17 січня 2007 р.
Освіті з питань охорони праці – пильну увагу
   На базі Національного університету водного господарства та природокористування згідно з наказом Міністерства освіти і науки України відбулося навчання керівних кадрів та спеціалістів з охорони праці вищих навчальних закладів Рівненської та Волинської областей. Навчання з проблем безпеки життєдіяльності людини поступово стає все актуальнішим в національній освіті. Адже відомо, що керівники вищих навчальних закладів повинні дбати не лише про високий рівень знань студентів та їх конкурентноздатність на ринку праці, але й про охорону праці та безпеку студентів і працівників.
   Ректор НУВГП Василь Гурин ознайомив учасників семінару з історією та сьогоденням навчального закладу, розповів про підготовку кадрів вищої кваліфікації та роботу, яка ведеться в установі щодо охорони праці.
   Начальники обласних управлінь освіти Рівненської області - Іван Вєтров та Волинської області - Михайло Попович, ректори вищих навчальних закладів, інспектори та інженери з охорони праці заслухали виступи працівників Рівненських обласних управлінь Міністерства з надзвичайних ситуацій Сергія Маркова, аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах Наталії Верусь, управління Держпожежнагляду Романа Пелеха, голови Ради Рівненської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Юрія Кравця, завідувача кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП Володимира Чабана та інших.
   У заході взяли участь також Володимир Степаненко – завідувач сектором безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки та Валерій Дивак – завідувач кафедри права і безпеки життєдіяльності Центрального інституту підготовки кадрів освіти Академії педагогічних наук.
   Як зауважив начальник служби охорони праці Міністерства освіти і науки Микола Васильчук, НУВГП обраний місцем проведення навчань як один з базових вищих навчальних закладів, у тому числі з охорони праці та безпеки життєдіяльності. До того ж саме в НУВГП готують ще й фахівців за цією спеціалізацією.
   Після закінчення навчання, яке триватиме два дні, його учасники складуть іспит і отримають посвідчення.
Людмила СТУПЧУК
  10 січня 2007 р.
Нове видання про раціональне використання водних ресурсів

СТАШУК Василь Андрійович
   У дніпропетровському видавництві "Зоря" вийшла з друку монографія голови Держводгоспу України В.А.Сташука під загальною редакцією академіка УААН П.І.Коваленка "Еколого-економічні основи басейнового управління водними ресурсами".
   У монографії подано відомості про водні ресурси України, їх кількісні та якісні показники, сформульовано основні принципи і фактори інтегрованого управління водогосподарськими комплексами, аналізуються негативні явища, пов'язані з використанням водних ресурсів, та основні причини погіршення водно-екологічної ситуації в країні.
   Автор також приводить аналіз водогосподарсько-екологічного стану в басейнах річок України, еколого-економічну оцінку антропогенного навантаження на них, основні принципи еколого-економічного районування території України з метою інтегрованого управління водними ресурсами. Пропонується також ряд заходів для економного і раціонального використання водних ресурсів.
   Видання розраховане на наукових та інженерно-технічних працівників водного господарства, а також студентів гідромеліоративних, екологічних, природничих і водогосподарських факультетів.
  10 січня 2007 р.

ГУРИН Василь Арсентійович
Ректора НУВГП обрано академіком Академії наук вищої школи України
   Диплом академіка Академії наук вищої школи на зборах вчених, які до неї належать, вручили доктору технічних наук, професору, ректору Національного університету водного господарства та природокористування Василю Гурину.
   У НУВГП працює кілька академіків цієї авторитетної громадської академії, які обов'яково повинні бути докторами наук.
   Це доктори наук, професори Василь Слюсарчук, Едуард Зінь, Святослав Кравець та Євген Бабич, які входять до рівненського осередку Академії наук вищої школи України.
Анна ЄЗЕРСЬКА
  10 січня 2007 р. Спорт 
На п’єдесталі 2006 – спортсмени і тренери університету

Оксана Маліновська
   Напередодні нового року спортивні журналісти Рівненщини провели рейтинг успішності рівненського спорту "П’єдестал – 2006". Серед найкращих спортсменів та тренерів, звичайно ж, і представники НУВГП.
   Так, у п’ятірці лідерів з неолімпійських видів спорту - третьокурсниця ФЗГ, майстер спорту, чемпіонка України з гирьового спорту серед юніорів Оксана Маліновська та другокурсник МЕФ, чемпіон світу з армреслінгу серед юніорів Сергій Стасюк.

  Сергій Стасюк
   А серед найкращих тренерів з неолімпійських видів спорту – старший викладач кафедри фізвиховання Євген Комаревич (гирьовий спорт) та старший викладач цієї ж кафедри, президент Федерації армрестлінгу в Рівненській області Олександр Комаревич (армспорт).
Алла ГУК