28 березня 2007 р.
Взяли участь і перемогли
   Нещодавно у місті Ковелі Волинської області відбувся відбірковий тур міжнародної телевізійної конкурсної програми "Південний експрес".
   У ньому взяв участь і народний ансамбль сучасного танцю НУВГП "Ікс-Денс" (художній керівник - Тетяна Волкова). У своїй номінації танцювальних колективів "19-23 категорія студент" окрім наших танцюристів - студентів і випускників НУВГП, які входять до складу "Ікс-Денс", - виступали колективи з Хмельницького, Чернівців та Луцька. Ікс-Денсівці продемонстрували присутнім два танці – "Музика, рух, розповідь..." та "Дабка", постановником яких є керівник групи. Журі настільки вразила емоційність, щирість і образність виконання танців, що вони одноголосно поставили максимальну кількість балів і як результат наш "Ікс-Денс" посів перше місце на конкурсі. А наступним етапом для ансамблю стануть фінальні змагання у Ялті на Чорноморському узбережжі, що відбудуться у червні.
   Ця конкурсна програма є оглядом обдарованих виконавців дитячо-юнацької творчості. Відбір конкурсантів проходить шляхом кваліфікаційно-відбіркових відеотурів по регіонах у рамках програми "Діти України". За час існування фестивалю у відбіркових відеотурах брали участь декілька сотень обдарованих виконавців та творчих колективів з різних куточків України та зарубіжжя – Росії, Білорусі, Угорщини. А фінальний тур конкурсу традиційно відбувається на Південному узбережжі Криму у розпал літнього сезону, що вже саме по собі є нагородою.
Наталія ПАРХОМЧУК
  28 березня 2007 р.
Високі досягнення у Всеукраїнській студентській олімпіаді
   Міністерство освіти і науки України підвело результати участі студентів вищих навчальних закладів у Всеукраїнській студентській олімпіаді за минулий навчальний рік. При підведенні підсумків враховувалося кількість студентів, які взяли участь у другому етапі олімпіад та кількість дипломів першого, другого, третього ступенів і заохочувальних дипломів, які отримали студенти навчального закладу.
   Студенти Національного університету водного господарства та природокористування виглядають на загальному фоні досить змістовно: в олімпіаді взяли участь 79 студентів, які отримали 20 дипломів (три - першого, сім - другого, чотири – третього та шість заохочувальних дипломів). Тобто кожен четвертий студент-водник був відзначений дипломом.
   За цими ж підсумками, в олімпіаді взяли участь 90 студентів НУ "Київський політехнічний інститут", які завоювали 28 дипломів, 101 студент НУ "Львівська політехніка" здобув 13 дипломів, 68 студентів Львівського національного університету ім.І.Франка – 7 дипломів, 47 студентів Луцького державного технічного університету - 6 дипломів, 9 студентів НУ "Острозька академія" - 1 диплом.
   За підсумками Всеукраїнської студентської олімпіади студенти НУВГП традиційно входять до першої десятки у групі технічних університетів.
  27 березня 2007 р.
Лекції з мікроекономіки прочитав представник KSE
   Студенти факультету економіки і підприємництва нещодавно мали змогу відвідати лекції з мікроекономіки, які прочитав представник Київської школи економіки (KSE) Андрій Січенко. За ініціативи KSE вони мали змогу ознайомитись з західною системою освіти, поглибити знання з економіки та отримати досвід спілкування діловою англійською мовою, адже школа – виразний центр економічної освіти та досліджень.
   Закінчились навчання тестуванням, яке більшість студентів успішно склали і отримали сертифікат.
  27 березня 2007 р. Спорт 
Успіхи важкоатлетів НУВГП
   Успішно виступили студенти Національного університету водного господарства та природокористування відразу на трьох змаганнях – Кубку України з гирьового спорту, міжнародному турнірі ім.С.П.Корольова з гирьового спорту та чемпіонаті світу серед юніорів, що відбулися в Житомирі.

Іван Макаренко  
   Третьокурсник факультету будівництва та архітектури Іван Макаренко став бронзовим призером чемпіонату світу серед юніорів. До речі, він вперше взяв участь у змаганнях такого рівня і відразу завоював третє місце.
   А третьокурсниця факультету землевпорядкування та геоінфор-матики Оксана Маліновська, яка виступала за збірну області, підняла шістнадцятикілограмову гирю 190 разів за 10 хвилин і посіла третє місце на Кубку України та міжнародному турнірі. Вона отри-мала відразу дві бронзові медалі.

    Оксана Маліновська

Ольга Бондар
   Ольга Бондар – першокурсниця факультету екології та природокористування теж продемонструвала хорошу підготовку до змагань – посіла четверте місце на Кубку України та міжнародному турнірі.
   Всього ж у змаганнях взяли участь біля ста учасників з країн близького та далекого зарубіжжя – Росії, Білорусі, України, Латвії, Татарстану, США та Італії. Тренував гирьовиків університету – Євген Комаревич, старший викладач кафедри фізвиховання НУВГП.
Наталія ПАРХОМЧУК
  27 березня 2007 р.
Менеджер — і професія, і стиль життя
   Свої знання і вміння майбутні менеджери західних областей демонстрували в Регіональній міжвузівській олімпіаді, що відбулася на кафедрі менеджменту Націона-льного університету водного госпо-дарства та природокористування.
   Як розповів доцент кафедри менеджменту, заступник голови оргкомітету О.Б.Король, в олімпіаді взяли участь 41 учасник з різних вищих навчальних закладів Західного регіону України. Зокрема, Луцького державного технічного університету, Волинського інституту
економіки і менеджменту, Національного університету "Львівська політехніка", Львівського національного університету ім.І.Франка, Житомирського державного технологічного університету, Хмельницького національного університету, Рівненського державного гуманітарного університету. Національний університет водного господарства та природокористування представляло 12 студентів четвертих-п’ятих курсів нашого навчального закладу.
   Олімпіада проходила у два тури. Спершу студенти проходили тестування – на 60 теоретичних запитань необхідно було дати відповідь за 45 хвилин. Після того демонстрували практичні вміння - розв’язували завдання з операційного менеджменту, логістики, фінансів підприємств та фінансового менеджменту – по чотири ситуації. До речі, окремо давались завдання відповідної складності для різних освітньо-кваліфікайних рівнів
– для бакалаврів, та для спеціалістів і магістрів.
   Найкращі знання з менеджменту серед бакалаврів показала четвертокурсниця факультету менеджменту Оксана Нетрусова з НУВГП. Друге місце поділили Наталія Чопик та Оксана Королевич з НУ "Львівська політехніка". На третьому місці - Любов Грицюк та Денис Рокочинський з НУВГП, а також Олександра Драченко з Луцького державного технічного університету.
   Серед спеціалістів-магістрів кращими стали: Юрій Онищук з Луцького державного технічного університету, який виборов перше місце, Наталія Міфаник з Житомирського державного технологічного університету та Людмила Іванюра посіли друге місце з Луцького державного технічного університету. Третє місце розділили Ірина Голоднюк (Хмельницький національний університет), Дмитро Васьківський (Житомирський державний технологічний університет) та Мар’яна Хамуляк (НУ "Львівська політехніка").
   Окрім того, за високий рівень знань при виконанні завдань голова журі, завідувач кафедри менеджменту Леонід Кожушко нагородив подяками Аллу Сокирко (4 курс, НУВГП) та Євгенію Куцин (5 курс, НУ "Львівська політехніка"). А за оригінальне вирішення практичного завдання подяки отримали Ірина Трохимчук (4 курс, Хмельницький національний університет) та Володимир Мороз (5 курс, Волинський інститут економіки і менеджменту).
Наталія ПАРХОМЧУК
  23 березня 2007 р.
Всесвітній день води
   22 березня згідно з рішенням Генеральної асамблеї ООН відзначається Всесвітній (міжнародний) день води. Метою його проведення є підвищення рівня обізнаності громадян про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє росту рівня економіки і соціального добробуту.
   З нагоди міжнародного дня води в Національному університеті водного господарства та природокористування – провідному вищому навчальному закладі галузі водного господарства – відбувся круглий стіл.
   У розмові про водний дефіцит і шляхи його подолання (а саме такою є тема цьогорічного дня води) взяли участь директор "Рівнеоблводоканалу" Володимир Хомко, студенти та науковці університету - фахівці у галузі водного господарства та водних ресурсів. Своїми думками, зокрема, поділилися ректор університету, доктор технічних наук, професор Василь Гурин, проректор університету Григорій Сапсай, доктори технічних наук завідувач кафедри гідротехнічних споруд Микола Хлапук, кафедри екології - Микола Клименко, доцент кафедри водопостачання Олександр Ткачук.
   Володимир Хомко розповів учасникам круглого столу про ситуацію у водопровідному господарстві області, проблеми і шляхи їх вирішення. Зокрема, він відзначив, що хоча Україна й посідає одне з останніх місць в Європі за запасами води, на Рівненщині ж ця ситуація – одна з кращих в країні, і щодо подачі води, і щодо її якості. В обласному центрі вживають 100-відсоткову артезіанську воду, а для знезараження води використовують лише гіпохлорид натрію, що набагато корисніше, застосовують передові технології виявлення пошкоджень водопровідних мереж та їх ремонту. У нас, звичайно, теж є над чим працювати: потребують ремонту більшість водопровідних мереж, контроль якості води, підтоплення територій, ситуація з водозаборами тощо.
   Що викликає дефіцит води? Все, що призводить до виснаження запасів води, забруднює водойми, руйнує та виводить з ладу інфраструктуру водопостачання, перешкоджає людям доступ до безпечної води може спричинити водний дефіцит. До таких факторів належать посухи, виснажуюче використання води у сільському господарстві, відсутність води в місцях проживання, високі тарифи на воду, надмірне використання та навантаження на озера, річки та підземні водні горизонти. Водний дефіцит спричиняють також і повені, неправильно збудовані гідротехнічні споруди і т.п.
   Учасники зустрічі зійшлися на думці, що значні зусилля та дії мають бути спрямовані на підняття свідомості широкої громадськості щодо проблем води та шляхів її вирішення, активного залучення всіх зацікавлених сторін до прийняття рішень та їх втілень, розвиток водного партнерства та водної солідарності як на місцевому і національному рівнях, так і на регіональному та глобальному рівнях. Дефіцит води щороку зростає. Пристосування до впливу водного дефіциту на економіку країн пов'язані з великими витратами, вимагають значних фінансових, інтелектуальних та технічних ресурсів. А ще звернулися до студентів і працівників університету не забувати, що вони навчаються в університеті водного господарства і поширювати знання про необхідність охорони водних ресурсів як України вцілому, так і Рівненщини зокрема.
   Лекції і зустрічі з нагоди Всесвітнього дня води відбулися і в студентських аудиторіях унівеситету. Найбільше зацікавлення подія викликала в студентів факультетів водного господарства, гідротехнічного будівництва та гідроенергетики.
Людмила БОРИСЕНКО
22 березня – всесвітній день водних ресурсів
Багатство, яким користуються всі
   У 1992 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй на конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку Об'єднаних Націй, що проходила у Ріо-де-Жанейро, започаткувала відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів і запропонувала щорічно 22 березня здійснювати заходи, пов'язані з охороною, розвитком і відтворенням водних ресурсів.
   Залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а весь час зростає, підвищуються вимоги до якості води.
   Не зважаючи на те, що 70 відсотків земної поверхні вкрито водою, сьогодні, як ніколи раніше, людство усвідомлює обмеженість та вразливість водних ресурсів.
   І не випадково 2005-2015 роки проголошені ООН — Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».
Що для цього робиться в нашій державі? На прохання «Урядового кур'єра» розповідає голова Держводгоспу України Василь СТАШУК
   — Тисяча кубічних метрів води, каже Василь Андрійович, вважається тим мінімумом, що забезпечує річні потреби однієї людини у воді. Саме така середня питома водозабезпеченість в Україні. Для порівняння: у Європі — 9300 кубометрів на рік.
   День води цього року проходитиме під гаслом «Вирішення проблеми дефіциту водних ресурсів».
   Географічне положення України в центрі Європи обумовило велике значення транскордонного впливу поверхневих вод на стан її водних об'єктів.
   Водні ресурси України формуються не тільки за рахунок місцевого стоку і запасів підземних вод, а й значною мірою залежать від транзитного стоку — притоку річкових вод із зарубіжних країн.
   За запасами води, доступними для використання, наша країна є однією з найменш забезпечених країн Європи і зацікавлена в розробці ефективної регіональної стратегії
охорони і раціонального водокористування, яку б визнали і виконували всі країни регіону.
   Міжнародним співтовариством усвідомлено, що шлях до екологічно безпечного водокористування — впровадження принципів інтегрованого управління водними ресурсами. У цьому аспекті дедалі більшої актуальності набуває басейновий принцип управління водними ресурсами, хоча він ще не набув загальної практики впровадження.
   На сьогодні в системі Держводгоспу діє 7 басейнових управлінь, планується продовження цієї роботи у поточному році. Важливими напрямами діяльності комітету залишається приведення у відповідність водного та земельного законодавства, регулювання питань, пов'язаних із спецводокористуванням, орендою водних об'єктів, поділом водних ресурсів на категорії — місцевого та загальнодержавного значення, розробка програми оздоровлення малих річок, «Положення про басейновий принцип управління водними ресурсами» тощо. Планується створити Басейнові ради для здійснення Управління водними ресурсами басейнів річок на основі басейнової угоди, яка має стати правовим документом, що закріплює відносини договірних сторін - керівних представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних держадміністрацій, наукових, виробничих і громадських організацій областей басейну.
   Загострення проблем, пов'язаних з екологічним станом водних ресурсів та якістю води, спонукали введення у 2006 р. в Держводгоспі нової Програми моніторингу поверхневих вод, якою передбачено збільшення на 54 відсотки кількості пунктів спостережень. Зараз контроль якості поверхневих вод здійснюється на 507 створах за гідрохімічними та радіологічними показниками. Протягом минулого року виконано близько 250 тис. аналізів якості поверхневих і стічних вод. Розпочато видання інформаційного бюлетеня про якісний стан поверхневих вод в Україні.
   Головним забруднювачем водних ресурсів в Україні є комунальне та сільське господарство, хімічна, металургійна та гірничодобувна промисловість.
   Екологічний стан водних ресурсів держави зобов'язує вживати усіх важелів впливу, здійснювати регулярні перевірки додержання вимог водного законодавства. Посадовими особами водогосподарських організацій, вживаються заходи щодо здійснення перевірок дотримання водоохоронного законодавства (у 2006 році здійснено понад 15 тис. перевірок, що на 1300 перевірок більше, ніж у 2005 р.). На вимогу прокуратури здійснено 630 перевірок. За результатами перевірок 2600 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено штрафів на суму 208 тис. гривень, нараховано збитків, заподіяних державі внаслідок порушення водного законодавства, 23,2 млн. гривень, що на 13 млн. грн. більше ніж у попередньому році.
   Впорядкування водних об'єктів та територій навколо них - нагальна потреба сьогодення, адже питання водозабезпечення населення і галузей економіки значною мірою залежить від екологічного стану річок і водойм.
   Один з шляхів їх вирішення — це утримання в належному стані прибережних захисних смуг та водоохоронних зон.
   Із загальної довжини річок в Україні (206 тис. км) природоохоронні захисні смуги встановлено лише на третині усіх річок — 71 тис. км.
   У ряді областей виконуються лише деякі водоохоронні заходи, що не забезпечує комплексного підходу до екологічного оздоровлення басейнів малих річок.
   У 2006 році з метою вивчення стану забезпечення питною водою населення у сільській місцевості розпочато проведення паспортизації джерел і об'єктів питного водопостачання у сільській місцевості. Підготовлено і схвалено методичні рекомендації з порядку проведення паспортизації складання макета паспорта, розроблено програмне забезпечення інформаційної бази першого рівня з відповідним технічним забезпеченням його обробки, а також проведено паспортизацію у населених пунктах Дніпропетровської та Львівської областей.
   Важливою подією 2006 року стала участь Держводгоспу у роботі 4-ї Європейської конференції «Європа — INBO — 2006 року» — Міжнародної мережі басейнових організацій. Конференцією були відзначені позитивні напрацювання комітету у сфері управління водними ресурсами і рекомендовано розпочати співпрацю між басейнами річок в рамках проекту басейнів-близнюків.
   У складі Національного водного партнерства України комітет бере активну участь у роботі Глобального водного партнерства. Позитивом є також те, що Україну обрано до Бюро Європейської конвенції по співпраці на транскордонних водах (так званої Гельсінської).
   Всесвітній День водних ресурсів урочисто відзначається в усіх водогосподарських організаціях системи Держводгоспу України. Водночас наголошуємо на необхідності здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів.
Газета "Урядовий кур’єр", 22 березня 2007 року
  22 березня 2007 р.
Голодомору біль щемить...
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-вання відбувся круглий стіл з актуальних питань голодомору 1932-1933 років в Україні.
   У заході взяли участь відомі фахівці з провідних наукових установ країни: Інституту історії України НАН України, Київського національного університету ім.Т.Шевченка, Українського інституту національної пам’яті, а також викладачі і науковці навчальних закладів Рівного, депутати Рівненської обласної ради та Рівненської міської ради, громадські діячі, студенти.
   Присутні заслухали виступи доктора історичних наук, професора КНУ ім.Т.Шевченка Володимира Сергійчука – автора численних документальних публікацій з історії голодоморів та національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті;
   доктора історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту історії України Василя Марочка – одного з авторів Закону України "Про голодомор 1932-1933 років в Україні";
   заступника голови Українського інституту національної пам’яті, керівника Київського товариства "Меморіал" ім.Василя Стуса Романа Круцика.
   Ці авторитетні фахівці зробили вагомий внесок у виявлення і публікацію раніше засекречених документальних матеріалів і свідчень очевидців, а також у роз’яснення історико-політичних аспектів Закону України "Про голодомор 1932-1933 років".
   Учасники та гості круглого столу оглянули тематичну книжкову виставку, підготовлену працівниками бібліотеки НУВГП, та могли придбати книги цих істориків.

   Організувала цей захід кафедра українознавства НУВГП за сприяння ректорату університету.
  21 березня 2007 р.
Виставка до Міжнародного дня води
   22 березня - Міжнародний день води. Він проводиться з метою привернути увагу усього світу і кожної людини окремо до швидкого зменшення запасів питної води, змусити замислитися про економне й бережливе ставлення до води.
   До Міжнародного дня води в інформаційно-бібліографічному відділі бібліотеки (ауд.225,а) НУВГП відкрилась тематична виставка "Всесвітній день водних ресурсів". Вона експонуватиметься до кінця березня.
   Студенти, аспіранти і викладачі навчального закладу та й всі бажаючі можуть ознайомитися з підручниками, посібниками, періодичними виданнями, присвяченими охороні водних ресурсів, проблемам їх використання як в Україні, так і за
кордоном, а також переглянути водне законодавство, водний кодекс, нормативні акти.
   Звичайно, є тут і книги наших викладачів. Зокрема, А.В.Яцика, Ю.М.Грищенка, С.М.Гончарова, В.А.Гурина, В.Д.Дупляка, М.А.Сафонова, В.М.Сівака, А.Н.Квартенко, В.О.Орлова, В.М.Ярошевської, В.О.Турченюка, В.О.Орлова та А.М.Зощук.
   Найбільшою ж популярністю у студентів водогосподарських спеціальностей користується "Водне господарство України" А.В.Яцика та "Комплексне використання та охорона водних ресурсів" Ю.М.Грищенка.
   Окрім того, література водогосподарського напрямку широко представлена у тематичній картотеці "Водні ресурси України". А ще багато цікавих статей, пов’язаних з водним господарством, меліорацією, сільськогосподарською промисловістю
можна знайти у періодичних виданнях, що яскраво відображають сучасний стан водних ресурсів в Україні. Найкраще це висвітлено в останніх випусках журналів "Науковий світ", "Вода. Водоочисні технології", "Водне господарство України".
Ольга ГАВРИСЮК, бібліограф
  21 березня 2007 р. Спорт 
Гирьовий спорт
   Нещодавно у м.Харкові відбувся Чемпіонат України з гирьового спорту серед молоді, в якому взяли участь понад 140 учасників з 14 областей України. Юніорська збірна, до складу якої ввійшли і наші студентки, посіла третє місце, поступившись лише командам Полтавської та Дніпропетровської областей.
   Друге місце у ваговій категорії понад 60 кг виборола першокурсниця факультету екології та природокористування Ольга Бондар. А переможницею змагань у ваговій категорії до 60 кг стала Оксана Шульжук – вихованка Сарненської районної дитячо-юнацької спортивної школи, яка встановила рекорд України серед дівчат 1989-1991 років народження - 181 підйом.
   Отож, ці спортсменки зараховані до складу збірної команди України з гирьового спорту і вже у травні відстоюватимуть честь збірної і області на чемпіонаті Європи і світу, які також пройдуть у Харкові.
Євген КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання
  19 березня 2007 р.
   21 березня 2007 року кафедра українознавства за сприяння ректорату НУВГП організовує круглий стіл з актуальних проблем голодомору 1932-1933 років в Україні.
   Ця трагічна сторінка національної історії понад півстоліття в радянській Україні замовчувалася, а в сучасних умовах викликає неоднозначні оцінки і дискусії.
   У контексті визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу не підлягає сумніву необхідність всебічного висвітлення цієї проблеми на основі здобутків сучасної наукової думки, вітчизняної і зарубіжної історіографії.
   До участі в круглому столі запрошені відомі фахівці з провідних наукових установ країни: Інституту історії України НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українського інституту національної пам’яті, а також викладачі та науковці університетів Рівного, громадські діячі.

   У роботі круглого столу беруть участь:
   - доктор історичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка, академік Академії вищої школи України ВОЛОДИМИР СЕРГІЙЧУК – автор численних документальних публікацій з історії голодоморів та національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті;
   - доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, заслужений працівник науки і техніки ВАСИЛЬ МАРОЧКО – один із авторів Закону України "Про голодомор 1932-1933 років в Україні";
   - заступник Голови Українського інституту національної пам’яті, керівник Київського товариства "Меморіал" імені Василя Стуса РОМАН КРУЦИК.

   Ці авторитетні фахівці зробили вагомий внесок у виявлення і публікацію раніше засекречених документальних матеріалів і свідчень очевидців, а також у роз’яснення історично-політичних аспектів Закону України "Про голодомор 1932-1933 років".

   Круглий стіл відбудеться 21 березня 2007 року о 1200 у конференц-залі НУВГП (головний корпус, вул.Соборна, 11).

   Учасники та гості круглого столу зможуть оглянути тематичну книжкову виставку та придбати книги названих авторів.
   Запрошуємо всіх зацікавлених до пізнання правдивої історії українського народу на основі документальних свідчень епохи.

   Контактні телефони: 8-86; 8-097-526-85-76, 63-34-45.
  19 березня 2007 р.
Олімпійці на прийомі у ректора
Переможцям всеукраїнської студентської олімпіади та всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт вручено почесні дипломи та грамоти Міністерства освіти і науки України
   За традицією кращі студенти та їх наукові керівники в урочистій обстановці зустрілися з ректором університету В.А.Гуриним та проректором з наукової роботи М.М.Гіролем.
   Наш університет традиційно входить до першої десятки кращих вищих навчальних закладів за результатами участі студентів у предметних олімпіадах, - зазначив ректор.- Університет по праву гордиться своїми "олімпійцями". Як правило, це кадровий резерв університету. Саме ці студенти згодом вступають до магістратури, аспірантури, їх запрошують на роботу як в НУВГП, так і до науково-дослідних і проектних інститутів.
   Згадаємо ще раз наших переможців.
   Отож, дипломи першого ступеня отримали: Ірина Березюк (технологія виробництва будівельних конструкцій, виробів і матеріалів), Інна Мосійчук (водопостачання та водовідведення) та Сергій Колоша (хімія).
   Дипломи другого ступеня вручили: Олександру Шваї (водні біоресурси), Віталію Куті (фізика), Олександру Янчуку (землевпорядкування та кадастр), Віталію Вельгушу (розробка родовищ корисних копалин), Максиму Трохимчуку (водопостачання та водовідведення), Артему Шевчуку (гідромеліорація).
   Дипломами третього ступеня міністерство нагородило Андрія Бичика (автомобілі та автомобільне господарство), Олену Дейнеку (землевпорядкування та кадастр), Михайла Кучерука (технологія виробництва будівельних конструкцій, виробів і матеріалів), Максима Кідрука (деталі машин та основи конструювання).
   Ряд студентів також отримали заохочувальні дипломи. Це Сергій Цястусь (автомобільні дороги та аеродроми), Вадим Корнєєв (електротехніка, фізика), Андрій Данчук (опір матеріалів), Микола Сірук (теплогазопостачання та вентиляція), Дмитро Прокопчук (автомобілі та автомобільне господарство).
   Окрім того, дипломами за перемогу у конкурсі студентських наукових робіт нагороджено Сергія Швороба та Дмитра Гребеня.
   Як "додаток" до диплому студенти отримали премії. Премійовані і викладачі, які готували студентів до олімпіади, та їхні наукові керівники. Трохи зніяковілі від такої уваги "олімпійці" подякували своїм наставникам за допомогу у підготовці до змагань, викладачі ж, в свою чергу, побажали їм подальших успіхів і подякували керівництву університету за сприяння і підтримку, можливість брати участь в олімпіадах і конкурсах.
   А ще студенти мали гарну нагоду поспілкуватися з ректором за чашкою чаю, поговорити не лише про навчання, але й захоплення, дозвілля, плани на майбутнє.
Людмила БОРИСЕНКО
  16 березня 2007 р. Спорт 
   Чоловіча волейбольна команда НУВГП, перемігши у фінальному турнірі, вийшла у вищу лігу Всеукраїнської студентської ліги, де представлені вісім кращих команд з вищих навчальних закладів України.
   Готували команду - завідувач кафедри фізвиховання Богдан Зубрицький та старший викладач цієї ж кафедри Олександр Цицаркін.
  14 березня 2007 р.
Найдорожче для університету – майбуття його випускників
   27 лютого 2007 року Національний університет водного господарства та природокористування представляв майбутніх фахівців зі спеціальностей: "Облік і аудит", "Економіка підприємства", "Менеджмент організацій", "Управління персоналом та економіка праці", "Організація перевезень та управління на автомобільному транспорті".
   Дні кар’єри – вимога часу. Вони завжди збирають багато талановитої, перспективної молоді, яка бажає вчитися та працювати.
   Це учасники і переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, автори наукових праць і доповідей на конференціях, що відбувалися в провідних навчальних закладах України. На День кар’єри "Випускник - 2007" зібралася студентська молодь, обізнана з новими комп’ютерно-інформаційними технологіями, національними та світовими стандартами обліку, діловою іноземною мовою, з розумінням банківських, фінансових, ринкових питань та управління в різних галузях народного господарства України.
   У цьогорічному Дні кар’єри "Випускник - 2007" взяли участь керівники банківських структур, аудиторських фірм, представники підприємств, установ, організацій різних форм власності. Серед них: Рівненська філія "Приватбанк", ТзОВ "Реал-Авто" , Філія "Рівненська дирекція АТ "Індексбанк", ТзОВ "Арго", компанія "Фортеця-Оргтех", ТзОВ "Український папір", НВФ "Продекологія", ЗАТ "Реноме", ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" тощо.
   На цей раз випускникам факультетів менеджменту, економіки і підприємництва було запропоновано 60 пропозицій щодо працевлаштування, серед яких посади економістів, фінансових консультантів, бухгалтерів, менеджерів, маркетологів, логістів.
   Студенти мали нагоду отримати не тільки корисну інформацію, але й збагнути механізм становлення кар’єри, дізнатися, які саме фахівці сьогодні потрібні на ринку праці, про критерії їх відбору, співставити свої можливості з вимогами до молодого спеціаліста.
   Роботодавці мали нагоду відібрати талановитих економістів, бухгалтерів, менеджерів – майбутніх керівників у різних сферах ринкової економіки, розкрити перед ними перспективи професійного зростання та скерувати студентів на отримання тих знань і навичок, які необхідні на підприємствах, в установах, організаціях.
   Оперативному налагодженню контактів між роботодавцями і випускниками сприяло те, що студенти прийшли з анкетами та резюме, в яких
висвітлено їх додаткові вміння, навички, ділові якості.
   На Дні кар’єри виступив директор Рівненського міського центру зайнятості Грещук Андрій Васильович.
   Представники міського центру зайнятості надавали консультації з написання резюме, оволодіння механізмом самопрезентації на ринку праці, правові поради.
   Наразі Центр міжнародних та регіональних зв’язків університету готується до проведення Дня кар’єри для випускників інженерних спеціальностей, який відбудеться в квітні 2007 року.
З.РОЖКО,
зав.лабораторії регіональних зв’язків, макетингу та працевлаштування
  7 березня 2007 р.
Твори себе сам
У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася презентація проекту "Твори себе сам"
   Автором проекту, який складався з серії семінарів-тренінгів, є заслужений працівник освіти України, старший викладач кафедри менеджменту В.В.Нетепчук.
   Мета проекту – сприяти становленню студентів як майбутніх фахівців, активізувати внутрішні ресурси молоді для ефективної самореалізації в різних сферах суспільного життя, адаптації до принципів та законів ділового світу. Проект реалізований у формі семінарів, тренінгів, зустрічей з успішними представниками бізнесу, громадськими діячами, науковцями, вивчення рекомендованої літератури. Тривав семінір-тренінг три місяці, протягом яких його учасники розглянули такі теми, як лідерство та організаційна структура, огляд сучасного ринку праці, підготовка та проходження інтерв'ю, етика бізнесу та ділових стосунків, робота в команді, ефективні комунікації в управлінській діяльності та інші.
   Тринадцять випускників проекту – студентів факультетів менеджменту і прикладної математики та комп'ютерно-інтегрованих систем - отримали посвідчення про закінчення курсу "молодого бізнесмена", розповіли про особливості навчання, набуті нові навички та знання.
   У презентації взяли участь ректор університету В.А.Гурин, координатор з питань євро інтеграції С.М.Гончаров, декан факультету менеджменту В.П.Окорський, керівники компаній "Автобан", "Дакор", "Вертекс", а також майбутні учасники нового проекту "Твори себе сам", який стартує 17 березня.
Людмила СТУПЧУК
  7 березня 2007 р.
Весна іде, красу несе
   Міс університету – 2007 стала студентка факультету економіки і підприємництва Анна Тарасюк.
   Титул першої віце-міс журі присвоїло студентці факультету землевпо-рядкування та геоінформатики Іванні Горщар.
   Другою віце-міс обрана студентка факультету прикладної математики і комп’ютерно-інтегрованих систем Юлія Штеба.
   У конкурсі дівочої чарівності "Міс університету - 2007", який відбувся в обласному драматичному театрі, взяли участь дев’ятнадцять студенток з університету, технікуму технологій і дизайну та технічного коледжу. Красуням вдалося зачарувати серця вболівальників і журі не лише своєю вродою, а й дотепністю, привітністю, вміннями. Продемонструвати це їм допомогли конкурси бліц-інтерв’ю, танцювальний, вихід у ділових та купальних костюмах.
  1 березня 2007 р. Спорт 
Боксери з НУВГП завоювали бронзові медалі спартакіади міністерства
   Третьокурсники Національного університету водного господарства та природокористування Ярослав Похожай (механічний факультет) та Олександр Шепелюк (факультет будівництва та архітектури) посіли треті місця у своїх вагових категоріях – відповідно 48 та 51 кілограм на VІІІ Спартакіаді Міністерства освіти і науки, що відбулася в Донецьку. Вони нагороджені бронзовими медалями і дипломами.
   Всього ж у спартакіаді взяли участь 536 боксерів-аматорів, які представляли 25 вищих навчальних закладів України. Команду боксерів НУВГП готував викладач кафедри фізичного виховання університету Олександр Мельников.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ,
голова спортивного клубу НУВГП