21 червня 2007 р.
Річки України очима студентів
   На кафедрі водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП експонується фотовиставка робіт студентів факультету водного господарства "Річки України очима студентів".
   36 фоторобіт другокурсники Сергій Максимчук, Олег Редька, Віталій Білецький, Андрій Маліновський та їхні товариші підготували під керівництвом професора кафедри Людмили Волкової під час вивчення курсу "Водні ресурси".
   На виставці представлені фотографії, на яких зображені як найбільші річки України – Дніпро, Дністер, Дунай, так і річки Рівненщини Случ, Прип'ять, Корчик та інші, а також водні артерії інших областей.
   У найближчих планах студентів, які навчаються за спеціалізацією "водогосподарська екологія", створити фотовиставку, присвячену впливу людської діяльності на стан українських водоймищ.
Людмила СТУПЧУК
  13 червня 2007 р. Спорт 
Польські успіхи волейболістів-водників
   Нещодавно у м.Ярослав (Польща) відбувся IV Польсько-Український студентський волейбольний фестиваль. На запрошення міністерства освіти і науки України у ньому взяла участь і чоловіча збірна команда з волейболу Національного університету водного господарства та природокористування.
   Як розповів тренер збірної, завідувач кафедри фізвиховання НУВГП Богдан Зубрицький, до команди "водного" входили Микола Константиновський (ФМ, І курс), Олексій Павленко (ФЕіП, І курс), Андрій Олендер (МЕФ, IV), Дмитро Павлюк (ФВГ, ІІ курс), Павло Волк (ФВГ, V курс), Ігор Нікітчук (ФЕП, V курс), Станіслав Панкратенков (ФМ, ІV курс), Олександр Врублевський (ФБА, І курс).
   Всього ж у змаганнях взяли участь 16 команд. Зокрема, у чоловічій програмі виступали чотири команди з України – Луцького державного технічного університету, Одеського національного морського університету, Тернопільського педагогічного університету та Національного університету водного господарства та природокористування, та чотири команди з Польщі – Політехніки Честовської та Познанської, академії Підкарпаття та Університету з Варшави.
   Команда НУВГП здобула перше місце в іграх у своїй підгрупі та увійшла до півфіналу, де з рахунком 3:0 здолала команду з Одеси. Але у фіналі в запеклій боротьбі команда "водного" з рахунком 1:3 поступилась волейболістам з академії Підкарпаття та посіла друге місце.
   До складу суддів фестивалю ввійшов і старший викладач кафедри фізвиховання НУВГП Олександр Цицаркін.
   На відкритті фестивалю були присутні перші люди не тільки Ярослава, а й країни – бургомістр, мер Ярослава, посли, Генеральний секретар м.Варшави та ректор місцевого університету.

ректор НУВГП Василь Гурин з ректором Вищої школи м.Ярослав
ім.Броніслава Маркієвича Романом Феданом
   Окрім позитивних вражень від участі у фестивалі, нашим волейболістам сподобалась спортивна база Ярослава. Зокрема, усі спортивні зали облаштовані трибунами для глядачів, сучасним табло, синтетичним та дерев’яним покриттям, легким інвентарем тощо.
   Після закінчення фестивалю усі учасники побували на екскурсії містом, а увечері – на дискотеці.
Наталія ПАРХОМЧУК
  11 червня 2007 р.
В університеті побував міністр освіти і науки
   Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, який днями відвідав Рівне, побував у Національному університеті водного господарства та природокористування. Поряд з численними робочими питаннями він виконав доволі приємну функцію – вручив ордери на квартири шістьом викладачам університету в реконструйованому під житловий будинок гуртожитку на вулиці Студентській.
   Всього ж у будинку оселяться 36 сімей працівників університету. На реконструкцію першої черги будинку з державного бюджету виділили близько 300 тисяч грн., частину коштів знайшов університет, ще частково – майбутні власники квартир.
   Ще Станіслав Ніколаєнко вручив почесні відзнаки двом працівникам НУВГП. Проректор Анатолій Білецький отримав з рук міністра нагрудний знак "Відмінник освіти України", а декан факультету водного господарства Василь Турченюк – Почесну грамоту Міносвіти.
   Виступаючи перед працівниками університету і керівниками освітніх установ області, міністр відзначив, що головною проблемою для освітян залишається житло, тому міністерство робитиме все можливе, щоб у майбутньому кредитування житла для працівників освіти збільшилося. Вже наступного року для цього передбачено 15 мільйонів гривень. Не менш важлива й реконструкція і гуртожитків. На це наступного року спрямують ще 25 мільйонів гривень. Зокрема, як пообіцяв міністр, кошти на це отримає і НУВГП.
   Згадав міністр і про довгобудову корпусу РДГУ на вулиці Остафова. За його словами, вже існує домовленість, за якою міністерство виділить частину коштів, іншу частину потрібно шукати в обласному бюджеті.
   Не обминув Станіслав Ніколаєнко і питання вступної кампанії. Як зазначив міністр, згідно з показниками незалежного тестування, учні добре знають українську мову та історію (відповідно 58 і 54 відсотка показали результати високого і середнього рівня). Значно гірше – математику (лише 33 відсотки продемонстрували високий і середній рівні). Міністр також зазначив, що держзамовлення не зменшиться. У цьому році безкоштовно отримати освіту зможуть 58-59 відсотків майбутніх студентів. Особливу увагу передбачається звернути на природничо-технічні та педагогічні спеціальності.
   Вже зараз випускники педагогічних закладів, які виявили бажання працювати на селі, отримуватимуть відразу п'ять мінімальних окладів.
   Для пільгового прийому до вищих навчальних закладів сільської молоді встановлюється квота – 50 відсотків від державного замовлення в залізничних і педагогічних навчальних закладах та 75 відсотків – у сільськогосподарських. В інших ВНЗ ця квота складає не більше 25 відсотків.
   Станіслав Ніколаєнко акцентував увагу на необхідності підтримки молодих науковців, залучення студентів до наукової роботи, прийняття рішень адміністрацією ВНЗ.
   Міністр освіти і науки також побував у Рівненському вищому технічному училищі № 1, зустрівся з керівниками, викладами та вчителями освітніх закладів, працівниками обласного управління та районних відділів освіти, виступив по місцевому телебаченню.
Людмила СТУПЧУК
  8 червня 2007 р. Спорт 
Легка атлетика
   Відбувся чемпіонат Рівного з легкої атлетики, в якому взяли участь 19 команд колективів фізкультури.
   Збірна команда НУВГП посіла друге місце, поступившись легкоатлетам з МЕГУ ім.С.Дем’янчука. На третьому місці команда з аграрного коледжу.
   Чемпіонами і призерами міста стали і наші студенти. Перше місце з метання спису - у першокурсника факультету екології та природокористування Миколи Калюша, перше місце з бігу на дистанції 400 м у другокурсника факультету водного господарства Андрія Геруса (результат – 51,1 сек.). Другі місця - біг на 400 і на 800 м - посіли першокурсники факультету будівництва та архітектури Юрій Почтовий (51,9 сек.) та Юрій Павлюк (1 хв. 58,6 сек.). Треті місця - біг на дистанції 200 м та 3000 м - посіли відповідно другокурсник факультету водного господарства Андрій Герус (23,2 сек.) та четвертокурсник факультету будівництва та архітектури Микола Довмат (9 хв. 03,2 сек).
   Чоловіча і жіноча команди "водного" в естафетному бігу на 100 м посіли другі місця.
   Готували команду до змагань старший викладач кафедри фізвиховання Валентин Кундельський та асистенти кафедри Петро Шолопак і Людмила Шолопак.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортклубу "Водник"
  6 червня 2007 р.
Угода між університетом і МАН
   Співробітництво між Національним університетом водного господарства та природокористування і Малою академією наук триває вже не один рік. За цей час науковці "водного" допомогли багатьом талановитим школярам відкрити свої здібності й творчий потенціал, обрати стежку професійного зростання. З теплотою "малі академіки" говорять про наукові дослідження під керівництвом С.М.Гончарова, Г.І.Гронтковської, І.Г.Скрипника, В.І.Гаращенка, І.О.Залеського, Н.М.Буденкової, М.О.Клименка, С.О.Левицької, Ю.М.Грищенка, В.О.Володимирця та багатьох інших викладачів НУВГП.
   У свою чергу, університет завжди охоче приймав до студентських лав кращих "манівців" – переможців вищих етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт.
   Днями ректор НУВГП Василь Гурин та директор Рівненської Малої академїї наук учнівської молоді Олександр Андрєєв підписали угоду про співробітництво. У заході взяли участь директор Малої академії наук України Оксен Лісовий, заступник начальника обласного управління освіти Петро Коржевський, проректори НУВГП Григорій Сапсай і Анатолій Білецький, керівники відділень Рівненської Малої академії наук, представники обласного та районних відділів освіти, науковці та вчителі. Вони взяли також участь у круглому столі, де обговорили проблеми організації науково-дослідницької діяльності членів МАН.
   Зокрема, Василь Гурин відзначив, що університет створюватиме всі умови, щоб талановиті і працелюбні школярі обирали НУВГП. Згідно з правилами прийому, за співбесідою до університету можуть вступати: переможці і призери другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН за умови, що вони вступають за професійними спрямуваннями, для яких профілюючим є іспит з дисципліни, з якої вони були призерами вищезгаданого конкурсу, а також призери другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт з фізики за умови, що вони вступають за професійним спрямуванням, де вступним випробуванням є екзамен з фізики, призери третього етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН за умови, що вони вступають за професійними спрямуваннями, для яких профілюючим є іспит з дисципліни, з яких вони були призерами вищезгаданого конкурсу. За угодою, кращих випускників МАН, які мають відмінні та добрі оцінки в атестаті про повну загальну освіту та рекомендації навчального закладу і випускових кафедр, можуть зараховувати до університету на конкурсній основі по співбесіді на місця державного замовлення. Окрім того, школярі можуть використовувати для проведення наукових робіт університетські лабораторії і обладнання. Викладачі НУВГП залучатимуть кращих слухачів, кандидатів та дійсних членів МАН до систематичної науково-дослідної, експериментальної, конструкторської діяльності, участі в наукових семінарах та конференціях, які відбуваються в університеті.
   Зі свого боку, МАН проводитиме профорієнтаційну роботу серед учнів і готуватиме кращих випускників до вступу в університет, допомагатиме випусковим кафедрам в організації роботи навчально-виробничих комплексів тощо.
   Як зазначив директор Малої академії наук України Оксен Лісовий, Рівненщина – одна з перших областей, де укладено угоду між МАН та вищим навчальним закладам. - Підписання цього документу важливе для обох сторін - як для переможців конкурсу-захисту МАН, котрі отримають можливість вступати до університету за співбесідою, так і для вищого навчального закладу, що отримає здібних студентів, які вже мають досвід проведення наукових досліджень, визначили коло своїх наукових уподобань.
   Учасники круглого столу зійшлися на думці, що було б доцільним, аби й інші вищі навчальні заклади Рівненщини уклали подібну угоду з Малою академією наук. Адже підписання угоди між МАН та НУВГП – це перший крок у налагодженні тісної співпраці у галузі науки, розширення пошуку, відбору та підтримки обдарованої молоді, її супроводу від шкільної парти до наукової кафедри.
Людмила СТУПЧУК
  4 червня 2007 р.
Майбутні будівельники серед найкращих
   Відразу кілька нових призерів всеукраїнського рівня з’явилося на факультеті будівництва та архітектури Національного університету водного господарства та природокористування.
   П’ятикурсник Євген Простаков та магістрант Іван Гайчук, які навча-ються на спеціальності промислове та цивільне будівництво, стали переможцями ІІ туру республікан-ського конкурсу науково-дослідних робіт студентів по розділу "будівництво та архітектура", який відбувся в Одеській державній академії будівництва та архітек-тури. Готував переможців завідувач кафедри інженерних конструкцій, доктор технічних наук, професор Євген Бабич. У конкурсі взяли участь студенти усіх українських вищих
навчальних закладів будівельного напрямку. Зокрема, з Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Києва, Одеси, Львова.
   Призове місце посіла команда студентів факультету будівництва та архітектури і у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "промислове та цивільне будівництво", що відбулася в Національному авіаційному університеті (м.Київ). Так, серед одинадцяти команд-учасників команда НУВГП у складі четвертокурсників Миколи Хорунжого, Петра Гомона та Андрія Воробюка посіла друге місце. В особистому заліку наші студенти також показали гарні результати – у Миколи третє місце, а у Петра – четверте.
Наталія ПАРХОМЧУК
  1 червня 2007 р.
Урочистості з нагоди Дня працівників водного господарства
   У Національному університеті водного господарства та природокорис-тування відбулися урочистості з нагоди Дня працівників водного господарства, який згідно з Указом Президента відзначається у першу неділю червня.
   У заході взяли участь студенти та працівники університету, представники обласних управлінь освіти і науки, водного господарства та меліорації, працівники водогосподарських організацій області.
   Це свято має безпосереднє відношення до Національного університету водного господарства та природокористування - провідного вищого навчального закладу водогосподарського профілю.
   "Співпраця з Державним комітетом України по водному господарству у підготовці кадрів, проведенні наукових досліджень з проблем меліорації та водного господарства є одним із найважливіших пріоритетів нашого університету", - зауважив проректор НУВГП Григорій Сапсай. - За роки своєї діяльності університет закінчили понад 53 тисяч інженерів, які значною мірою визначають і будуть визначати водогосподарську політику в Україні. Серед випускників навчального закладу - провідні вчені, директори науково-дослідних та проектно-вишукувальних інститутів, голови та їх заступники Державного комітету України по водному господарству, начальники та головні інженери облводгоспів, будівельних та експлуатаційних водогосподарських організацій. За участю наших випускників побудований і використовується весь водогосподарський комплекс не лише України, а й багатьох інших країн.
   Державний комітет України по водному господарству є основним замовником фахівців за всіма напрямами підготовки. Така співдружність вищої освіти і виробництва стала доброю традицією. Університет протягом 2003-2006 років щорічно виділяє для абітурієнтів з водогосподарських організацій понад 100 місць на навчання за кошти державного бюджету. За цей період до університету на денну форму навчання за рекомендаціями Держводгоспу України було зараховано близько 400 осіб.
   Цього року вперше студентам нашого університету встановлена стипендія Державного комітету України по водному господарству. Її отримали десятеро студентів, які навчаються за направленням Держводгоспу України і мають високі показники у навчанні та результати у науковій діяльності. Держводгосп України також запровадив конкурс студентських наукових робіт.
   Наукова співпраця з організаціями та установами Держводгоспу України формується з врахуванням державних Програм і Постанов Уряду в галузі водного господарства, рішень спільних колегій, нарад, конференцій, планів розвитку науки і техніки по Держводгоспу, планів роботи наукового управління університету.
   Розробками новітніх технологій та впровадженням їх у водогосподарську галузь з успіхом займаються професори С.Т.Вознюк, В.А.Гурин, М.О.Клименко, І.І.Науменко, Л.Й.Дворкін, Є.М.Бабич, М.М.Гіроль, В.О.Орлов, Л.Ф.Кожушко, С.В.Кравець, А.М.Рокочинський, М.М.Хлапук, Е.О.Сухарєв, М.М.Ткачук, О.А.Рябенко, С.О.Левицька, С.В.Ковальов, І.Д.Лазаришина, доценти М.В.Яцков, В.З.Кочмарський, О.В.Жеребятьєв, В.М.Востріков та інші.
   Науковий і кадровий потенціал університету дозволяє ставити і вирішувати значне коло наукових завдань, що стоять перед галуззю. Одне з найважливіших завдань університету - посилення ролі навчального закладу як лідера у формуванні водогосподарської науково-технічної політики.
   Ряд працівників університету за високі показники у роботі були нагороджені грамотами, а п’ятикурсники факультету водного господарства, які посіли третє місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з гідромеліорації, преміями.
Людмила СТУПЧУК
  1 червня 2007 р.
Стипендії Держводгоспу України
   Цього року вперше студентам Національного університету водного господарства та природокористування встановлена стипендія Державного комітету України по водному господарству.
   Одноразову стипендію у розмірі 300 гривень отримали десятеро студентів, які навчаються за направленням Держводгоспу і мають високі показники у навчанні та результати у науковій діяльності. Це третьокурсники факультету водного господарства Євгенія Сінгаєва, Руслан Міндер, Наталія Прокопчук, Оксана Савчук, третьокурсник механіко-енергетичного факультету Олександр Омельяненко та четвертокурсник цього ж факультету Олександр Тарасюк, четвертокурсниця факультету будівництва та архітектури Ольга Гаврилюк, третьокурсниця факультету екології та природокористування Тамара Войчук, третьокурсник факультету прикладної математики Альоша Бачевич, четвертокурсниця факультету економіки і підприємництва Віра Швайчук.
   Держводгосп України також запровадив конкурс студентських наукових робіт.
Алла ГУК