Студенти обговорили питання енергоефективності

Студенти обговорили питання енергоефективності

Cемінар з питань енергоефективності відбувся в Науковій бібліотеці НУВГП.

Традиційно на початку жовтня проходить всеукраїнський Тиждень енергоефективності. Західпокликаний продемонструвати громадськості та бізнес-спільноті переваги енергозбереження й використання енергоефективних технологій,  їх економічну доцільність та значення для навколишнього середовища.

Вищі навчальні заклади, що приєдналися до Тижня енергоефективності, організували власні заходи, спрямовані на популяризацію питань енергоефективності та поширення досвіду реалізації енергозберігаючих проектів. Серед них і НУВГП.

Зокрема, в інформаційно-бібліографічному відділі бібліотеки експонувалася виставка літератури «Енергозбереження — справа державної ваги», а викладачі кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин і кафедри автоматизації, електротехніки та комп’ютерно-інтегрованих технологій провели зі студентами семінар з питань енергоефективності, де йшлося про можливі шляхи підвищення енергоефективності, впровадження механізмів використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Перед майбутніми фахівцями виступили старший викладач кафедри автоматизації , електротехніки та комп’ютерно-інтегрованих технологій Юрій Підгайний, який розповів про здобутки щодо підвищення енергоефективності міста Славута. Він також продемонстрував студентам сучасне обладнання для проведення енергетичного аудиту. Керівник Рівненського центру маркетингових досліджень, директор Надслучанського інституту НУВГП Тарас Микитин ознайомив учасників семінару з перспективами розвитку біоенергетики в Україні й, зокрема, на Рівненщині.

Студенти Андрій Корбутяк, Ігор Безсалов, Ольга Краля, Владислав Пашковський, Юрій Думич, Оксана Данильчук говорили про необхідність активного впровадження сучасних ефективних технологій. На сьогодні рівень енергоефективності України майже втричі нижчий від європейського, при тому, що потенціал маємо надзвичайно великий.

На нашу думку, дуже важливо донести цю інформацію насамперед до студентської молоді, адже вона – авангард суспільства, завжди відкритий для сприйняття нового, – зазначили виступаючі. Посилення орієнтації на енергозбереження є чи не єдиним логічним шляхом розвитку енергетики нашої країни. Один з найбільших бар’єрів у цьому напрямку – низька обізнаність про необхідність, переваги та потенціал впровадження й використання альтернативних джерел енергії.

Молодь, яка усвідомить необхідність раціонального використання ресурсів, здатна змінити культуру енергоспоживання в суспільстві на краще.

Студенти також підготували цікаві плакати-агітки на теми «Плакатом розбудимо народ» та «Студенти за чисту енергію». Тож сподіваємося, незабаром з цими роботами зможуть ознайомитися усі студенти.

Людмила Ступчук, заступник директора наукової бібліотекиназад