30 листопада 2007 р.
85-та золота осінь "водного"
   Святкування ювілею Національного університету водного господарства та природокористування пройшло дуже урочисто. Актова зала головного корпусу університету не могла вмістити усіх бажаючих привітати колектив з його святом. У президії – ректор, проректори університету, голова Держводгоспу України, представники Рівненської обласної ради та Рівненської обласної державної адміністрації, депутати Рівненської обласної та Рівненської міської рад, інші почесні гості.

Урочиста президія
   Ректор В.А.Гурин привітав працівників та студентів університету, його випускників з ювілеєм навчального закладу. Багато теплих слів на адресу університету прозвучало з вуст голови Держводгоспу В.А.Сташука, випускника та почесного професора університету. Він зачитав вітальну адресу від працівників водного господарства та оголосив наказ комітету про присвоєння звання "Почесний працівник Держводгоспу України" директору Прилуцького НКЦ В.В.Вечеру, декану факультету економіки і підприємництва С.О.Левицькій, декану факультету водного господарства В.О.Турченюку та доценту кафедри автомобілів, автомобільного господарства і технології матеріалів Г.М.Косюру. Почесною грамотою Держводгоспу нагороджено професора Ю.П.Рогалевича та доцентів В.М.Бондаря, Г.Г.Герасимова, С.М.Кропивка.

Ректор Василь Гурин вітає колектив університету, випускників, гостей з ювілеєм
   За заслуги в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління, значні досягнення у наукових дослідженнях ряд працівників отримав відзнаки Міністерства освіти і науки. Так, нагрудним знаком "Петро Могила" нагороджені - завідувач кафедри інженерних конструкцій Є.М.Бабич, завідувач кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Л.Й.Дворкін, завідувач кафедри гідравліки І.І.Науменко та професор кафедри гідроенергетики і гідромашин В.В.Лутаєв. Нагрудним знаком "За наукові досягнення" – завідувач кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин та обладнання С.В.Кравець, директор Інституту довузівської підготовки та післядипломної освіти З.Р.Маланчук. Нагрудного знака "А.С.Макаренко" удостоєні декан факультету будівництва та архітектури Г.Х.Масюк, директор технічного коледжу М.В.Яцков, викладач автотранспортного технікуму Я.І.Демуш, заступник директора технікуму технологій та дизайну Г.Г.Садовник.

Від багаточисленного колективу працівників водного господарства університет привітав голова Держкомводгоспу Василь Сташук
   О.П.Борисюк, М.Н.Буденкова, М.В.Бялик, М.М.Гіроль, О.П.Наконечна, В.Ф.Орленко, С.В.Романчук, О.А.Рябенко, Я.І.Ярмуш, В.М.Шевчук нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти України".
   За високі досягнення в роботі та з нагоди 85-річчя з дня створення університету ряд працівників нагороджені Почесними грамотами Міністерства освіти і науки, Рівненської облдержадміністрації, Рівненської обласної ради, виконавчого комітету Рівненської мiської ради та Рівненської обласної ради профспілки працівників освіти і науки.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Торкунов вручає нагороди
   Багато теплих слів на адресу університету, його викладачів, ректорів, які багато доклали до розвитку навчального закладу у рівненський період – С.Т.Вознюка, С.В.Кравця, В.А.Гурина сказали у своєму вітальному слові заступник голови Рівненської облдержадміністрації О.М.Торкунов, заступник голови Рівненської обласної ради В.І.Крока, депутат Рівненської обласної

Василь Червоній, народний депутат
України чотирьох скликань, депутат Рівненської обласної ради
ради, народний депутат України чотирьох скликань В.М.Червоній, заступник міського голови Рівного О.В.Хмелецький, голова Рівненської обласної ради профспілки працівників освіти і науки Ю.І.Кравець, доктор технічних наук, професор П.Д.Хоружий, ректор РДГУ Р.М.Постоловський, ректор МЕГІ А.С.Дем’янчук, заступник начальника УМВС Рівненської області Ю.В.Михальчук, заступник директора Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ О.М.Трофимчук, голова ВАТ "Рівнегаз" П.А.Дубас, декан Одеської академії будівництва та архітектури В.А.Зедгенідзе, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді О.М.Андрєєв, представників Хмельницької області, Литовського сільськогосподарського університету та інших організацій.
   Було зачитано і багато вітальних телеграм, які надійшли на адресу університету з нагоди ювілею. Серед них – вітання від Апарату Верховної Ради України, Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України, Міністерства
освіти і науки та міністра освіти і науки С.М.Ніколаєнка, колегії Мінжитлокомунгоспу, першого заступника міністра регіонального розвитку та будівництва, почесного професора НУВГП М.П.Сороки, народного депутата України, випускника гідротехнічного факультету В.М.Грицака, Героя України, голови правління ДАК "Укргідроенерго" С.І.Поташника та інших.

Від Рівненської обласної ради колектив привітав заступник голови ради
Валентин Крока

Голова Рівненської обласної ради профспілки працівників освіти і науки
Юрій Кравець
   Колектив університету привітали колеги – працівники водного господарства та охорони навколишнього середовища з різних куточків України, а також з Росії, Білорусі, Литви, Польщі, Алжиру, Канади. Також до привітань долучилися навчальні заклади, підприємства та установи Рівного та Рівненської області, серед керівників яких чимало випускників "водного".

Вітання від УкрНДІГіМу проголошує Петро Хоружий
   Меліоратори Литви нагородили ректора В.А.Гурина медаллю Литовського сільськогосподарського університету.
   А в обласному музично-драматичному театрі з нагоди ювілею відбувся великий святковий концерт, в якому взяли участь кращі самодіяльні артисти університету.
Фото Віктора Абрамова, 23 листопада 2007 року
Людмила БОРИСЕНКО
  30 листопада 2007 р.
Наші студенти року
   На Рівненщині вдруге відбувся конкурс "Студент року". Майже 2000 тисячі анкет для участі в конкурсі розіслали у вищі навчальні заклади області організатори конкурсу з молодіжної громадської організації "Фундація регіональних ініціатив". Було відібрано 50 кандидатур для визначення кращих у восьми номінаціях. У кожній з них визначили по три кандидатури на перемогу, отож у кожній номінації визначено переможця і двох лауреатів.
   Є серед них і студенти Національного університету водного господарства та природо-користування. Так, другокурсник ФВГ Єгор Орещук став переможцем в номінації студент-науковець. Оксана Драганчук з ФЕП стала в цій же номінації лауреатом. Четвертокурсник МЕФ Віталій Бондарчук переміг у номінації студент-спортсмен. Студент ФБА Ігор Шарабура визнаний студентом-комп’ютерним генієм. Наталія Гнєушева студентка ФМ стала лауреатом у номінації студент-журналіст.
   Урочисте нагородження переможців відбулося в обласному музично-драматичному театрі. Студентів вітали представники міської та обласної влади, відомі у Рівному громадські діячі та підприємці.
   Про свою перемогу учасники конкурсу дізналися лише у фіналі. Усі фіналісти і навіть конкурсанти отримали цінні призи та подарунки від організаторів та спонсорів заходу. Кожен переможець отримав золоту запонку у вигляді тризубця, як символ присвячення своїх перемог та досягнень рідній країні.
Людмила БОРИСЕНКО
  29 листопада 2007 р.
Архітектурні майстер-класи в Любліні
   На базі Люблінської політехніки (м.Люблін, Польща) відбулися ІІ Міжнародні архітектурні майстер-класи студентів архітектурних спеціальностей Польщі та України. Вони стали продовженням співпраці між кафедрами архітектури НУВГП та кафедри архітектури, урбаністики і просторового планування цього університету, започаткованої в червні-липні 2007 року. На запрошення польських колег участь у майстер-класах взяли доцент кафедри архітектури О.Л.Михайлишин та студенти ІІІ курсу спеціальності "Архітектури будівель і споруд" Інна Кравець та Ігор Волощук, з польської сторони – викладачі та студенти старших курсів Люблінської політехніки та сільськогосподарської академії (м.Люблін).

Міська ратуша м. Замосць
   Як розповіла Ольга Михайлишин, співорганізатором проведення заходу стало Товариство допомоги дітям-інвалідам "Крок за кроком" з міста Замосць (Люблінське воєвод-ство), яке опікується дітьми з особливими потребами. Діяльність, що провадиться Товариством з 1992 року, спрямована на оздоровлення, надання середньої освіти та першої спеціальності дітям з порушенням опорно-рухового апарату. Тому, основною темою майстер-класів, в яких взяли участь керівники Товариства, було ознайомлення студентів-архітек-торів з проблемою пристосування життєвого середовища (починаючи з містобудівельного рівня і закінчуючи розплануванням окремих приміщень) до потреб дітей, які за різних обставин стали інвалідами.
   Відповідно до програми, учасники заходу відвідали Осередок Товариства допомоги дітям-інвалідам в Замості, ознайомилися з проектом його
розбудови, виконаним у відповідності до діючих нормативних вимог. Вони виїздили на ділянку, призначену для будівництва навчально-реабілітаційного комлпексу в с.Бондиж неподалік від м.Замосць, а також до м.Щебжешин та с.Оброч, де розташовуються будівлі, що планується пристосувати для потреб дітей-інвалідів. Власне, з’ясування основних засад проектування розташованого серед живописних ландшафтів Розточчя комплексу в с.Бондиж, що включав би багатофункціональний зал, навчальні класи, їдальню, житлові модулі, відкритий літній театр, разом з розвинутою рекреаційною зоною і було основною метою майстер-класів, – зауважила Ольга Михайлишин.
   Українські та польські студенти отримали завдання на створення архітектурно-просторової концепції організації цієї ділянки, яке буде реалізоване, зокрема на кафедрі архітектури НУВГП, у вигляді курсових, а, в майбутньому, дипломних проектів майбутніх архітекторів. Хорошим стимулом до виконання цього надзвичайно цікавого завдання буде і наступний конкурс студентських проектів, до участі в якому нас уже запросила польська сторона.
   Делегація НУВГП прибула до Польщі не з порожніми руками: перші ідеї на тему навчально-

Ринкова площа м. Замосць
реабілітаційного комлпексу в с.Бондиж, анонсовану під час архітектурних майстер-класів влітку цього року, представили студенти VI курсу спеціальності АБС нашого університету, що навчаються за магістерською програмою. Керівництво Товариства "Крок за кроком" сприйняло їхні проекти зі щирим захопленням і сподіваннями на продовження роботи над цією темою.
  28 листопада 2007 р.
Бібліотеці університету присвоєно статус наукової
   Рішенням Вченої Ради та наказом ректора Національного університету водного господарства та природокористування бібліотеці НУВГП присвоєно статус наукової.
   Нині фонд бібліотеки налічує майже 910 тисяч примірників книг. В електронному каталозі бібліотеки виставлено понад 26 тисяч описів літератури.
   Наукова бібліотека НУВГП є методичним центром бібліотек вищих навчальних закладів Рівненщини.
   Головне завдання, що стоїть перед бібліотекою – сприяння навчальному та науковому процесу. Із зміною пріоритетів вітчизняної вищої школи, пов'язаних із прийняттям Україною в 2005 році Болонської декларації та орієнтацією на європейські стандарти якості освіти, нового змісту набувають завдання усієї бібліотечної діяльності, адже збільшився обсяг самостійної
роботи студентів, а значить – зросли вимоги до бібліотеки.
   Нині бібліотека – це потужний навчальний і науковий підрозділ університету, що забезпечує літературою, періодичними виданнями та інформацією навчально-виховний процес, наукові дослідження, а також є центром розповсюдження знань, духовного та інтелектуального спілкування.
   В бібліотеці НУВГП організовуються тематичні книжкові виставки та відкриті перегляди. Зокрема, цикли виставок, присвячених ювілейним датам видатних людей, знаменним датам, виставки на допомогу навчальному процесу та ін.
   Для інформування читачів про періодичні та інформаційні видання щороку друкується "Покажчик періодичних видань, передплаченних бібліотекою Національного університету водного господарства та природокористування".
   Працівники бібліотеки проводять лекції з основ інформаційної культури, де студентам прищеплюються навики роботи з книгою, пошуком необхідної інформації.
   Зберігаючи 85-річні традиції, бібліотека водночас впроваджує нові бібліотечно-інформаційні технології. Адже такі значні бібліотечні фонди створюються не за кілька років і наше завдання зберегти їх, максимально розкрити
і створити найкращі умови для їх використання.
   Сучасне програмне й технічне забезпечення, підготовлений до змін персонал (майже всі працівники мають вищу професійну освіту), планове впровадження інновацій та ретельно продумана організація роботи – ось передумови для успішної діяльності бібліотеки НУВГП.
  26 листопада 2007 р.
Світ очима студентів
   Напередодні відзначення 85-річчя НУВГП в навчальному закладі відкрилася виставка фоторобіт "Світ очима студентів".
   Свої твори представили третьокурсники і четвертокурсники факультету будівництва та архітектури. Студенти цього факультету досить цікаві та творчі люди. Вони вже не раз представляли свої роботи на різних конкурсах та виставках. Зокрема, свої роботи майбутні архітектори представляли на всеукраїнських конкурсах проектів, які були відзначені нагородами та призами.
   Цього разу на виставці своє бачення довколишнього світу продемонстрували Ілля Дубина, Ігор Волощук, Олена Ковальчук та Олег Плисюк.
   Кожна робота по-своєму яскрава та оригінальна. Цікаві знімки зробив Ігор
Волощук. На його фото можна побачити півня, що стоїть на плоті, голову щуки, фото самих архітекторів, фотознімки людей та природи – дерев, берега річки.
   Оригінальними були також твори Іллі Дубини – котик, що відпочиває на траві, роса на листочках конюшини, яскраві квіти та чорно-білі фото будівель.
   
   Зворушують поетичні знімки Олени Ковальчук. Вона сфотографувала опале листя, що нагадує про осінь, крапельку роси на чудовій троянді.
   Фото Олега Плисюка теж нагадують про осінь, а особливо жовте листя, під промінням сонця.
   Виставка була розміщена у фойє головного корпусу на четвертому поверсі, де її могли переглянути учасники всеукраїнської конференції та урочистостей, присвячених ювілею, а також студенти та працівники університету.
Жанна ЖОВТЕНКО
  22 листопада 2007 р.
Університету – 85 років
   Святкування ювілею НУВГП розпочалося міжнародною науково-технічною конференцією "Актуальні проблеми водного господарства та природо-користування".
   У ній взяли участь науковці, викладачі та організатори виробництва з багатьох областей України та Росії, Білорусії, Литви, Польщі, Алжиру і Канади.
   На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили ректор НУВГП, доктор технічних наук В.А.Гурин, доктор технічних наук, начальник Волинського облводгоспу, заслужений працівник сільського господарства України Ю.Й.Бахмачук, доктор технічних наук, професор, ректор Московського державного університету природооблаштування Д.В.Козлов, доктор технічних наук, професор, керівник центру МосводоканалНДІпроект, заслужений діяч науки РФ М.Г.Журба, доктор
технічних наук, доцент Литовського аграрного університету Л.Кінчус, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор О.Я.Олійник, завідувач відділу НТІ Інституту меліорації Білорусі О.І.Волкова.
   Протягом двох днів учасники конференції працювали на секціях:
  1. Сучасні проблеми водогосподарсько-меліоративного комплексу та шляхи
      його розв’язання;
  2. Гідротехніка та гідроенергетика;
  3. Ефективні технології
      водопостачання, водовідведення,
      водоочистки та обробки осадів;
  4. Сучасні проблеми
      водогосподарської екології та
      природокористування;
  5. Охорона праці та безпека
      життєдіяльності у водному
      господарстві;
  6. Сучасні будівельні матеріали,
      конструкції і технології;
  7. Механізація виробничих процесів
      у будівництві;
  8. Автомобільний транспорт;
  9. Видобування та переробка
      корисних копалин;
10. Містобудування і архітектура;
11. Математичне та комп‘ютерне
      моделювання природних,
      техногенних та інформаційних
      систем;
12. Охорона і раціональне
      використання природних
      ресурсів;
13. Проблеми і механізми відтворення
      ресурсного потенціалу України в
      контексті євро інтеграції;
14. Теорія і практика ресурсного менеджменту та підвищення
      конкурентноздатності підприємств;
15. Соціально-політичні аспекти менеджменту;
16. Землеустрій, геодезія та геоінформатика.
   На пленарному і секційних засіданнях конференції було заслухано понад 180 доповідей з різноманітних напрямків водогосподарської тематики і суміжних галузей, порушенні численні проблеми й питання становища та перспектив сучасного розвитку різних сфер галузі водного господарства і природокористування: зокрема, меліорації земель, раціонального використання водних ресурсів, стану земельних ресурсів і ґрунтового покриву, стану управління водогосподарсько-меліоративним комплексом, стану фінансового і нормативно-технічного забезпечення процесів водо- і природокористування, екологічні проблеми, проблеми підтоплення, повеней, шкідливої дії вод, проблеми якості води, водопідготовки і водовідведення, землеустрою та багато інших проблем. Розглянуто також особливості використання водних ресурсів та розвитку водогосподарських комплексів в сучасних умовах ринкового господарювання в Україні, Російській Федерації, Республіці Білорусь, Литві, внесок Національного університету водного господарства та природокористування, як провідного вищого навчального закладу в Україні, у вирішення актуальних питань водного господарства.
   Конференція пройшла з високою активністю й великою зацікавленістю учасників. Матеріали конференції опубліковані у вигляді наукових статей у 5-ти частинах збірників наукових праць "Вісник НУВГП", який є фаховим за технічними, сільськогосподарськими і економічними науками.
   За результатами роботи прийняті рекомендації. Зокрема, подібну конференцію рекомендовано зробити традиційною, наступну провести у 2010 році.
   Учасники конференції відзначили високий науковий і організаційний рівень проведення конференції і висловили подяку ректору Національному університету водного господарства та природокористування В.А.Гурину, Голові Державного комітету України по водному господарству В.А.Сташуку, Першому заступнику Міністра з питань житлово-комунального господарства України Г.М.Семчуку, Голові Рівненської обласної державної адміністрації В.Й.Матчуку за організацію і підтримку проведення конференції.
   У рішенні конференції зазначено, що її учасники вважають "водний" фактор і водне господарство одним із пріоритетних в життєдіяльності суспільства і продовжити розвивати наукові дослідження з актуальних питань зрошувальних і осушувальних меліорацій, модернізації меліоративних систем, інформаційного забезпечення водогосподарських систем і об'єктів, оцінки впливу можливих змін клімату на функціонування водогосподарсько-меліоративних об'єктів і стан природних ресурсів, оптимізації конструкцій меліоративних систем і технологій регулювання ґрунтових режимів, проблем підтоплення територій і населених пунктів, повеней, шкідливої дії вод, організаційно-економічних механізмів функціонування водогосподарських експлуатаційних організацій, державного управління водним господарством, проблем надійності гідротехнічних споруд, удосконалення методів і методик їх розрахунків, створення нових будівельних матеріалів для гідротехнічного будівництва, удосконалення технологій і технічних засобів на засадах енергозбереження в процесах водопостачання, водопідготовки і водовідведення; проблем якості питної води та її нормування, вирішення проблем комплексного використання родовищ корисних копалин, пов'язаних з гідротехнологіями та водогосподарською діяльністю, проблем комплексного використання торфу, проблем математичного і комп'ютерного моделювання природних і техногенних процесів, пов'язаних з використанням вод, проблем оцінки стану та управління водними ресурсами з метою сталого, збалансованого розвитку і збереження цілісності водних і природних екосистем, проблем удосконалення механізмів управління водогосподарсько-меліоративним комплексом в умовах ринкового господарювання і приватної власності на землю, розробки і впровадження з цією метою ПС-технологій, проблем оптимізації розвитку територій з урахуванням їх функціональних властивостей і особливостей геодинамічних процесів, проблем удосконалення господарських механізмів розвитку економіки, удосконалення фінансової, бюджетної, цінової, податкової і кредитної політики, механізмів регіонального управління і інноваційного розвитку на засадах водно-екологічного районування територій і принципів басейнового управління водними ресурсами, визначення граничнодопустимих навантажень на водні ресурси, їх нормування і стандартизації, застосування замкнених схем водопостачання, максимального зменшення витрат води на господарські потреби, відшкодування збитків за наднормативні антропогенні перетворення водних ресурсів, економічно обґрунтованого ціноутворення на користування водними ресурсами. Необхідно добиватися збільшення державного фінансування науково-дослідних робіт в галузі водного господарства.
Людмила БОРИСЕНКО
  19 листопада 2007 р.
Переможна участь у виставці
Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем міжнародної спеціалізованої виставці „Освіта та кар’єра – 2007”, яка днями відбулася під егідою Міністерства освіти і науки та товариства „Знання” в „Українському домі”
   Як відомо надзвичайно великої ваги нині набуває освіченість суспільства, перетворення його в суспільство знань. Подальший розвиток України залежить не тільки від впровадження нових технологій, а й від рівня засвоєння та міри використання інноваційних знань. Сьогодні знання – вирішальний чинник конкурентноздатності етносу, держави. Знання – це запорука демократичного суспільства, і невідкладне завдання – зробити її якомога відкритішою для всіх громадян незалежної України. Саме тому виставка була важливим заходом, мета якої показати досягнення і кращий досвід навчальних закладів, здобутки у реформуванні національної освіти та впровадження нових форм виховання молоді.
   На виставці, присвяченій Міжнародному дню студента, були представлені освітянські громади з різних куточків України. Рівненську область представляв Національний університет водного господарства та природокористування. „Водний” отримав нові перемоги. Наш навчальний заклад переміг у номінації „Розвиток міжнародного співробітництва в галузі освіти і науки”. На даний час в університеті навчається громадяни Китаю, Туреччини, Алжиру, Латвії Грузії, Росії, Білорусії та інших країн. Навчальний заклад уклав угоди з різними науковими закладами. Науковці інших країн читають лекції в університеті для студентів та викладачів закладу. Також „водний” обмінюється студентами з закордонними навчальними закладами, зокрема в цьому році до нас приїздили студенти польських та французьких вищих шкіл, а наші студенти побували у них. Фахівці із закордону проходять стажування з різних галузей в НУВГП. Отож, можна сказати, що міжнародна діяльність університету є досить насиченою та плідною.
   Також університет відзначено дипломом Міністерства освіти і науки за досягнення у працевлаштуванні випускників. Університет постійно розширює можливості випускників НУВГП у питанні працевлаштування та професійної кар’єри. Заклад сприяє ознайомленню студентів з інформацією про вакансії роботодавців, про організації, що сприяють працевлаштуванню. На даний час укладено багато угод про співпрацю з різними підприємствами та міністерствами, що дає можливість випускникам НУВГП розв’язати проблему працевлаштування.
   А ще ректор НУВГП Василь Гурин отримав подяку міністра освіти і науки за вагомий особистий внесок у розвиток національної системи освіти.
   До речі, з усього широкого спектру матеріалів про університет, представлених на виставці, особливий інтерес у відвідувачів викликало те за якими спеціальностями можна отримати освіту в НУВГП.
   Проведення міжнародної спеціалізованої виставки „Освіта та кар’єра” дало можливість навчальним закладам презентувати найвагоміші творчі надбання та педагогічні інновації, ознайомити з найкращим досвідом організації навчально-виховного процесу, авторськими проектами, новим поколінням навчальної літератури.
   Учасники виставки мали можливість одержати інформацію з перших рук. Відвідувачі на виставкових заходах поспілкувалися, обговорили та обмінялися досвідом з актуальних організаційно-правових, педагогічних, наукових проблем розвитку освіти, впровадження нормативних документів, нових технологій навчання, дистанційної освіти, нових підходів щодо змісту освіти.
Леонід БАДИНСЬКИЙ,
спеціаліст Центру міжнародних і регіональних зв’язків
  14 листопада 2007 р.
У центрі обговорення - підготовка фахівців
   Конференції, присвячені удосконаленню навчального процесу у вищих навчальних закладах започатковано в нашому університеті понад 15 років тому і вони вже стали традиційними. Їх мета — удосконалення та розповсюдження педагогічного досвіду з впровадження у процес підготовки фахівців інноваційних технологій, форм і методів активізації навчального процесу.
   8-9 листопада відбулася VIII всеукраїнська науково-методична конференція “Кредитно-модульна система підготовки фахівців для ринкової економіки: стан, проблеми, перспективи”. У ній взяли участь представники 26 навчальних закладів України III-IV рівня акредитації, зокрема Дніпропетровська, Донецька, Кіровограда, Києва, Краматорська, Кривого Рога, Львова, Луганська, Маріуполя, Мелітополя, Одеси, Полтави, Рівного, Харкова, Херсона, Хмельницького, Тернополя та інших
міст України. Понад 50 учасників конференції – викладачі 15 навчальних закладів Рівненщини I-II рівня акредитації.
   Статус України як країни з ринковою економікою, її входження до Європейського простору вищої освіти ставить перед вищими навчальними закладами завдання реформування системи національної освіти, її удосконалення та підвищення конкурентоспроможності випускників на європейському ринку праці. Тому теми доповідей учасників конференції було присвячено інтеграції вітчизняної освіти в європейський освітній простір, інноваційним поглядам на зміст та організацію навчального процесу, розробці нових методик викладання, досвіду і проблемам підготовки фахівців тощо. Учасників конференції зацікавили доповіді викладачів провідних вищих навчальних закладів Львова, Хмельницького, Києва, Полтави, Тернополя, Одеси, які мають певні напрацювання з кредитно-модульної системи організації навчального процесу, впровадження інформаційних технологій навчання, використання сучасних методів навчання, напрямків модернізації підготовки фахівців в рамках Болонського процесу. Велике зацікавлення викликав виступ гостя з Канади – Рона Колея, директора екологічної компанії, про модель канадської вищої освіти. Виступаючі наголошували, що саме Болонський процес сприяє підвищенню якості вищої освіти та формуванню єдиного європейського ринку праці для фахівців вищої кваліфікації, розширенню мобільності студентів та викладачів усіх вищих навчальних
закладів Європи та ін. Їх мета — удосконалення та розповсюдження педагогічного досвіду з впровадження у процес підготовки фахівців інноваційних технологій, форм і методів активізації навчального процесу.
   Під час конференції працювали секції: "Болонський процес: досвід та проблеми впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП)", "Навчально-методичне забезпечення КМСОНП", "Інноваційні технології
навчання в КМСОНП", "Проблеми впровадження КМСОНП у вищих навчальних закладах I–II рівня акредитації". Цьогорічна конференція відзначилася інноваціями в організації роботи - крім традиційних круглих столів працювали майстер-класи, які проводили викладачі кафедр іноземних мов, економічної теорії та українознавства. Викладачі О.В.Сахнюк, Р.Г.Попович, Т.Б.Борисюк, Т.О.Тимощук, Л.Д.Малевич, Г.Е.Гронтковська, М.М.Дзюба продемонстрували застосування таких методів навчання як робота в групах використання аналогій, ситуаційних завдань та моделювання робочих ситуацій тощо. Наші колеги наочно продемонстрували активне залучення студентів до процесу навчання, використання технічних та електронних засобів, методів оцінки знань і навичок.
   Учасники конференції активно обговорювали порушені проблеми підготовки фахівців в контексті євроінтеграції і визначили шляхи їх вирішення.
Світлана ЗУБІЛЕВИЧ, начальник навчально-методичного управління
  14 листопада 2007 р.
Студентське самоврядування
   В місті Алушта (АР Крим) відбулась IV Генеральна асамблея Української асоціації студентського самоврядування (УАСС). На асамблеї були присутні студенти та аспіранти з різних областей України. До речі, наш університет був присутній тільки вперше.
   Що таке УАСС? Це Всеукраїнська добровільна неприбуткова молодіжна громадська організація, яка об'єднує осіб, котрі навчаються у вищих навчальних закладах України. Завданням асамблеї є захист прав та представництво спільних інтересів своїх членів, сприяння об'єднанню, консолідації та координації діяльності органів студентського самоврядування та самоврядних студентських організацій вищих навчальних закладів України, поширення інформації з питань вищої освіти, соціального забезпечення, праці та культурного дозвілля студіюючої молоді, представництво позицій своїх членів перед центральними органами державної влади та органами урядового управління України, участь у розробленні та обговоренні проектів рішень з питань державної політики щодо студентської молоді, сприяння залученню молоді до активної участі у політичному, економічному і соціальному житті України та Європи.
   На пленарних засіданнях було сформовано робочі органи з'їзду, заслухані звіти Виконкому та Контрольно-ревізійної комісії, обговорені та затверджені структура та функціональні обов'язків членів Виконкому, кандидатури до складу Виконкому та Контрольно-ревізійної комісії УАСС, ухвалено резолюцію асамблеї УАСС. Учасники асамблеї взяли участь у круглому столі на тему «Шляхи розв'язання студентських проблем: порядок денний для ВР України VI скликання та нового Кабінету Міністрів України». Тут піднімались питання щодо пільгового проїзду студентів під час усього календарного року, покращення проживання студентів в гуртожитках, підвищення стипендій, міжнародні зв'язки студентів та багато інших соціальних, економічних, культурних та інших потреб студентів.
   Я, як делегат від профкому студентів НУВГП, також взяв участь у Міжнародній молодіжній конференції «Роль молоді у міжнародних та політичних процесах в Україні та Європі», яку проводила Українська Студентська Спілка (УСС). УСС є партнерською організацією Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, яка займає активну позицію в суспільно-політичному житті України. Важливим завданням на сьогодні для спілки є налагодження роботи органів самоврядування у вузах і закріплення студентських прав в українському законодавстві, у вузівських статутах та документах Міністерства освіти та науки України.
Юрій ГАБДУЛХАКОВ, заступник голови студентського профкому НУВГП
  13 листопада 2007 р.
Конференція під егідою ЮНЕСКО
   Ректор НУВГП В.А.Гурин взяв участь у міжнародній конференції „Підвищення якості освіти”, що нещодавно відбулася під егідою ЮНЕСКО у Ташкенті (Узбекистан).

Ташкентський інститут іригації і меліорації   
   У Ташкенті також було підписано угоду про співробітництво у галузі науки і освіти між Національним університетом водного господарства та природокористування, Казахським агротехнічним університетом ім. С.Сайфулліна (м.Астана), Московським державним університетом природо-користування (Росія), Таджицьким аграрним університетом (м.Душанбе) та Ташкентським інститутом іригації і меліорації.
   Згідно з угодою, навчальні заклади спільно організовуватимуть наукові і науково-технічні конференції та семінари, обмінюватимуться
студентами, аспірантами та викладачами для проходження наукового стажування, практики, навчання. Передбачається також спільне видання підручників, навчальних посібників, обмін науковою та навчальною літературою.
Людмила СТУПЧУК
  7 листопада 2007 р.
Форум студентів області
   У Рівному відбувся перший обласний студентський форум "Роль студентського самоврядування у розвитку регіону". Він проводився з метою сприяння ефективному розв'язанню соціальних проблем студентської молоді, забезпечення її активної участі у формуванні та реалізації державної політики в області. Делегатами форуму стали лідери студентського самоврядування вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації як з Рівного, так і з усіх районів області.

Відкриття форуму
   Перед делегатами виступили: начальник обласного управління освіти і науки І.В.Вєтров, начальник відділу у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації М.С.Волинець, ректор Рівненського державного гуманітарного університету Р.М.Постоловський, проректор Національного університету водного господарства та природокористування Г.І.Сапсай, радник міністра освіти і науки Д.В.Кулібаба та інші.
   Члени обласної студентської ради виступили з доповідями. Так, Єгор Петренко розповів про роль студентства Рівненщини у суспільно-політичному житті краю. Темою виступу голови студентської ради РДГУ Ольги Крайчук був розвиток студентського самоврядування як важливий чинник забезпечення вищої освіти. Заступник голови студентської ради НУВГП Євгенія Хлопоніна говорила про проблеми та перспективи розвитку студентського самоврядування в області.
   Окрім того, делегати конференції працювали на секціях, де обговорили впровадження положень Болонського процесу у навчальних закладах області, навчально-виховну та науково-творчу діяльність студентів, а також соціально-побутові проблеми студентів.

Лідери студентського самоврядування Рівненщини
   Лідери студентського самоврядування отримали відзнаки за активну роботу.
   У виступах членів форуму велика увага приділялась важливості всебічного розвитку студентського самоврядування як невід'ємної складової громадського самоврядування вищих навчальних закладів, залучення студентів до розвитку вищої освіти та управління вищими навчальними закладами, підвищенню відповідальності органів студентського самоврядування, підтримці студентських ініціатив та інтеграції Рівненщини у всеукраїнський освітній простір. Відзначалося також, що найбільшими проблемами студентського самоврядування є інертність студентів, поганий обмін досвідом, недостатнє розуміння адміністрацією навчальних закладів ролі студентського самоврядування тощо.

Зураб Кантарія проводить заняття в секції
   Як зазначив один з організаторів форуму, голова Рівненської обласної молодіжної громадської організації "Фундація регіональних ініціатив" Зураб Кантарія, проведення форуму є дуже важливим, адже ті знання, які молоді люди отримали під час форуму, допоможуть їм у майбутньому. Це вже перший крок до створення впливової студентської громади області, яка здатна захищати свої права, допомагати розвитку регіону і країни, виховувати молоде покоління лідерів. Він повідомив, що "Фундація регіональних ініціатив" і надалі допомагатиме реалізовувати подібні проекти, ініціаторами яких є органи студентського самоврядування. Зокрема будуть проведені 30 тренінгів для команд студентського самоврядування вищих навчальних закладів, семінар для адміністрації ВНЗ з проблематики студентського руху, залучення студентів до соціальних проектів.
   Підсумком роботи форуму стало прийняття резолюції та затвердження плану роботи обласної студентської ради на наступний навчальний рік.
   Учасники форуму також переглянули концерт, який підготували студенти різних навчальних закладів.
Людмила СТУПЧУК
  7 листопада 2007 р.
Рівне вітає "Шалантух – 2007"
   Не зважаючи на холодну осінню погоду, листопад приніс в Рівне гарний настрій і веселі жарти. Адже цієї пори в Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся ХVІІ міжнародний фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр "Шалантух – 2007".
   У фестивалі продемонстрували свою майстерність студентські театри з Росії, Білорусії та України. Росію представили команди з Брянська, Липецька, Новомосковська, Білорусь – з Гомеля, Рогачова. Також у фестивалі взяли участь колективи з різних куточків України – Львова, Одеси, Полтави, Хмельницького, Києва, Харкова, Сум та Рівного. Загалом було представлено одинадцять команд.
   1 та 2 листопада глядачі мали змогу подивитися виступи різних команд у головному корпусі НУВГП. 3 листопада на гала-концерті, в палаці культури "Хімік", визначилися переможці у різних номінаціях.
   Рівненщину на фестивалі представила лише одна команда – "Шатун" НУВГП. СТЕМівці не залишилися без нагороди. Перемога у номінації "Найкраща жіноча роль" дісталась Ользі Смирновій, за роль "вчительки англійської мови". У "Шалантусі – 2006", минулого року, СТЕМ НУВГП отримав приз "За вишуканість і традиційність".

Рівненські СТЕМівці – "Шатун" НУВГП
   Приз за найкращу чоловічу роль отримав Артем Богров з команди "Квартал 311" (Росія). Того року цей колектив отримав приз "За волю до перемоги".
   Шалені оплески та море сміху викликали учасники "Жорстких дисків" (Суми), які перемогли у номінації "Краща мініатюра". Ця команда особливо сподобалася глядачам своїми "проектами побудови метрополітену та космодрому в Рівному". За задумом колективу метрополітен у Рівному "прориють кроти", а простягатися він буде від Ю до П (від Ювілейного до Північного), щоб хлопцям пішки не бігати.
   Третє місце у змаганні посів студентський колектив "Сюрприз" (Росія). Друге місце розділили між собою "Дивні люди" (Київ) та "Метр" (Білорусь), які приємно вразили глядачів своїми виступами. Команда "Дивні люди" з Києва уже не вперше бере участь у фестивалі. У минулорічному "Шалантусі – 2006" вони отримали головний приз фестивалю.

Команда "Дивні люди" з Києва
   Найкращою у театральному мистецтві СТЕМів став колектив "Спасибо" (Росія), йому і дістався приз за перше місце у фестивалі. "Спасибо" є нашим давнім другом, який і минулого року брав участь у фестивалі. Ця команда продемонструвала "справжні розборки" на сцені, саме це і сподобалося прихильникам фестивалю. Інші їхні мініатюри були також не менш цікавими. Ця команда дійсно достойна перемоги.

Переможці фестивалю – "Спасибо" (Росія)
   Загалом усі виступи приносили сміх і хороший настрій глядачам. Одержання нагород деякі команди також перетворили на смішні вистави. При врученні диплому та подарунку деякі представники команди "Дивні люди" з Києва "били поклони" вдячності за нагороду, що викликало посмішки у присутніх.
   Хоча у конкурсі переможців лише троє, кожна команда отримала подарунок і диплом за участь у фестивалі, а головне бурхливі оплески від глядачів.

Григорій Іванович Сапсай вручає дипломи та подарунки студентським колективам
   Відомий ведучий і шоумен, Василь Ващук, який був головою журі, нагородив переможців почесними дипломами та призами.
   Чекаємо на "Шалантух – 2008"!
Жанна ЖОВТЕНКО
  5 листопада 2007 р.
Свято баскетболу у технічному коледжі
   Наприкінці жовтня в Технічному коледжі Національного університету водного господарства та природокористування відбувся міжобласний турнір з баскетболу. Ініціатор та організатор спортивного змагання – колектив коледжу.

Урочисте відкриття змагання. Зліва на право: М.В.Яцков, Я.Д.Тучак, В.Ковалевський
   У баскетбольному змаганні взяли участь команди з міст Кам’янець-Подільського (ДЮСШ №1), Луцька (ДЮСШ №3), Нового Роздолу (Профліцей).
   Початку змагань передувала урочиста лінійка і концерт вихованців хореографічного і вокального колективів коледжу. Відкрив турнір директор технічного коледжу М.В.Яцков. Почесними гостями свята були начальник обласного управління фізичного виховання та спорту Я.Д.Тучак та майстер спорту, капітан БК-93 "Пульсар" В.Ковалевський.
   За результатами трьох днів змагань перемогу здобув колектив технічного коледжу, який переміг усіх суперників (тренер Ю.Д.Лавренов). Друге місце посіла команда Луцька, маючи у своєму активі дві перемоги, але поступившись у гострій боротьбі господарям (63:72). Третє місце закріпив за собою Профліцей з Нового Роздолу (одна перемога). Аутсайдерами виявилися представники Кам'янець-Подільського.

Збірна Технічного коледжу
   Між іграми на спортивному майданчику проводились цікаві баскетбольні конкурси. Численним вболівальникам свою майстерність демонстрували учасники турніру.
   Переможці і призери були нагороджені грамотами, медалями, кубками, сувенірами і цінними подарунками.
   В цілому турнір пройшов на високому рівні і повністю заслуговує стати традиційним.
Юрій ЛАВРЕНОВ, керівник секції баскетболу, тренер-викладач,
Олег КІРІЛКОВ, голова циклової комісії фізичного виховання та
довузівської підготовки технічного коледжу