинності для молодого шляхетства Харківської губернії". Але за вільнолюбство його знову звільнили з роботи.

   Останні 25 років свого життя був мандрівним учителем, заживши слави справжнього народного любомудра. Помер Григорій Савич Сковорода 9 листопада 1794 року в с. Пан-Іванівка (тепер с.Сковородинівка), що під Харковом.

   У Сковородинівці є літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди. Національною пам’яткою є й могила філософа. Слова на надгробному камені відомі багатьом з нас: "Світ ловив мене та не спіймав". Григорій Сковорода – рідкісний приклад гармонії слова та діла, науки та життя. Він навчав, як жив, а жив, як навчав. І, безперечно, одним із найцікавіших творів, залишених Сковородою, є його власне життя.
Алла КОЧУБЕЙ,
старший викладач кафедри українознавства
  3 грудня 2007 р.
Творчі виставки на ФЕП
   До Міжнародного дня студента на факультеті екології та природокористу-вання відбулися дві неординарних події – виставка стінних газет та творча виставка студентських робіт.
   На виставці стінних газет студенти і викладачі могли оглянути 12 стінгазет, представлених академічними групами всіх спеціальностей. Безумовно, були цікаві гумористичні і художні знахідки у нашого студентства при підготовці до конкурсу. Найбільшу цікавість відвідувачів виставки викликали стіннівки академічних груп ЕКО–23 і АХГ–51, які і стали переможцями конкурсу.
 
   Одночасно на факультеті екології та природокористування відбулася творча виставка робіт Катерини Рощук, другокурсниці спеціальності "Водні біоресурси та аквакультура". Роботи студентки відзначали висока художня майстерність і рівень виконання, що не залишило байдужим всіх хто побував на виставці.
Алла КУЧЕРОВА, заступник декана ФЕП