30 листопада 2006 р.
Нові видання
   У редакційно-видавничому центрі університету побачили світ нові видання. Серед них - інтерактивні комплекси А.М.Красовської, Т.Б.Борисюк, В.О.Мельник "Англійська мова", Н.М.Будінкової "Фізико-хімічні методи аналізу", В.В.Лутаєва "Організація праці керівника", В.І.Бредюка "Економетрія", О.М.Гладкої "Інформатика та комп’ютерна техніка", Н.В.Збагерської "Матеріально-технічне забезпечення підприємства".
   Окрім того, нещодавно вийшли з друку навчальні посібники І.Т.Шинкаренка, В.М.Стрільця, Б.І.Червоного, І.О.Похальчука "Теорія механізмів і машин. Практикум", О.Д.Антонова "Інженерні вишукування для будівництва", Л.Й.Дворкіна, І.Г.Скрипника "Фізико-хімічні і фізичні методи дослідження будівельних матеріалів",    а  також    монографія
Л.І.Безтелесної "Ринкові механізми управління людським розвитком", довідник А.А.Білецького "Кваліфікаційні характеристики" та збірник наукових праць НУВГП у чотирьох частинах.
Олена КОНОНЧУК
  29 листопада 2006 р. Спорт 
Спортивне свято у НУВГП
   У спортивному корпусі НУВГП відбулося спортивне свято, присвячене підведенню підсумків спортивно-масової роботи у минулому навчальному році. У цей день також урочисто відкрито міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям, а ще - новий тренажерний комплекс на території студмістечка і дві спортзали у підвальному приміщенні спорткомплексу, що дозволить займатися за будь-яких погодних умов і при вечірньому освітленні. Викладачі та студенти, а також спеціалізовані медичні групи, для яких створене відповідне кондиціонування, вже мають можливість займатися у цих спортзалах, зокрема, у секціях ритмічної гімнастики, боротьби.
   На заході, окрім адміністрації університету, були присутні і представники міської влади – заступник міського голови Світлана Богатирчук-Кривко та начальник управління молоді і спорту Рівненського міськвиконкому Сергій Шевчук.
   Проректор Сергій Ковальов привітав провідних студентів-спортсменів, а завідувач кафедри фізичного виховання Богдан Зубрицький зачитав наказ про відзначення наших кращих спортсменів.
   Зокрема, серед них ті, що виконали норматив майстра спорту: випускник ФМ Олексій Натина та третьокурсниця ФЗГ Оксана Маліновська з гирьового спорту, п’ятикурсник МЕФ Олег Чикалюк, четвертокурсник ФПМ Іван Лук’янчук та другокурсник МЕФ Сергій Стасюк з армспорту. А ще, вісім чоловік, що виконали норматив кандидата у майстри спорту з різних видів спорту. Також відзначені наші чемпіони: Сергій Стасюк - чемпіон світу з армспорту, Оксана Маліновська та Іван Макаренко (ФБА, 3 курс) – чемпіони України з армспорту, Сергій Ситницький (ФМ, 3 курс) – чемпіон молодіжних ігор України з веслування, Ольга Полховська (ФЕіП, 2 курс) - чемпіонка України з велоспорту, яка увійшла до збірної команди України з велоспорту, Ірина Садовська (ФЕіП, 4 курс) – срібна призерка кубку України з армспорту.
   Окрім того, нагороджені переможці і призери VII Універсіади серед збірних команд факультетів: механіко-енергетичний факультет – І місце, факультет будівництва та архітектури – ІІ місце, факультет менеджменту – ІІІ місце, а також переможці спартакіади студмістечка серед збірних команд гуртожитків: гуртожиток № 4 – І місце, гуртожиток № 6 – ІІ місце, гуртожиток № 1 – ІІІ місце.
   Не забули і про викладачів, які докладали чимало зусиль задля підготовки чемпіонів світу та України, майстрів спорту та кандидатів у майстри спорту і просто хороших спортсменів. Тренери і викладачі були нагороджені грошовими преміями. Висловлені також подяки за якісну організацію спортивно-масової роботи, досягнення у спорті завідувачу кафедри фізвиховання Богдану Зубрицькому та десятьом викладачам кафедри.
   Продовжилося свято показовими виступами провідних спортсменів з гирьового спорту, армспорту, боротьби дзюдо та баскетболу. А ще увазі присутніх були представлені номери художньої самодіяльності. Особливе враження справив виступ танцювального колективу, який продемонстрував свою високу майстерність у брейк-дансі.
Наталія ПАРХОМЧУК
  27 листопада 2006 р.
Студент року
   Підбито підсумки акції "Студент року-2006", організаторами якого стали Рівненська міська молодіжна організація "Фундація регіональних ініциатив" та Молодіжна рада Луцька. У заході брали участь і студенти НУВГП.
   У номінації "студент-спортсмен" фіналістом став третьокурсник факультету менеджменту Сергій Ситницький, чемпіон Молодіжних ігор України з веслування.
   До фіналу (правда, без першого призу) у номінації "студент-науковець" потрапив п’ятикурсник факультету менеджменту Сергій Мартинюк.
   Окрім них, переможцями стали ще кілька рівнян. Це Людмила Стукалова з РДГУ ("студент-митець"), Наталя Бігун ("студент-підприємець") та Олександр Курсик з МЕГІ ("студент-журналіст").
Анна ЄЗЕРСЬКА
  21 листопада 2006 р.
Освіта та кар’єра
   16 – 18 листопада в Києві в Українському домі відбулася Міжнародна спеціалізована виставка "ОСВІТА ТА КАР’ЄРА 2006" – ДЕНЬ СТУДЕНТА, в якій взяв участь і наш університет.
   Цей захід дав можливість навчальним закладам презентувати найвагоміші творчі надбання та педагогічні інновації, ознайомити з найкращим досвідом організації навчально-виховного процесу, авторськими проектами, новим поколінням навчальної літератури.
   Так, на стендах Національного університету водного господарства та природокористування відвідувачі могли ознайомитися з напрямками і спеціальностями підготовки в навчальному закладі, науковою роботою, яку ведуть викладачі та студенти, отримати інформаційні матеріали, ознайомитися з новою літературою, підготовленою у редакційно-видавничому центрі університету.
   На відкритті виставки виступив міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко, представники освітніх закладів України і Франції. Останні розповіли про можливість навчання українських студентів у вищих навчальних закладах Франції та їх участь у спільних науково-освітніх програмах.
   У ці ж дні в Українському домі відбувалася Всеукраїнська виставка науково-дослідних робіт студентів у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук. Як розповів начальник науково-дослідного управління Володимир Востріков, від нашого ВНЗ було представлено чотири розробки. Це "Фільтр для очистки води" п’ятикурсника ФГТБ Сергія Косяка, "Удосконалений дощувальний насадок Роса – 3" четвертокурсника ФГТБ Олександра Черухи, "Технологія утилізації промивних вод водопровідних станцій" другокурсниці ФВГ Анни Гіроль та "Магнітні пристрої для галузі сільського господарства" другокурсниці ФМ Наталії Вострікової.
   За вагомі досягнення в організації студентської науково-дослідної роботи університет нагороджений дипломом Міністерства освіти та науки і товариства "Знання".
Леонід БАДИНСЬКИЙ,
фахівець Центру міжнародних та регіональних зв’язків
  21 листопада 2006 р.
   Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів оголошує прийом заявок на виконання прикладних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР), спрямованих на виконання наукових частин Комплексної державної програми енергозбереження України (КДПЕ) та Програми державної підтримки розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики (НВДЕ).
   З 1 серпня до 30 вересня щорічно Національне агентство приймає заявки на виконання прикладних НДДКР з чітко визначеними практичними результатами в рамках пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки в галузі енергозбереження.
Іван СТАТНИК,
керівник спеціалізованої групи з енергозбереження
  13 листопада 2006 р.
Місто очима молодих
   У Національному університеті водного господарства та природокористу-вання відбулася виставка творчих робіт студентів спеціальності "архітектура", присвячених розвитку Рівного.
   З роботами майбутніх архітекторів ознайомився міський голова Віктор Чайка та його заступники, начальники управлінь, депутати міської ради. Це було тим більше цікаво, що частина студентських проектів була виконана на замовлення Рівненського міськвиконкому. Керівники міста поставили перед кафедрою архітектури та її вихованцями конкретні архітектурні завдання, визначивши такі об'єкти як Паркова зона річки Устя, в'їзди в місто зі сторони Сарн і Луцька, комплексна забудова центрального кварталу міста в межах вулиць Соборна – Чорновола - Драгоманова - 16 Липня, завершення забудови комплексу обласних адміністративних будівель по вул.Лермонтова і багато інших проектних позицій.
   Представляючи кафедру архітектури та її вихованців, ректор університету Василь Гурин розповів про завдання і здобутки викладачів та студентів. Про підготовку майбутніх архітекторів і співпрацю з міською управою говорили декан факультету будівництва та архітектури Григорій Масюк, завідувач кафедри архітектури Петро Ричков, доцент кафедри Омелян Юрчук.
   Треба зауважити, що хоча на виставці було представлено 60 проектів, в архівах кафедри архітектури зберігається понад 300 студентських проектів, присвячених розвиткові міста. І переважна більшість з них надзвичайно цікаві і перспективні, готові до впровадження.
   Серед виставлених робіт особливу увагу відвідувачів виставки привертали проекти Петра Бенедюка "Офісно-готельний комплекс на перехресті вулиць Гагаріна-Костромська", Михайла Прищепи "Торгово-офісний комплекс" на перехресті цих же вулиць (керівник обох робіт – доцент О.М.Юрчук), Ірини Тадри "Універсальний спортивний комплекс по вулиці Макарова" (керівник- старший викладач В.Ф.Ковальчук), Юрія Андрійчука "Діловий центр з універсальною концертною залою" (керівник – доцент Є.П.Олійник), які стали переможцями республіканського конкурсу студентських проектів.
   Студентські проекти, як зазначали присутні на виставці містобудівники-практики, відрізняються високим професіоналізмом, оригінальністю, раціональним конструктивним рішенням. Окрім нормативних архітектурно-будівельних вимог, всі вони передбачають сучасне вирішення будівель, перехід від традиційних схем до більш складних просторових рішень.
   Міського голову студентські проекти зацікавили неабияк. Віктор Чайка зауважив, що співпраця між НУВГП, де зосереджено найбільший в місті творчий і науковий потенціал, має бути пліднішою. А ще запропонував студентам на замовлення міськвиконкому самим спроектувати, а потім побудувати студентський парк - таким, яким його хочуть бачити молоді – з танцювальними майданчиками, спортивними кортами, виставковими залами і навіть місцем для відпочинку екстремалів.
Людмила СТУПЧУК
  9 листопада 2006 р.
Новосілля освітян
   У 1998 році трудовий колектив, адміністрація технічного коледжу, обласне управління освіти виступили з ініціативою перед Міністерством освіти про реконструкцію гуртожитку під 54-ох квартирний житловий будинок.
   Будівельна організація "Будреконструкція", яка стала генеральним підрядником згідно з тендером, провела відповідні будівельні роботи. Проектом передбачалося виконання капремонту внутрішніх систем подачі холодної та гарячої води, газу, встановлення приладів обліку (загальна площа квартир – 3453 м.кв., вартість одного метру квадратного становила – 339,13 грн.).
   Реконструйований будинок в 2003 році був підготовлений до здачі державній комісії. У жовтні 2006 року будинок переданий в комунальну власність міста.
   Завдяки такій потрібній і в той же час нелегкій справі працівникам коледжу, університету та освітянам інших навчальних закладів міста Рівне вдалося суттєво поліпшити свої житлові умови.
Геннадій ТИХОНОВ,
заступник директора технічного коледжу
  9 листопада 2006 р. Спорт 
Студент "водного" – чемпіон світу
   Другокурсник механіко-енергетичного факультету Національного університету водного господарства та природокористування Сергій Стасюк став чемпіоном світу з армреслінгу серед юніорів у ваговій категорії 80 кілограм. Він переміг усіх суперників, у фіналі поборовши представника Бразилії. Рівненщина ще не знала таких висот в армреслінгу.
   У чемпіонаті світу з армреслінгу, що відбувся в Манчестері (Велика Британія), взяли участь команди 43 держав. Збірна України, в якій брали участь і Рівненські спортсмени, здобула третє місце, поступившись лише рукоборцям Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки.
   У збірній України, окрім Сергія Стасюка, виступили студенти НУВГП Іван Лук’янчук та Олег Чикалюк.
   П’ятикурсник механіко-енергетичного факультету Олег Чикалюк теж продемонстрував високий результат, виборовши шосте місце
серед дорослих спортсменів в категорії 60 кілограм.
   Перемога рівненських спортсменів була б не можливою без допомоги і тренерської підтримки Олександра Комаревича, старшого викладача кафедри фізвиховання НУВГП.
   Заняття армспортом і гирьовим спортом досить популярні серед студентів університету. Свідченням цього є численні перемоги спортсменів з "водного" на чемпіонатах області, України, міжнародних змаганнях, спартакіадах міністерства освіти. Серед кращих - Оксана Маліновська, Ольга Бондар, Володимир Адамчук, Назар Леснік, Микола Кельнік, Віктор Калинович, Олександр Омельяненко, Антоніна Малявчик, Вікторія Селях, Євгенія Супрун вихованці тренерської школи Євгена та Олександра Комаревичів.
   Вітаємо наших студентів з перемогою і бажаємо їм завжди бути у такій спортивній формі і з таким бойовим духом.
Ірина САДОВСЬКА,
четвертокурсниця факультету економіки і підприємництва,
кандидат у майстри спорту з армреслінгу
  8 листопада 2006 р.
   10 листопада о 14 годині в корпусі 2А Національного університету водного господарства та природокористування відбудеться презентація студентських проектів факультету будівництва та архітектури, присвячених розвитку міста Рівне.
   У презентації візьмуть участь керівники міста, депутати, студенти, викладачі, представники громадських організацій.
  8 листопада 2006 р.
Шалантух 2006
   9 листопада в міському палаці "Текстильник" розпочинається ХVI Міжнародний фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр "Шалантух-2006"
   У фестивалі беруть участь колективи з Києва, Умані, Хмельницького, Полтави, Херсона, Чернігова, Львова, Дніпропетровська, Одеси, Рівного, а також з російського міста Новомосковська.
   Організаторами заходу виступили Міністерство у справах сім’ї та молоді, управління у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації, Національний університет водного господарства та природокористування, громадська організація "КВН Рівненщини".
   Завершиться фестиваль 12 листопада нагородженням переможців та гала-концертом.
  7 листопада 2006 р.
Шукаємо таланти
   Нещодавно в університеті відбувся вже традиційний конкурс для першокурсників "Таланти серед нас". Адже у кожній групі або на факультеті обов’язково знайдеться талановитий студент чи студентка.
   Всього ж до конкурсу було включено десять жанрів: інструментальний, вокальний, соліст-інструменталіст; сольний спів, дует, тріо; хореографічний; театральний; художнє читання, оригінальний жанр, гумор та сатира, ведучі концертних програм.
   А найталановитішими журі визнало наступних учасників: Ольгу Казимірську (художне читання) та Антона Кравця (соліст-вокаліст) з ФВГ; Андрія Кудріча (соліст-вокаліст) та "ВІА" (вокально-інструментальний ансамбль) з ФБА; Ольгу Садовець (солістка-вокалістка), Наталію Ткачук (художнє читання), "Брейк данс" (танцювальний колектив) з ФЕП; Вікторію Новак (авторська поезія), Ольгу Абрамович (гумористичне читання) та драматичний колектив з ФЗГ; Андрія Федосюка (вокаліст) та Наталю Абрамову (ведуча концерту) з ФМ; фольклорний ансамбль "Ягілочка" (ФГТБ); Дмитра Машкова (танець), Олесю Товсту (гумор), Тараса Меланчука (власна поезія) і Андрія Гнатіва (власна пісня) з МЕФ; Богдана та Тетяну Климець (танець), Василя Миніга і Ярослава Лаща (сучасний танець), Романа Шелуху, Дмитра Цвєтіка і Романа Приймачука (вокал) з ФЕіП.
   І все ж конкурс є не лише конкуренцією і змаганням, а ще й відпочинком.
   Отож, незабаром відпочиватимемо вже на "Шалантусі".
  6 листопада 2006 р. Спорт 
Спартакіада
   Нещодавно у Білій Церкві відбулася Всеукраїнська спартакіада Міністерства освіти і науки України серед працівників вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації.
   Команда Рівненської області з мініфутболу була сформована на базі НУВГП. Результати виступу команди у відбірковій групі такі:
        Рівненська обл. - Сумська обл. 1:0,
        Рівненська обл. - Миколаївська обл. 0:0,
        Рівненська обл. - АР Крим 3:0,
        Рівненська обл. - м. Київ 4:0.
   Підсумок - 1 місце у групі.
   А ось це результати виступу команди у фінальній групі:
        Рівненська обл. - Київська обл. 1:1,
        Рівненська обл. - Івано-Франківська обл. 3:0,
        Рівненська обл. - Волинська обл. 2:0.
   У загальному підсумку команда Рівненської області виборола друге місце, перше місце у команди Київської області.
   В складі команди виступали Сергій Остапчук, Євгеній Бабіч, Юрій Кособуцький, Олександр Григорович та Юрій Кумейко. Капітан команди – Олександр Григорович, старший викладач кафедри фізвиховання.
Сергій ОСТАПЧУК,
доцент кафедри землевпорядкування
  2 листопада 2006 р. Спорт 
Змагаються рукоборці
   Нещодавно студенти університету взяли участь у змаганнях на Кубок України з армспорту, що відбулися в місті Севастополь.
   В змаганнях взяли участь понад 200 учасників з 18 команд з усіх куточків України.
   Наше місто представляли дев’ять спортсменів: Сергій Ващук (випускник НУВГП), Роман Катишев (МЕФ, ІІІ курс), Віктор Калинович (МЕФ, V курс), Юрій Коноба (ФЕіП, ІІІ курс), Роман Мамончук (ФЗГ, ІІ курс), Назар Леснік (МЕФ, V курс), Олександр Омельяненко (МЕФ, ІІІ курс), Ірина Садовська (ФЕіП,ІV курс), Микола Кельник (ФВГ, ІІІ курс). В цілому наші спортсмени виступили добре, посівши сьоме командне місце. Особливо порадували високим результатом Олександр Омельяненко, який виборов перше місце, Ірина Садовська, що здобула срібну та бронзову винагороди відповідно на праву та ліву руки та Микола Кельник, який виборов третє місце на праву і четверте на ліву. Тренував переможців старший викладач кафедри фізвиховання Олександр Комаревич.