З Новим роком !
Бажаю Вам, нехай у Вас усе здійсниться
Всі мрії, побажання.
Море Вам усмішок, кохання.
Наснаги, звершень і добра.
Сердець гарячих і душі тепла.
А ще, щоб свинка всім Вам щастя.
Крокуйте у життя широким кроком.
Від всього серця і душі
Вітаємо всіх Вас із Новим роком !
Людмила ПОЛІЩУК,
комендант гуртожитку № 5
  25 грудня 2006 р. Спорт 
Нові успіхи гирьовиків
   Студенти НУВГП вдало виступили на ХIV міжнародному турнірі з гирьового спорту, який відбувся у Запоріжжі. На змаганнях виступили 240 провідних "гирьовиків" - спортсменів з Росії, Білорусі, Казахстану, Литви, Латвії, Молдови, Єстонії та України.
   До складу команди Рівненщини увійшли семеро наших студентів і одна майбутня абітурієнтка – Оксана Шульжук зі Степаня Сарненського району.
   Студентка ФЗГ Оксана Маліновська, піднявши гирю 120 разів, посіла IV місце.

Ольга Бондар
   У категорії понад 70 кілограм своїм виступом вразила першокурсниця ФЕП, кандидат у майстри спорту Ольга Бондар, яка перевищивши нормативи майстра спорту, посіла друге місце.
   Майстром спорту України став і четвертокурсник ФБА Володимир Адамчук (категорія до 70 кілограм), з сумою 155 підйомів.
   Близькими до виконання нормативу майстра спорту були і студенти ФБА Іван Макаренко і Сергій Криса, які показали
Володимир Адамчук
хороші результати. Отож, можна сподіватися, що наступний рік принесе їм удачу.
   Користуючись нагодою, бажаю усім спортсменам нашого університету великих успіхів у навчанні і спорті.
Євгеній КОМАРЕВИЧ,
старший викладач кафедри фізвиховання
  25 грудня 2006 р. Спорт 
Сила проти насилля
   У Дніпропетровську відбувся VII Всеукраїнський відкритий турнір з армспорту під назвою "Сила проти насилля". Проведенню турніра, в якому взяли участь кращі спортсмени - майстри спорту та кандидати в майстри України, Росії і Білорусі, значно посприяли потужна підтримка спонсорів і значні грошові премії.
   Рівне на турнірі представляли провідні спортсмени нашого університету Сергій Ващук (ФВГ), Іван Лук'янчук (ФПМ), Роман Мамончук (ФЗГ), Олександр Омельяненко, Сергій Стасюк, Олег Чикалюк, Назар Леснік (МЕФ) та автор цих рядків Ірина Садовська.
   Організатори змагань, "скоротивши" вагові категорії (чоловіки – 60, 70, 80, 90 і понад 90, жінки - 60 і понад 60), зробили гру ще напруженішою і цікавішою.
   Переможцем на праву руку у ваговій категорії 60 кілограм став Олег Чикалюк. На ліву руку йому, на жаль, пощастило менше, тому у загальному підсумку він посів третє місце. Ірина Садовська виборола четверте місце серед жінок у категорії 60 кілограм.
     У загальному підсумку рівненська команда зайняла четверте місце.
   Тренер Рівненської збірної Олександр Комаревич теж взяв участь у змаганнях як суддя першої категорії.
Ірина САДОВСЬКА, студентка ФЕіП
  22 грудня 2006 р.
Cвято в бібліотеці
   В день Святого Миколая відбулась важлива подія в житті бібліотеки - відкрив свої двері оновлений читальний зал. Цієї події з нетерпінням чекали не лише працівники бібліотеки, але і весь університет, особливо студенти.
   Цьому передувала велика праця, адже потрібно було у зв’язку з ремонтом заново упорядкувати та перемістити весь фонд читального залу. Тепер читальний зал має сучасний вигляд, нові меблі, оформлений квітами і спонукає до плідної праці.
   На відкритті були: керівництво університету, працівники бібліотеки, студенти. Урочисто перерізали стрічку ректор університету Василь Гурин та директор бібліотеки Алла Крива. Ректора та проректорів університету зустріли хлібом–сіллю працівники бібліотеки, сказали привітальне слово і студенти. Проректор з науково–педагогічної та методичної роботи Анатолій Альфонсович Білецький вручив читальному залу новий годинник, по якому тепер будуть звіряти і розраховувати свій час всі, хто тут працюватиме.
   Присутні також ознайомились з новою сторінкою на веб–сайті бібліотеки - електронним каталогом. Тепер всі бажаючі можуть зі свого комп’ютера заглянути в каталог бібліотеки та відшукати потрібну книгу.
   Це не єдина подія цього року в житті бібліотеки, що підтверджує особливу увагу до неї керівництва університету. Навесні відкрили свої двері нові приміщення: інформаційно–бібліографічний відділ, читальний зал періодичних видань, відділ науково–технічної обробки літератури.
Світлана ГАВРИСЮК,
заступник директора бібліотеки
  18 грудня 2006 р.
Заслужений працівник культури України – звучить гордо
   Почесного звання "Заслужений працівник культури України" удостоєна Алла Миколаївна Покотило – засновник самодіяльної народної хорової капелли Національного університету водного господарства та природокористування, зараз же ця капелла носить назву "Гамалія". Така честь – отримати нагрудний знак до почесного звання та почути привітання Президента України Віктора Ющенка випадає не кожному.
   Алла Миколаївна пропрацювала керівником хору понад 20 років. Весь цей час у її починаннях підтримували колишні декани механічного факультету В.Д.Клин та В.С.Зінь, а також колишній ректор нашого навчального закладу С.Т.Вознюк.
   Саме за вмілого керівництва Алли Миколаївни колектив був удостоєний звання народного, а також став лауреатом телетурніру "Сонячні кларнети", неодноразовим лауреатом всеукраїнських, всесоюзних фестивалів і конкурсів, дипломантом патріотичної пісні.
   Зараз Алла Миколаївна на пенсії, але вона не облишає справу всього свого життя. Алла Миколаївна працює хормейстером у Клеванській школі-інтернаті для слабозорих дітей. Хор вже має чимало заслуг – лауреат фестивалів "З вірою в майбутнє", "Моя ти земле калинова", не раз виступав для мешканців та гостей міста Рівного в органному залі.
   За роки сумлінної праці Алла Миколаївна створила 40 колективів, 28 з них – на Рівненщині, і можливо, це ще не край...
Наталія ПАРХОМЧУК
  15 грудня 2006 р.
Карта, як буханка хліба, повинна бути свіжою
   У Рівному відбулася регіональна нарада, на якій вчені, господарники і представники влади міркували над тим, як за допомогою сучасних ГІС-технологій сприяти вирішенню проблем нашого регіону. У ній взяли участь і науковці НУВГП, зокрема кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики.
   За загальноприйнятими європейськими нормами карти місцевості не повинні бути старішими п'яти років, тож їх потрібно постійно оновлювати. Що ж стосується Рівненщини, то за словами фахівців, значну частину карт області складали понад двадцять років тому. А використання таких карт, як зазначив перший заступник голови Держслужби геодезії, картографії та кадастру Валентин Липський, може привести до надзвичайних ситуацій, смерті людей і значних матеріальних збитків.
   Однак застарілість карт не єдина проблема області в цьому напрямку. Учасники наради наголошували на тому, що щільність пунктів державної геодезичної мережі на Рівненщині є вдвічі нижчої норми. Проблеми можна вирішити за допомогою сучасних геоінформаційних систем, космічних зйомок та цифрового картографування.
   Вчені вважають, що головним завданням на теперішній час є саме створення цифропланів для всіх населених пунктів області. Це допоможе запобігти негативним наслідкам, а також сприятиме нормальному розвитку регіону.
Людмила БОРИСЕНКО
  15 грудня 2006 р.
Задля затишку і комфорту
   Не секрет, що не менш важливим для студентів, ніж умови навчання, сучасне навчально-технічне обладнання і кваліфіковані кадри, є побутові умови. Те, де і в яких умовах проживає і харчується студент, чи має він можливість займатися спортом, регулярно приймати душ, прати і приводити в порядок особисті речі. Може, це комусь здається і не настільки важливим, але ми все-таки живемо вже в ХХI столітті і до того ж майже в центрі Європи.
   Питанням створення належних побутових умов для студентів, які мешкають в гуртожитках, керівництво НУВГП приділяє чималу увагу, тож жити в гуртожитках університету з кожним роком стає все комфортніше.
   З ініціативи декана, викладачів і студентів факультету економіки і підприємництва, підтриманої ректоратом університету, в гуртожитку № 2, де живуть майбутні економісти і бухгалтери, нещодавно відремонтовані пральня, кімната побуту, душові кімнати. У цих приміщеннях зроблено сучасний ремонт, замінено обладнання, встановлені нагрівачі води, ванни. Тепер студентки (а в гуртожитку з 500 його мешканців майже 400 – дівчата) можуть приймати
душ незалежно від того, чи виділяють гарячу воду, і прати речі в машинах-автоматах.
   У підвальному приміщенні гуртожитку, (який, до речі, позбавлено його традиційного підвального вигляду) також обладнано кімнату для занять спортом, де можна і в настільний теніс пограти, і на тренажерах розім'ятися. А серед студентів факультету економіки і підприємництва – чимало тих, хто дружить зі спортом і для кого заняття фізкультурою входять в щоденний розпорядок дня.
Людмила БОРИСЕНКО
  8 грудня 2006 р.
На навчання і роботу – до Вроцлава
   В університеті відбулася презентація проекту "Тепер Вроцлав". Представники відділу промоції Вроцлава, конфедерації семи державних вищих навчальних закладів і передових підприємств Нижньої Сілезії розповіли студентам про проект, основна мета якого - пропагування Вроцлава не лише як міста привабливого своїми краєвидами та історією, архітектурою та екскурсійними турами, але й сприятливого для навчання, працевлаштування та проживання.
   Олександр Хойло, один з представників робочої групи, розповів про історію міста. Давня і сучасна архітектура міста утопає в зелені. Вроцлав найбільш зелене місто Польщі – на мешканця припадає 25 кв.м зелені (не рахуючи рослинності в житлових районах). У центрі міста простягнувся закладений в XVIII столітті Щитніцький парк, в якому росте понад 370 видів дерев і кущів, а також знаходиться оригінальний Японський сад. Гарним місцем для прогулянок є ботанічний сад з чудовою виставкою квітів, оранжереєю, альпінаріумом і найбільшою в Польщі колекцією кактусів, а також зоопарк, заснований в 1865 році, в якому знаходиться біля 5,5 тис. тварин.
   Агнєшка Матушняк з Вроцлавського університету розповіла про напрямки і спеціальностями, за якими можна навчатися у цьому закладі. Це може бути як платне навчання, так і безкоштовне, доступне усім бажаючим. Так, за програмою Sokratus Erasmus, наприклад, за семестр навчання (по дві пари в тиждень) необхідно заплатити 220 євро, якщо ж це будуть курси англійської мови вартість зросте вже до 1700 евро за семестр. Але за умови тісного співробітництва між університетами навчання безкоштовне. Цікавим є й те, що навчання в аспірантурі університету безкоштовне, а кращі аспіранти отримують ще й стипендію. Отож бажаючим є можливість навчатися і в аспірантурі.
   Існує також літня програма навчання польській мові і культурі, тривалістю у чотири тижні.
   Саме те, що вас цікавить - навчання і працевлаштування, підтвердження диплому, вступні іспити, проживання і працевлаштування у Вроцлаві можна знайти на сайтах www.teperwroclaw.pl, www.uni.wroc.pl
  6 грудня 2006 р.
Навчальний посібник для інженерів-будівельників-технологів
   У редакційно-видавничому центрі університету побачив світ навчальний посібник доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри технології будівельних виробів і матеріалознавства Л.Й.Дворкіна та кандидата хімічних наук, доцента цієї ж кафедри І.Г.Скрипника "Фізико-хімічні і фізичні методи дослідження будівельних матеріалів".

Л.Й.Дворкін

І.Г.Скрипник
   Навчальний посібник призначений для студентів спеціальності "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів" денної і заочної форм навчання. Представлений матеріал є основою для виконання лабораторних робіт, спрямований на вміння вибирати та поєднувати різні методи фізико-хімічних і фізичних досліджень у проведенні науково-дослідної роботи студентами в процесі фахової підготовки спеціаліста будівельника-технолога та на застосування їх і для проведення досліджень і контролю якості будівельних матеріалів на практиці.
   Розробка технології виготовлення ефективних будівельних конструкцій, виробів і матеріалів передбачає встановлення взаємозв'язку між їх складом, структурою та властивостями, оптимізацію складу вихідної сировини і фізико-хімічних процесів її обробки. Залежно від поставленої мети використовують ті або інші інструментальні фізико-хімічні і фізичні методи досліджень матеріалів на атомно-молекулярному, субмікроскопічному, мікроскопічному та макроскопічному рівнях.
   Використання фізико-хімічних і фізичних методів досліджень спрямоване на вивчення основних закономірностей, технологічних процесів, склад сировинних сумішей і готових продуктів, що дозволяють прогнозувати експлуатаційні властивості кінцевого продукту і виготовляти у промисловості будівельні матеріали з наперед заданими фізико-механічними і фізико-хімічними властивостями на основі використання ресурсозберігаючих технологій.
   Володіння методами фізико-хімічних і фізичних досліджень дозволяє визначати якісний і кількісний склад матеріалів, їх будову, структуру та властивості в широких межах температур, в різних агрегатних станах, при незначних і великих концентраціях компонентів та ін. Дослідження властивостей матеріалів на сучасному науковому рівні основані не на даних одного будь-якого методу досліджень, навіть самого сучасного, а на даних комплексу незалежних методів. Тільки такий підхід до вивчення досліджуваного об'єкту виключає однобічність досліджень і гарантує достатню надійність одержаних результатів.
Наталія ПАРХОМЧУК
  1 грудня 2006 р. Спорт 
Міжнародний турнір з боксу
   У м.Кузнецовську відбувся традиційний міжнародний турнір з боксу ім. розвідника Миколи Кузнецова.
   У змаганнях взяли участь 156 учасників з п'яти країн. Серед них і четверо студентів НУВГП, які виступили досить успішно і підтвердили високу репутацію боксерів-водників.
   Третьокурсник факультету землевпорядкування та геоінформатики Ілля Карпов здобув срібну медаль, а третьокурсник факультету будівництва та архітектури Олександр Шепелюк і четвертокурсник факультету менеджменту Василь Ковальчук стали бронзовими призерами у своїх вагових категоріях.
   Тренер боксерів – асистент кафедри фізвиховання Олександр Мельников.
Анатолій ОНУЦЬКИЙ