29 травня 2007 р.
Студенти-водники гідно виступили на Всеукраїнській студентській олімпіаді
   Команда Національного університету водного господарства та природо-користування посіла третє місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Гідромеліорація", яка відбулася в Херсонському державному аграрному університеті.
   До складу команди увійшли п'ятикурсники факультету водного госпо-дарства Андрій Моніч, Микола Сухан, Сергій Ліннік та Сергій Кузьмін.
   Андрій Моніч посів перше місце в особистому заліку, добре виступили й інші члени команди, які посіли призові місця у змагання з різних предметів.
   В олімпіаді взяли участь студенти усіх українських вищих навчальних закладів, які готують фахівців цієї спеціальності – Дніпропетровська, Одеси, Сімферополя, Херсона та Рівного.
   Рівненські студенти побували на екскурсії по водогосподарських об'єктах Херсонської області, зокрема на водозабірних спорудах Північно-Кримського та Каховського магістральних каналів.
Людмила СТУПЧУК
  24 травня 2007 р.
Лекції з екологічного права
   Виборовши стипендію ім.Фулбрайта американський професор Стаффорд Сміт має змогу півроку читати лекції в Україні. Так, нещодавно він побував і в нашому університеті. Він прочитав дві лекції з екологічного права та аудиту студентам, аспірантам та викладачам університету.
   Найбільший інтерес лекції американського професора викликали у студентів факультетів водного господарства і екології та природокористу-вання.
   Послідовний переклад з англійської мови здійснювали працівники Центру міжнародних і регіональних зв'язків Тарас Личук та Тетяна Риндюк.
   Про себе професор зазначив, що освіту еколога і юриста він отримав навчаючись в Стенфордському та Гарвардському університетах, працював у штаті Вашингтон. Зараз, він як професор по обміну за програмою ім.Фулбрайта, читає лекції у Львівському національному університеті ім.Франка. Дізнавшись про діяльність НУВГП, приїхав познайомитись із нашими науковцями.
   Професор С.Сміт також ознайомився з університетом і підготовкою кадрів водогосподарського та природоохоронного напрямків та висловив сподівання, що найближчим часом зв’язки між українськими й американськими природоохоронцями зміцніють. А це, в свою чергу, сприятиме збереженню водних і природних ресурсів нашої планети.
Людмила СТУПЧУК
  24 травня 2007 р.
У НУВГП навчатимуться студенти з Ліберії
   У Національному університеті водного господарства та природо-користування незабаром зможуть навчатися студенти з Ліберії. Про це домовився ректор університету В.А.Гурин під час робочої поїздки української делегації до Ліберії.
   Цю африканську країну українська делегація відвідала, щоб вирішити питання економічної співпраці. Як розповів В.А.Гурин, він став єдиним керівником навчального закладу у складі делегації. Університет має шанс долучитися до відновлення об’єктів водопостачання та водовідведення в Ліберії, яка відроджує економіку після громадянської війни.
   Крім цього ми маємо інтереси в питаннях розвитку меліорації, бо там випадає багато опадів і чимало територій потребує осушення, — розповів ректор. — Сподіваюся, що до нас звідти приїдуть на навчання іноземні студенти. Поїздка була дуже насичена подіями і враженнями. Зокрема, спілкувався з заступниками
міністрів освіти, інформації, проректором Ліберійського університету щодо співпраці, підготовки і навчання молоді за тими спеціальностями, яких у них немає. Домовились також про обмін викладачами та стажування фахівців.
  21 травня 2007 р.
Викладачі за круглим столом
   На факультеті економіки і підприємництва відбувся круглий стіл на тему "Методичне забезпечення в умовах кредитно-модульної системи навчального процесу".
   У ньому, окрім викладачів рівненських вищих навчальних закладів, взяли участь викладачі з Кіровограда, Полтави, Львова та Києва. Учасники засідання розглянули такі важливі теми, як загальні вимоги до методичного забезпечення навчальних програм, структура підручників та навчальних посібників, методичне забезпечення курсового та дипломного проектування, організація науково-дослідної роботи студентів.
   Перед ними виступили ректор НУВГП Василь Гурин, декан факультету економіки і підприємництва Світлана Левицька, координатор з питань євроінтеграції Станіслав Гончаров, доцент кафедри економічної теорії Алла Косік, доцент кафедри економіки підприємства Андрій Гордійчук. В обговоренні проблемних питань взяли участь викладачі ФЕіП.
   Гості також ознайомилися з роботою щодо методичного забезпечення навчального процесу на кафедрах факультету та з виставкою навчально-методичного забезпечення та наукових праць в КМСОНП. За підсумками круглого столу прийнято рішення зробити його регулярним (не рідше одного разу в семестр). Наступне засідання, зокрема, присвятити обговоренню нових навчальних планів підготовки бакалаврів за напрямами "Економіка підприємства" та "Облік аудит".
Наталія ПОЗНЯКОВСЬКА
  21 травня 2007 р.
Моя Європа очима студентів і працівників НУВГП
   Підбито підсумки фотоконкурсу "Моя Європа", який відбувався у рамках тижня Європи в Національному університеті водного господарства та природокористування. У ньому взяли участь студенти, викладачі і працівники університету - всього одинадцять чоловік. Вони надали понад 50 світлин для участі у конкурсі. Серед них були архітектурні споруди, відомі собори і костели, пейзажі, визначні місця Європи і України, а також просто цікаві моменти життя.
   Оцінювали роботи відомі фотомитці Рівного, члени спілки фотохудожників України Сергій Бусленко та Олександр Майструк. Перше місце посіла робота другокурсниці факультету економіки та підприємництва Оксани Свентах "Вікно в Європу", на другому - "Олексинські поля" завідувача кафедри архітектури будівель та споруд Петра Ричкова, і на третьому - світлина "Голуб – птах миру" Катерини Лазарчук, п’ятикурсниці факультету менеджменту.
Оксана Свентах "Вікно в Європу"
Петро Ричков "Олексинські поля"
Катерина Лазарчук "Голуб – птах миру"
   Представники журі зауважили, що на виставці було представлено багато цікавих, яскравих фотографій. "Це дуже добре, що молодь не лишається осторонь таких заходів і випробовує свої сили, вчиться демонструвати свій погляд, своє бачення", - наголосив Олександр Майструк.
   Ректор університету Василь Гурин та проректор Григорій Сапсай привітали переможців, вручили їм дипломи, цінні подарунки та квіти. Спонсори конкурсу – Приватбанк, Західінкомбанк та Імексбанк також вручили свої грошові винагороди. Інші учасники фотовиставки теж не лишились без уваги - їх нагородили спеціальними призами члени оргкомітету. Окрім того, профком студентів визначив від себе трьох переможців, яким також вручив подарунки, а ще – організував для них подорож до столиці України – Києва.
   Наразі роботи переможців і учасників можна оглянути на виставці в обласній бібліотеці на третьому поверсі, яка експонуватиметься до 23 червня.
Наталія ПАРХОМЧУК
  21 травня 2007 р.
Тиждень Європи в НУВГП
   18 травня в НУВГП завершився тиждень Європи. Це традиційна для університету акція, яка вже декілька років проводиться як підтвердження того, що ми не стоїмо осторонь процесу інтеграції нашої держави до євроспільноти. В рамках акції Тиждень Європи тут проводяться заходи, метою яких є участь університету в процесі інтеграції нашої держави до європейської єдності. Організатором акції є Центр міжнародних та регіональних зв'язків університету.
   Взагалі сам Європейський Союз відзначає День Європи 9 травня. В цей день у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував ідею створення об'єднаної Європи, необхідної для підтримки мирних відносин між європейськими державами.
   Ця пропозиція, відома як "декларація Шумана", і вважається початком створення об'єднання, відомого сьогодні як Європейський Союз. Саме 9 травня 1950 року в Парижі, в атмосфері загрози початку третьої світової війни, що поглинула всю Європу, міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив перед міжнародною пресою з декларацією, у якій він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну промисловості для створення "міцного фундаменту Європейської федерації". Його пропозиція включала заснування наднаціонального європейського органу, який би здійснював управління видобутком вугілля та виробництвом сталі, адже саме ці галузі на гой час були основою військової влади. Країни, які він закликав до об'єднання, майже зруйнували одна одну у жорстокому конфлікті, який залишив по собі глибоке почуття фізичного та морального спустошення.
   Одночасно День Європи є ще однією нагодою і для українців нагадати іншим і підтвердити, що вони – європейська нація.
   В рамках акції Тижня Європи в НУВГП проходили наступні заходи: круглий стіл, присвячений проблемам євроінтеграції, екскурсія студентів НУВГП в Центр європейської інформації у Рівненській обласній бібліотеці, презентація міжнародної молодіжної організації AIESEC, і найцікавіше - фотовиставка "Моя Європа – 2007, яка експонувалася протягом тижня.
   18 травня відбулося закриття акції, а ще - оголошено переможців фотоконкурсу. Так, на першому місті робота другокурсниці факультету економіки та підприємництва Оксани Свентах "Вікно в Європу", на другому - "Олексинські поля" завідувача кафедри архітектури будівель та споруд Петра Анатолійовича Ричкова, і на третьому - світлина "Голуб – птах миру" Катерини Лазарчук, п’ятикурсниці факультету менеджменту.
   Керівництво університету щиро привітало переможців, вручило їм дипломи, цінні подарунки та квіти. Інші учасники фотовиставки теж не лишились без уваги - їх нагородили спеціальними призами. Окрім того, профком студентів визначив від себе трьох переможців, яким також вручив подарунки, а ще – організував подорож до столиці України – Києва. Спонсори конкурсу – Приватбанк, Західінкомбанк та Імексбанк, зі свого боку, вручили грошові винагороди.
Наталія ПАРХОМЧУК
  18 травня 2007 р.
Ознайомились з новими технологіями та обладнанням
   Викладачі та студенти факультету водного господарства відвідали Дев’яту міжнародну виставку "Аква-Терм Київ-2007". Це провідна виставка обладнання з опалення, кондиціювання, водопостачання та водовідведення. Найвідоміші світові виробники, лідери виробництв інженерного обладнання представили на виставці свою продукцію. Це близько 700 компаній з Італії, Туреччини, Польщі, Німеччини, Росії та України.
   Наші студенти - майбутні спеціалісти з теплогазопостачання та вентиляції мали можливість ознайомитись з новими котлами, теплообмінниками, технологіями обробки води, системами кондиціювання, вентиляції будівель та промислових підприємств. Окрім того, вони отримали довідкову інформаційно-технічну літературу з цієї тематики, яка знадобиться їм у курсовому й дипломному проектуванні.
   Адже, як кажуть, краще – один раз побачити. А ще краще – і побачити, і почути, і отримати.
Василь ТУРЧЕНЮК, декан ФВГ
  17 травня 2007 р.
Зустріч з лауреатами
   У Рівному протягом кількох днів тривала знаменна для нашого міста подія - Асамблея лауреатів Національної премії імені Т.Г.Шевченка.
   Учасники Асамблеї побували і в Національному університеті водного господарства та природокористування. Так, студенти і викладачі факультету будівництва та архітектури зустрілися з лауреатами Національної премії в галузі архітектури і будівництва із Автономної Республіки Крим - Віталієм Юдіним, Зареною Нагаєвою та Самією Абзаметдиновою. Архітектори розповіли студентам про роботу над проектами і будівництво Сімферопольського театру та меморіального комплексу "Відродження", поділилися своїми поглядами на сучасну архітектуру. Студенти ж розповіли про навчання, власні творчі розробки та плани на майбутнє.
   А ще в університеті відбулася зустріч працівників і студентів з лауреатом Національної премії в галузі музики композитором Віктором Камінським. Віктор Камінський – заслужений діяч мистецтв, проректор Львівської державної музичної академії ім.Лисенка. Він автор багатьох музичних творів, серед яких і популярні пісні, і висока духовна музика. Його твори звучали у виконанні Оксани Білозір, Івана Поповича, відомих скрипалів і віолончелістів, камерних і симфонічних оркестрів України, Швейцарії, Польщі, Німеччини.
   Учасники зустрічі послухали пісні Віктора Камінського у виконанні Валерія Марченка, керівника клубу авторської пісні, та фрагменти з компакт-диску композитора.
   Цікаво, що свою творчу діяльність пан Віктор розпочав у Рівному, де він працював в Інституті культури. У нашому місті відбувся і його перший авторський концерт.
Людмила СТУПЧУК
  17 травня 2007 р. День науки – 19 травня 
Дослідження поєднані з практикою
   Національний університет водного господарства та природокористування – провідний навчальний заклад водогосподарської галузі. Його вчені чимало роблять і для нашого краю. З якими здобутками зустрічає університет День науки ми попросили розповісти начальника науково-дослідного сектора Леоніда СЕРІЛКА

   - У нашому навчальному закладі створено потужний науково-технічний потенціал. Наукові дослідження ведуться за актуальними напрямками розвитку народного господарства, результати яких відомі не тільки в Україні, а й за її межами.
   За останні роки постійно збільшуються обсяги фінансування науково-дослідних робіт, а загальний обсяг фінансування науки в університеті зріс до 2 мільйонів гривень. Зокрема, за кошти державного бюджету на конкурсних підставах на замовлення Міністерства науки та освіти України вчені НУВГП виконують 13 науково-дослідних робіт. В цілому минулого року в університеті виконували 221 роботу з фундаментальних і прикладних досліджень, науково-технічних розробок і послуг. Серед них є дослідження за міжнародними програмами. Зокрема, за проектом TEMPUS "Розробка мережі підвищення кваліфікації фахівців по трансграничних водних ресурсах" разом з Державним комітетом України по водному господарству та Московським державним університетом природооблаштування. Участь в програмі дозволила отримати обладнання на 13 тисяч євро, створити комп'ютерний клас для навчання персоналу.
   Розробка щодо реалізації етапу відродження історичної пам’ятки краю – Національного університету "Острозька академія" удостоєна Державної премії України в галузі архітектури. Лауреатами у складі авторського колективу стали доцент кафедри архітектури М.Шолудько та старші викладачі О.Чорнюшок та О.Трофімчук.
   Про підвищення рівня розробок свідчить і стабільне отримання патентів на винаходи і корисні моделі. Минулого року, наприклад, одержано 42 патенти України. Щороку науковці університету публікують близько тисячі публікацій, серед них монографії, підручники, навчальні посібники. Свідченням високого авторитету наших вчених є й те, що щороку в НУВГП проводяться наукові та науково-технічні конференції, семінари та круглі столи, де науковці всієї України, а часом і зарубіжжя, обговорюють актуальні проблеми сьогодення, зокрема діяльність об'єктів господарювання в контексті євроінтеграції, сучасний менеджмент, управління фінансами, розвитку земельних відносин використання ресурсоекономних матеріалів та конструкцій тощо.
   Розробка науковців університету, виконана під керівництвом доцента В.П.Вострікова увійшла в Каталог інноваційних технологій України і стала одним із переможців Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій.
   Розробками новітніх технологій та прикладних тем з успіхом займаються доктори наук, професори В.А.Гурин, Є.М.Бабич, Л.Й.Дворкін, М.М.Гіроль, В.О.Орлов, В.Ю.Слюсарчук, С.І.Веремеєнко, М.О.Клименко, Л.Ф.Кожушко, С.В.Кравець, З.Р.Маланчук, А.М.Рокочинський, доценти М.Д.Кізєєв, В.І.Гаращенко, В.З.Кочмарський, В.О.Собуцький, О.П.Борисюк, Г.В.Доманський та інші.
   Вчені не стоять осторонь і проблем регіону, проводячи дослідження у галузях водного господарства, охорони довкілля, економії будівельних та енергетичних ресурсів. Університет є куратором Рівненського державного природного заповідника, за його ініціативи і сприяння створено ряд регіональних ландшафтних парків та заказників. Отож, треба відзначити, що результати досліджень представляють не лише науковий, а й практичний інтерес, впроваджуються у виробництво, навчальний процес, є підґрунтям для публікацій та дисертацій.
   Науковці кафедри водовідведення, теплогазо-постачання та вентиляції під керівництвом доктора технічних наук професора М.М.Гіроля складають щорічну "Національну доповідь з якості питної води та стану питного водопостачання в Україні".
   Науковою роботу займаються і наші кращі студенти, в університеті діє студентське наукове товариство, студенти є авторами і співавторами наукових статей та винаходів.
   Результати наукових досліджень як викладачі, так і студенти та аспіранти насамперед представляють на щорічних університетських науково-технічних конференціях.
   Університет - активний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок. Так, на останній з них – міжнародній спеціалізованій виставці "Освіта та кар'єра", яка відбувалася під егідою Міністерства освіти і науки та Академії наук України Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем. Його було відзначено за досягнення в організації студентської науково-дослідної роботи.
   Користуючись нагодою, вітаю з Днем науки викладачів, студентів, працівників університету причетних до цієї благородної справи. Бажаю Вам нових успіхів та творчого натхнення, ніколи не зупинятися на досягнутому і успішно впроваджувати свої роботи у виробництво. Зичу Вам здоров’я, щастя, родинного затишку.
  16 травня 2007 р. Спорт 
Срібний дебют юніорів
   У м.Харків відбувся чемпіонат світу з гирьового спорту серед юніорів 1987-88 рр.н. та юнаків 1989-1991 рр.н. (взяли участь 146 спортсменів), в якому успішно дебютували в складі збірної команди України рівненські спортсмени. Зокрема, у змаганнях серед юніорів срібні нагороди вибороли майстер спорту України, студентка факультету землевпорядкування та геоінформати НУВГП Оксана Маліновська (вагова категорія до 70 кг підняла 16 кг гирю 193 рази) та студент факультету будівництва та архітектури НУВГП Іван Макаренко (вагова категорія до 75 кг, який 32 кг гирею зробив 187 підйомів, став переможцем змагань у поштовху двох гир вагою по 32 кг, виконавши 88 підйомів, вперше виконав норматив майстра спорту України) - студенти НУВГП).
   Серед юнаків друге місце виборола учениця ЗОШ смт Степань Сарненського району, майстер спорту України Оксана Шульжук (вагова категорія до 60 кг підняла 16 кг гирю 160 разів, тренер Володимир Пінчук) та у суперважкій вазі виборола бронзову медаль майстер спорту України, студентка факультету екології та природокористування НУВГП Ольга Бондар (вагова категорія понад 60 кг підняла 16 кг гирю 181 раз).
   Тренує збірну команду України старший тренер, старший викладач кафедри фізичного виховання НУВГП Євген Комаревич.
Ірина САДОВСЬКА,
студентка факультету економіки та підприємництва НУВГП
  16 травня 2007 р.
Свято зі сльозами на очах
   Напередодні Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні в університеті відбулися урочистості, присвячені цій даті.
   Керівництво університету та профком привітали учасників бойових дій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, побажали їм міцного здоров’я, мирного неба, довгих років життя. Усім їм вручили квіти та грошові винагороди. Окрім того, для ветеранів, працівників та студентів університету учасники художньої самодіяльності дали святковий концерт.
   А 9 травня студенти і викладачі нашого університету разом з іншими рівнянами пройшли урочистою ходою до Дубнівського цвинтаря, де поклали вінки та корзини з квітами до пам’ятника загиблим солдатам.
  11 травня 2007 р.
Тиждень Європи в НУВГП
   З 14 по 18 травня 2007 року в НУВГП проходитиме Тиждень Європи. Це традиційна для університету акція, яка вже декілька років проводиться як підтвердження того, що ми не стоїмо осторонь процесу інтеграції нашої держави до євроспільноти.

   В рамках акції плануються такі заходи:
  • 14 травня о 10 год. – відкриття, презентація заходів тижня Європи. Круглий стіл викладачів, студентів НУВГП та представників інших навчальних закладів, присвячений проблемам євроінтеграції;
  • 15 травня о 11 год. – відкриття фотовиставки "Моя Європа - 2007";
    о 12 год. - презентація міжнародної молодіжної організації AIESEC;
  • 16 травня – екскурсія студентів НУВГП в Центр європейської інформації у Рівненській обласній бібліотеці (на 11 годину);
  • 17 травня о 10 год. – тренінг по молодіжній освітній програмі Євросоюзу "Молодь в дії" та академічних програмах за участю керівника громадської організації "Рівне – європейський вибір" Миколи Смолінського;
  • 18 травня о 11 год. - закриття акції. Нагородження переможців фотоконкурсу "Моя Європа - 2007".
Центр міжнародних і регіональних зв’язків НУВГП
Тел.: 63-34-45
  11 травня 2007 р. Спорт 
Легка атлетика
   Першість області серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації з легкої атлетики відбулася на міському стадіоні "Авангард".
   Чемпіонами області у різних видах програми стали:
   Олександр Погорильцев (ФЕіП, 4 курс) – біг на дистанції 100 м, 10,6 сек.
   Микола Калюш (ФЕП, 1 курс) – метання спису, 66,08 м.
   Ольга Смазнова (ФЕП, 1 курс) – біг на дистанції 1500 м, 5,092 хв.
   Наталія Христюк (ФЕП, 3 курс) – штовхання ядра,9,84 м.
   А ось Юрій Павлюк (ФБА, 1 курс) виборов одразу два призових місця - ІІІ місце на дистанції 400 м та ІІ місце на дистанції 800 м.
   Спортивну ж честь нашого університету захищали:
   Микола Довмат, Михайло Медвідь, Святослав Турко (ФБА, 4 курс), Вікторія Бойко (ФБА, 2 курс), Тарас Команько (МЕФ, 1 курс), Наталія Андріяшева (ФЕП, 2 курс), Андрій Герус (ФВГ, 2 курс), Вадим Пляшко (МЕФ, 2 курс), Олексій Поштовий (ФВГ, 1 курс), Ольга Войтович (ФМ, 1 курс) та Ольга Ковальчук (ФЕіП, 2 курс).
   В командному заліку легкоатлети НУВГП посіли ІІ місце, поступившись МЕГУ.
   Готували команду старший викладач кафедри фізвиховання Валентин Кундельський та асистент кафедри Петро Шолопак.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортклубу "Водник"