31 жовтня 2007 р.
Разом збережемо річку Прип’ять
   Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор Матчук та голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук підписали угоду про співробітництво щодо охорони річки Прип’ять, – повідомили з облдержадміністрації. Відповідно до домовленості Рівненські ОДА та обласна рада спільно з Волинською, Житомирською, Київською та Хмельницькою областями, поліпшуватимуть екологічний стан басейну річки Прип’ять. Угода дуже важлива, адже головна мета проекту –
досягнення безпечного для здоров’я людей екологічного стану і доброї якості води.
   Договір також покликаний забезпечити раціональне і безпечне водокористування, біологічне різноманіття заповідних територій.
   Річка Прип'ять – права притока Дніпра, найбільша за площею басейну, довжиною i водністю (загальна довжина 775 км, на території Украiни – 261 км, площа басейну 121 тис. км2). Вона бере початок поблизу Волинської області і тече переважно Поліською низовиною у низьких заболочених берегах.
   Для водного режиму Прип’яті характерна тривала весняна повінь, короткочасна літня межень, що порушується дощовими паводками та майже щорічними осiннiми пiдняттями рiвня води. Вода пiдiймається на 1 – 4 м, на деяких ділянках – на 7 м. Замерзає на початку грудня, скресає наприкiнцi березня. Річка судноплавна на 577 км.
   В 1986 році, у зв'язку з аварією на Чорнобильськiй АЕС, річка та її басейн зазнали забруднення уздовж берегів. Споруджено десятки кiлометрiв дамб для захисту річки від радіоактивних речовин. Відтак і Рівненщина, разом з іншими областями, поліпшуватиме екологічний стан Прип’яті.
   У дослідженнях та розробці рекомендацій також беруть участь науковці Національного університету водного господарства та природокористування.
  30 жовтня 2007 р. Спорт 
Легкоатлетичний крос

На фото: зліва на право – Вікторія Бойко, Ольга Земляк, Катерина Вінник
   На бігових доріжках стадіону "Водник" відбулися змагання першості НУВГП з легкоатлетичного кросу.
   В бігу на дистанції 1000 м незаперечну перемогу отримала, кандидат в майстри спорту з легкої атлетики член збірної команди України, першокурсниця ФЕіП Ольга Земляк. Її результат – 3 хв.08.1 сек. Другу позицію посіла Вікторія Бойко, студентка ІІІ курсу ФБА. Третьою фінішувала Катерина Вінник, першокурсниця ФГТБ.
   У легкоатлетичному змаганні відзначилися також юніори. На дистанції 1000 м перемогу отримав Юрій Павлюк, що навчається на другому курсі ФБА. Другим фінішував Андрій Герус, студент третього курсу ФВГ. Першокурсник ФМ Юрій Сидорук посів третє місце.
   У змаганні серед дівчат на дистанції 2000 м перемогу здобула студентка другого курсу ФЕП Ольга Смазнова, друге місце зайняла майстер спорту з велоспорту третьокурсниця ФЕіП Ольга Волховська. Третьою фінішувала Оксана Парамуд, що навчається на другому курсі ФЗГ.
   Серед чоловіків чемпіоном університету на дистанції 2000 м став
Микола Догмат, п’ятикурсник ФБА. Друге місце здобув Сергій Забужко, студент другого курсу МЕФ, третім фінішував другокурсник МЕФ Артур Фечко.
   Михайло Медвідь, магістр п’ятого курсу ФБА, переміг на дистанції 3000 м. Другим на цій дистанції фінішував представник команди ФБА третьокурсник Роман Яцюк. Третє місце посів студент четвертого курсу МЕФ Петро Михальчук.
   Чемпіони університету та призери змагань нагороджені медалями та грамотами.
   Серед дівчат кращою кросменкою вузу визнано Ольгу Земляк, серед чоловіків - Михайла Медвідя. Переможці нагороджені грошовими преміями спортивного клубу НУВГП.
   У командному заліку перше місце зайняли кросмени ФБА, що набрали 329 очок. II – МЕФ – 281 очко, III – ФЕіП – 272 очок, IV – ФМ – 231 очко, V – ФВГ – 223 очка, VI – ФЕП – 195 очок, VII – ФПМ – 171 очко, VIII – ФЗГ – 155 очок, IX – ФГТБ – 99 очок.
   Команди-призери змагань нагороджені дипломами спортивного клубу, а чемпіони – перехідним кубком.
Футбол
   Серед збірних команд факультетів переможці і призери визначились тільки в останній день змагань.
   Перше місце посів ФБА (зам. декана В.П.Кундельський), друге місце здобув ФМ (В.С.Плотка), на третьому місці МЕФ (О.В.Цицаркін), ФВГ (О.І.Сандуляк) на четвертому місці, п’яте місце посів ФПМ (В.М.Кисіль), шосте – ФЗГ (Л.В.Михайлова), сьоме – ФГТБ (Ф.Т.Кособуцький), восьме – ФЕП (В.В.Шашкевич), дев’яте місце зайняв ФЕіП (С.І.Кузіна).
   Кращим гравцем змагань визнано Віктора Онищука, студента п’ятого курсу ФМ. Кращим воротарем став Роман Попов – третьокурсник ФБА. Команди-переможці нагороджені дипломами, а гравці – грамотами спортивного клубу.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортивного клубу "Водник"
  29 жовтня 2007 р. Спорт 
Кубок з армспорту
   19 – 21 жовтня в місті Севастополі відбувся Кубок України з армспорту. У змагання взяли участь 210 чоловік з різних регіонів України. Команда Рівненської області, яка була представлена студентами НУВГП, посіла 6 місце серед 20 команд учасниць.
   Найкращі досягнення показали: Іван Лук’янчук, студент п’ятого курсу ФПМ, який посів почесне перше місце, третьокурсник Сергій Стасюк, студент МЕФ зайняв друге місце. Ірина Садовська, студентка п’ятого курсу ФЕіП теж посіла друге місце.
   Випускник МЕФ 2007 року Олег Чикалюк здобув дві срібні медалі. Також досить непогано виступили й інші наші учасники змагань. Микола Кельник, студент третього курсу ФВГ посів четверте місце, Олександр Омеляненко, студент четвертого курсу МЕФ зайняв п’яте місце, Сергій Артищук, четвертокурсник ФМ посів п’яте місце та Юрій Саранчук, студент четвертого курсу ФБА здобув шосте місце.
Олександр КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання, тренер збірної
  23 жовтня 2007 р.
Впровадження відновних джерел енергії по-датськи
   Досвід острова Самсо (Данія) щодо використання відновної енергетики вивчав доцент кафедри теплоенергетики Анатолій Карпюк.
   Острів Самсо відноситься до островів протоки Каттеґат. Він є середнім за розміром серед усіх датських островів. Проте є одним з живописних куточків світу, екологічно чистим місцем, що приваблює туристів незайманою природою.
   Анатолій Андрійович Карпюк - учасник мережі INFORSE з 1994 року.
   Ця міжнародна мережа займається науковими дослідженнями у сфері енергозберігаючих технологій, використанні відновних джерел енергії, поширює програми та інформацію серед членів своєї мережі щодо енергетичних досягнень у світі, влаштовує семінари тощо. До неї входять наукові, освітні та громадські організації майже з усіх країн Європи. На одному з таких семінарів і вдалося побувати працівнику університету.
   Програма, яка тривала п’ять днів, була дуже цікавою і насиченою, - розповів Анатолій Андрійович. Учасники семінару ознайомилися з відновними джерелами енергії острова, обговорили енергетичну політику світу, побували з екскурсією у вітропарку і Енергетичній академії острова Самсо.
   Академія є центром обговорення відновних джерел енергії та енергозберігаючих технологій. Вона сприяє енергетичній та екологічній освіті населення. Тут проводяться різноманітні дослідження щодо енергозбереження, семінари та конференції, надаються консультації з різних енергетичних питань юридичним та фізичним особам, навчальні та практичні заняття у спеціалізованих офісах для учнів, організовуються екскурсії, енергетичний туризм. Так, наприклад, на уроках енергозбереження у спеціалізованих аудиторіях школярі
мають змогу навчитися виготовляти міні вітряки, сонячні колектори, механізми з фотовальтажними батареями, які дозволяють перетворювати енергію з електричної в механічну і ще багато чого цікавого. Протягом року всі бажаючі мають можливість у виставкових залах академії експонувати свої розробки та проекти у галузі енергозбереження.
 
   Цікаво те, що і сама Енергетична академія острова побудована і розташована за всіма сучасними екологічними стандартами. Сонячні панелі та вітрові турбіни, розташовані на території закладу, забезпечують будівлю необхідною електроенергією та теплом по спеціальним лініям передач. Усі електроприлади мають найвищий клас енергозбереження - "А". Стіни утеплені спеціальним матеріалом, вікна розташовані під кутом, який дозволяє максимально освітлювати увесь внутрішній простір. У приміщенні діє спеціалізована система кондиціювання та мікроклімату. Вода в академії постачається теж особливо. Так, наприклад, для технічних цілей використовується дощова вода, зазначив Анатолій Карпюк.
   Окрім того, Анатолію Андрійовичу випала гарна нагода побувати ще й на презентації, присвяченій десятиріччю запровадження програми "Острів відновної енергії", де були підбиті підсумки досягнень острова Самсо в галузі енергозбереження. Мета програми не лише енергозбереження, а запобігання зміні клімату у світі та на острові зокрема. В разі ж різкого потепління, танення льодовиків цей острів та велика частина Данії будуть затоплені.
   Цікаво те, що 10 років тому острів закуповував енергію, то зараз 20 відсотків виробленої на острові енергії іде на експорт.
   Підсумком візиту Анатолія Карпюка стала домовленість з директором Енергетичної академії Сореном Германсеном про укладання угоди між Національним університетом водного господарства та природокористування і академією щодо співпраці в області енергетичної освіти. Інформаційні матеріали та досвід академії з енергозбереження запроваджуватимуться при підготовці інженерів-енергетиків "водного", сподівається доцент кафедри теплоенергетики А.А.Карпюк.
Наталія ПАРХОМЧУК
  18 жовтня 2007 р.
Органічному землеробству навчали у "водному"
   Дональд Перро представник Міністерства сільського господарства, продовольства і розвитку провінції Саскачеван (Канада) провів семінар для студентів та викладачів Національного університету водного господарства та природокористування.
   Тема семінару - система органічного землеробства та її запровадження. Пан Дональд наголосив, що органічне землеробство базується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів з повною відмовою від хімічних та синтетичних засобів захисту рослин, мінеральних добрив та стимуляторів росту синтетичного походження, генетично-модифікованих організмів. При цьому значно підвищується якість сільгосппродукції, хоча врожайність і знижується приблизно на 20 відсотків. Врожай є екологічно чистим, що не містить пестицидів, гербіцидів, нітратів тощо, що дуже важливо для споживачів, які хочуть вести здоровий спосіб харчування.
   Так, в Канаді вже діє Національна програма органічного землеробства, а з 2008 році планується прийняття
федерального закону щодо запровадження органічного землеробства.
   Студенти "водного" активно брали участь у семінарі, задавали запитання, дискутували. А ще, пан Дональд Перро взявся власними зусиллями налагодити зв’язок між аграрним університетом провінції Саскачеван та Національним університетом водного господарства та природокриистування.
Наталія ПАРХОМЧУК
  11 жовтня 2007 р.
Нагороди найкращим менеджерам
   VI Всеукраїнський конкурс дипломних та магістерських робіт за номінацією "Менеджмент у виробничій сфері", який відбувся на кафедрі менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування, назвав переможців.
   У конкурсі взяли участь 33 навчальних заклади, які готують фахівців цього напрямку, з Луцька, Херсона, Житомира, Полтави, Одеси, Донецька, Бердянська, Дніпродзержинська, Харкова, Сум, Кіровограда, Києва та Рівного. Така широка "географія" учасників свідчить про високий інтерес фахівців до конкурсу.
   ВНЗ-учасники представили 60 студентських робіт за освітніми рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр.
   Як повідомив голова журі конкурсу - завідувач кафедри менеджменту НУВГП Леонід Кожушко, переможцями конкурсу визнано наступні роботи.
   Освітній рівень бакалавр – Ірина Гняда (Луцький державний технічний університет), Анна Захарова (Національний технічний університет "КПІ"), Василь Коротницький (Херсонський національний технічний університет), Катерина Кудрявцева (Житомирський державний технологічний університет).
   Освітній рівень спеціаліст – Ганна Ракул та Євген Горичев (Одеська національна академія харчових технологій), Ольга Ільчук (НУВГП), Тетяна Пожидаєва (Українська інженерно-педагогічна академія), Ігор Полікарпов (Полтавський національний технічний університет), Світлана Найдьонова (Херсонський національний технічний університет), Антоніна Попова (Донецький національний університет), Ростислав Ізмайлов (Донецький державний університет управління).
   Освітній рівень магістр – Катерина Шило (Бердянський університет менеджменту і бізнесу), Тетяна Остропольська (НУВГП), Ганна Костикова (Донецький національний технічний університет), Віталій Климов (Дніпродзержинський державний технічний університет), Олег Половян (Донецький національний університет), Ольга Костіна (Харківський національний економічний університет).
   Представники навчальних закладів, які взяли участь у конкурсі, ознайомилися з підготовкою магістрів у Національному університеті водного господарства та природокористування, поділилися власним досвідом, побували на екскурсії по Рівному.
Людмила БОРИСЕНКО
  10 жовтня 2007 р. Спорт 

      Ольга Бондар
Гирьовий спорт
   Чемпіонкою України з гирьового спорту стала другокурсниця ФЕП Ольга Бондар. Вона виступила найкраще у важкій вазі серед дівчат на чемпіонаті України.
   Вдало виступили також третьокурсниці ФГТБ Катерина Бугай та ФВГ Юля Відник і студентка четвертого курсу ФЗГ, майстер спорту Оксана Маліновська.
   В загальному командному заліку жіноча збірна Рівненської області посіла друге місце. Це на одну сходину вище, ніж того року.

      Іван Макаренко
   Серед чоловіків на змаганнях найкраще виступив четвертокурсник ФБА Іван Макаренко, який виборов у запеклій боротьбі срібну медаль. А в п’ятірку найкращих спортсменів України ввійшли такі наші студенти: Володимир Адамчук (5 курс, ФБА), Сергій Криса (5 курс, ФБА) та Руслан Костюкевич (3 курс, ФЕіП).
   В загальнокомандному заліку чоловіча збірна області посіла дев’яте місце.
   Всього ж у змаганнях, які відбулися у мальовничому краї Карпатських гір, селищі Ворохті, взяли участь біля 200 учасників.
Євген КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання, тренер збірної
  10 жовтня 2007 р. Спорт 
Армспорт

Ірина Садовська
   Вдало виступили наші рукоборці на Спартакіаді Рівного з армспорту.
   У перший же день змагань усі наші дівчата п’ятикурсниці ФЕіП Вікторія Селях та Ірина Садовська, другокурсниця ФЗГ Ольга Миколайчук та другокурсниця ФЕП Ольга Бондар вибороли перші місця.
   Не було рівних і чоловічій збірній команді університету. Так, з восьми вагових категорій у семи наші студенти стали чемпіонами. Це Юрій Саранчук (4 курс, ФБА), Сергій Артищук (4 курс, ФМ), Валентин Ковалевич (4 курс, ФМ), Роман Мамончук (3 курс, ФЗГ), Микола
Кельник (3 курс, ФВГ), майстер спорту Іван Лук’янчук (5 курс, ФПМ), Олександр Омельяненко (4 курс, МЕФ). Роман Катишев (4 курс, МЕФ) посів друге місце.
   Всього ж у змаганнях взяли участь 15 колективів.
   Не брав участь у змаганнях, але не гаяв часу, готуючись до чемпіонату світу з армспорту у складі збірної України, майстер спорту України, третьокурсник МЕФ Сергій Стасюк.
Євген КОМАРЕВИЧ
  10 жовтня 2007 р. Спорт 
ХХХ Спартакіада студмістечка
   Цього року Спартакіада студмістечка розпочалась з перетягування канату.
   Два дні у запеклій боротьбі змагалися студенти усіх гуртожитків НУВГП.
   Чемпіоном стала команда гуртожитку № 4.
   Друге місце посів гуртожиток № 6, а третє місце - гуртожиток № 2. Далі місця розташувалися так: IV місце – гуртожиток № 5, V місце – гуртожиток № 3, VІ місце – гуртожиток № 1 і на VІІ місці – гуртожиток № 7.
   Команди-переможці нагороджені грамотами спортивного клубу "Водник".
Євген КОМАРЕВИЧ
  8 жовтня 2007 р.
Проект очищення річки Устя став переможцем Всеукраїнського конкурсу
   Рівне отримає 500 тисяч гривень на очищення річки Устя. Адже проект "Жива річка – здорові люди, квітуче місто" став переможцем Всеукраїнського конкурсу місцевих проектів. Кошти на реалізацію цієї програми передбачать й у міському та обласному бюджетах на наступний рік, зазначив Микола Кирея, начальник міського управління економіки.
   "Програму ми створювали спільно з фахівцями з облдержадміністрації, науковцями з Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненською фабрикою нетканих матеріалів та громадською асоціацією, тож кожен зробить свій внесок", наголосив начальник управління економіки.
   Як зазначив один із авторів проекту завідувач кафедри гідротехнічних споруд НУВГП, доктор технічних наук Микола Хлапук, річку планують розчистити, відновлять її русло, за допомогою геотекстилю укріплять береги. Прибережну зону облаштують, можливо навіть зроблять пішохідні доріжки, місця для відпочинку.
   Перш за все візьмуться за ділянки від вулиці Князя Володимира до вулиці Ж.Кюрі.
   На згаданій ділянці річка в жахливому стані — замулена, заболочена, місцями вона практично зникла. Береги захаращені, це може бути небезпечно для мешканців довколишніх територій.
   Дослідження та розробка програми подальшого відновлення Усті триватимуть.
  5 жовтня 2007 р.
Відзначили свято освітян
   День працівників освіти відзначили і в Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Перед колективом виступив проректор навчального закладу Григорій Сапсай. Він наголосив - університет має значний науково-педагогічний потенціал. Це більше 600 наукових працівників, з них - 327 кандидатів і доцентів, 41 докторів наук, професорів. У штаті університету - 37 академіків, членів-кореспондентів Академії наук України.
   Заклад тісно співпрацює з провідними вченими інших вищих шкіл України та іноземними фахівцями. Тут викладають заслужені працівники освіти, заслужені винахідники та архітектори. Науково-педагогічний колектив робить усе, щоб авторитет навчального закладу був високим – зауважив проректор Григорій Сапсай.
   Творча праця викладачів – вагомий внесок в оновлення змісту освіти, організацію навчально-виховного процесу, становлення демократичної системи навчання, виховання свідомого громадянина, патріота і фахівця.
   За високі показники у підготовці кадрів в умовах Болонського процесу, вагомий внесок в інноваційний розвиток національної системи освіти та наукові досягнення університет відзначений цього року дипломами міжнародних виставок "Сучасна освіта в Україні", "Освіта та кар’єра", став переможцем Всеукраїнського конкурсу "Кращий вітчизняний товар" у номінації "освіта" та Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій 2007.
   Адміністрація університету привітала і нагородила ряд працівників університету почесними грамотами і грамотами університету, а також вручила їм квіти. А ще, на честь освітян "водного" відбувся святковий концерт.
Наталія ПАРХОМЧУК
  5 жовтня 2007 р. Спорт 
"Водник" гратиме в чемпіонаті України західного регіону
   Баскетбольна команда «Водник» НУВГП в цьому сезоні дебютуватиме у всеукраїнських змаганнях — чемпіонаті України західного регіону, або як її називають в баскетбольних колах — друга ліга.
   У змаганнях цього сезону братимуть участь не менше 14 команд (заявочна кампанія ще триває) практично з усіх західних областей України.
   Окрім студентів, у турнірі виступатиме також костопільський «Меридіан», який є постійним учасником чемпіонату, і два роки тому був його переможцем.
   Змагання стартують на початку листопада.
  4 жовтня 2007 р. Спорт 
Ювілейний турнір з міні-футболу
   На факультеті будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування відбувся 10-й традиційний турнір з міні-футболу пам’яті професора Леоніда Платоновича Макаренка (1924-1997 рр.). У ньому взяли участь збірні студентських команд усіх курсів та викладачів факультету.
   Леонід Макаренко пропрацював у навчальному закладі майже 20 років. З 1978 року він займав посаду доцента, а згодом - професора кафедри інженерних конструкцій Українського інституту інженерів водного господарства. Певний час він завідував цією кафедрою. З перших днів роботи в університеті Леонід Платонович почав створювати наукову школу з проблем роботи залізобетонних конструкцій при різних видах навантаження. Він згуртував навколо себе велику групу молодих вчених, продовжував керівництво роботою аспірантів (Г.Х.Масюк, С.С.Гомон, О.В.Голуб та інші).
   Професор Л.П.Макаренко був відомим вченим в галузі будівельних конструкцій, автор понад 230 наукових праць. Велику допомогу надавав він виробничим і проектним організаціям Рівненщини. Розроблені рекомендації щодо забезпечення надійності роботи атомних реакторів важливими є і сьогодні.
   Леонід Платонович багато і охоче працював зі студентами, керував їх
роботою в наукових гуртках. Він заслужено користувався високим авторитетом серед викладачів і студентів факультету і університету.
   Чемпіонами та володарями почесного кубку традиційного турніру з міні-футболу пам’яті професора Л.П.Макаренка у свій час ставали:
Турнір Рік Переможець Капітан
I19983 курсО.Устименко
II1999ВикладачіВ.Чорнолоз
III20005 курсО.Устименко
IV2001ВикладачіВ.Чорнолоз
V20022 курсО.Мересьєв
VI20033 курсО.Мересьєв
VII20043 курсВ.Степанюк
VIII20051 курсІ.Овчаренко
IX20065 курсВ.Степанюк
   Десяті ігри з міні-футболу проходили на новому футбольному полі НУВГП зі штучним покриттям спортивного комплексу.
   Масу позитивних емоцій отримали численні вболівальники та самі футболісти, особливо коли на спортивному майданчику грала команда викладачів ФБА (незмінний капітан В.Чорнолоз).
   Переможцями X турніру з міні-футболу пам’яті Л.П.Макаренка у 2007 році стала команда 4 курсу (капітан О.Дробуш).
   Чемпіонам вручили почесний кубок, футбольний м’яч та цінні нагороди.
На фото: команда переможців-четвертокурсників
Євген БАБИЧ, заступник декана ФБА, учасник турніру
  2 жовтня 2007 р.
Книга в подарунок декану
   Урочисте засідання з нагоди 80-річчя колишнього декана гідротехнічного факультету Миколи Романька та презентація його книги "Самые длинные летние каникулы" відбулася на факультеті гідротехнічного будівництва та гідроенергетики Національного університету водного господарства та природокористування.
   Почесні грамоти Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм, а також золотий іменний годинник від прем'єр-міністра Віктора Януковича вручив Миколі Івановичу його колишній студент, випускник гідротехнічного факультету 1986 року, народний депутат України V скликання, кандидат юридичних наук, заслужений економіст України Василь Грицак. Він з вдячністю згадав своїх викладачів, рідний
інститут, який відкрив шлях у самостійне життя,
допоміг стати достойними людьми, патріотами України не одному його однокурснику. - "На моє глибоке переконання, доля Миколи Івановича Романька – авторитетного вченого, непересічної особистості є прикладом для молодого покоління, яке, на жаль, у переважній більшості не має особливого інтересу до історії нашого народу. Разом з тим, пам’ять – це найвища скарбниця народу, який дбає про своє майбутнє" - зауважив Василь Грицак. Це і підштовхнуло його до видання книги спогадів М.І.Романька, яка буде цікавою не лише близьким і друзям, а й усім, хто цікавиться історією своєї країни.
   Проректор Григорій Сапсай вручив ювілярові Почесну грамоту і премію від університету. Колишній студент, а згодом і молодший колега М.І.Романька, розповів, як вчився у Миколи Івановича працювати з людьми, демократизму, толерантності.
   Декан факультету гідротехнічного будівництва Анатолій Маковський нагородив свого попередника золотою медаллю почесного професора факультету, розповів про сьогодення факультету гідротехніків. Багато теплих слів про ювіляра сказали заступник декана факультету водного господарства Йосип Нестерук, завідувач кафедри гідравліки Іван Науменко, випускники гідротехнічного факультету Віталій Грицак та Микола Білик.
   Як зауважив герой урочистостей Микола Романько, він написав книгу не про себе, а про той час, своїх ровесників, на долю яких під час Великої Вітчизняної війни випали найдовші шкільні канікули.
   Микола Іванович Романько працював у "водному" з 1961 по 1994 рік, пройшовши шлях від асистента кафедри гідравліки до професора цієї ж кафедри. Він працював також деканом аж трьох факультетів "водного" – гідромеліоративного, використання водних ресурсів та гідротехнічного. Вчений – автор понад 70 наукових праць, серед яких і винаходи, нагороджений медаллю "За отвагу", орденами Дружбы народов, "За мужество", почесними грамотами міністерства освіти та Держводгоспу.
   Зустріч колишніх студентів і колег зі своїм деканом була урочистою і разом з тим теплою і особливо дружньою. Такою робила її присутність доньок Миколи Івановича Романька - Олени і Марії та мами Василя і Віталія Грицаків, котрі окрім того, що наші випускники, ще й наші земляки, адже родом з Гориньграда.
Людмила СТУПЧУК