28 квітня 2007 р. Спорт 
Золоті дівчата
   У місті Новоград-Волинський відбувся Всеукраїнський турнір з гирьового спорту на призи майстрів спорту, чемпіонів світу Костянтина Серякова та Олександра Дідовця. Як розповів Євген Комаревич, старший викладач кафедри фізвиховання НУВГП, продемонструвати свою силу приїхали учасники з дванадцяти областей України, в тому числі й Рівненської. З результатом 29 очок збірна нашої області, до якої входили і студенти Національного університету водного господарства та природокористування, посіла ІІІ місце.

Оксана Маліновська
   У особистому заліку перше золото нашій команді здобула Оксана Шульжук із с.м.т.Степань (категорія до 60 кг). Третьокурсниця факуль-тету землеустрою та геоінформатики Оксана Маліновська, у запеклій боротьбі з майстром спорту киянкою Мариною Зуй, виборола другу золоту медаль з результатом 212 підйомів (категорія до 70 кг). А Ольга Бондар, студентка першого курсу факультету екології та природокористування, принесла команді третю золоту медаль (категорія понад 70 кг), яка перемогла майстра спорту з м.Полтави Тетяну Брикіну.
   Серед чоловіків золоту медаль команді виборов третьокурсник факультету будівництва та архітектури Іван Макаренко, який підняв 24-кілограмові гирі 333 рази. Володимир Адамчук, четвертокур-сник факультету будівництва та архітектури, став срібним призером. Його однокурсник Сергій Криса здобув бронзову нагороду. Четверте місце команді принесли студенти: Андрій Антонюк (4 курс, ФБА), Руслан Костюкевич (2 курс, ФЕіП), В’ячеслав
Поперечний (2 курс, МЕФ), Юлія Відник (2 курс, ФВГ), Катерина Бугай (2 курс, ФГТБ) та В’ячеслав Житнюк (2 курс, ФМ).
Наталія ПАРХОМЧУК
  28 квітня 2007 р.
Найрозумніші інженери-технологи
   ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалознавства" відбувся у Національному університеті водного господарства та природокористування.
   Перед початком олімпіади, аби продемонструвати свої знання, наукові здобутки, обмінятися досвідом для учасників олімпіади і за їх участю була проведена студентська наукова конференція.
   Як розповів доцент кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства НУВГП Олег Бордюженко, всього в олімпіаді взяли участь команди вісьмох вищих навчальних закладів з різних міст України: Рівного, Києва, Дніпропетровська, Макіївки, Одеси, Сімферополя, Харкова та Львова. Учасникам необхідно було розв’язати завдання, яке складалося з двох частин: комплексного завдання з технології будівельних матеріалів та виробів та завдання з будівельного матеріалознавства (практична задача).
   У командному заліку місця розташувалися так: Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне) на першому місті, Придніпровська державна академія будівництва і архітектури (Дніпропетровськ) – на другому, і третє місце поділили Київський національний університет будівництва і архітектури (Київ) та Донбаська національна академія будівництва і архітектури (Макіївка).
   У особистому заліку найкращі знання продемонстрували: Світлана Мартинюк з Донбаської національної академії будівництва та архітектури (Макіївка) – І місце, Артем Мамончук з Національного університету водного господарства та природокористування (Рівне) – ІІ місце та Богдан Марун з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (Дніпропетровськ) – ІІІ місце. Заохочувальними дипломами нагороджені: Ірина Ковалик (НУВГП), Віктор Бабій (КНУБА) та Олена Гулівець (ПДАБА).
   Цікаво те, що найбільшу кількість балів серед усіх учасників в особистому заліку набрав Віталій Марчук з Національного університету водного господарства та природокористування. Але на жаль, лише у поза конкурсному виступі, оскільки він не ввійшов в основний склад команди, яка захищала честь університету.
   Учасники олімпіади та їх викладачі ознайомились з університетом, особливо їх зацікавило те, як готують інженерів-технологів цієї спеціальності у НУВГП, а ще вони мали гарну нагоду поспілкувалися зі своїми рівненськими однолітками. Завершилась олімпіада традиційно - екскурсією містом.
Наталія ПАРХОМЧУК
  25 квітня 2007 р.
День відкритих дверей для міських голів
   Міські голови Рівненської області побували у Національному університеті водного господарства та природокористування. Вони познайомились з діяльністю університету, факультетами, кафедрами, напрямками підготовки фахівців.
   Особливу увагу у міських голів викликав факультет будівництва та архітектури. Зокрема, вони зацікавились підготовкою майбутніх архітекторів, яких, як відомо, на Рівненщині не вистачає.
   Міські голови ознайомились з виставкою творчих робіт студентів-архітекторів, де побачили чимало нових творчих ідей, гідних втілення у життя.
  25 квітня 2007 р.
Польський професор поділився досвідом
   В Національному університеті водного господарства та природокористу-вання побував польський професор, колишній президент Спілки архітекторів Польщі Тадеуш Барудський, який прочитав лекції нашим майбутнім архітекторам.
   Пан Тадеуш активно подорожував світом - він побував у 115 країнах, починаючи Японією і закінчуючи Південною Америкою. І зараз продовжує мандрувати, не дивлячись на свій вік – 85 років, вивчаючи архітектуру різних країн і народів, шукаючи особливе, надзвичайне, неповторне...
   За п’ятдесят років у відомого архітектора накопився чималий архітектурний і творчий досвід – розповів завідувач кафедри архітектури Петро Ричков. Комунікабельність і знання іноземних мов дали йому можливість познайомитись і поспілкуватись з усіма видатними архітекторами світу, а їх біля 170 чоловік. Цікаво те, що майже усім їм він задавав одне й те саме запитання: "Що є архітектура?".
   А завдяки зусиллям доцента кафедри архітектури О.Л.Михайлишин, яка минулого року побувала у Польші і зуміла викликати інтерес у пана Тадеуша до нашого міста і університету, він вирішив поділитися набутим досвідом і з нашими студентами-архітекторами.
   Тадеуш Барудський прочитав три цікаві і захопливі лекції.
   Перша стосувалася самодіяльної архітектури світу. Можна сказати вона стосувалася архітектури без архітекторів, тобто того, як люди у різних країнах світу, не маючи відповідних архітектурних знань, а лише досвід створюють різні, індивідуальні будівлі. Друга лекція присвячена творчості індійського архітектора Чарльза Корреа, який є представником особливого напрямку в архітектурі, де поєднується сучасність з традицією.
   Третя лекція стосувалася рідної країни Тадеуша Барудського, зокрема архітектури Варшави починаючи з повоєнного періоду і до теперішніх часів. Красиве місто під час війни практично повністю зруйноване, було заново зведене з руїн. Отож, цим великим досвідом відновлення одного з найкрасивіших міст Європи поділився пан Тадеуш.
Наталія ПАРХОМЧУК
  24 квітня 2007 р.
Підготовка "водників" у Рівному зацікавила французів
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-вання побували представники освітян Франції Марі-Бернар Віж'є та Жеральдін Шарпато – віце-президент Федерації "Обміни Франція - Україна" та викладач вищої сільськогосподарської школи в Аені.
   Вони зустрілися з ректором університету В.А.Гуриним та проректором Г.І.Сапсаєм, ознайомилися зі структурою і діяльністю НУВГП, обговорили можливість співпраці українського і французького університетів. Представниця французької вищої школи сільського господарства передала пропозицію адміністрації закладу про співпрацю щодо питань управління водними ресурсами та проблем довкілля. Зокрема, група французьких студентів, які вивчають управління використанням водних ресурсів, хотіли б здійснити навчальну подорож–практику по Україні, насамперед познайомитися з університетом водного господарства, підготовкою українських "водників", науковою роботою студентів та науковців.
   Рівненські ж студенти, які володіють французькою мовою, матимуть можливість згодом побувати на такій же "обмінній" практиці у Франції.
Людмила СТУПЧУК
  24 квітня 2007 р.
Нові моделі підготовки сучасних менеджерів
   П'ята регіональна науково-практична конференція "Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки" відбулася на кафедрі менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування.
   Її учасниками стали студенти, аспіранти і викладачі, які вивчають питання менеджменту у різних сферах економіки, понад сорок чоловік з 14 вищих навчальних закладів різних регіонів України - Рівного, Києва, Львова, Луцька, Донецька, Вінниці, Хмельницького, Одеси та Івано-Франківська. Вони розглянули такі актуальні питання сучасного управління як галузевий менеджмент в умовах трансформації економіки, теоретичні та прикладні аспекти менеджменту організацій, маркетинговий менеджмент та інші.
   Учасники конференції прийняли рішення, яке узагальнило досвід фахівців вищої школи з підготовки сучасних менеджерів.
Людмила СТУПЧУК
  24 квітня 2007 р.
Нагорода за організацію студентської роботи
   Національний університет водного господарства та природокористування став переможцем міжнародної спеціалізованої виставки "Освіта та кар'єра", що днями відбулася в Народному домі в Києві під егідою міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук та товариства "Знання".
   Університет відзначено за досягнення в організації студентської науково-дослідної роботи.
   Учасники виставки взяли також участь у семінарах та круглих столах з проблем міжнародного освітянського співробітництва та впровадження новітніх технологій в галузі освіти, вивчення досвіду співпраці з європейськими країнами у сфері освіти та працевлаштування молоді.
Людмила СТУПЧУК
  23 квітня 2007 р. Спорт 
Легкоатлетичний крос
   У змаганнях з легкоатлетичного кросу в залік спартакіади Рівного взяли участь колективи фізкультури вищих навчальних закладів міста. Командні місця розподілилися наступним чином: І місце – МЕГУ (731 очко), ІІ місце – НУВГП (627 очок), ІІІ місце – РДГУ (422 очка).
   А особисто, найкраще продемонстрували свою швидкість наступні студенти:
   - на дистанції 1000 м: І місце – Юрій Павлюк (ФБА, 1 курс); ІІІ місце – Андрій Герус (ФВГ, 2 курс); V місце – Вадим Пляшко (МЕФ, 1 курс);
   - на дистанції 2000 м: ІІІ місце – Сергій Забушко (МЕФ, 1 курс) та Ольга Смазнова (ФЕП, 1 курс); IV місце – Тарас Команько (МЕФ, 1 курс); V місце - Артур Фечко (МЕФ, 1 курс).
   Готували команду старший викладач кафедри фізвиховання Валентин Кундельський та асистент кафедри фізвиховання Петро Шолопак.
Спартакіада з міні-футболу
   Місця серед гуртожитків розподілились наступним чином:
   І місце – 6 гуртожиток; ІІ місце – 4 гуртожиток; ІІІ місце – 1 гуртожиток; IV місце – 2 гуртожиток; V місце - 5 гуртожиток; VI місце – 3 гуртожиток; VIІ місце – 7 гуртожиток.
   Кращим гравцем спартакіади визнано Юрія Стасюка (гуртожиток № 1). Команди-переможці і призери спартакіади нагороджені медалями і грамотами спортивного клубу та цінними подарунками.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ, голова спортклубу
  20 квітня 2007 р.
Університет приймав олімпійців
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-вання відбувся заключний етап всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності водопостачання та водовідведення.
   В олімпіаді, яка, до речі, вже втретє відбувається на базі водного університету, взяли участь 12 команд четвертокурсників з українських вищих навчальних закладів, які готують фахівців цієї спеціальності – Національного університету водного господарства та природокористування, Київського національного університету будівництва та архітектури, Донбаської державної академії будівництва та архітектури, Запорізької державної інженерної академії, Придністровської державної академії будівництва та архітектури, Полтавського національного технічного університету, Національної академії природоохоронного та курортного будівництва, Харківської національної академії міського господарства, Національного університету "Львівська політехніка", Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Харківського державного технічного університету, Чернівецького національного університету ім.Федьковича.
   Окрім того, позмагатися з нашими студентами приїхали й студенти Люблінської політехніки, з яким НУВГП співпрацює вже протягом кількох років.
   Олімпіада проходила в два етапи. В перший день студенти відповідали на запитання і виконували завдання, другого дня – змагалися команди навчальних закладів. І якщо переможців олімпіади за результатами першого дня визначало журі, то "командну співпрацю" оцінювало студентське журі, яке складалося з представників усіх навчальних закладів.
   А ще учасники олімпіади мали цікаву культурно-розважальну програму, побували на екскурсіях по Рівному та в Острозі, ознайомилися з особливостями підготовки фахівців з водопостачання та водовідведення в НУВГП.
   Переможцями ж олімпіади стали Руслан Кухоцьковолець (НУВГП) – перше місце, Михайло Давидян з Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури – друге місце та Марина Шарлай з Харківської національної академії міського господарства.
Людмила БОРИСЕНКО
  18 квітня 2007 р.
Роботодавці роблять ставку на молодих і цілеспрямованих
   Вже стало традицією в Національному університеті водного господарства та природокористування проводити дні кар'єри для випускників різних спеціальностей.
   Чимало молодих спеціалістів щороку виходять на ринок праці, але знайти роботу з отриманням достойної заробітної плати, а головне - за фахом - дуже складно. Тут і приходять їм на допомогу такі заходи, як Дні кар'єри та Ярмарки вакансій, що проводить лабораторія регіональних зв'язків, маркетингу та працевлаштування.
   Так, 18 квітня в університеті відбувся День кар'єри "Випускник - 2007" для майбутніх фахівців шести факультетів: водного господарства; механіко-енергетичного; екології та природокористування; будівництва та архітектури; прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем; гідротехнічного будівництва та гідроенергетики.
   Всього ж цього року закінчать університет близько тисячі студентів цих факультетів.
   Щорічне збільшення кількості підприємств, установ, організацій, які беруть участь у таких заходах підтверджує зацікавленість у наших молодих, кваліфікованих фахівцях. Відповідно і нашим випускникам трапляється гарна нагода особисто поспілкуватися з працедавцями, розповісти про себе, свої знання, вміння, можливості, проявити ініціативу, показати себе з найкращої сторони.
   На Дні кар’єри виступили голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, ректор НУВГП Василь Гурин, проректор Григорій Сапсай, декани факультетів, керівники підприємств та організацій, які планують взяти на роботу молодих фахівців.
   Цього разу участь у Дні кар’єри взяли представники Державного комітету України по водному господарству, обласних управлінь меліорації та водного господарства, проектно-вишукувальних та проектно-розвідувальних інститутів з різних регіонів України, відкритих "Рівнеазот", "Любомирський вапняно-силікатний завод", "Хмельницькзалізобетон", "Рівневтормет" та закритих акціонерних товариств "Житомирпромспецбуд", "Промбуд-11", "Комфорт-сервісТ" та інших.
   Оперативному налагодженню контактів між роботодавцями та випускниками сприяло, що студенти підготували анкети і резюме, в яких висвітлено їх додаткові вміння, навички і якості. Декани факультетів, представляючи роботодавцям своїх студентів, розповіли про їх вміння і практичні навички, досягнення і перемоги, співпрацю з виробничниками.
   В рамках заходу відбулося засідання круглого столу, присвячене проблемам працевлаштування молодих фахівців.
   Адміністрація університету сподівається, що учасники Дня кар'єри знайшли майбутніх організаторів виробництва, талановитих менеджерів, головних спеціалістів, виконавчих директорів, здатних розв'язувати найскладніші, наймасштабніші завдання відповідно до реалій та вимог часу, динамічних змін у суспільстві, а молоді фахівці - хороші місця роботи.
  18 квітня 2007 р. Спорт 
Євген Ціцей - чемпіон !
Першокурсник факультету водного господарства Національного університету водного господарства та природокористування Євген Ціцей став чемпіоном України з армреслінгу на праву руку серед юніорів у ваговій категорії 55 кілограм.
   Чемпіонат, який нещодавно відбувся в Полтаві, зібрав "найсильніші руки" з різних областей України.
   Євген взяв участь у п'ятьох сутичках з різними суперниками і у всіх переміг, отримавши звання чемпіона України. Це також стало перепусткою йому на чемпіонат України вже серед дорослих спортсменів, який наступного місяця відбудеться в Євпаторії.
   Як розповів тренер чемпіона, старший викладач кафедри фізвиховання НУВГП Олександр Комаревич, Євген розпочав займатися армреслінгом недавно, вступивши до університету. І відразу показав себе талановитим, працьовитим і наполегливим. Тренується в спорткомплексі НУВГП разом з іншими членами секції армреслінгу, серед яких теж чимало переможців змагань різних рівнів, у їх числі й перший рівненський чемпіон світу з армреслінгу, студент механіко-енергетичного факультету Сергій Стасюк.
   Наш новий чемпіон – родом із Закарпаття, опановує спеціальність меліоратора і мріє повернутися додому після закінчення навчання, щоб працювати разом з батьком. Найбільшими своїми уболівальниками вважає свою родину – молодшу сестричку, батька і маму. Їм першим він і повідомив про те, що став чемпіоном.
   Ще один учасник чемпіонату – студент НУВГП Вадим Юрчук посів четверте місце у ваговій категорії 50 кілограм.
Людмила СТУПЧУК
  16 квітня 2007 р.
Крок у Європу
   У Рівненській обласній державній бібліотеці відбулася Європейська олімпіада "Твій крок в Європу", яка допомогла визначити рівень поінформованості студентів рівненських вищих навчальних закладів щодо країн-членів ЄС.
   Учасниками олімпіади стали команди шести ВНЗ. У рамках олімпіади учасники запропонували своє бачення євроінтеграційного процесу та ролі України в ЄС через захист заздалегідь підготовлених проектів на тему "Твій крок у Європу". Під час захисту проектів представники команд змагалися в інтелектуальному конкурсі на краще знання історії, політики та культури країн-членів ЄС.
   Команда НУВГП посіла четверте місце.
   Переможцем олімпіади стала команда Відкритого міжнародного університе-ту розвитку людини "Україна", повідомили з Рівненської обласної бібліотеки.
   Переможці отримали призи та інформаційні матеріали про Європейський Союз.
  16 квітня 2007 р.
"Студентська весна"
  У Національному університеті водного господарства та природокористування розпочався фестиваль студентської творчості "Студентська весна".
  Фестиваль, який традиційно проходить у навчальному закладі вже понад 30 років, покликаний дати можливість студентам продемонструвати свої вміння і таланти співаків, танцюристів, читців, музикантів. У фестивалі візьмуть участь студенти усіх факультетів університету, а також автотранспортного технікуму, технікуму технологій і дизайну, Костопільського будівельно-технологічного технікуму та технічного коледжу, які входять до навчального закладу.
  Закінчиться "Студентська весна" гала-концертом, який відбудеться 27 квітня в обласному музично-драматичному театрі.
  Виступи відбуваються головним чином в актовій залі головного корпусу (вул.Соборна, 11).
В'ячеслав КАМІНСЬКИЙ
  5 квітня 2007 р.
Сертифікати за знання і творчий підхід
Студент факультету менеджменту Юрій Притика - переможець конкурсу робіт
   Проект "Сучасне підприємство", який ВАТ "РЗВА" провадив у Національному університеті водного господарства, завершився врученням сертифікатів студентам, що не лише прослухали курс лекцій і відвідали практичні заняття, але й написали практичні роботи.
   Стартували в проекті 40 студентів факультетів менеджменту, економіки і підприємництва, прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем і механіко-енергетичного, а от до фінішу дійшло лише 23 студента. Троє кращих з них до сертифікатів отримали ще й важливий додаток – грошові премії. Це четвертокурсник факультету менеджменту Юрій Притика і п’ятикурсники факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем Олександр Самулік і Людмила Бондарчук.
   Вручаючи студентам сертифікати, голова правління ВАТ "РЗВА" Ігор
Ференц висловив сподівання, що участь у проекті допоможе майбутнім фахівцям не лише отримати додаткові знання й уміння, але й допоможе краще ознайомитися з сучасним виробництвом і його управлінням, а, можливо, й зі своїм майбутнім робочим місцем, адже студенти, які зарекомендували себе найкраще, будуть зараховані в кадровий резерв підприємства, а дехто з них вже найближчим часом зможе розпочати на РЗВА свою трудову діяльність.
   Ректор НУВГП Василь Гурин, в свою чергу, подякував голові правління ВАТ "РЗВА" за співпрацю, надання студентам можливості ближче ознайомитися з сучасним виробництвом, відчути, що якісна інтелектуальна праця вже зі студентської лави може приносити їм не лише моральне задоволення, але й відчутну матеріальну винагороду. Він вручив голові правління ВАТ "РЗВА" подяку за сприяння становленню і кар'єрному росту випускників університету. "Впевнений, що при такому підході до підготовки молодих фахівців, у підприємства ніколи не буде проблем з кадрами – зауважив ректор НУВГП. - РЗВА може бути прикладом для інших рівненських підприємств щодо роботи з майбутнім персоналом, співпраці з навчальними закладами, підготовки кадрів для сучасного виробництва".
Голова правління ВАТ "РЗВА" Ігор Ференц та ректор НУВГП Василь Гурин
   Заступник декана факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем Володимир Пастушенко, представляючи кращих п’ятикурсників факультету, висловив сподівання, що співпраця "водників" з "високовольтниками" буде взаємовигідною – підприємство отримає кваліфікованих фахівців, а випускники матимуть можливість досконало вивчити сучасне виробництво і управління ним.
   Автор найкращої роботи (до речі, присвяченої організації збуту продукції на підприємстві) Юрій Притика зауважив, що участь в подібних проектах дуже важлива для студентів, адже вона розширює знання і уявлення про сучасне підприємство, управління його основними процесами, дозволяє адаптуватися до виробничих умов.
Людмила СТУПЧУК
  4 квітня 2007 р. Спорт 
Чемпіонат Рівненщини з гирьового спорту
   Першокурсниця Національного університету водного господарства та природокористування Ольга Бондар встановила новий рекорд області з гирьового спорту у ваговій категорії понад 70 кілограм. Вона підняла 16-кілограмову гирю 230 разів, що лише на 12 разів менше світового рекорду.
   Це сталося на змаганнях першості області з гирьового спорту, який відбувся на базі спортивного комплексу НУВГП.
   Непогані результати продемонстрували й інші наші студентки. Так, Катерина Бугай з факультету гідротехнічного будівництва та гідроенергетики підняла гирю 101 раз у категорії до 60 кілограм. Норматив кандидата у майстри спорту у категорії 70 кілограм виконала другокурсниця факультету водного господарства Юлія Віднік- 135 підйомів, що дозволило їй посісти друге місце. Поза конкуренцією у ваговій категорії до 70 кілограм була третьокурсниця факультету землеустрою та геоінформатики Оксана Маліновська - 188 підйомів.
   У командному заліку збірна команда НУВГП, яка виступала окремою командою, здобула перше місце на чемпіонаті, як серед жінок, так і серед чоловіків. У перемогу команди внесли свій вклад Андрій Антонюк, Володимир Адамчук, Іван Макаренко, Сергій Криса, Олександр Власюк з факультету будівництва та архітектури, В’ячеслав Житнюк з факультету менеджменту, Руслан Костюкевич з факультету економіки і підприємництва, Денис Литвиненко з механіко-енергетичного факультету.
   Окрім того, В’ячеслав Поперечний з механіко-енергетичного факультету виконав норматив кандидата у майстри спорту.
Євгеній КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання, тренер
  2 квітня 2007 р.
Економічний турнір
На факультеті економіки і підприємництва НУВГП вперше проведений "Економічний турнір" – командні змагання молодих інтелектуалів з економічної теорії.
   "Економічний турнір" – це змагання, які виявляють уміння студентів вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях. Підготовка команд до турніру є різновидом наукової роботи студентів, під час якої вони здійснюють пошук наукової літератури, обробляють її, готують доповіді та презентації. Під час турніру кожна команда почергово виступає у трьох ролях, визначених жеребкуванням: доповідача, опонента і рецензента.
   Турнір передбчав полеміку з 15 питань, визначених за рейтингом з 40 базових, і оприлюднених за 3 місяця до початку змагань. Знання цього матеріалу і мало визначити найсильніших молодих економістів.
   У боях турніру взяли участь п'ять команд з двох факультетів – економіки і підприємництва та менеджменту:
   • "Пантери і Пятківський" – збірна з представників перших курсів спеціальностей "облік і аудит", "економіка підприємства" та "землевпорядкування";
   • "ЕконоМІХ" – команда студентів другого курсу спеціальності "облік і аудит";
   • "Леді ВOSS" – команда студентів першого курсу спеціальності УПЕП факультету менеджменту;
   • "Фініки" – команда студентів першого курсу спеціальності "фінанси";
   • "Nota Вene" – збірна з представників другого та п'ятого курсів спеціальності "облік і аудит".
   На відкритті турніру учасників змагань привітали перший протектор НУВГП проф. С.В.Ковальов, голова оргкомітету – декан ФЕіП проф. С.О.Левицька, голова спілки економістів Рівненщини – зав. кафедри економіки підприємства Н.Б.Кушнір, голова журі – зав. кафедри економічної теорії Г.Е.Гронтковська.
   Оцінювало гру команд представницьке журі з 14 провідних викладачів кафедр факультету економіки і підприємництва. При оцінюванні виступів команд журі керувалося наступними критеріями:
   • наукова достовірність матеріалу викладеного доповідачем, повнота розкриття проблеми, уміння доповідати та звертати увагу на ключові моменти завдання, вести наукову дискусію, якість візуального супроводу доповіді;
   • повнота висвітлення як позитивних, так і негативних сторін доповіді опонентом, коректність оцінки, уміння вести наукову дискусію;
   • повнота і коректність оцінки доповіді та виступу опонента рецензентом, уміння підтримувати наукову дискусію;
   • ступінь взаємодії між членами команди та активність усіх членів команди в ході дискусії.
   Експертом-консультантом турніру була запрошена директор Рівненського економіко-правового ліцею, організатор І Всеукраїнського турніру юних економістів С.П.Алєксєєвич. Безпосереднє керівництво іграми здійснювали ведучі – доценти кафедри економічної теорії О.В.Кухар та Д.В.Нікитенко.
   Турнір складався з двох етапів змагань: відбіркового етапу та фіналу. До фіналу увійшли три кращі команди, визначені за рейтингом оцінок відбіркового етапу – "Пантери і Пятківський", "ЕконоМІХ", "Nota Вene". Саме між ними розгорілася найзапекліша боротьба у фіналі змагань. Перемогу у турнірі здобула команда "Nota Вene" (капітан Павло Холод). Другою за рейтингом стала команда "ЕконоМІХ" (капітан Оксана Ніколайчук), третьою – команда "Пантери і Пятківський" (капітан Ольга Семенюк).
   Всім студентам, які взяли участь у змаганнях, вручені дипломи учасників турніру. Члени команд – переможців отримали призи, підготовлені оргкомітетом та Спілкою економістів Рівненщини. Відзначені також переможці у номінаціях: "за продемонстровані глибокі знання з економічної теорії" (О.Семенюк, П.Холод), "за оригінальність подання матеріалу наукової доповіді" (О.Свентах, К.Кошка), "за вміння захищати власну думку у науковій дискусії" (І.Чайковська, К.Біскуп), "за культуру виступу та полеміки у науковій дискусії" (І.Горщар, О.Давидюк).
   На думку учасників змагань, "Економічний турнір" став захоплюючою подією як для студентів, так і для викладачів. Він продемонстрував високий рівень теоретичної підготовки наших науковців, їх уміння вибудовувати наукові докази і захищати власну думку, загальну і економічну культуру майбутніх фахівців.
   Сподіваємось, що "Економічний турнір" стане традиційним і запрошуємо студентів всіх факультетів до участі у змаганнях інтелектуалів у наступному році!
Галина ГРОНТКОВСЬКА,
завідувачка кафедри економічної теорії, голова журі