26 вересня 2007 р.
Музей запрошує гостей
   Перших відвідувачів прийняв музей історії Національного університету водного господарства та природокористування. Відкритий після реконструкції музей розташований на четвертому поверсі головного корпусу, він значно розширив свою експозицію. Тепер вона ілюструє всі етапи історії навчального закладу – від Київського сільськогосподарського технікуму до наших днів. Першими гостями музею стали першокурсники групи МО-11 факультету менеджменту.
   Завідувачка музею Єва Філіпович, опрацювавши велику кількість архівних та інших матеріалів, зуміла розташувати їх так, що людина, яка зацікавиться історією НУВГП, може отримати вичерпну інформацію про минуле і майбутнє нашого навчального закладу.
   Тут є чимало оригінальних документів, які стали окрасою експозиції.
   Окрім екскурсій для навчальних груп, в музеї планується проводити й інші різноманітні заходи – зустрічі з випускниками, цікавими людьми, виставки, присвячені особам і датам.
Людмила СТУПЧУК
  18 вересня 2007 р.
Президент України нагородив професора
Степана Вознюка орденом "За заслуги" ІІ ступеня
   Урочистості з нагоди 80-річного ювілею доктора сільськогосподарських наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки Степана Тихоновича Вознюка відбулися в Національному університеті водного господарства та природокористування у рамках наукової конференції "Сучасний стан і тенденція розвитку меліоративного грунтознавства та землеробства".

Улюбленого професора вітають студенти
   Степан Тихонович Вознюк, який зараз є радником ректора НУВГП і професором кафедри агрохімії і ґрунтознавства, протягом 28 років (з 1970 по 1998 рік) очолював навчальний заклад, що тоді носив назву Український інститут інженерів водного господарства. Під науковим керівництвом С.Т.Вознюка підготували і захистили дисертації 21 кандидат і 8 докторів науки. Очолюваний ним навчальний заклад став візиткою Рівненщини, провідним ВНЗ галузі водного господарства, а випускники "водного" працювали в усіх куточках колишнього СРСР і за кордоном.

В.Й.Матчук, П.І.Коваленко, С.Т.Вознюк
   Зокрема, галузь водного господарства України на 80 відсотків укомплектована випускниками навчального закладу, чимало їх працює і в інших галузях - будівництва, гідроенергетики, сільського господарства, землевпорядкування, освіти і науки тощо. За підготовку кадрів високої кваліфікації, науково-педагогічну діяльність навчальний заклад нагороджено орденом Дружби народів, а ректор "кузні кадрів" нагороджений орденами "Знак пошани", "Трудового Червоного Прапора", "За заслуги" ІІІ ступеня.
   У вересні нинішнього року Указом Президента України за багаторічну плідну працю в галузі освіти і науки Степан Тихонович Вознюк нагороджений орденом "За заслуги" ІІ ступеня. Голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук вручив орден вченому у присутності гостей, викладачів, студентів, делегатів наукової конференції, присвяченій його 80-річчю. Він передав вітання і побажання успіхів в подальшій роботі на благо України ювілярові і колективу університету від Президента України Віктора Ющенка.
   Привітати ювіляра прибули друзі, колеги, учні з усіх куточків України, з Білорусі, Росії. Серед них – віце-президент Української аграрної академії наук Петро Коваленко, професори Віктор Полупан (Харків, Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім.О.Соколовського), Анатолій Меєровський (Білорусь), Іван Слюсар (Інститут землеробства, Київ), Зенон Гамкало (Львівський національний університет ім.І.Франка), Тимур Грінченко (Харківський національний
університет ім.Г.Сковороди), Анатолій Балаєв (Національний аграрний університет), Дарія Лико (Рівненський гуманітарний університет), Світлана Польчина (Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича), Михайло Шевчук і Петро Зінчук з Поліської філії Інституту ґрунтознавства та агрохімії та інші.

С.Т.Вознюк, В.Й.Матчук, В.А.Гурин
   Винуватця торжества також тепло привітали представники міської ради – Юрій Торгун та Світлана Богатирчук-Кривко. Начальник управління економіки Держводгоспу Світлана Тимошенко зачитала вітання від голови Держводгоспу Василя Сташука та Колегії комітету. Чимало теплих слів ювіляр почув і від колег, чимало з яких є й учнями Степана Тихоновича – ректора Василя Гурина, проректорів, деканів, викладачів та студентів усіх факультетів "водного". А студенти Степана Тихоновича з факультету екології і природокористування виконали урочисту "Многая Літа".
   Ювіляр подякував Президентові Віктору Ющенку за високу оцінку своєї праці, зауваживши, що вважає нагородження його орденом визнанням успішної роботи всього колективу університету, який і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб забезпечити подальший розвиток і розквіт нашого навчального закладу.

С.Т.Вознюк і П.І.Коваленко
   У слові подяки колегам, рідним, друзям Степан Тихонович Вознюк сказав, що вважає себе дуже щасливою людиною, заповітні мрії якої збулися. Сповнений енергії і творчих планів, які вкрай потрібно виконати, він, сподіваємося, ще довго буде слугувати прикладом творчої працездатності, інтелігентності і життєлюбства.
Людмила СТУПЧУК
  18 вересня 2007 р.
Волинський екологічний дім
   Днями відбулася робоча зустріч в Рівненському будинку вчених в рамках проекту "Волинський еко-дім". Як розповів координатор проекту доцент НУВГП Анатолій Карпюк, мета акції – відродження екологічної культури мешканців Волинського краю через будівництво екологічного житла та інших екологічних споруд. За словами Анатолія Карпюка, першочергове завдання цього заходу – привернути увагу до екологічного будівництва. Крім того, організатори проекту планують провести серію просвітницьких семінарів для населення, запропонувати міській та обласні владі збудувати еко-дім, як демонстраційний приклад слідування європейський екологічним стандартам. Також планується організувати комплексну систему екологічної просвіти, пошук оригінальних ідей еко-дому для умов Волині, будівництво або реконструкцію старої будівлі для демонстрації еко-будівлі.
   Організатори проекту сподіваються розробити рекомендації і для усіх бажаючих збудувати власний екологічний дім. На основі еко-офісу соціально-інформаційний проект "ВЕДі" планується організувати інформаційний центр "Екодомія" та заснувати асоціацію екологічної культури. У проекті зі своїми оригінальними ідеями екологічного дому зможуть взяти участь і студенти рівненських навчальних закладів.
   В обговоренні взяли участь завідувач кафедри інженерних конструкцій НУВГП професор Євген Бабич, директор Рівненського будинку вчених Анатолій Задоянчук, аспірант кафедри архітектури НУВГП Валентин Дем’янов та інші.
   Захід відбувся за сприяння ОБСЄ. Організаторами проекту виступили Українська асоціація маркетингу, Національний університет водного господарства та природокористування та Рівненський будинок вчених.
   Презентація проекту і конкурсу "Волинський еко-дім" запланована на листопад 2007 року.
Жанна ЖОВТЕНКО
  17 вересня 2007 р.
Школа педагогічної майстерності на хвилі Болонського процесу
   Відбувся черговий 14 випуск слухачів Школи педагогічної майстерності при нашому університеті. Цього разу слухачі навчалися за напрямом "Професійно-орієнтована комп’ютерна підготовка педагога".
   Болонський процес може подобатися або не подобатися, проте його не можна ігнорувати. Він вже почався і набрав достатніх темпів. Наша держава включилася в нього, і питання тепер не в тому, чи будемо ми, тобто НУВГП, брати в ньому участь, а в тому як будемо це робити - активно визначати своє місце або пасивно стояти осторонь і спостерігати за подіями. Гадаємо, що ця ситуація безальтернативна - ми маємо діяти наступально і об'єднати свої зусилля для отримання практичних результатів.
   Нові завдання, які має вирішувати українська вища школа, готуючи фахівців європейського рівня, потребує високої професійної підготовки викладачів.
   Саме з метою надання педагогічним пошукам викладачів спільної методичної бази, психолого-педагогічної підготовки до викладання та визначення шляхів реалізації кредитно-модульної системи організації навчального процесу в Україні для входження в єдиний Європейський освітній простір вищої освіти, було проведено цьогорічні навчальні курси Школи педагогічної майстерності для підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників НУВГП.
   З 18 квітня по 23 червня 2007 року навчання пройшло 15 викладачів та аспірантів університету з факультетів економіки та підприємництва, менеджменту, екології та природокористування, водного господарства та технічного коледжу НУВГП.
   Слухачі Школи педагогічної майстерності вивчали такі важливі для сучасного педагога дисципліни, як: "Вища освіта України і Болонський процес", "Методи та технології навчання", "Інформаційні системи", "Комп'ютерні технології навчання" тощо. Психолого-педагогічна підготовка слухачів складалась з теоретичного курсу та педагогічної практики. Теоретичні знання слухачі закріплювали на практичних заняттях, що, як правило, проводились з використанням активних методів навчання: ділових та рольових ігор, тренінгів, дискусій, самопрезентацій, а також сучасних комп'ютерних технологій.
   Особлива увага в Школі педагогічної майстерності приділялася спрямуванню слухачів на вирішення завдань, що поставлені перед університетом — кредитно-модульної організації навчального процесу та впровадження дистанційної освіти.
   Всі заняття зі слухачами проводили високоваліфіковані педагоги, психологи, - викладачі нашого університету, а також вищих навчальних закладів Рівного. Школа педагогічної майстерності має власну матеріально-технічну базу, яка дозволяє на належному рівні вирішувати питання, пов'язані з організацією і проведенням навчально-виховного процесу. Для навчання в Школі педагогічної майстерності використовувався комп'ютерний клас кафедри водогосподарського будівництва, обладнаний сучасними комп'ютерами підключеними до глобальної мережі Інтернет, локальної мережі університету і встановленим сучасним програмним забезпеченням.
   Навчання слухачів проводилось в кабінеті педагогічної майстерності в якому зосереджено технічні засоби навчання, навчальна і наукова література, а також періодичні педагогічні видання. Кабінет обладнано потужними персональними комп'ютерами, що мають постійний доступ до швидкісного Інтернету. До послуг слухачів — мультимедійні проектори, кодоскоп, відео- та аудіообладнання. Приміщення кабінету педагогічної майстерності естетично оформлене стендами, які надають їм необхідну науково-методичну інформацію.
   Один із принципів організації роботи з підготовки фахівців напряму "Професійно-орієнтована комп’ютерна підготовка педагога" — широке використання на практиці комп'ютерних технологій для забезпечення повної автоматизації навчального процесу. Особливе значення надається навичкам роботи в мережі Internet. Здійснюється професійно-орієнтована комп'ютерна підготовка педагога для умов кредитно-модульної, дистанційної системи організації навчального процесу.
   Завершилося навчання розробкою випускових робіт з фахової дисципліни, складанням іспитів та заліків. Окремі випускові роботи слухачів представлені у вигляді електронних підручників, електронних тестових завдань, Web-сторінок, та іншої навчально-методичної документації в електронній формі.
   В урочистій обстановці випускникам Школи були вручені свідоцтва державного зразка про присвоєння педагогічної кваліфікації.
Світлана ЗУБІЛЕВИЧ,
начальник навчально-методичного управління,
Тамара КОСТЮКОВА,
завідувачка відділу навчально-методичного управління
  11 вересня 2007 р.
Президент України нагородив орденом «За заслуги» II ступеня
ВОЗНЮКА Степана Тихоновича — професора, доктора сільськогосподарських наук, радника ректора Національного університету водного господарства та природокористування.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України
  7 вересня 2007 р.
Сучасне і майбутнє нашої освіти
   У Рівненському прес-клубі відбулася зустріч журналістів місцевих засобів інформації з ректорами двох найбільших рівненських вищих навчальних закладів – Національного університету водного господарства та природокористування і Рівненського державного гуманітарного університету.
   Василь Гурин і Руслан Постоловський розповіли про підсумки вступної кампанії, особливості нинішнього прийому першокурсників, поділилися своїми думками про розвиток української освіти взагалі і на Рівненщині зокрема.
   Представників засобів масової інформації, зокрема, цікавило, наскільки і за якими статтями держава фінансує державні навчальні заклади, чи буває в НУВГП заборгованість по заробітній платі (як це було нинішнього літа в РДГУ), як вдається уникнути цієї ситуації.
   Чимало запитань викликало впровадження у навчальних закладах Болонської (загальноєвропейської) системи освіти, зв'язок вузівської науки з виробництвом, працевлаштування випускників університетів, міжнародна співпраця.
Людмила СТУПЧУК
  6 вересня 2007 р.
AIESEC у Рівному
   13 вересня 2007 року у Національному університеті водного господарства та природокористування відбудеться презентація Міжнародної студентської організації (AIESEC DAY), на якій можна буде детальніше дізнатися про завдання організації, напрямки роботи в ній та про можливості особистого розвитку.
   AIESEC є найбільшою у світі організацією, керованою студентами та спеціалістами 800-ти університетів світу і об’єднує 30 000 молодих людей зі 100 країн світу. У світі AIESEC існує вже 59 років в понад 100 країнах. Незалежна, некомерційна, неполітична громадська організація AIESEC організовує людей, які цікавляться лідерством, менеджментом та питаннями світового розвитку.
   За допомогою численних міжнародних можливостей та глобального спілкування ми надаємо нашим учасникам професійний та персональний досвід для того, щоб вони в майбутньому могли здійснити позитивні зміни в суспільстві.
   AIESEC у Рівному з’явився не так давно, але за період свого існування вже здійснив позитивний вплив на розвиток рівненської молоді шляхом проведення проектів. Зокрема: PPGB (принципи прогресивного глобального бізнесу); існуючі соціальні проблеми та місце молоді у їх вирішенні (круглий стіл); CSR (соціально корпоративна відповідальність бізнесу); молодь в бізнесі – стратегія успіху (круглий стіл); Leadership Day (освітня конференція по лідерству).
   Всі бажаючі приєднатися до організації запрошуємо на AIESEC DAY.
   Рівненське представництво Міжнародної молодіжної організації AIESEC проводить набір активної і зацікавленої молоді до складу організації для створення і реалізації соціально та економічно орієнтованих проектів, вдосконалення лідерських і професійних навичок молодих людей з подальшим використанням цих навичок для вирішення суспільних проблем.

   Засідання відбудеться 13 вересня о 18 годині в ауд.160 (головний корпус).
Михайло ПЛЕМЯННИК
  3 вересня 2007 р.
Росія визнала поетом українського науковця
   Доцент кафедри водопостачання та бурової справи Національного університету водного господарства та природокористування Сергій Назаров прийнятий до лав Спілки письменників Росії.
   Сергій Назаров – автор 80 публікацій у виданнях Росії та України. Серед них – шість авторських збірок поезій – "Исповедь", "Втроем и порознь", "Песни о любви и не только", "Прошлые стихи", "День Магдалины", "Негромкая лира".
   Всі вони вийшли у рівненських видавництвах.
   Сергій Назаров - член рівненської організації Спілки письменників України.
   Народився поет в російському місті Самарі, навчався у рівненській школі № 5, закінчив гідротехнічний
факультет Українського інституту інженерів водного господарства (колишня назва університету).
   Кандидатську дисертацію Сергій Назаров присвятив далекій від поезії темі – оптимізації параметрів фільтрів на меліоративних насосних станціях. Цьому присвячена і низка його публікацій в науково-технічних журналах та збірниках.
Людмила СТУПЧУК
  3 вересня 2007 р.
Кращі навчально-методичні розробки року
   Напередодні нового навчального року в університеті було підбито підсумки педагогічного конкурсу "Краща навчально-методична розробка року", в якому взяли участь викладачі та науковці закладу. Зокрема, визначено переможців за трьома номінаціями – "Кращий підручник", "Кращий навчальний посібник" та "Кращий інтерактивний комплекс".

   Так, у номінації "Кращий підручник" місця розподілилися так:
 • перше місце за підручник "Моніторинг довкілля" присуджено колективу авторів: М.О.Клименку, професору кафедри екології; А.М.Прищепі, доценту кафедри екології; Н.М.Вознюк, доценту кафедри екології;
 • друге місце за підручник "Безпека життєдіяльності" - В.М.Москальовій, доценту кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності;
 • третє місце за підручник "Механізований інструмент" - В.Ф.Ткачуку, професору кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання.
   За номінацією "Кращий навчальний посібник":
 • перше місце присуджено за навчальний посібник "Водноенергетичні розрахунки при проектуванні гідроелектростанцій" колективу авторів:
  1. В.В.Лутаєву, професору кафедри гідроенергетики та гідромашин;
  2. В.І.Золотухіну, колишньому доценту кафедри гідроенергетики та гідромашин;
 • друге місце за навчальний посібник "Сучасні програмні засоби проектування та геометричного моделювання ЕОМ" М.М.Козяру;
 • третє місце за цикл навчальних посібників: "Ринок нерухомості" і "Економіка нерухомості" (авторський колектив: А.М.Асаул, В.І.Павлов, І.І.Пилипенко, Н.В.Павліха, І.В.Кривов’язюк).
   За номінацією "Кращий інтерактивний комплекс" місця розподілилися наступним чином:
 • перше місце за інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни "Організація управлінської праці" Л.І.Безтелесній, доценту кафедри трудових ресурсів;
 • друге місце за інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни "Економетрія" В.І.Бредюку, доценту кафедри трудових ресурсів;
 • третє місце за інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни "Англійська мова" авторському колективу: А.М.Красовській, старшому викладачеві кафедри іноземних мов; Т.Б.Борисюк, старшому викладачеві кафедри іноземних мов; В.О.Мельник, старшому викладачеві кафедри іноземних мов.
Тамара КОСТЮКОВА,
зав.відділом навчальних технологій та системних досліджень НМУ