31 серпня 2007 р.
Студентське життя розпочинається з посвяти
   31 вересня, у переддень свята знань, першокурсники Національного університету водного господарства та природокористування зібралися на майданчику у парку ім.Тараса Шевченка, щоб відсвяткувати День першого вересня у новому для себе статусі – студентів.

Ректор НУВГП Василь Гурин
   За традицією, з вітальним словом перед студентами виступив ректор університету Василь Гурин. Побажавши молодим людям успішного студентського життя, він вручив їм символічний студентський квиток. Символічний ключ до знань вони отримали з рук академіка Степана Вознюка.
   З початком навчального року першокурсників привітали голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор Матчук, заступник голови Держводгоспу України Микола Бабич, який зачитав вітальну телеграму від голови Держводгоспу Василя Сташука, Петро Коржевський, заступник обласного управління освіти, Василь Червоній, депутат Рівненської обласної ради, академік Анатолій Яцик, декан механіко–енергетичного факультету Микола Марчук, профспілковий лідер Юрій Габдулхаков, інші почесні гості.
   Зі сцени прозвучала урочиста клятва студентів і міжнародний гімн студентської молоді.
  30 серпня 2007 р.
Почесні нагороди вручені працівникам університету
   За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну наукову діяльність Міністерство освіти і науки України нагородило наступних працівників університету:
   Нагрудним знаком "Петро Могила"С.Т.Вознюка - професора, радника ректора та Г.І.Сапсая - проректора.
   Нагрудним знаком "Відмінник освіти України"М.Д.Кізєєва - доцента.
   Почесною грамотою міністерстваС.Я.Зубілевич - професора; Ю.М.Грищенка, А.М.Зощук, М.М.Кундрата, В.В.Луценка, О.А.Ткачука – доцентів; В.В.Нетипчука, О.П.Рижого – старших викладачів та З.В.Феофанову – старшого інспектора.
  30 серпня 2007 р.
Відзначено внесок рівненських вчених у ліквідацію "фосфорної" аварії
   Перший заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Степан Лизун вручив Почесні грамоти міністерства працівникам Національного університету водного господарства та природокористування - Сергію Веремеєнку – декану факультету екології та природокористування, Віктору Мельничуку - доценту кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування та Ігору Скрипнику – доценту кафедри технології будівельних виробів та матеріалознавства.
   Почесними грамотами вони нагороджені за високий професіоналізм, сприяння у реалізації політики держави у екологічній сфері та особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії техногенного характеру на залізничному перегоні Ожидів – Красне Львівської залізниці.
   Виступаючи перед колективом університету на зборах, присвячених початку нового навчального року, Степан Лизун високо оцінив допомогу вчених НУВГП у ліквідації аварії, які в перші дні після аварії запропонували свої рекомендації по ліквідації її наслідків.
   Він також висловив сподівання на подальшу активну співпрацю з колективом навчального закладу, який має такий потужний потенціал у галузі охорони навколишнього середовища.
Людмила СТУПЧУК
  29 серпня 2007 р.
"Присягаюсь ніколи не зрадити українському народові"
   372 курсантів військової кафедри Національного університету водного господарства та природокористування склали присягу на вірність українському народові.
   Серед них не лише студенти НУВГП, але й Національного університету "Острозька академія", Рівненського інституту слов'янознавства та Луцького державного технічного університету, які навчалися на єдиній в нашому регіоні військовій кафедрі. Усі вони вчилися за контрактом.
   Протягом місяця майбутні офіцери перебували на навчальних зборах у Центрі дорожнього забезпечення в м.Дубні, де закріпили набуті теоретичні знання на практиці, - розповів викладач кафедри військової підготовки НУВГП, підполковник запасу Юрій Ниник.
   Майбутні командири механізованих взводів, десантних взводів, інженерно-технічних взводів під час практичних занять під керівництвом своїх наставників відпрацьовували нормативи з бойової підготовки, по веденню наступу, захопленню і знищенню об'єктів, обслуговуванню і ремонту техніки.
   Окрім знань, отриманих на військовій кафедрі, вони мали можливість сповна використати і знання, набуті під час вивчення цивільних дисциплін як студенти вищих навчальних закладів.
   Присяга на вірність українському народові пройшла в урочистій обстановці, на свято приїхали рідні, друзі курсантів, їхні військові наставники, викладачі. Курсантів привітали проректор НУВГП Микола Гіроль, декан факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики НУВГП Анатолій Маковський, завідувач кафедри військової підготовки Мирослав Чопик, командир військової частини підполковник Роман Саковський та інші почесні гості.
   Під час перебування на військових зборах хлопці також готувалися до державих іспитів з військової справи, які теж склали успішно.
   Через півроку кафедра направить подання на присвоєння студентам, які успішно склали іспити і присягу, першого офіцерського звання – молодший лейтенант запасу.
Людмила СТУПЧУК
  28 серпня 2007 р.
Чотири дипломи, три медалі і золотий символ
   Нещодавно Національний університет водного господарства та природокористування взяв участь у Загальнодержавній виставковій акції "Барвиста Україна" та ІІІ Всеукраїнському конкурсі-виставці "Кращий вітчизняний товар 2007 року", присвяченому 16-тій річниці Незалежності України.
   "Водний" університет представляв Рівненську область у номінації "Кращий вітчизняний товар 2007 року" (сфера – наука і освіта) з трьома розробками – "Впровадження сучасних педагогічних технологій в навчальний процес", "Комплекс наукових робіт з питань водного господарства та природокористування" та "Система працевлаштування випускників", за які отримав чотири дипломи та три медалі. За свої кращі вітчизняні товари НУВГП присвоєно статус "Виробник кращих вітчизняних товарів 2007 року". А ще університет нагороджений найпочеснішою відзнакою конкурсу - "Золотим символом конкурсу".
   Організаторами виставкової акції є міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
   Продемонструвати досягнення країни в галузях економіки, соціальній та культурній сферах; презентувати вітчизняними підприємствами кращих науково-технічних розробок, техніки і технологій, конкурентоспроможної продукції та експортних можливостей з метою виходу на нові ринки було основною метою цього заходу.
   Виставка відбувалася в Національному комплексі "Експоцентр України" у місті Києві і мала грандіозний розмах. Експозиції Автономної Республіки Крим, 23 областей, міст Києва та Севастополя розташовувалися у десяти павільйонах та на відкритих майданчиках Експоцентру України на площі понад 20 тис кв.м.
   Тут можна було побачити конкурентоспроможну продукцію та послуги провідних українських компаній за тематичними розділами промислова, продовольча група та послуги. Близько 700 своїх розробок представили українські вчені з 60 установ Національної академії наук України. А етнографічна експозиція «Містечко майстрів» ознайомила відвідувачів з унікальними виробами народних майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва - роботами гончарів, різьбярів, ковалів та вишивальниць. Окрім того, вперше відбувся тут і конкурс авторської вишивки «Барви України» за номінаціями «Картина», «Рушник», «Стилізований одяг».
Наталія ПАРХОМЧУК
  23 серпня 2007 р.
Французькі "водники” в Україні
   Інформацію про перебування на ознайомчій практиці в НУВГП французьких студентів з м.Аена можна подивитися і почитати на їх сайті: http://www.gemeau.formagri23.com
  17 серпня 2007 р.
Обмінялися досвідом на Міжнародному симпозіумі
   Нещодавно асистент кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування Василь Корбутяк побував на 10 Міжнародному симпозіумі з річкових наносів, який відбувся у Москві.
   Симпозіуми, на зразок цього, дають можливість вченим, інженерам, дослідникам обмінятися ідеями, результатами досліджень, новими технологіями та іншою корисною для них інформацією.
   На симпозіумі було заслухано 349 доповідей із 40 країн світу. Зокрема, розглядалися питання транспорту та акумуляції наносів, руслоформування та річкової седиментації, проблеми гирл річок та естуаріїв, перенесення забруднюючих речовин та їх накопичення у водних об’єктах, деградації та зникнення малих річок, питання річкової гідротехніки та стабільності річкових русел. Основна тема заходу - "Вплив річкових наносів та руслових процесів на соціальну, економічну та екологічну безпеку".
   Василь Корбутяк виступив з доповіддю на тему "Зв’язок параметрів крупних руслових утворень із значеннями руслоформуючих витрат". Матеріали його доповіді ґрунтуються на даних польових досліджень річок Українських Карпат. Отримані дослідником результати дають подальший розвиток для удосконалення типізації руслового процесу, пропонують новий підхід для визначення руслоформуючих витрат води та розрахункових паводкових витрат води, що в умовах низької якості гідрометричної інформації з Карпатських річок має особливу цінність. Робота отримала схвальні відгуки серед фахівців. Окрім того, Василь Корбутяк привіз для вчених НУВГП запрошення для участі у ряді інших форумів з водогосподарської тематики, які отримав від представників науково-практичних організацій інших країн.
Наталія ПАРХОМЧУК
  17 серпня 2007 р.
На практику в Залізний Порт
   Третьокурсникам спеціальності "агрохімія і ґрунтознавство" цього року пощастило. Вони об’єднали корисне з приємним. А саме – вдень проходили навчальну практику в Залізному Порту на базі практик і відпочинку "Водник" на березі Чорного моря, а у вільний час - гуляли, купалися і відпочивали.
   У Залізному Порту майбутні агрохіміки та ґрунтознавці ознайомилися з умовами і факторами ґрунтоутворення і особливостями землеробства в сухо-степовій зоні, темно-каштановими і каштановими ґрунтами України у Причорноморській ґрунтовій провінції.
   Під час навчальної практики студенти відібрали моноліти темно-каштанового солонцюватого ґрунту, ґрунти рисових чеків. Та й у дорозі часу дарма не витрачали – теж робили відбір ґрунтових зразків протягом своєї подорожі від Рівного до Залізного Порта. А ще – зібрали рослини для гербарію.
   З великою цікавістю студенти побували на рисових чеках, ознайомилися з особливостями вирощування рису. Вдалося побачити всі елементи меліоративної мережі в робочому стані, що викликало надію на відродження зрошувального землеробства в нашій країні.
   До речі, багато студентів перший раз у своєму житті побачили море, та й взагалі побували за межами Рівненської області.
   До цих пір студенти мали досвід роботи лише з ґрунтами Західного Полісся і Західного Лісостепу, тому можливість познайомитися з особливостями ґенези і властивостями ґрунтів Сухого Степу для майбутніх фахівців з агрохімії і ґрунтознавства - просто безцінна, а набутий при цьому досвід не може бути замінений жодною аудиторною лекцією.
   Хотілося б відмітити дуже гарне ставлення під час практики до студентів всього колективу бази навчальної практики і відпочинку "Водник". А ще – подякувати адміністрації за підготовку і проведення такої цікавої практики у Залізному Порту.
Алла КУЧЕРОВА,
старший викладач кафедри "агрохімії та ґрунтознавства"